Dziennik

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tonya2
Linger
Linger
Posty: 940
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:04
Ulubiony album: All Albums
Ulubiona piosenka: Loving You, NPOW, NWI
Lokalizacja: Myślenice, Kraków

Re: Dziennik

Post autor: tonya2 »

"Górniak definitywnie wyprowadziła się od męża"
http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/art ... _meza.html
Znalazłam to przypadkiem...
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Dziennik

Post autor: Marrcino »

Edzia Górniak - polska diwa jednej płyty

http://www.dziennik.pl/magazyn-dziennik ... plyty.html
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dziennik

Post autor: Piter »

Marrcino pisze:Edzia Górniak - polska diwa jednej płyty

http://www.dziennik.pl/magazyn-dziennik ... plyty.html
Jak dla mnie, straszna amatorszczyzna. Takie ocieranie się o prawdę kogoś, kto nie zna tematu, próbuje trafić i niby na pierwszy rzut oka laika mu się udaje, tyle że to wciąż pudło, żenująco trzaskający lód. Jakby koleś pisał o książce, której nie przeczytał.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Dziennik

Post autor: Estratos »

Jak dla mnie, straszna amatorszczyzna. Takie ocieranie się o prawdę kogoś, kto nie zna tematu, próbuje trafić i niby na pierwszy rzut oka laika mu się udaje, tyle że to wciąż pudło, żenująco trzaskający lód. Jakby koleś pisał o książce, której nie przeczytał.
Lepiej bym tego nie ujął.

Najbardziej mnie wkurza stawianie diagnoz psychiatrycznych przez kogoś, kto nigdy prawdopodobnie nie spotkał Edyty i nie ma żadnego wykształcenia w tym zakresie.. Facet używa dużych słów, których nie rozumie. Ale Edytę i jej karierę pewnie śledzi dokładnie od 11 roku swojego życia, kiedy to Edyta wystąpiła na Eurowizji.

Koszmar, dziś felietony w ogólnopolskiej gazecie codziennej może pisać każdy.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziennik

Post autor: Natu$ »

Wszystkie późniejsze decyzje związane z jej karierą okazały się nieporadne - kiczowata piosenka do "Ogniem i mieczem"
Co? :shock: Jak to jest kiczowata piosenka, to ja jestem Chinką! :P Toc to jeden z największych filmowych hitów! Naprawdę czasami załamują mnie takimi tekstami.
Estratos pisze:Koszmar, dziś felietony w ogólnopolskiej gazecie codziennej może pisać każdy.
Przykre...
Rose
Impossible
Impossible
Posty: 1632
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:46
Ulubiona piosenka: Never will I

Re: Dziennik

Post autor: Rose »

Wszystkie późniejsze decyzje związane z jej karierą okazały się nieporadne - kiczowata piosenka do "Ogniem i mieczem"
ale się uśmiałam :lol3:
W tej piosence nie ma ani gramu kiczu :x .To jedna z największych ballad w historii polskiego kina.Tej piosence może się równać chyba tylko "Od nocy do nocy" z filmu"Noce i dnie" ale dla mnie ta jest najlepsza
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 12:23 przez Rose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dziennik

Post autor: KrzysiekF »

Estratos pisze:
Jak dla mnie, straszna amatorszczyzna. Takie ocieranie się o prawdę kogoś, kto nie zna tematu, próbuje trafić i niby na pierwszy rzut oka laika mu się udaje, tyle że to wciąż pudło, żenująco trzaskający lód. Jakby koleś pisał o książce, której nie przeczytał.
Lepiej bym tego nie ujął.

Najbardziej mnie wkurza stawianie diagnoz psychiatrycznych przez kogoś, kto nigdy prawdopodobnie nie spotkał Edyty i nie ma żadnego wykształcenia w tym zakresie.. Facet używa dużych słów, których nie rozumie. Ale Edytę i jej karierę pewnie śledzi dokładnie od 11 roku swojego życia, kiedy to Edyta wystąpiła na Eurowizji.

Koszmar, dziś felietony w ogólnopolskiej gazecie codziennej może pisać każdy.
Dziennik ma fatalną sprzedaż ostatnio więc nie ma sie co przejmować. Edyta zostanie miss okładek i czasopism tego roku. Od miesiąca nie ma gazety , któa by nie pisała o Edycie. I zaczyna się to co było kilka lat wstecz. Mam nadzieję, że brukowce nie zepsują tego co Darek i Edyta zrobi razem przez ostatnie lata (odbudowali na plus opinie o Edycie)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Dziennik

Post autor: vanity »

KrzysiekF pisze:Mam nadzieję, że brukowce nie zepsują tego co Darek i Edyta zrobi razem przez ostatnie lata (odbudowali na plus opinie o Edycie)
Świetnie im idzie, jestem pewna, że ostatnie newsy zepsują większość roboty - głównie Darka.
Natu$ pisze: Jak to jest kiczowata piosenka, to ja jestem Chinką! Toc to jeden z największych filmowych hitów! Naprawdę czasami załamują mnie takimi tekstami.
Także mnie to zdziwiło. Podobnie jak pieśni dla Disney'a. Komercyjna odskocznia, ale wykonana na piątkę z plusem. Ileż to już lat minęło od Kolorowego wiatru czy Lustra a nadal wspaniale się tego słucha?!
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik

Post autor: Robert »

poza tym proba zrobienia z neij disco queen byla w 2003 a nei 2001
Dotyk wcale nie sprzedal sie w milionie, tylko w pol, milion to ogolna sprzedaz plyt edyty.
co to jest "stylówka" Dariusza?
Najlepszy "popuklad" (glos+producenci+autorzy) byl na EG, a nie na Dotyku, ktory, jak zreszta slusznie zauwazyl kiedys Leszczynski, byl taka "sklejanka" roznych rzeczy Edytowych.
Osobowość borderline to termin medyczny, nie trzeba uzywac cudzyslowu. Diagnoza troche nie teges, Edyta moze i jest nadwrazliwa, nieco impulsywna (nieco ;) ) ale tu autor sugeruje chorobe psychiczna. Raczej bezpodstawnie.

moglby autor chociaz porzadny research zrobic :P

No a poza tym, to artykul jest beznadziejny pod wzgledem jezykowym, sa bledy interpunkcyjne, na poziomie laczliwosci wyrazow, oraz kilka bledow logicznych (zdania czasem nie wynikaja z siebie). Osobowosc borderline ma chyba pan autor :P Zapraszamy na zajecia ze stylistyki jezyka polskiego ;)

[ Dodano: 07-05-2009, 19:54 ]
wlasnie obczailem kto to pisal. matko przenajswintsza, to cos skonczylo dziennikarstwo na uj.
wniosek?
- uj nie siega uw do piet ;)
- dziennikarstwo to niepotrzebny kierunek studiow, najlepszymi dziennikarzami sa i tak filolodzy ;)
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Dziennik

Post autor: caterina78 »

Robert !

Masz racje a w szczegolnosci Ci , ktorzy ukonczyli filologie polska....
Skad ja to znam, za moich czasow nawet wyklady z pewnymi osobistosciami swiatka polonistyki- najlepsze studia.:)
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik

Post autor: Robert »

niekoniecznie. ja jestem podwojnym filologiem obcym i tez jestem uczulony na jezyk.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dziennik

Post autor: pilsner »

Robert pisze: [ Dodano: 07-05-2009, 19:54 ]
wlasnie obczailem kto to pisal. matko przenajswintsza, to cos skonczylo dziennikarstwo na uj.
wniosek?
- uj nie siega uw do piet ;)
- dziennikarstwo to niepotrzebny kierunek studiow, najlepszymi dziennikarzami sa i tak filolodzy ;)
dość daleko idące wnioski, tylko dlatego, że facet napisał kilka nieprzyjemnych słów na temat Edyty? ej to jest żałosne. Poza tym kilka błędów stylistycznych czy interpunkcjnych naprawdę nie są wyznacznikiem dobrego dziennikarstwa!!!
ja się z wieloma argumentami zgadzam, kilka jest przesadzonych, ale to subiektywne odczucie autora tekstu, ma do tego święte prawo,
dziennikarstwo niepotrzebny kierunek? możliwe, tylko tak się składa, ze dziennikarz z UJ pisze na łamach Dziennika, a inny filolog z UW wylewa żale na forum ...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Dziennik

Post autor: vanity »

pilsner pisze:Poza tym kilka błędów stylistycznych czy interpunkcjnych naprawdę nie są wyznacznikiem dobrego dziennikarstwa!!!
Czy dziennikarz sam osobiście umieszcza tekst na www? Bo jeśli nie, to diabli wiedzą czy jakiś edytor czy jak mu tam, czegoś nie pozmieniał nawet nieświadomie.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Dziennik

Post autor: Estratos »

vanity pisze:Czy dziennikarz sam osobiście umieszcza tekst na www? Bo jeśli nie, to diabli wiedzą czy jakiś edytor czy jak mu tam, czegoś nie pozmieniał nawet nieświadomie.
Szanująca się gazeta powinna zatrudniać korektora, który wszelkie tego typu błędy językowe wychwytuje. Nieścisłości co do faktów świadczą już tylko o dziennikarzu.
Awatar użytkownika
Dawid
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 385
Rejestracja: 31 gru 2005, 13:07
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: dziękuję Ci
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziennik

Post autor: Dawid »

ja tez czesciowo zgadzam sie z tym artykulem, nie bede ocenial go pod wzgledem stylistycnzym ...

nie wiemy co sie dzieje z edyta, co jest w jej glowie... ale wielu obserwatorow mowi ze z glowa edyty cos jest nie tak i niestety mysle ze maja racje ... moze byc wlasnie tak ze edyta nie umie byc szczesliwa, potrzebuje dola ...

martwi mnie to rozstanie z jednego powodu, edyta w tym roku nie wyda pewnie zadnej plyty ani tez zadnego dvd
ODPOWIEDZ