Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Skyfury, ja z kolei myślę, że to Ty nie jesteś obiektywny wobec Dody.
Ale spoko, rozumiem, że Ty po prostu ją bardzo lubisz - być może i jako człowieka, i jako wokalistkę, i jako autorkę tekstów. Masz do tego prawo. A ja z kolei mam prawo do swojej opinii. Między innymi po to właśnie mamy to forum, by każdy mógł wyrazić swoje zdanie w kulturalny sposób.
Skyfury pisze:Po ile ma być płyta prawie 2 lata od premiery?
Ceny płyt CD często wcale nie maleją z czasem.
Chyba zgodzisz się, że 9,99 zł to bardzo mało jak na płytę, a już zwłaszcza płytę piosenkarki, która jeszcze niedawno naprawdę była na topie.
W Empiku jakiś czas temu "Choni" kosztowało bodajże 12,99 zł, teraz znów ponad 40 zł.
Ten album po prostu nie schodzi - bez względu na to, gdzie i za ile jest sprzedawany.
Skyfury pisze:2. jak wytłumaczyć obrażenia Szulim? no tak, że sama sobie je domalowała?
Nie rozumiem, co chciałeś tutaj przekazać.
W każdym razie dla mnie zdjęcie posiniaczonej Szulim sprawiało wrażenie autentycznego.

Przedstawiłem swoje wątpliwości co do ostatecznego wyroku w sprawie Dody. Zresztą skoro w pierwszej instancji Doda została uznana za winną, a w drugiej - za niewinną, to znaczy, że sprawa nie była oczywista.
Skyfury pisze:Bardzo dobrze wiesz, że żadne radio nie zaprasza Dody do współpracy (i to nie chodzi o muzykę, a głównie o jej charakter), więc Twoja teoria jest licha.
Nie jestem przekonany, bo na przykład piosenki Szpaka też nie są grane w Zet czy RMF, a jednak on bardzo często śpiewa teraz w telewizji.
Pewnie tu masz rację, że Doda nie jest grana w radiu z uwagi na jej charakter. Zresztą pisaliśmy o tym wcześniej, kiedy wyszło "Choni", że gdyby Kopiuj-Wklej nagrała dajmy na to Farna, to wtedy radia by tę piosenkę grały. Wygląda na to, że Doda sama jest sobie winna.

Do ostatniej części Twojego posta nie będę się odnosił, bo nie ma tam merytoryki.
Mam wrażenie, że się zdenerwowałeś. Rozumiem, że jesteś fanem Dody, ale pamiętaj, że nie wszyscy muszą ją lubić i cenić.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:
Tak więc ja dokładnie tak samo jak Edyta Górniak, jak Barth, jak Piter i jak Endeven, uważam, że Doda nie jest artystką. Mam do tego prawo. Nikogo w ten sposób nie obrażam. Tak więc bardzo proszę o uszanowanie mojego zdania i złagodzenie tonu wypowiedzi. :)


A moze jednak obrazasz?

Spoko, wazne to miec w zyciu takie autorytety jak Rudi czy Edi :D nie mam wiecej pytan. Madrzejsi niz slownik... a jacy napompowani i zlosliwi :smile: bo zwykla zlosliwoscia byl komentarz Edziuni. Prawdziwy i niedoceniony artyzm to "mój zapach cie pokona" cyganskiego serduszka, prawda?
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: Skyfury »

ray pisze:Skyfury, ja z kolei myślę, że to Ty nie jesteś obiektywny wobec Dody.
Ale spoko, rozumiem, że Ty po prostu ją bardzo lubisz - być może i jako człowieka, i jako wokalistkę, i jako autorkę tekstów.

Wygląda na to, że Doda sama jest sobie winna.
Jako autorkę tekstów - czasami :lol3:

No z tym, że jest sama sobie winna to najprawdziwsza prawda, sumiennie sobie na to zapracowała przez jakieś 15 lat kariery.

a co do mojego tonu wypowiedzi, to może faktycznie trochę przesadziłem, pisałem to późno, a może wcześnie? 8P jeżeli Cię uraziłem to przepraszam. Zdecydowanie nie powinno się wchodzić po imprezie na żadne forum ;p
themisiek95
Hope for us
Hope for us
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:45
Lokalizacja: Konin/Częstochowa

Re: Doda!

Post autor: themisiek95 »

Doda jest Artystką i to przez wielkie 'A'
Od czasu do czasu gra w filmach, produkuje, śpiewa, tworzy muzykę i swoje trasy koncertowe, gra w spektaklu jest też przecież producentem filmowym i w dodatku ma mieszkania w Warszawie, które można wynająć.
Doda jest i będzie zawsze dla mnie jedną z najlepszych wokalistek i jak nazywacie zjawisk w Polsce :-)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Co tam przez "A". To artystka przez duże D, jak jej biust, którego nie wynajmuje. Chyba.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

Piter, alez zablysnales argumentem. Na poziomie. Czemu nie napiszesz tego w temacie o zoperowanej na wiele sposobów Cher, tylko sie nia ekscytujesz? Weszla na niedostepne Dodzie krowie wyzyny artyzmu z ta coverada Abby? :smile: Czy po prostu artystkami sa dla Ciebie piosenkarki, ktore lubisz i ktore sa juz odpowiednio stare, wyjalowione i wytarzane w teczowym blasku? Reszta to plebs, a plebs nie ma swoich artystów? :(


Cóz za czarno-biale ocenianie tej artystki. Albo zlosliwe ponizanie, albo zachwalanie. Nie lepiej obiektywnie? Niby tak jej nie tolerujecie, nie doceniacie, a od lat tyle w tym watku emocji… i wykupywanie jej plyt na promocji :roll: :lol:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Odniosłem się tylko do argumentu miśka. Pewnie gdyby w temacie o Cher ktoś tak napisał, to bym błysnął jak tutaj. Jestem generalnie, nie wybiórczo, złośliwy.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Doda!

Post autor: niuto »

Cher, podobnie jak Mariah w pewnym momencie zagubiła się artystycznie, ale w sumie to już starsza Pani. Nikt jej jednak nie odbierze tego, czego dokonała. Cher to ikona, na stałe wpisała się w historię muzyki rozrywkowej i zawsze będzie miała tam swoje miejsce. A to wszystko dlatego, że nie budowała kariery na pokazywaniu cycków i skandalach. Owszem, zawsze miała kontrowersyjny jak na swoje czasy wizerunek, ale za tym wszystkim stała muzyka. Jak widać Doda, próby czasu nie wytrzymała. Wylansowała kilka przebojów, które, jak się okazało, były przebojami sezonowymi. Nikt jej nie zaprasza już chętnie na festiwale, letnie radiowe trasy koncertowe czy koncerty typu tribute. Dziś miejsce Dody zajął Sławomir, ta sama przaśna stylistyka. Miejmy nadzieję, że i jego dni są policzone, choć pewnie na jego miejsce wejdzie nowe kuriozum.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Sławomir całkiem dobrze śpiewa. Doda wydaje z siebie dźwięki kozie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

niuto pisze: Jak widać Doda, próby czasu nie wytrzymała. Wylansowała kilka przebojów, które, jak się okazało, były przebojami sezonowymi. Nikt jej nie zaprasza już chętnie na festiwale, letnie radiowe trasy koncertowe czy koncerty typu tribute. Dziś miejsce Dody zajął Sławomir, ta sama przaśna stylistyka. Miejmy nadzieję, że i jego dni są policzone, choć pewnie na jego miejsce wejdzie nowe kuriozum.


Nikt chętnie czy nikt wcale? Brzmi naciąganie. A o opolskich akcjach Dody z ostatnich festiwali do dziś się mówi i pamięta. Nie tylko za goliznę, też za dobry show i dobry głos.

Nie wytrzymała, to czemu wciąż tyle o niej gadania tu i dookoła Polski? Mimo że nie działa na najwyższych obrotach, nie schodzi z języków. A jakby zadziałała... hehe.
Sezonowe jak wszystko prawie - Kowalskie, Steczkowskie, Brodki też mają sezonowe hity. Dżaga jest jednak do dziś pamiętana jako wielki sukces komercyjny 2004r., Nie daj się jest kultowe dla części osób - nie zapomnę, jak puściłem to na mieście koledze rok temu i zbiegli się obcy ludzie, żeby mi przekazać taką informację xD Dwie bajki, Nie zawiedź mnie wyciskały litrami nastoletnie łzy (nie moje, ale potwierdzam). Katharsis to pomniczek polskiego drama-celebrytyzmu xD Muzyka niewysokich lotów, prosta, przaśna, więc starzeje się szybko, ale to są hity, które ludzie pamiętają. Możecie to sobie negować, ale po co. Nie wydaje teraz wielkich przebojów, ale jest aktywna i tyle. Widzę, że z dyskusji na temat tego, czy jest artystką, idzie w kierunku ataku na wszystko: od biustu po przebojowość. Mi tu się nie chce bronić Rabczewskiej na każdym możliwym polu.

Sławomir to zupełnie inna postać, jedyne co ich łączy, to mało skomplikowana muzyka i trafianie w gust masowy. Sławomir jest paskudny, Doda seksi. Sławomir leci w disco polo, Doda w inne klimaty jednak. Znam (niechcący) tylko jeden utwór Sławomira, więc ciężko oceniać jego teksty, ale po tym jednym stwierdzam, że Doda ma lepsze teksty piosenek.

Ot i tyle. Po co ta krucjata.
Ja niczego nie odmawiam Cher, ale jeśli już Piter bierze się za wytykanie tego, co która pop diwka ma sztucznego, to niech zacznie od takich. Doda też jest dla kogoś ikoną, na skalę krajową, więc będzie takie upieranie się, która bardziej łoł łoł łoł dla przeciętnego, młodego Jasia Kowalskiego - i na tym skonczmy to sprowokowane przeze mnie niestety porównanie (Ray, ja nie robię tego w każdym poście...).
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Doda!

Post autor: Bob »

Sławomira i fenomen socjologiczny w postaci wczesnej Dody omijam szerokim łukiem ,wrzucam do jednego pojemnego wora z disco polo , podobnie jak Ich Troje , Łzy i tego typu koszmarki czy potworki, głównie za grafomanię...ale też za obciachowe stylówy : solarka , tipsy, białe kozaczki itd. Właściwie nie wysłuchałem żadnej płyty tych wykonawców,taka radosna twórczość jest mi zupełnie obca, znam tylko z występów w TV , przyznaję że Dodzina robi szoł , który może się podobać.Bardzo lubię cd Dody na której jest Elektrode i cover Anny Jantar, produkcja na światowym poziomie, już o tym pisałem .Doda mi podpadła na całej linii za chamówę w Barze i całą serię odzywek w wywiadach ,odzywki poniżej jakiegokolwiek poziomu w stosunku do Jusi.Ona ma na pewno dobre serce ale też problemy z agresją , powinna iść na terapię żeby się uporać z demonami rodem z Ciechanowa, albo wyciszyć i urodzić z 3-kę dzieci tak co roku zgodnie z obowiązującą linią partii rządzącej...Podobnie jak Edyta desperacko zabiega o zainteresowanie mediów ,bycie fanem jednej i drugiej może być odbierane przez otoczenie jako szczyt obciachu...Przyznaję się bez bicia że uwielbiam słuchać Mandaryny czy Best of Britnej podczas jazdy w aucie , Every Night czy duet z Rihanną wymiata... :PP
Doda jeszcze może zaskoczyć muzycznie ,nie przekreślałbym jej kariery bo chyba trafiła na odpowiedniego faceta, który jest w stanie wpompować niemałą kasę w jej zachcianki .No i jest mega pracowita i bardziej cwana w przeciwieństwie do innych upadłych Div na nieustających wakacjach uganiających się za młodymi ogierami :edi:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

No, ja lubię może słuchać chrześcijańskiego norweskiego trash metalu z wokalistką, ale co to ma do rzeczy.

Owszem, Doda jest pracowita i na tyle zdolna, że umie się odnaleźć na scenie.

Mówisz o grafomanii - sorry, ale muzyka pop to nie poezja wieszczów, tekst ma być chwytliwy i grać na emocjach, zapaść w pamięć, moim zdaniem wymienieni wykonawcy mają na koncie niejeden udany tekst, przykład: Ich Troje - Prawo, Łzy - Gdybyś był.
I nawet taka Mandaryna zaskoczyła mnie Good Dog, Bad Dog - nie mam na myśli tekstu, ale całokształt.


Współczuję ludziom, którzy piszą, że "coś jest obciachem" i tkwią w raz narzuconej odgórnie ocenie wielu zmiennych zjawisk: 'Britnej blondi idiotka, Mandaryna dnoooo, Doda krowa, beznadziejne beztalencia tfu'. Po prostu współczuję :)
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Doda!

Post autor: To co najlepsze »

Doda nie jest Artystką, Edyta nie jest Artystką i parafrazując słowa samej divy:

Edyta Górniak nie jest Artystką. Jest dobrze śpiewającą wokalistką, jest legendą, ale Artystką nie jest i nie powiedziałem nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5028
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: addar »

Da Vinci nie jest artysta, jest dobrze malujacyn malarzem, jest legenda ale artysta nie jest i nie powiedziałem nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Doda!

Post autor: KrzysiekF »

Kamui Shiro pisze:moim zdaniem wymienieni wykonawcy mają na koncie niejeden udany tekst, przykład: Ich Troje - Prawo,
To jest tekst Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej... polskiej poetki i dramatopisarki XX lecia międzywojennego

8)

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Bob pisze: Doda jeszcze może zaskoczyć muzycznie ,nie przekreślałbym jej kariery bo chyba trafiła na odpowiedniego faceta, który jest w stanie wpompować niemałą kasę w jej zachcianki .No i jest mega pracowita i bardziej cwana w przeciwieństwie do innych upadłych Div na nieustających wakacjach uganiających się za młodymi ogierami :edi:
<3 " upadłych Div na nieustających wakacjach uganiających się za młodymi ogierami" :PP :PP :PP
ODPOWIEDZ