SENS-IS nowy singiel

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Co napisali? w skrócie pochwalili, uznając ten utwór za jeden z najciekawszych. A trochę się znają, bo wystarczy spojrzeć jakie utwory u nich na liście brylują, artyści dość niezależni i mniej komercyjni, ale ciekawi.
Subiektywne odczucia.
endeven pisze:Chyba raz w karierze mozna zaszaleć z autotune?? To nie odbiera Jej głosu
Co więcej - daje. Uszy mi krawawią, gdy słucham styranego wokalu Edyty.
endeven pisze: a piosenka to też muzyka, aranżacja i klimat, nastrój, a nie tylko ekspozycja wokalu. Polecam się trochę otworzyc na doznania.
Ładnie napisane jednak zapomniałeś, że rozmawiamy o Edycie Górniak. Edyta Górniak = wokal, wokal, wokal. Bez niego jest jak studnia bez wody.
Michael pisze:Uważam Sens-Is za jedną z najsłabszych piosenek na płycie zaraz po Tafli i Dzisiaj dziękuję.
Wg mnie, SI oraz DD to najlepsze pozycje na My. Wszystko współgra a wokal Edyty nie drażni tak jak np. w OTR, w którym przypomina śpiew Joanny d'Arc na stosie, zajadającej się godzinę wcześniej szkłem i piaskiem.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Flux »

Jedna z ambitniejszych i szlachetniejszych pozycji w całej dyskografii Edyty, ośmielę się stwierdzić. Ta piosenka naprawdę ma niesamowity nastrój, jest niebanalna muzycznie, wnosi sporo świeżości w skostniałe muzyczne portfolio EG. Ma przy tym całkiem zgrabny tekst, co w przypadku pióra Karoliny Kozak wcale nie jest takie oczywiste. Edyta nie ma w tym momencie nic do stracenia, dobrze że wypuściła w świat akurat Sens-is, niż na przykład miałkie i nijakie Find me chociażby.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Michael »

Kopaneek pisze:Wg mnie, SI oraz DD to najlepsze pozycje na My. Wszystko współgra a wokal Edyty nie drażni tak jak np. w OTR, w którym przypomina śpiew Joanny d'Arc na stosie, zajadającej się godzinę wcześniej szkłem i piaskiem.
Kopciu, pozwól, że użyję jednego z Twoich ulubionych porównań by określić artyzm Sens-Is: tę piosenkę mogłaby zaśpiewać nawet Gosia Andrzejewicz :lol:. Edyta brzmi najlepiej w wyrazistych, a nie tego typu miałkich utworach.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Mist »

Okropna piosenka :P
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5031
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: addar »

KOFFAM SENS-IS WIEC JEST GIT, ma niepowtarzalny klimat :edi:
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Phealer33 »

Żadnej piosenki Edyty nie omijam tak, jak to nieszczęsne SENS-IS. Flaki z olejem.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Dobi »

endeven pisze:Chyba raz w karierze mozna zaszaleć z autotune??
Gdyby zrobiła to w jakimś szybszym kawałku OK, nie widzę problemu ale nie w balladzie gdzie każdy dźwięk jest istotny! Edytę wróżenia GŁOS, dzięki niemu przekazuje nam emocji a ja nie znajduję ich w komputerowo zmodyfikowanym wokalu.
Jedyne co można uznać na plus w tym kawałku to muzyka ale też nie do koca bo znam zdecydowanie wiele lepszych kompozycji.

Edyta zniszczyła ten utwór, ale cieszę się że komuś się podoba. Głosowanie na utwór uważam kompletnie bez sensu, bo nie ma co odkopywać trupa jakim jest "My" i "kolejny singiel". Oczywiście kto chce niech głosuje, wolny wybór ;)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: ANETA »

Ciekawe czy główna zainteresowana jest .... zainteresowana :hellobaby: i wie, że w ogóle piosenka jest już uznawana za kolejny ,,singiel". Pewnie leży, przykryta kocykiem i zachwyca się jaka z niej pracowita mróweczka. Singiel goni singiel ... :-)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Matiz99 »

Ja omijam DD. Słyszałem w całości chyba ze 3 razy w tym dwa kiedy po zakupie płyty przesłuchałem całą dwukrotnie. Sens-is nie jest moją ulubioną ale ma fajny klimacik i hipnotyzuje :-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: endeven »

Aneta, sama zainteresowana raczej o tym wie i raczej sama to zrobiła, w przeciwnym razie te radia, co juz zaczeły grac Sens-Is nie mogłyby tego prawnie i legalnie puścić. Żart w takim razie raczej nieudany.

SENS-IS ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. W sumie to dobrze, w końcu to dośc eksperymentalny utwór jak na Edytę, wiec dziwne by było, gdyby nie wzbudzał skrajnych emocji. Ja przytoczyłem opinię radiowców z PR Szczecin celowo - by głośno zaznaczyć, że docenili tam ten utwór, a grają naprawde sporo porządnej muzyki w przeciwieństwie do zet, czy rmf. Co z tego wynika? Że jest to utwór dla takich mniej komercyjnych stacji i głosowanie właśnie w takich profilowanych stacjach ma zatem sens, by pokazać inna Edytę w tych stacjach, zwłaszcza, że tam nie raczyli słuchaczy piosenkami singlowymi z My.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1891
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Grzegorz »

Sens-Is, przyznam się że rzadko słucham ze względu na ten nieszczęsny autotune. Jako radio edit wolałbym normalny wokal, natomiast muzyka jak najbardziej, bardzo przyjemna. Ciekawe czy doczeka-My się tradycyjnego klipu :roll:
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Marrcino »

Nie lubię Sens-is oraz Dzisiaj dziękuję. W ogóle ich nie słucham. Sens-is może się jedynie nadawać do jakiegoś Chilli Zet. :P
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1891
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Grzegorz »

Jeśli Edyta będzie wykonywać/promować ten utwór to oby wokal był "zwykły"!! Utwór ma fajny klimat, taki ciepły, tylko że jak tego słucham to wydaje mi się że to nie jest Edyta. Również, jak kolega wyżej tez omijam Dzisiaj Dziękuję :lol3:

Jakaś dziwna sprawa z tym utworem. Jeśli to faktycznie "new single" to dlaczego Edyta nie śpiewała go podczas koncertu urodzinowego??? Tak na sam koniec koncertu, przy okazji zareklamować że będzie to kolejny singiel. Ale u Edyty - jak zwykle wszystko inaczej! 8P
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 16:24 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krejzol7bezkitu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 235
Rejestracja: 30 sty 2012, 19:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja !
Lokalizacja: Polska

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: krejzol7bezkitu »

jeden z najciekawszych utworów Edyty od dawna...
chciałbym usłyszeć w radiu :D

-- Dodano: 27 lut 2013, o 16:25 --

ciepły, fajny kawałek : )
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1891
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: SENS-IS nowy singiel

Post autor: Grzegorz »

Przy okazji mógłby powstać klip live z Sylwestra, a sam utwór promowałby wydawnictwo dvd... :)
ODPOWIEDZ