George Michael

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: George Michael

Post autor: Marcin A. »

No wiesz Grzesiu co-taki błąd.Koniecznie musisz usłyszec wersje Georga.Wg mnie ze wszystkich wykonań,własnie w Jego interpretacji ta piosenka brzmi najpiękniej....
GrzegorzK
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 15 kwie 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Miles and Miles away
Lokalizacja: Madryt

Re: George Michael

Post autor: GrzegorzK »

I ja lubie George'a!!! Fajnie, że jest taki temat :D
Zdecydowanie uważam, że arcydziełem tego wokalisty jest Older - Upper
Ten album jest tak spójny stylistycznie, że słucha się go rewelacyjnie.
Z Patience podoba mi się kilka kawałków ale nie cały album jak w przypadku Older.
Czekam ‘’cierpliwie’’ na nowe działa tego artysty.
:D
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: George Michael

Post autor: vanity »

cóż, uwielbiam George'a.....
to najlepszy wokal męski, ale oczywiście po Freddiem Mercurym....
moją naj naj piosenką jest: PRAYING FOR TIME
chyba nikt nie wspomniał o MTV Unplugged (niestety niewydanej - przynajmniej nic o tym nie wiem :( ) super wersja Star people, inne też rewelka oczywiście...
piosenek wydał całe mnóstwo (łącznie z Wham!) i właściwie to wiadomo czego moge słuchać, zresztą niektóre zostały już wymienione.... niewymieniono chyba Somebody to love z koncertu Freddie MErcury Tribute - super wersja
don't let the sun go down on me z Eltonem (wersja dłuższa)
długa wersja killer/papa was a rolling stone - wydaje mi się że premiera tego utworu miała miejsce na koncercie Freddiego... śliczna wersja live 11 minutowa...
bardzo udany artysta, utalentowany i wogóle..... nieuważam aby się stoczył, George z tego co wiem zawsze walczył o niezależność i o niewtrynianie się do jego twórczości to co robi jest tym co chce robić....
osiołek ma w swoich zbiorach "george michael - a different story" polecam, fajny dokument :D
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: George Michael

Post autor: aduja »

Marcin A. pisze:No wiesz Grzesiu co-taki błąd.Koniecznie musisz usłyszec wersje Georga.Wg mnie ze wszystkich wykonań,własnie w Jego interpretacji ta piosenka brzmi najpiękniej....
Ten kawalek to balsam na zmeczone ludzkie uszy. :o

Do mojej wczorajszej listy dorzucam tez:

Cowboys and angels [!!!]
The Grave [!!!]
A different corner
Praying for time [Vanity :wink: ]
Waltz away dreaming [swietny duet z Tobym Bourke, chyba z duetow to ten najbardziej lubie]
Faith [zawsze mnie smieszy ten teledysk 8) ]
Heal the pain [genialny!]
A moment with you
Kissing a fool [wspomniane juz tutaj i spiewane przez Edyte, ale niestety jej wersja nie rowna sie oryginalowi]
I Knew You Were Waiting (For Me) feat. Aretha Franklin [nie mozna zapomniec o tym duecie]
As z Mary J. Blige [tez niczego sobie]

No po prostu co drugi kawalek to perelka. :P

Nie zgadzam sie, ze "Patience" bylo porazka [to do Pitera], byla to b. dobra plyta, tylko promowana srednim kawalkiem i dosc slabym klipem. Poza tym to sa tam - jak zwykle u GM - kawalki nostalgiczne i rytmiczne, do ruchu, a to w nim najbardziej chyba kocham! :mrgreen:

Zgadzam sie, ze wykonania live George'a sa boskie! Mniam! :D

Co by tu jeszcze dodac?

Aha, afery wokol niego wcale mi nie przeszkadzaja, z nim jak z Edyta 8) , chyba bez ekscesow nie moze zyc. Dlatego jakies tam artykuly w brukowcach zawsze beda sie pojawiac. Ale to juz nie moja broszka.

Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Dzordza. 8)
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: George Michael

Post autor: Marcin A. »

Jak mogłem zapomniec o cudownym duecie z Whitney-"If I told You...".Przeciez tą piosenkę słucham przynajmniej raz w tygodniu.Polecam wszystkim.A teledysk jest boski....
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: George Michael

Post autor: aduja »

Tez o nim zapomnialam. Jak mowie, tych kawalkow jest tyle, i to dobrych, ze czlowiek sie gubi. 8)

Tak, ten duet tez lubie. Whitney w starej, dobrej formie jeszcze... <marzy>
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: George Michael

Post autor: Marcin A. »

To prawda.Jestem pewien,ze zapomniałem jeszcze o przynajmniej kilku perełkach.
Od wczoraj (dzieki Tobie Adujko) słucham Georga nieustannie i stwierdzam,że jednak płyta Jego zycia jest OLDER.To dzieło jest genialne w każdym calu....
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: George Michael

Post autor: aduja »

Ja nie moge, jak go slucham. Po prostu nie moge. <marzy>

Odkrywam go na nowo po dlugim okresie, kiedy to bylam odcieta od jego plyt, bo nie zabralam z soba ani jednej, grrr, na moim ostatnim wyjezdzie. Wiec teraz nadrabiam braki. Przy okazji chcialam sie rozeznac, ile osob, czuje podobnie.

Stwierdzam, tak jak Piter, ze GM to geniusz, w kazdym calu. Zwroccie uwage, ze ten gosciu w wiekszosci sam komponuje te wszystkie kawalki, muze, slowa...

Wydaje mi sie, ze osoby lubiace tworczosc Edyty, zwlaszcza jej krazek "EG", powinny w George'u odnalezc duzo ciekawych kawalkow dla siebie.

Wczoraj zachwycalam sie tez instrumentami detymi - przykladowo w "Cowboys and angels" [sax] czy "Free" [trabka]. To po prostu genialne!

"Older" to majstersztyk kompozycyjny. :o

Pisalam juz o "One more try"? O "Father Figure"?? Ten glos... <marzy> :D Moglabym zrobic kilka list z jego najgenialniejszymi kawalkami. I nie wiem, ktory bedzie najlepszy.

Poza tym, z innej beczki, zawsze podziwialam w GM to, ze mial odwage sie ujawnic. Wiadomo, o czym mowie. Ale to na marginesie. Dla mnie najwazniejsza jest jego muza.

I tak juz zostanie. :smile:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: George Michael

Post autor: Virtual Tom »

Ja chcialem jeszcze dodac, że jego wykonanie "Calling you" podoba mi się chyba najbardziej spośród wszystkich jakie znam, własnie przerwałem słuchanie radio żeby sobie puścić Obrazek

1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: George Michael

Post autor: 1316gosiaczek »

ja nie jestem moze wielka fanka George, ale uwielbiam kilka jego utworow m.in As wykonywany razem z Mary J. Blige, If I told you that z W. Houston, Fantasy, Outside, Freedom(live),Star people, Jesus to a child, Fater Figure
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: George Michael

Post autor: Magda M »

Aduja.... zainspirowałas mnie pisząc ze muzyka Georga spodoba sie tym który lubia klimaty płytki EG.... Wgole widze ze odnalzało sie tu całkiem sporo fanów jego głosu :):

Tez lubie ten kawałek z Whitney :D a całej reszty piosenek o ktorej tu piszecie nie znam :shock: ... chyba musze sobie uzupelnić dyskografie :D :o
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: George Michael

Post autor: aduja »

magdamiecz pisze:Aduja.... zainspirowałas mnie pisząc ze muzyka Georga spodoba sie tym który lubia klimaty płytki EG.... Wgole widze ze odnalzało sie tu całkiem sporo fanów jego głosu :):

Tez lubie ten kawałek z Whitney :D a całej reszty piosenek o ktorej tu piszecie nie znam :shock: ... chyba musze sobie uzupelnić dyskografie :D :o
Madzia, bo to jest tak. Tworczosc GM mozna podzielic dokladnie na pol. Pol kawalkow to utwory w stylu plyty Edyty "EG" [jej 80%], ktorej notabene ja nie jestem wielka fanka. Bo o ile takie smutasy w wykonaniu Edyty sa dla mnie niestrawne, w wykonaniu GM jak najbardziej tak. Nie wiem dlaczego. Tego chyba nie mozna wytlumaczyc. Polecam zwlaszcza pierwsza plyte "Ladies And Gentlemen" - to zbior takich smutasow a la "EG". Dodam jeszcze, ze Edyta byla [bo nie wiem, jak jest teraz] kiedys wielka fanka GM i byla zapewne muzycznie pod jego wielkim urokiem...
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: George Michael

Post autor: Magda M »

aduja pisze:Dodam jeszcze, ze Edyta byla [bo nie wiem, jak jest teraz] kiedys wielka fanka GM i byla zapewne muzycznie pod jego wielkim urokiem...
wiem wiem :): Szkoda ze Edka nie nagrała ze swoim idolem zadneho fajnego dueciku bo mysle ze całekime niezle by to wyglądało.... :D
aduja pisze:Polecam zwlaszcza pierwsza plyte "Ladies And Gentlemen" -
zssssssss :D
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: George Michael

Post autor: Marcin A. »

Tom pisze:Ja chcialem jeszcze dodac, że jego wykonanie "Calling you" podoba mi się chyba najbardziej spośród wszystkich jakie znam, własnie przerwałem słuchanie radio żeby sobie puścić Obrazek

Masz absolutną rację.Ci,którzy nie słyszeli tej piosenki w wersji Georga,niech żałują.Zreszta jakby co,ja ją posiadam i chętnie się podzielę. :)
Tom-mam pytanko-czy orientujesz się,kto śpiewa refren w tej wersji Georga?????
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: George Michael

Post autor: Titter »

Marcin A. pisze: mam pytanko-czy orientujesz się,kto śpiewa refren w tej wersji Georga?????
Nie przypadkiem Lisa Stansfield?
ODPOWIEDZ