Sugababes

Trio z UK

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sugababes

Post autor: niuto »

O, Tomuś lubi mój ulubiony girlsband :D
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Sugababes

Post autor: Meg »

Mnie jakoś ich muzyka nie kręci... ale do potańczenia może być.
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Sugababes

Post autor: Anu$$ia »

Przyjemna nutka :d Dzięki za linka :-)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sugababes

Post autor: niuto »

W tym tygodniu premierę radiową miała już pełna wersja nowego singla. Teledysk już w poniedziałek o 11.55 czasu polskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=lOf-IS9P9kw
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Sugababes

Post autor: Virtual Tom »

No i mamy klip. ^^ Uważam, że to bardzo udany kawałek, zobaczymy czy się przyjmie :d

Sugababes - Freedom (Official Video)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sugababes

Post autor: niuto »

Kawałek udany, klip niestety mniej, ale trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Sugababes

Post autor: Anu$$ia »

Zgadzam się, że piosenka lepsza niż obraz do niej. Teledysk troszkę nudny, ładne niektóre ujęcia. Ogólnie nie znam zbyt dobrze twórczości Sugababes, ale zawsze kojarzyły mi się ze słodkimi dziewczynkami, a w tym klipie chyba troszkę zmieniły klimat :-) Ale utwór mi się podoba.

-- Dodano: 14 sie 2011, o 21:28 --

Zgadzam się, że piosenka lepsza niż obraz do niej. Teledysk troszkę nudny, ładne niektóre ujęcia. Ogólnie nie znam zbyt dobrze twórczości Sugababes, ale zawsze kojarzyły mi się ze słodkimi dziewczynkami, a w tym klipie chyba troszkę zmieniły klimat :-) Ale utwór mi się podoba.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sugababes

Post autor: Charlie »

Oryginalny skład zespołu Sugababes powraca. Mimo, że Mutya Buena wygrała rozprawę o prawa co do nazwy "Sugababes" to dziewczyny pracują pod szyldem: Muyta/Keisha/Siobhan (Już widzę piękne tagi na last.fm).

Tutaj oficjalny fb:
http://www.facebook.com/MutyaKeishaSiobhan

Tu artykuł z interia.pl (oczywiście musieli byki w imionach porobić):
http://muzyka.interia.pl/pop/news/sugab ... 1824211,50
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sugababes

Post autor: Dobi »

Ciekawe co się stanie z obecnym Sugababes. Z artykułu na Interii wynika, że dziewczyny pracują nad nowa muzyką, ale z kolei skoro Mutya wygrała prawa do nazwy chyba nie będą mogły nic wydawać jako "Sugababes" :hmmm: Strasznie to skomplikowane :ha:

Szkoda mi tylko Heidi bo lubiłem jej głos. Ostatni ich singiel, "Freedem" był klapą pod każdym możliwym względem... :smutnepapa:
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sugababes

Post autor: Charlie »

Freedom mi się podobało, ale szkoda że przeszedł bez echa.. może dziewczyny zaśpiewają pod szyldem SUGARBABES - mi się to wiecznie myli, tak jak wielu innym sądząc po propozycjach google i youtube :D ewentualnie będą płacić za wykorzystywanie nazwy... wszystko przed nami :D

Obecny skład byłby fajny gdyby nie Jade - nie mogę się do niej przyzwyczaić... z nią wniosły się strasznie puszkowe brzmienia.. porównując utwory nagrane z wokalem Keishy i te które nagrano ponownie z wokalami Jade to jakość masakryczna...
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sugababes

Post autor: niuto »

Ale Buena wcale nie wygrała tej batalii o nazwę Sugababes. To znaczy wygrała ją częściowo. Z tego co pamiętam, to Mutya nabyła prawo na umieszczanie znaku Sugababes i czerpania z tego tytułu profitów na różnych gadżetach (dokładnie chodziło chyba o wyroby papiernicze). Co do nazwy to została ona przy Heidi i spółce. Z reszta dziewczyny jako Sugababes podpisały przecież kontrakt z Sony, a to było już po rozstrzygnięciu sprawy (swoją drogą plotki głoszą, że kontrakt ten straciły i od miesięcy nie wspominają już, że pracują nad czymś razem).

-- Dodano: 21 lip 2012, o 18:40 --

Tu na potwierdzenie cytat z CGM:

Niestety, oryginalna nazwa Sugababes jest obecnie zarezerwowana dla nowego składu, w którego skład wchodzą Amelle Berrabah, Jade Ewen i Heidi Range. Stąd nowa nazwa, pochodząca od imion piosenkarek - Mutya Keisha Siobhan.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sugababes

Post autor: Dobi »

Jade do zespołu wepchnęli chyba po jej porażce na Eurowizji. Tak mi coś świta. Po pojawianiu się Jade jej wokal często myliła mi się z Amelle. Wokal Keishy jest charakterystyczny i łatwo było odróżnić panie w utworach.

Zastanawiam się jaki był problem tego "nowego" składu. "Sweet 7" jakiegoś wielkiego szału nie zrobiło ale jest to dobra płyta, a kilka utworów do dzisiaj słucham z przyjemnością. Może dziewczyny za bardzo poszły w elektronikę i fani po prostu tego nie kupili? A może konflikt który skończył się wyrzuceniem Keishy tak nadszarpną ich pozycję? :hmmm:
Niestety, oryginalna nazwa Sugababes jest obecnie zarezerwowana dla nowego składu, w którego skład wchodzą Amelle Berrabah, Jade Ewen i Heidi Range. Stąd nowa nazwa, pochodząca od imion piosenkarek - Mutya Keisha Siobhan.
A dlaczego "niestety"? Oj bardzo nieobiektywny ten redaktor z CGM :ha:
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Sugababes

Post autor: Grzegorz »

Dopiero dzisiaj odnalazło mnie Freedom :ha: i bardzo mi się spodobało od pierwszego przesłuchania. Zupełnie inny styl, ale akurat mnie przypadło do gustu.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Sugababes

Post autor: niuto »

Jade do zespołu wepchnęli chyba po jej porażce na Eurowizji. Tak mi coś świta. Po pojawianiu się Jade jej wokal często myliła mi się z Amelle. Wokal Keishy jest charakterystyczny i łatwo było odróżnić panie w utworach.
No coś ty?? jak Można mylić wokal Jade i Amelle :P No Jade akurat takiej porażki na Eurowizji nie poniosła, bo zajęła 5 miejsce, podczas gdy poprzedni reprezentanci (kolejni też) plasowali się w końcówce. Co do Keishy, to mnie właśnie jej wokal zawsze irytował :D Wciąż liczę na powrót składu 4.0 :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sugababes

Post autor: Dobi »

A jaki to jest 4.0? Heidi, Keisha i Amelle? Jeśli tak to przyznam, że też najbardziej przypadł mi do uszu :P
Płyta "Taller In More Ways" z Amelle podoba mi nawet bardziej niż ta nagrana jeszcze z Mutyą. Kilka utworów brzmi po prostu lepiej w wykonaniu tej pierwszej.

Zespół poznałem gdy była już w nim Heidi, więc Siobhan kompletnie nie kojarzę. Z tego co wczoraj słyszałem na YouTube nic nie straciłem. Ich pierwsze utwory... Hmm nie moja bajka.

A pewnie jak zwykle w takich sprawach chodzi o kasę. Solowe projekty żadnej z dziewczyn nie wypaliły, więc pojadą na sentymencie do pierwszego składu i trochą napełnią sakiewkę.
ODPOWIEDZ