"Ciche" przeboje Edyty !!!!

Czy ujrzą kiedyś światło Empiku?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: vanity »

Michal pisze:dalbym sie pochlastac, zeby tego posluchac. n
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ale hasło :lol: , ale to prawda, też bym wiele dała by posłuchać :d
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: ANETA »

Ja też

Jestem jednak pewna ze ta płyta sie nie ukaze, a juz napewno nie z naszej interwencji tylko jeżeli juz to z woli Edyty. Gdyby udało sie Ją jakos ubłagac to może do nowej płyty by dołączyła kilka perełek. Mozna z Nią o tym porozmawiac przy najblizszej okazji.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Estratos »

Edyta tez sobie moze tylko chciec, bo to nie ona jest wlascicielka tych nagranych piosenek tylko Wiktor Kubiak (ORCA) i posrednio Pomaton.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Marrcino »

Czyli jesli ona by chciała je ponownie nagrac i wydac te utwory to musi sie dogadać z Kubiakiem???

Swietnie sie załatwiła.Ona była niepoczytalna chyba jak podpisywała ten kontrakt. ;)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Estratos »

marrcino pisze:Czyli jesli ona by chciała je ponownie nagrac i wydac te utwory to musi sie dogadać z Kubiakiem???

DOKLADNIE!!
marrcino pisze: Swietnie sie załatwiła.Ona była niepoczytalna chyba jak podpisywała ten kontrakt
No mloda byla i jej Kubiak zlote gory obiecywal. Moze sie od niego wykupic, ale podobno zada b. wiele; w mediach mowi, ze jezeli odpowiednia wytwornia chcialaby Edyte odpowiednio promowac to ja odda za darmo. A tak musi Edyta spiewac pod szyldem Mathplanete feat. Edyta Gorniak.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: vanity »

Michal pisze:jezeli odpowiednia wytwornia chcialaby Edyte odpowiednio promowac to ja odda za darmo
no ale teraz to już chyba żadna wytwórnia nie zaryzykuje. mam na myśli świat - no po tych dwóch porażkach przypuszczam że Emi jak i producenci mogli wiele forsy stracić.
Michal pisze:marrcino napisał/a:

Swietnie sie załatwiła.Ona była niepoczytalna chyba jak podpisywała ten kontrakt


No mloda byla i jej Kubiak zlote gory obiecywal

tu bym się podięła dyskusji. jak to niepoczytalna, albo że on ją wykorzystał? wątpię. choć wszyscy wiemy że Kubiak chciał zarobić chyba przesadą jest twierdzenie że taki chciwy cham z niego. wydaje mi się że prawa wydawnicze mają:
1. firma płytowa
2. producent płyty
3. artysta (ale tu artysta musi zrobić coś więcej niż tylko przyjść do studia i zaśpiewać gotowca).

pozatym nie wiem jak ktoś kto jest debiutantem, nietworzącym własnej muzyki i tekstów i nie wkładającym własnej forsy w płytę miałby być producentem? no i skąd ten debiutant wogóle miałby na to forsę wziąć. no i jeszcze to doświadcenie, które nie zdobędzie się z 1 książki ale z wieloletniej pracy.
dam przykład: Queen. Queen zawsze pisali dla siebie - sami pisali teksty i muzykę - tak było od początku do końca. natomiast produkcyjnie im więcej lat działali tym więcej się udzielali na tym polu. Edyta zdaje się postępuje podobnie. nie mogę teraz sprawdzić ale chyba produkowała live99? no a tak wogóle to jaka jest róznica między producentem polskim a zachodnim - bo coś mi się zdaje że to 2 rózne światy...
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: marlena »

Michal pisze:
marrcino pisze: Swietnie sie załatwiła.Ona była niepoczytalna chyba jak podpisywała ten kontrakt
No mloda byla i jej Kubiak zlote gory obiecywal. Moze sie od niego wykupic, ale podobno zada b. wiele; w mediach mowi, ze jezeli odpowiednia wytwornia chcialaby Edyte odpowiednio promowac to ja odda za darmo. A tak musi Edyta spiewac pod szyldem Mathplanete feat. Edyta Gorniak.

co tu duzo gadac - jak widac Kubiak tez nie jest bez winy - wykorzystał ja troche - młoda była naiwna :) bo dlaczego Edyta nie ma jak inni artysci praw do swoich nagran, klipów itp?
z Kubiaka tez niezłe ziólko!
swoja droga - nie czytałam- ale wiem od kogos kto czytał tą nieszczesna ksiazke o Edycie ze nie ma tam nicn apisane o tym czemu ta płyta pierwsza po angielsku nie wyszła?????? ksiazka zdaje sie jest na zlecenie m.in Kubiaka - czyzby tym razem on dał "d.u.p.y" :D i dlatego płyta sie nie ukazała? i dlatego nie napisano o tym w ksiązce?

w sumie mało mnie to obchodzi pod jakim szyldem Edyta bedzie teraz wydawac! najwazniejsze zeby wydawała i wierze ze tak bedzie :)
a jesli chodzi o Kubiaka I Edyte to on jest jej tak samo potrzebny jak i ona jemu! :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: vanity »

marlena pisze:swoja droga - nie czytałam- ale wiem od kogos kto czytał tą nieszczesna ksiazke o Edycie ze nie ma tam nicn apisane o tym czemu ta płyta pierwsza po angielsku nie wyszła?????? ksiazka zdaje sie jest na zlecenie m.in Kubiaka - czyzby tym razem on dał "d.u.p.y" :D i dlatego płyta sie nie ukazała? i dlatego nie napisano o tym w ksiązce?
zapewne nie ma także i o innych sprawach, ale to nie znaczy że to na czyjeś zlecenie usunięto.
pozatym Edyta się wypowiadała, że jak kończyli/skończyli płytę to się pojawił Chris Neil i zaczęli od początku. możliwa jest więc wersja że pierwsze utwory Neila były na tyle dobre że wszystkim się odechciało starego materiału. pozatym to był ...Chris Neil... jeden z najlepszych....
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Marrcino »

Ten temat jest bardzo ciekawy i zawikłany jak cholera.. Trudno dojść jak było naprawde,co miało miejsce a co nie...

Najlepiej jakby Edyta opisała to wszystko w książce.... i wydała płyte ze starymi numerami.

Czy komuś odpisał Kubiak bo mnie nieee....
Może napiszemy zbiorowego maila??
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: baker »

troche zapomniany temat! a szkoda!, bo przeciez ta płyta była!! cala nagana!! niedzwiedzki chyba o tym tez wspominał.. ze Edyta jako solowa artsytka, po odejsciu z metra w 1993 r zaczela z pomoca Kubiaka nagrywac płyte w londynie, zeby podbic rynek europejski. nawet w live wspomina o pamietnym wystepie kiedy zglosilo sie do niej 11 czy 12 wytworni. i oni ten material nagrali! co dzis mozemy podziwiac w love is, room for, get here, [wtedy wlaczone byly w koncerty w 95r jako promocja i zapowiedz nowej, anglojezycznej plyty - ci co byli pamietaja, ze tak mowila, a ci co nie
ale sukces Edyty na eurowizji - wydawaloby sie - europejski wymagal ulepszenia materialu i dlatego ten projekt porzucono.
nie wiem czy pamietacie, ze Edyta od 94 r. nagrywala rownolegle 2 plyty. wydala dotyk w 95r. ale potem zmeczona prasa, nagonka na nia, wygrzebaniem pochodzenia, romansow, postanowila odpoczac [mowila o tym w 96r w Oko w oko]. wiec przez 2 lata odpoczywala w ondynie, spiewala dla biznesmenow [glownie zdjecia w turkusowej sukni, pamietam ze gazety pisaly o tym jak rozmienia talent na drobne] uczyla sie angielskiego u 'najlepszych fachowcow', negocjowala z autorami tekstow i pod koniec 97r wydala EG.

konkludujac: material z 93/94 r na pewno jest!! i oni go maja, a my nie!
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Estratos »

Ciekawe ile moga kosztowac prawa do tych nagran? :D
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: mancia »

Michal pisze:Ciekawe ile moga kosztowac prawa do tych nagran? :D
No nie przesadzajmy :grin: Jak byś chciał wykupić pRAWA Beatlesów albo Presley'a to byś miał problem.Nawet 183 mln by nie wystarczyło, pewnie :D :P
Krystian
The story so far
The story so far
Posty: 525
Rejestracja: 05 sty 2005, 22:05
Lokalizacja: *****

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Krystian »

mancia pisze: Jak byś chciał wykupić pRAWA Beatlesów
to musisz sie zglosic do Michaela Jacksona, bo to on ma prawa do wiekszosci piosenek. Podobno prawa warte sa 500 mln dolarow :) (kiedys Szablowska mowila w Wideotece)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: dorota »

Krystian pisze:
mancia pisze: Jak byś chciał wykupić pRAWA Beatlesów
to musisz sie zglosic do Michaela Jacksona, bo to on ma prawa do wiekszosci piosenek. Podobno prawa warte sa 500 mln dolarow :) (kiedys Szablowska mowila w Wideotece)
robimy zrzutkę? a potem zamienimy je na prawa do płyt Edki :)
transakcja barterowa :D :D :D

[ Dodano: 2006-01-28, 21:34 ]
Michal pisze: No mloda byla i jej Kubiak zlote gory obiecywal. Moze sie od niego wykupic, ale podobno zada b. wiele; w mediach mowi, ze jezeli odpowiednia wytwornia chcialaby Edyte odpowiednio promowac to ja odda za darmo. A tak musi Edyta spiewac pod szyldem Mathplanete feat. Edyta Gorniak.
to o co chodzi? ona teraz nie moze wydawac płyt pod swoim nazwiskiem? a jak była w virgin to mogła, przeciez rozwiązała umowę z nimi :roll:
ja nie kumejszyn, proszę o wyjaśnienie :)
Krystian
The story so far
The story so far
Posty: 525
Rejestracja: 05 sty 2005, 22:05
Lokalizacja: *****

Re: "Ciche" przeboje Edyty !!!!

Post autor: Krystian »

dorota pisze:robimy zrzutkę?
ok, ja moge dac 20zł :lol:
ODPOWIEDZ