Angora

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
ODPOWIEDZ
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Angora

Post autor: Magda M »

No ja nie wykluczam ze ze nie ma artytsty który umie i pisac i spiewac ... ale wg mnie jezeli ktos nie umie pisac to po co na siłe to robic... Bardzo podoba mi sie tu przykład Alicji Janosz... jej na dobre to na pewno nie wysszło... Jesli ktos ma fajny głos to nawet jesli nie umie pisac - niech spiewa bo przeciez jest tyle textów ze mozna sobie znalesc cos odpowiedniego... cos co bardzo dodanej osoby pasuje, co odzwierciedla jej uczucia... tak jak robi to edzia.. jasne ze nie wszystkie wybory beda trafne ale mysle ze mozna znalesc cos dla siebie...
A tak jeszcze dodoam ze kiedys gadałam z moją kolezanką i ona mi mowila ze nie lubie E.G bo ona nie pisze sama textów... to było dla mnie wrecz smieszne.... ale wymowka... :roll:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Angora

Post autor: vanity »

magdamiecz pisze:A tak jeszcze dodoam ze kiedys gadałam z moją kolezanką i ona mi mowila ze nie lubie E.G bo ona nie pisze sama textów... to było dla mnie wrecz smieszne.... ale wymowka...
wymówka śmieszna to prawda.
ale po prawdzie ci co sami piszą teksty muzykę i śpiewają z reguły bardzo dobrze na tym wychodzą. wiele światowych przebojów (szczególnie tych przebojów wszechczasów) to solówki śpiewających.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5727
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Angora

Post autor: ANETA »

Przykład - Mariah Carey. Sama pisze, komponuje i śpiewa. I napewno dobrze na tym wyszła.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

Chyba znowu schodzimy na off topic :D:D No, ale skoro Edyta przyznaje się, że jej samej nie odpowiadają teksty, które próbowała pisać, to w czym problem? Przecież ludziom i tak się podoba to , co tworzy. Dostała tyle pięknych piosenek innego autorstwa, że nie mogę sobie wyobrazić, by ich nie było 8) A poza tym lepiej dostawać gotową muzykę i tekst, ale napisane specjalnie dla Ciebie, opowiadające o Tobie, niż nagrać płyte z samemi coverami, których się na dodatek nie czuje
ale to tylko moja opinia
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Angora

Post autor: monia80 »

Gabra pisze:
monia80 pisze:
ja uwazam ,ze artysta, ktory komponuje pisze i jeszcze spiewa to co napisze -to juz zupelnie do bani
przesadzasz tu zupełnie... :roll: Ja Ci mogę i polskie przykłady podać, naprawdę genialne...
1) Chociażby Edyta Bartosiewicz (autorka testu "Nie proszę o więcej") sama pisze wszystkie teksty, komponuje muzykę i genialnie śpiewa. To co ona stworzyła w latach 90 to dla mnie najprawdziwsze cudo...
2) Hey - tu chodzi mi przede wszystkim o wokalistkę Kasię Nosowską, która napisała właściwie większość tekstów na płyty zespołu i swoje solowe. I pisała je na tyle cudownie, że inni artyści prosili ją o teksty na swoje płyty (chociażby laureat Idola - Zalef czy ten nowy zespół co teraz do Opola na praemiery jedzie, jak on się nazywa? :D:D)
3) Moja Kasia Kowalska ;) - kiedyś sama sobie układała teksty i komponowała muzykę. Wtedy jej płyty sięgały 400 tys. sprzedanych egzemplarzy. Były po prostu genialne. Teraz ktoś inny dla niej komponuje... bez porównania
4) Robert Gawliński... No comments - polecam płytę "Wilki" i "Solo"
szczerze pwiedziawszy trafilas mi tu w sedno ,bo akurat piszac o tym mialm na mysli Edyte Bartosiewicz ,nie lubie jej muzyki wlasnie za to,ze zajmuje sie wszystkim i spiewa i pisze teksty :roll:
choc nie powiem "nie prosze o wiecej" -cudowny tekst. natomiast "zegar" "szal" to toalne dno :roll: jedynie co lubie z jej repertuaru to "Tatuaz" i "Dzeni" ale ja jednak zostaje przy tym ,ze dla mnie wokalista powinien zajomowac sie tylko spiewaniem a nie tez "brudna" robota pisaniem tekstow.

Piszesz o Kasce kowalskiej tej kobiety to juz wyjatkowo nieznosze, bo i w spiewaniu i w pisaniu lewuska :roll: ja bym ja najlepiej jako ogrodniczke widziala -takie mam zdanie od kiedy 1995 roku pojawila sie na Opolu w ogrodniczkach :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

monia80 pisze: szczerze pwiedziawszy trafilas mi tu w sedno ,bo akurat piszac o tym mialm na mysli Edyte Bartosiewicz ,nie lubie jej muzyki wlasnie za to,ze zajmuje sie wszystkim i spiewa i pisze teksty :roll:
choc nie powiem "nie prosze o wiecej" -cudowny tekst. natomiast "zegar" "szal" to toalne dno :roll: jedynie co lubie z jej repertuaru to "Tatuaz" i "Dzeni" ale ja jednak zostaje przy tym ,ze dla mnie wokalista powinien zajomowac sie tylko spiewaniem a nie tez "brudna" robota pisaniem tekstow.

Piszesz o Kasce kowalskiej tej kobiety to juz wyjatkowo nieznosze, bo i w spiewaniu i w pisaniu lewuska :roll: ja bym ja najlepiej jako ogrodniczke widziala -takie mam zdanie od kiedy 1995 roku pojawila sie na Opolu w ogrodniczkach :roll: :roll: :roll:
:D:D to kwestia dyskusyjna. Po jednych Fryderykach, gdzie Kowalska, Bartosiewicz, Nosowska śpiewały nawzajem swoje piosenki doszłam do wniosku, że oto ,,wielka trójka" :D:D Kocham te 3 głosy, jeśli mogę się uznać za czyjąś fankę (pomimo ze nie lubię tego określenia) to chyba najbardziej Kowalskiej :D:D Kocham ją za jej wokal... A ubiór... Wiesz, Edycie się też zdarzały wpadki ,,ubraniowe" :D:D A poza tym, ona by się nie nadawała na ogrodniczkę :D To chyba Górniak ma podobne wykształcenie ;P Kaśka to ma doświadczenie w sklepie mięsnym... : :twisted:

No dobra - o gustach się nie dyskutuje. Ja osobiście kocham Kowalską za jej pierwsze płyty, za ten piękny rock jaki gra(ła)... A Ty możesz myśleć inaczej ;P
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Angora

Post autor: FRYMIK »

Ja nie lubię Kasi Kowalskiej z jednego powodu- ma "kozią" barwę głosu i takie samo wibrato. Natomiast bardzo cenię sobie płytkę Gemini, uważam, że to świetna płyta jak na tamte czasy-fajna muza. Teraz zaczęła grać piosenkę ogniskowo-oazową, ble :roll:
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: Angora

Post autor: edikate »

Ja tez musze przyznac ze po Edycie druga wokalistke ,ktora bardzo lubie jest wlasnie Kasia Kowalska,za muzyke ,glos ale i tez za to ze jest taka `´dziewczyna z sasiedzcwa´´´...
Pamietam jak po porodzie corki rozmawialam przez telefon z jej mama albo po liscie ,ktory napisalam takze pod adres jej mamy w Sulejowku dostalam kartke z autografem Kasi :) ...
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Angora

Post autor: Magda M »

Dla mnie Kasia Kowlaska ma bardzo fajny głos... troche "z piachem".. fajnie :D ale ja lubie piosenki "starej kasi"... a to co mam, chce znac swój grzech.. w sumie to lubie jej repertuar az do czasów "bezpowrotnie".... reszta juz mi nie podchodzi....
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Angora

Post autor: Titter »

magdamiecz pisze:Dla mnie Kasia Kowlaska ma bardzo fajny głos... troche "z piachem".. fajnie :D ale ja lubie piosenki "starej kasi"... a to co mam, chce znac swój grzech.. w sumie to lubie jej repertuar az do czasów "bezpowrotnie".... reszta juz mi nie podchodzi....
Zgadzam się! Ja też lubię "starą Kasię", z czasów Gemini.. Swoją drogą miałam okazję poznać Ją osobiście - bardzo miła osóbka
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

Bo Szefowa jest cudowna :D:D:D Ja najbardziej kocham jej 4 pierwsze płyty (szczególnie "Czekając na..." i ES "Pełnej obaw"), bo od kiedy zaczęła eksperymenty z elektroniką to już nie jest to samo... Swoją drogą lata 90 ubiegłego wieku to był naprawdę dobry czas dla polskiej muzyki ;) .
Nie zaprzeczę, że Edyta ma lepszy głos. Szczerze mówiąc, drugiego takiego głosu jak EG nie znajdę w tym pięknym kraju (bo na świecie to dla mnie Celine Dion rządzi :D:D). Ale wolę muzykę, jaką gra Kasia, mocniejszą, rockową. Chciałabym kiedyś usłyszeć Edi w takiej piosence jak "nie było" ale ze znacznie większymi możliwościami wokalnymi, bo u Sweet Noisa to ją za bardzo do chórku zepchnęli :?
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Angora

Post autor: Magda M »

Gabra pisze:Chciałabym kiedyś usłyszeć Edi w takiej piosence jak "nie było" ale ze znacznie większymi możliwościami wokalnymi, bo u Sweet Noisa to ją za bardzo do chórku zepchnęli Confused
ZGADZAM SIE!!!!

Gabra a mozesz zapodac jakies fajne kawałki starej Kasi, warte posłuchania??? :D:D:D
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Angora

Post autor: Gabra »

Zapodać to nie za bardzo mogę, bo to chyba nielegalne :D:D
ale tu masz koncert Antidotum (głownie nowe piosenki, ale to nic) . i od razu mówię, ze niepublikowane, żeby się nikt nie czepiał :P
http://rapidshare.de/files/1419479/kasi ... 1.wav.html
http://rapidshare.de/files/1419560/kasi ... 3.wav.html

I starsze na żywo:
http://rapidshare.de/files/1903553/kasi ... _.wma.html
http://rapidshare.de/files/1903562/kasi ... _.wma.html
http://rapidshare.de/files/1903565/kasi ... _.wma.html (polecam, to moja ukochana piosenka "Już nie zapomnę :D:D")
http://rapidshare.de/files/1903571/kasi ... _.wma.html
http://rapidshare.de/files/1903578/kasi ... _.wma.html (a "kto może to dać' z debiutanckiego Gemini ;) )
http://rapidshare.de/files/1903586/kasi ... _.wma.html
http://rapidshare.de/files/1903593/kasi ... _.wma.html
http://rapidshare.de/files/1903601/kasi ... _.wma.html

Szczerze mówiąc, jest wiele starszych - lepszych - piosenek, ale dostępnych na płytach, więc dawać tu nie będę. A to to są perełki, bo większość fanów Kaśki nigdy ich nie słyszała (zwłaszcza tych z "Czekając na..." ) :D

A może zaproponujemy Edycie własną płytkę na miarę Sweet Noise, ale SOLO? :D:D
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Angora

Post autor: Magda M »

Oki mozemy proponowac Gabra :D:D:D i dzieki za pliki!!!!!! Uwielbiam "Kto moze mi to dac" wersje z pianinkiem!! Cudooo!!!!!!! To chyba koncertowa własnie :D:D:D Piekna pisenka!!!!!

no a wracaja do tematu... ;) <bo my jak zwykle rozgadane> :D:D :D:D:D:D

[ Dodano: 2005-06-04, 17:42 ]
Gabra ta piosenka juz nie zapomne - juz mi sie podoba!! wlasnie słucham!!!!
Xenia
Make it happen
Make it happen
Posty: 162
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:26
Lokalizacja: Berlin

Re: Angora

Post autor: Xenia »

Czemu wogule Edyta sie poklucila z tym Kubiakiem?

Co sie stalo pomiedzy nimi?

Jak on z Edyta pracowal to przeciesz wychodzily super albumy...nie mogom sie znowu pogodzic?
ODPOWIEDZ