Patti LaBelle

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Patti LaBelle

Post autor: Flux »

Kolejna wielka nieobecna diva. Babka, która stojąc 50 lat na scenie energią mogłaby obdzielić 3 tuziny podlotków. Właśnie obchodzi półwiecze działalności artystycznej i zapowiedziała serię koncertów, aby hucznie uczcić okrągłą rocznicę. Nieposkromiona charyzma, charakterystyczna barwa głosu, rozbuchany wokal a przy tym ciepła i wesoła osoba, która bez gromkich oklasków nie występuje. Po prostu się nie zdarzyło, żeby nie dostała gorących owacji :wink: To jej zawdzięczamy pamiętne edytowe Somebody Loves You Baby (You Know Who It Is) :D
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patti LaBelle

Post autor: Dobi »

Zakładać nowy wątek i nie podać żadnych linków do jakichkolwiek utworów :hmmm: Nie dziwę się, że zero odzewu :P

Ja usłyszałem o Patti dzięki scoverowaniu piosenki jej zespołu Labelle "Lady Marmalade"

Na Grammy w 2002 roku Patti zaśpiewała ten utwór z młodszymi koleżankami po fachu (wchodzi około 3:45) :arrow: Lady Marmalade (Grammy Awards 2002)
Dźwięki jakie wydaje z siebie Patti są cudowne dla moich uszu. Uwielbiam taki surowy "czarny" głos :d
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: Flux »

Następnym razem postaram się pamiętać o linkach :P Patti jak ryknie, to o mało co mikrofon jej nie wyskoczy z ręki ze strachu :d

Kocham Got to real w duecie z Mariah Carey:
http://www.youtube.com/watch?v=KjfPKr0PWGc&feature=fvsr

Popisowym wykonaniem Patti na przestrzeni lat pozostaje kultowe Over the Rainbow (które również śpiewała nasza Edyta na jednym z sylwestrów):
http://www.youtube.com/watch?v=FJEh9xLrF2I

Mało kto wie, że LaBelle nagrała piosenkę bondowską. Nie stała się motywem przewodnim filmu, ponieważ jest oderwana od stylistyki obrazu, ale w trakcie napisów końcowych mogliśmy ją usłyszeć. If You Asked Me To:
http://www.youtube.com/watch?v=Da-RjeCObyA

A tak poradziła sobie z gigantem wokalnym I Have Nothing:
http://www.youtube.com/watch?v=jEXcMCKeBbU

Słuchajta i komentujta! :D

-- Dodano: 17 cze 2012, o 20:51 --

Dobi, znasz może album Classic Moments z 2005 roku z coverami piosenek m.in. Michaela Jacksona, Arethy Franklin czy The Pretenders? Znalazło się też miejsce na duet z Eltonem Johnem. Polecam, świetne wykonania!
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: grzechoo »

Znam Calssic Moments, mam tę płytę jak i 7 innych. Z CM najbardziej lubię He's Out of my life (wspomniana przeróbka hitu Jacksona), I Can't Make You Love Me, Love Don't Live Here Anymore oraz Stand By You. Jednym z bardziej znanych hitów Patti jest duet z Michaelem McDonaldem "On My Own"
http://www.youtube.com/watch?v=KsH63qJlIMM
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: Flux »

He's out of my life to jeden z najlepszych coverów Jacksona ever. W wykonaniu Patti podoba mi się chyba nawet bardziej niż oryginał. Jeszcze tylko Mariah Carey z jej interpretacją I'll be there osiągnęła tak wysoki poziom. Stand by you też lepsze niż oryginał The Pretenders, ostry wokal Patti to jest to!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Patti LaBelle

Post autor: KrzysiekF »

Flux pisze:
A tak poradziła sobie z gigantem wokalnym I Have Nothing:
http://www.youtube.com/watch?v=jEXcMCKeBbU

Słuchajta i komentujta! :D
Megaaa.... w swoim stylu, bez kopiowania. ZAJEBISCIA! Prawda ją odnalazła. SZACUN
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Patti LaBelle

Post autor: Virtual Tom »

Bardzo cenię Patti - jednak bywa momentami dość przytłaczająca, przez nadmiar krzyku w stosunku do śpiewania, ale oczywiście tak drzeć się trzeba umieć.

Najbardziej lubię tą starszą Pattii, świetne piosenki z lat 80-tych. Ścieżka dźwiękowa z "Gliniarza z Beverly Hills" i dwa hity

Patti Labelle - Stir It Up

Patti LaBelle - New Attitude

Z nowszych wspomnę o "My love sweet love" która wykorzystano w soundtracku do "Czekając na miłość" z Whitney - tekst piosenki w liceum napisałem koleżance na Walentynce i dostała ja pocztą szkolną na lekcji niemieckiego :hahaha:

Patti Labelle - My Love, Sweet Love

Duet z Mariah klasa - uwielbiam oryginał :d
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: Flux »

New Attitude ma tak pozytywną energię, że szok. Zdecydowanie Edyta powinna posłuchać tego kawałka. Wtedy wiedziałaby, że jej Konsekwencje to popierdółka :banki: A co do śpiewu/krzyku to Patti zawsze była over the top. Takie zjawisko nosi nazwę oversinging i albo się to kupuje albo zmienia dostawcę :d
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Patti LaBelle

Post autor: KrzysiekF »

Słucham tych utworów i mam wrażenie , że 95 % utworów które powstają teraz nie tylko w Polsce to chłam...

Artyści szukają cudów, przepuszczają głosy , modyfikują na kompach. A recepta jest prosta > prawda , bez kombinacji, głos i jest Hit.

Zamówiłem w Empiku płytę Patti , muszę podczas urlopu zrobić sobie detoks od plastików i innych tworów takich jak CQ...

Edyta była znakomita w coverze Somebody Loves You Baby (You Know Who It Is) do dziś pamiętam jak to śpiewała. Była na scanie całą sobą. Żeby było ciekawiej miałem przyjemność bodajże 4 krotnie słuchać tego utworu w wykonaniu Edyty. Czyli więcej jak utwory np z Ekg czy My :lol3: Niesamowite, Filharmonia w Rzeszowie padła Edycie do stóp, a po koncercie starsi ludzi mówili o Edycie - geniusz. Po tym świetnie koncercie Naszemu koledze Edyta zaśpiewała w hotelu happy Brithday. Obecni w hotelu Włosi wstali i bili Edycie brawo na stojąco. To były piękne chwile. Niestety podejrzewam , że nawet Ci którzy walczą teraz o pozycję w wianuszku Edyty nigdy czegoś takiego nie przeżyją...

Co mamy teraz ? Każdy widzi....Edyto Wróć!

Mimo całego cyrku z Krupą, dobrze że Edyta miała ten okres. Przynajmniej dostaliśmy kilka coverów na światowym poziomie. To co jest na CD nigdy nie umrze.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2012, 23:59 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: Flux »

Czasami faktycznie tak jest. Artyści szukają nie wiadomo jak daleko tego, co często mają na wyciągnięcie ręki. Na szczęście na świecie znajdzie się miejsce i dla tych poszukujących i dla tych, którzy już znaleźli. Ja się cieszę, że znalazłem Patti. Jak widzę ją na scenie to zastanawiam się czy to jest aby na pewno jedna osoba, czy po scenie biega kilka jej sobowtórów. Ta kobieta jest all over the place :D
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Patti LaBelle

Post autor: Virtual Tom »

Ja mam nadzieję, że Piter nie będzie miał mi za złe jeśli wspomnę o tym, że zamawialiśmy na ebay ze Stanów tę składankę Patti Greatest Hits która wyróżnia sie bardzo fajną tracklistą w stosunku do innych - ma wszystko to co powinna zawierać :d
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5033
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Patti LaBelle

Post autor: addar »

flux otwierasz dzisiaj działy z moimi ulubionymi czarnymi wokalistkami! :-) lubie patti ale jak napisał TOM ma tendencje do zbyt czestego krzyku i przez to wykony tracą fpłynność i męcżą, ale fakt babka potrafi pocisnąć porządnie , a to lubie...

niestety" somebody loves you baby" edyta jej ukradła i zawłaszczyła, nie wiem czy to może dlatego ze edyty wersje słyszałem pierwszą , ale nasza rodzima diva zmiotła oryginał.... jedno z moich marzen edytowych, by usłyszec tę piosenke w wersji studyjnej i w pamietnej kondycji..ale przy dzisiejszej stanie rzeczhy to już raczej niemozliwe.... choc sobie tak myśle że skoro edzioch miała studio nagraniowe i potencjalnie ćwiczyła w nim do wystepów to może gdzies sie jeszcze w willi krupy nagrania jakieś kurzą, chyba że rozżalony wszytskie spalił, i stad edka się foszy ( zapłacił bym gruby hajs by dostać się do do sesji nagraniowych edyty :faza: )
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Patti LaBelle

Post autor: Flux »

Każdy z Was dostał kciuk w górę na zachętę do udzielania się w tym temacie :D Co do Somebody Loves You Baby. Hmm... trudny wybór. Wiadomo, co Edyta to Edyta ale Patti też wielokrotnie pocisnęła ten kawałek. Początkowo zdecydowanie wolałem oryginał, później skłaniałem się ku Edce a obecnie jest remis w tej kategorii. A jak Wam się podoba głos Patti w duecie z Sinatrą? Bewitched:

www.youtube.com/watch?v=9YAMTgCzrTs
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7365
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Patti LaBelle

Post autor: Piter »

Virtual Tom pisze:Ja mam nadzieję, że Piter nie będzie miał mi za złe jeśli wspomnę o tym, że zamawialiśmy na ebay ze Stanów tę składankę Patti Greatest Hits która wyróżnia sie bardzo fajną tracklistą w stosunku do innych - ma wszystko to co powinna zawierać :d
Absolutnie nie mam. :) Płyta jest świetna. Do moich naj piosenek Patti zaliczam "Stir it up" i "If you asked me to" (moim zdaniem bardziej znanej wersji Celine Dion coś brakowało). Lubię piosenkę, którą przypomniała Edyta i w ogóle ubóstwiam Patti, ale nie przepadam za jej przekombinowanym "Over the rainbow" - to wolę cicho i spokojnie śpiewane przez śp. Evę Cassidy.
Ktoś kojarzy Patti z klipu Nelly'ego i Kelly Rowland? :)
Flux, dzięki za odkopanie skamielin. :)

-- Dodano: 21 cze 2012, o 21:13 --
addar pisze:ale nasza rodzima diva zmiotła oryginał....
Nie zgodzę się. Dla mnie Edyta się w tej piosence błąka. Zabrakło jej techniki bądź pomysłu.

-- Dodano: 21 cze 2012, o 21:19 --
KrzysiekF pisze:
Flux pisze:
A tak poradziła sobie z gigantem wokalnym I Have Nothing:
http://www.youtube.com/watch?v=jEXcMCKeBbU

Słuchajta i komentujta! :D
Megaaa.... w swoim stylu, bez kopiowania. ZAJEBISCIA! Prawda ją odnalazła. SZACUN
Mam awersję do grzebania w tym utworze. Lubię, gdy ta piosenka jest zaśpiewana w punkt, bez wynurzeń, zbędnych refleksji. Stąd najbardziej podoba mi się wersja studyjna Whitney. Whitney też ją czasem ciągnęła jak #CIACH# przez wodę i wywoływała we mnie irytację.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5033
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Patti LaBelle

Post autor: addar »

Piter pisze:Nie zgodzę się. Dla mnie Edyta się w tej piosence błąka. Zabrakło jej techniki bądź pomysłu.
my mówimy o tym samym wykonaniu??? http://www.youtube.com/watch?v=5xCtOHWRxuY to jest perfekcja, to juz patti ma tendencje do zapowietrzania sie podczas śpiewania live i nie wyrabia czesto miedzy przechodzeniem z jednego dźwięku do drugiego wchodząc w nieładną chrype i juz nie wspomne że patti high notes nie spiewa na piersi a edytowe a5 wywołuje u mnie niesamowite dreszcze, wskaz mi w którym momencie edyta sie błąka i gdzie zabraklo techniki lub pomysłu?
ODPOWIEDZ