Jak postrzegamy Edytę...

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Chill-out »

To może już więcej się nie wypowiadaj... :lol3: :?
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Gabra »

Czy ja wiem... kto jej będzie za 10 lat słuchał, tej Kajah? Kiedys tam miała parę dobrych piosenek, a potem się rozmieniła na drobne.
jak będzie dalej grała tak jak gra (a właściwie śpiewała jak śpiewa ;) ) od ponad 10 lat to ja.

a to nie jest temat o Kayah, więc proszę nie off topować ;)
angloman_01
Hope for us
Hope for us
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23
Ulubiona piosenka: List
Lokalizacja: Studzionka

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: angloman_01 »

Edyta? Jak ją postrzegam?
Jako niesamowitą osobę, obdarzoną genialnym głosem- jednym z najlepszych. Ma niepowtarzalną aurę, bije od niej taki ciepło, że rozpala każdego! Szczerze to nie znam jej dobrze, nie czytam za dużo wywiadów z Edi, nie oglądam programów. Ale gdy czasami "spotkam ją" w internecie lub TV poprawia mi się humor. Ma w swoich oczach coś pięknego. Wydaje mi sie być taka naturalna, ciepła, delikatna. Super! Za to ją kocham!

No i sie popłakałam ;(
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: DeathlySilence »

Edyta ostatnio powtarza pewnien aforyzm (w życzeniach w Vivie dla Rubika, na EKG z autografem dla WOŚP):
"Statek jest bezpieczny, kiedy stoi w porcie, ale nie po to buduje się statki."

Edyta (pod względem medialnym) jest statkiem, który nawet przy sztormie nie zawija do portu (np. akcja z szantażystami). Pamiętny okres przedporodowy - nie zawinęła do portu (choć wykrzykiwała wszem i wobec, że tego pragnie, by wszyscy dali Jej święty spokój) - ze statku przeobraziła się w łódź podwodną.

Jednakże pod względem artystycznym, to statek...widmo. Bazuje na pewnej 'legendzie', wielkich podbojach, sukcesach, statusie 'najlepszej polskiej wokalistki'. Rzadko wypływa z portu, a jak już, to ze spuszczoną kotwicą, z mapą, lecz bez busoli, z zakochanym ze wzajemnością kapitanem, lecz bez uprawnień żeglarskich.

Kayah z łajby (nic nie mam do Jej muzyki - nie słucham) przeobraziła się w 'statek matka' (Kayax). Ma mape, busole, jest kapitanem sama dla siebie - medialnie natomiast jak statek widmo.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Kamui Shiro »

Dobry post powyżej.

Edyta bez wątpienia jest inteligentna i ma bardzo ciekawe teksty i zagrywki, niestety jednak straciłem dla niej póki co 3/4 swojego dawnego respektu i sympatii.
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: GosiaczeQ_14 »

DS ale pięknie napisałeś to ;(
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Bob »

DS ale masz wenę, marnujesz się na tym Forum!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Kayah (...) - medialnie natomiast jak statek widmo.
Bo nie ryczy co tydzień w JOŚ-u?

Myślę, że Kayah, jako weteranka, doskonale wie, co robi. Dobry artysta nie musi brylować w mediach.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: DeathlySilence »

Bob pisze:DS ale masz wenę, marnujesz się na tym Forum!
I nie tylko na Forum. :wink:
Piter pisze:Bo nie ryczy co tydzień w JOŚ-u?
Bo nie musi podpierać się mediami, by zaistnieć jako artystka.
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: flame »

Nie wiem w ogóle jak można porównywać Kayah i Edytę. Kayah jest nie tylko piosenkarką - pisze teksty, aranżuje, produkuje, szuka nowych talentów, itd. Jest osobą szanowaną wsród kolegów z branży (Czesław Niemen powiedział kiedyś, że jego marzeniem byłaby praca z Kayah). Edyta ma fantastyczny głos (miała przynajmniej...) i to by było na tyle. I super, nie każdy musi być artystą-kombajnem. Jest miejsce dla wszystkich na rynku muzycznym.

A jeśli chodzi o postrzeganie Edyty... Jej poczynania śledzę jeszcze od Metra, jeszcze zanim Metro pojechało na podbój Broadwayu. Trochę wody od tamtej pory upłynęło a wraz z nią wiele szacunku, który miałem dla Edyty jako artystki i jako osoby. Postrzegam ją teraz jako artystkę, która zgubiła gdzieś pomysł na siebie i zgubiła gdzieś serce przy tym.
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: baker »

DeathlySilence pisze:Bob napisał/a:
DS ale masz wenę, marnujesz się na tym Forum!

I nie tylko na Forum. :wink:
ooo.. znowu temat dla mnie!! 8P 8P 8P
flame pisze:(Czesław Niemen powiedział kiedyś, że jego marzeniem byłaby praca z Kayah).
dopowiem tylko tyle, że współpracowali juz razem. Wyśpiewali-wygrali jakąś wyjącą piosenkę w "Blues-minus" w styczniu 1994 roku. Znamy ten spektakl z Edytowych piosenek: "Smutek pustych plaż", "Pamietajcie o ogrodach". Mam gdzieś na VHS jak sobie razem wyją.. nie dało się tergo słuchać :D

Co do Edyty i Kayah, to faktem jest, że obie piosenkarki bardzo się różnią, bo poza miłością oddanych fanów, Kayah potrafiła wzbudzać również szacunek, a Edyta głownie skandale.. Ale cóż, taka już jest nasza idolka, że albo się ją kocha, albo nienawidzi.

p.s. postanowiłam się udzielić w tym temacie, by przypomnieć wszytskim jakie piękne oczy ma DS.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Magda M »

baker pisze: p.s. postanowiłam się udzielić w tym temacie, by przypomnieć wszytskim jakie piękne oczy ma DS.
co Ty tam znowu piszesz? bo nie widze

[ Dodano: 2008-01-20, 18:06 ]
:lol3: :lol3: :hellobaby: :hellobaby: o już widze :lol3:


Niemen i Kayah??? można gdzies tego choć posłuchać??
baker pisze:Co do Edyty i Kayah, to faktem jest, że obie piosenkarki bardzo się różnią, bo poza miłością oddanych fanów, Kayah potrafiła wzbudzać również szacunek, a Edyta głownie skandale.. Ale cóż, taka już jest nasza idolka, że albo się ją kocha, albo nienawidzi
dlatego ja się odłączam od "psychiki" gwiazd. Skupiam sie na muzyce a Edyty zdecydowanie lepiej do mnie przemawia niż Kayah :)
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: baker »

magdamiecz pisze:baker napisał/a:
co Ty tam znowu piszesz? bo nie widze
A co ty mnie tak szpiegujesz?! :bejsbol:
Lepiej pomóż forsować pomysł na wybory mistera forum, co by mój oblubieniec miał szansę się wykazać! :585:
magdamiecz pisze:dlatego ja się odłączam od "psychiki" gwiazd. Skupiam sie na muzyce a Edyty zdecydowanie lepiej do mnie przemawia niż Kayah :)
zgadzam sie. pewnie to kwestia wieku i ułożenia własnego życia. Z drugiej strony cudownie było śledzić każdy kroczek poza-estradowego życia Edyty.. Wszystko było cenne - kolor kubka, z którego piła, szampon, jakiego używała, drugie imię jakie jej nadano.. Ech.. w sumie, to nie ma co się dziwić młodzieży, że teraz też goni za detalami! Na zdrowie! :)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: Magda M »

baker pisze:Lepiej pomóż forsować pomysł na wybory mistera forum, co by mój oblubieniec miał szansę się wykazać!
:lol3: chetnie zasiądę w komisji
baker pisze:pewnie to kwestia wieku i ułożenia własnego życia.
też mi sie tak wydaje... :)
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Jak postrzegamy Edytę...

Post autor: baker »

magdamiecz pisze::lol3: chetnie zasiądę w komisji

noo, ale wygra moj typ :trans: :trans: :trans: :trans: :trans: :trans: :trans: :trans:
ODPOWIEDZ