The Voice of Poland

Nowy program TVP

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: The Voice of Poland

Post autor: Piter »

addar pisze:no i wybrac bartosiewicz to lekki samobój...
Największą siłą Beaty jest moim zdaniem interpretacja, pomysł na piosenkę, indywidualne podejście. Myślę, że mogłaby wykonać świetnie Bartosiewcz, ale się pogubiła. Być może przez stres?
Mimo wszystko dałbym jej szansę, za to coś, co ma w oczach.

Lubię indywidualności i jest (było) ich kilka w programie. Beata to dla mnie taka indywidualność, osoba, o której będę pamiętał. Niestety o większości dobrze śpiewających, ze sporymi możliwościami uczestnikach zapomnę.

Zgadzam się z Ds, że Magda Tul popłynęła przez zły dobór repertuaru. Myślę, że podobny kłopot będzie miała Kasia Dereń. Dziewczyna, która wygrała z Tul, bardziej mi się podobała, jest wszechstronna, ma w sobie więcej z artystki, mniej z szansonistki - taka odwrotność Magdy.

Szkoda mi Sabiny. Ogólnie trochę nie rozumiem łączenia w pary osób z dwóch różnych swiatów. To tak jakby Edyta Geppert miała konkurować z Marylinem Mansonem. Każde jest dobre w swoje stylistyce. Nieporównywalne.

I to pocieszanie, najczęściej słyszane z ust Marka, że sobie poradzą. Pierdu pierdu, tanizna. W kilku przypadkach z góry było wiadomo, kto zostanie wybrany. Przepadło kilka świetnie śpiewających mniej sztampowych osób, jak Joanna która się zmierzyła tydzien temu w piosence Tilt. Hasło do Piekarczyka bezcenne. Odpowiedź na jego głupie teksty.

Zaskoczył mnie wczoraj ropuch Jan z drużyny Patrycji. Dużo grania w tym jego śpiewie, ale chłopak skupia uwagę, dozuje emocje, to cenne.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: strzalka21 »

Mam wrażenie, że gdyby na scene wyszła Whitney Houston od razu po występie została by zjechana przez jurorów, że "za dużo", " nie potrzebnie się popisywałaś", "za dużo ozdobników", "za dużo dołożyłaś" itd....
To są właśnie Polskie programy typy talentshow.
Barwą, techniką, ogólnie wokalnie Magda była i jest najlepsza od tych wszystkich uczestników i od jurorów.
Co prawda zwycięzca i tak zginie po programie, i te wielkie, zajebiste indywidualnosci też.
Program ma wyłonić najlepszy polski głos. Ale jak ma się to stać gdy właśnie odpadł z programu :ha:

I cieszę się, że żyje w dobie internetu gdzie można zobaczyć jak to jest w prawdziwych tego typu program w których liczy się to co trzeba.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: The Voice of Poland

Post autor: niuto »

W końcu ktoś mnie rozumie :P To samo sobie pomyślałem, że Edyta, Mariah czy Whitney też zostałyby odrzucone. Nie rozumiem zarzutów, że za dużo. Uczestnicy mają 2 minuty, żeby zaprezentować wszystko to, co mają najlepsze...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice of Poland

Post autor: Flux »

Magda Tul. Śpiewa dobrze, ale co z tego skoro nic z tego nie wynika? Jest płaska i przezroczysta, na scenie ginie. Sam głos nie wystarczy.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: strzalka21 »

Po pierwsze Magda nie śpiewa dobrze, a wyśmienicie, i jak można o utalentowanej osobie napisać, że jest przeźroczysta i płaska ? :roll: Może dla niektórych jest obojętna, ja nie jestem jej fanem lecz podziwiam jej nietuzinkowy talent, przez co nigdy nie bedzie mi obojętna. Zawsze posłucham z zainteresowaniem.
Flux sam głos wystarczy, reszta jest w rękach wytwórni. Tak jak u pozostałych.
Wole Magde Tul, która swoim wokalem będzie jak machina powodując ciarki na ciele niż np. taka Bartosiewicz, która nie ryknie i zamyka się przed nagrywaniem, a uważana jest za autorytet. Słyszałem Magde na żywo, odczucia na żywo tak jak u Edyty.
Co tu duzo gadać, program ma wyłonić The Voice - a on odpadł.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice of Poland

Post autor: Flux »

Głos ma, ale osobowości scenicznej za grosz. Nie bez powodu od dekady śpiewa w Jaka to melodia? Widać, że nie wie po co stoi na scenie i co chce osiągnąć, ja jako słuchacz i widz tak to odbieram. Dobrych i bardzo dobrych głosów naprawdę nie brakuje, gorzej z kierunkiem artystycznym i repertuarem.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: The Voice of Poland

Post autor: niuto »

Poza tym, ja nie zauważyłem, żeby w The Voive roiło się od ponadprzeciętnych osobowości. A już na pewno osobowością nie nadrabiała jej przeciwniczka. Wygrała dlatego, że śpiewała delikatniej i mniej widowiskowo, a to trochę śmieszne w tego typu programie :P

flux, dobrych głosów rzeczywiście nie brakuje, ale akurat Magda jest ponadprzeciętnym talentem, jakim w I edycji była Monika Urlik.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: strzalka21 »

Flux pisze:i bardzo dobrych głosów naprawdę nie brakuje
Gdybyś to napisał w odniesieniu do edycji zagranicznych to zgodziłbym się. W Polsce taki wokal jak Magdy to diament.

Osoby pokroju Magdy nawet z mega osobowością nie odniosą w tym kraju sukcesu. Jedynie Edyta się uchowała jak to wyjąca ponieważ zaczynała gdy świat miał za wzorce Whitney Houston, Celine Dion czy Mariah Carey. Teraz wszystko uległo spłaszczeniu. Może i Magda zaśpiewał by teraz lepiej All by myself od Celine Dion i widownia biłaby jej brawo, ale nasze ucho przyzwyczajone jest już do czegoś innego. Podążamy za ameryką ale tak na prawde nasze uszy nie słyszały tego przez co tamten kraj przechodził muzycznie.

Wole żeby taka bezpostaciowa Magda z wokalem na miarę światową wygrała ten program, niż osoba z "osobowością muzyczną" i nagrała taki przebój jak "Tak blisko" (pseudo śpiewacz Brzozowski) puszczany na chama w esce.
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: The Voice of Poland

Post autor: fanusia_anka »

Justyna straciła Sabine jakaś masakra, co to Magdy Tul to już zupełna tragedia że odpadła z tego programu, kompletnie nie rozumiem ich decyzji.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: The Voice of Poland

Post autor: Piter »

strzalka21 pisze:Flux sam głos wystarczy, reszta jest w rękach wytwórni.
Równie dobrze można by napisać, że sama uroda wystarczy. Wszystko zależy, co kto lubi i czego poszukuje w muzyce. Magda jest bardzo dobrą wokalistką, świetnie śpiewa, ma doskonały warsztat, ale to wszystko tylko forma, brakuje mi treści. Podobnie jak Flux wydaje mi się, że Magda nie do końca wie, po co ona na scenie stoi.

-- Dodano: 21 kwi 2013, o 20:49 --
strzalka21 pisze:Wole żeby taka bezpostaciowa Magda z wokalem na miarę światową wygrała ten program, niż osoba z "osobowością muzyczną" i nagrała taki przebój jak "Tak blisko" (pseudo śpiewacz Brzozowski) puszczany na chama w esce.
Brzozowski nie jest osobowością muzyczną, tylko względnie ładnym chłopcem mocno promowanym w mediach. W programie jest kilka postaci jak Osińska czy chłopak z drużyny Steczkowskiej chociażby, które wiedzą, co tworzyć, jak śpiewać, mają na siebie pomysł i nie jest to tandetna forma jak u Brzozowskiego.

-- Dodano: 21 kwi 2013, o 20:51 --
niuto pisze:Pozale akurat Magda jest ponadprzeciętnym talentem, jakim w I edycji była Monika Urlik.
Jak dla mnie obie wokalistki dzieli gigantyczna przepaść. Uważam, że talent i możliwości Magdy są w tym temacie przesadnie oceniane.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: The Voice of Poland

Post autor: karen »

Pierwszy live! OSIŃSKA pozamiatała !
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: The Voice of Poland

Post autor: KrzysiekF »

Od samego początku nuda. Jury oceniając występy ciągle się powtarza. Mówienie w 1 zdaniu o wyglądzie to już lekka przesada.

Dorota Osińska pozamiatała na koniec.

http://voice.tvp.pl/wideo/live/dorota-o ... -10906177/
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 23:47 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: The Voice of Poland

Post autor: Natu$ »

WOOOOOOOOOOOOOOOOW! Nie pamiętam kiedy się ostatni raz tak jarałam. Dorota Osińska, Michał Sobierajski, Kasia Dereń, Natalia Sikora to diamenty. Reszta niewiele z tyłu. Z każdym odcinkiem zaskakuje mnie poziom tego programu. Po prostu rewelacja.

P.S. Chciałam jeszcze zwrócić uwagę, na GENIALNY występ drużyny Marka w numerze TSA. Złapałam się na tym, że oglądałam z otwartą buzią i wybałuszonymi oczami.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5028
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: addar »

dorota osińska i potem długo długo nikt..tylko ona ma ten pierwiastek niesamowitości w głosie....teraz juz wiem że na pewno jest fanką lary fabian, już przy calling u było widać duże inspiracje w interpretacji, szczególnie w górach, po dzisiejszym niesamowitym wykonaniu czekam na jej (z pewnością ) niesamowitą wersję "Caruso"
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 23:28 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: The Voice of Poland

Post autor: KrzysiekF »

Piekarczyk chyba jako jedyny nie ma zamiaru lansu w tym programie. Niesamowity facet , a występ grupowy niesamowity z przekazem. Brawo.
ODPOWIEDZ