Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Głos Edyty

Post autor: ja30 »

Matiz99 pisze:
ja32 pisze:kiedys w jakims wywiadzie jak sie nie myle jakas pani co cwiczyla glos edyty w metro mowila o jej strunach glosowych ze sa krotkie jak u malego dziecka. dlatego moze zaspiewac wszystko.
Zaglądała jej do krtani? 8P
mozliwe ze tak :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Głos Edyty

Post autor: vanity »

ja32 pisze:kiedys w jakims wywiadzie jak sie nie myle jakas pani co cwiczyla glos edyty w metro mowila o jej strunach glosowych ze sa krotkie jak u malego dziecka. dlatego moze zaspiewac wszystko.
To Edyta twierdziła nie pani doktor. A pani doktor (Komorowska jej było, opiekowała się jej gardłem), powiedziała, że Edyta ma najkrótsze i najcieńsze struny głosowe jakie biologicznie istnieją a zatoki jak u niemowlęcia. Biologicznie nie ma prawa mieć takiej skali jaką ma.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

vanity pisze:Edyta ma najkrótsze i najcieńsze struny głosowe jakie biologicznie istnieją a zatoki jak u niemowlęcia. Biologicznie nie ma prawa mieć takiej skali jaką ma.
Zabawne ;)

Jak by miała zatoki jak u niemowlęcia to byłaby niedorozwinięta, Edyta odznacza oryginalnym brzmieniem, interpretacja, ze swoją skalą należy do grona wielu artystek i pod tym względem zbytnio się nie odznacza są i lepsze wokalistki chociażby takie które śpiewają C6 na piersiowym i ładnie im to wychodzi, może napisze tak, Edyta zalicza sie do grona artystek ze wspaniała skala, lecz jej brzmienie dźwięków na jej całej długości poraża a u pozostałych nei bardzo...
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 9:14 przez strzalka21, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głos Edyty

Post autor: Seba0305 »

ja32 pisze:strzalka21, nie pogam ci tego bo tego nie mam jedynie na wideo. nigdzie tego nie ma jedynie w filmie
Edyta zaśpiewała w tym filmie dwie piosenki. Obie można znaleźć na forum. Warta uwagi jest piosenka "Whenever" ;)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2753
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Głos Edyty

Post autor: pijej1 »

vanity pisze: To Edyta twierdziła nie pani doktor. A pani doktor (Komorowska jej było, opiekowała się jej gardłem), powiedziała, że Edyta ma najkrótsze i najcieńsze struny głosowe jakie biologicznie istnieją a zatoki jak u niemowlęcia. Biologicznie nie ma prawa mieć takiej skali jaką ma.
Vanity ja cię podziwiam!!! chyba słowo w słowo przetoczyłaś tę wypowiedź dokładnie tak jak i ja ją zapamiętałem!!! chyba że ze ściągi korzystałaś :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Głos Edyty

Post autor: vanity »

pijej1 pisze:Vanity ja cię podziwiam!!! chyba słowo w słowo przetoczyłaś tę wypowiedź dokładnie tak jak i ja ją zapamiętałem!!! chyba że ze ściągi korzystałaś
Ściąga. ALe tak mi to w pamięć zapadło, że wiedziałam gdzie tej ciekawostki poszukać. Jeszcze był tam dopisek "z tego wynika, że najprawdopodobniej jestem mutantem". Nie wiem tylko, czy to wypowiedziała pani doktor, czy to już Edyta sobie tak dokończyła.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Głos Edyty

Post autor: ja30 »

Seba0305, Whenever nie jest w calosci nie ma najwazniejszej koncowki
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: grzechoo »

vanity pisze:Jeszcze był tam dopisek "z tego wynika, że najprawdopodobniej jestem mutantem". Nie wiem tylko, czy to wypowiedziała pani doktor, czy to już Edyta sobie tak dokończyła
Edyta
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

Macie wątpliwości czy wyciągneła by wysokie dzwięki. U Edi skończyły się te problemy. Wysokich dzwieków nie wyciągała w 2006 czy 2007. Teraz popracowała nad tym i efekt mieliśmy w TT w wykonania DJTŚ. Tam wyciągała naprawde wysokie dźwięki. Drugi przykład - Litania z JOŚ-ia. Chyba większość kojarzy jej poprzednie wykonanie litanie z Sosnowca 2006. bodaj najgorszy występ w karierze. Może nie wyda z siebie A5 w piersiowym ale TNJ potrafi zaśpiewać bez większych zmia.

Różnica polega na tym że te dźwięki inaczej brzmią bo są inaczej wydobywane ale to wciąż te same dźwięki. Skala Edyty więc jest niewiele węższa. Zmieniło się tylko brzmienie.
Ja mimo to ciesze się że udało jej się wrócić do tych najwyższych bo zawsze zdarzyć się mogło tak że pozostałaby przy tej skali z lat 2006/07 :?

Przepraszam za styl i merytoryke ale jestem lekko wstawiony 8)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 20:56 przez Matiz99, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Głos Edyty

Post autor: Himcio »

abcd pisze:tam też nie ma aż tak wysokich tonów
Są,są..te same co w Litanii(wersja studyjna,sama końcówka) :)

Zgadzam się z Kopaneek, Edyta niestety zaniedbała się ..no ,ale może się poprawi.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Głos Edyty

Post autor: Kopaneek »

Matiz99 pisze:Może nie wyda z siebie A5 w piersiowym ale TNJ potrafi zaśpiewać bez większych zmia.

Na koncercie w Siedlcach (chyba), wykonując DJTŚ wyśpiewała A5. 8)
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Głos Edyty

Post autor: Himcio »

Tam było gis lub as jak kto woli (dwukreślne) ,czyli G#5
Awatar użytkownika
Nei
The story so far
The story so far
Posty: 432
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:28
Ulubiony album: Dotyk ,EG
Ulubiona piosenka: Gone Będe ¦niła
Lokalizacja: Z naszej planety

Re: Głos Edyty

Post autor: Nei »

Może mi to ktoś wytłumaczyć ?? Czy Edyta specjalnie zmieniła technikę śpiewanie , czy było to niezależne od niej bo po prostu głos się jej zmienił ??
Czy jak by chciała byłaby wstanie powrócić do swojej dawnej techniki czy to niemożliwe ??
Czy Edyta byłaby wstanie zaśpiewać utwory z płyty EG bez zmiany interpretacji tak jak w oreginalnej wersji??
Dlaczego teraz nie potrafi zaśpiewać to nie ja w zwykłym tempie , tylko musi ją zwolnić ??
Awatar użytkownika
Nei
The story so far
The story so far
Posty: 432
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:28
Ulubiony album: Dotyk ,EG
Ulubiona piosenka: Gone Będe ¦niła
Lokalizacja: Z naszej planety

Re: Głos Edyty

Post autor: Nei »

Nie powiedziałabym... Wydaje imi się , że jej dźwięki nie są tak płynne jak kiedyś , są jakby takie kwadratowe.Nie mówie , że mi się to nie podoba , ale myślę , że jak by ktoś Edycie kazał zaśpiewać wersję eurowizyjną , sądze , że byłoby jej ciężko zaśpiewać to z taką płynnością.Nie wiem czy wiecie o czym mówie :D
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, 23:02 przez Nei, łącznie zmieniany 1 raz.
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Głos Edyty

Post autor: dominik »

Edyta ma teraz zbyt potężny głos na wersję Eurowizyjną. :ha:
Mnie tam się bardziej podoba, jak teraz śpiewa. ^^
ODPOWIEDZ