Eurowizja 2014

Wielki powrót Polski....

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2014

Post autor: KrzysiekF »

Nie rozumiem cyrku...to już można wysyłać piosenki nie premierowe ?


To może tak się cofnijmy i wyślijmy jakaś z lat 90 ...

:lol3: :lol3: :lol3:

-- Dodano: 25 lut 2014, o 18:26 --

Kilka lat temu w preselekcjach polskich Artyści wylatywali z konkursu jeżeli zagrali wcześniej piosenkę na żywo :lol3:
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: tomiks78 »

No właśnie - premierowe...
A tu ogłosili że jadą z "My Słowianie"...
Jak to się ma do tego przepisu??
Czy coś się zmieniło w tym roku??
Chyba, że TVP zapomniała o tym ... i piosenka zostanie zdyskwalifikowana.
Takie przypadki chyba juz miały miejsce w historii konkursu ...

Sam wybór ... hmmm, może być zauważony ...
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Michael »

keraj pisze:A ja uważam, że lepszego wykonawcy wybrać nie mogli. Utwór jest przebojowy tylko problemem będzie zrozumienie go przez innych ludzi bo jadą z Polską wersją ( która wg mnie jest lepsza)
Bardzo dobrze, że jadą z polską wersją, bo po angielsku ta piosenka nie ma polotu w refrenach. Zwrotki mogliby śpiewać po angielsku a refreny po polsku. Albo przynajmniej jedną zwrotkę zaśpiewać po angielsku, resztę utworu po polsku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2014

Post autor: KrzysiekF »

Okazuję się, że to polskie preselekcję miały taki regulamin ...a , że ich w tym roku nie było to jest cyrk...

Edyta mogłaby pojechać za rok z CTC w wersji angielskiej ... :lol3:
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2014

Post autor: keraj »

Michael pisze:Bardzo dobrze, że jadą z polską wersją, bo po angielsku ta piosenka nie ma polotu w refrenach. Zwrotki mogliby śpiewać po angielsku a refreny po polsku. Albo przynajmniej jedną zwrotkę zaśpiewać po angielsku, resztę utworu po polsku.
Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat....
Niestety wg mnie o ile Polską wersję tekstową można traktować z przymrużeniem oka, to wg mnie ta angielska jest taka pusta i nijaka.... Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2869
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Wojtuś »

tomiks78 pisze:No właśnie - premierowe...
A tu ogłosili że jadą z "My Słowianie"...
Jak to się ma do tego przepisu??
Czy coś się zmieniło w tym roku??
Chyba, że TVP zapomniała o tym ... i piosenka zostanie zdyskwalifikowana.
Takie przypadki chyba juz miały miejsce w historii konkursu ...

Sam wybór ... hmmm, może być zauważony ...
Jak już ktoś wcześniej napisał piosenka nie musi być wcale premierowa tylko jej premiera musiała odbyć się po 1.11.2013 i nie być wcześniej wykonywana na koncertach. Dlatego też My Słowianie może jechać na Eurowizję, musi być tylko skrócone o kilka sekund bo dopuszczane są tylko piosenki trwające do 3 min.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2014

Post autor: KrzysiekF »

Styrana Ukraina ma piosenkę bardziej nowoczesną od Polski...

Maria Yaremchuk - Tick-Tock (Studio Version)

https://www.youtube.com/watch?v=GlBxw7P9QGY

Albańska DIVA 8) z propozycją na Eurowizję.

https://www.youtube.com/watch?v=l30HPHvpxso
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Blur »

Jak nie lubię Eurowizji i generalnie mało mnie to obchodzi, tak uważam, że ta piosenka to dobry wybór.
W ogóle wydaje mi się, aby ten konkurs miał jakąkolwiek wartość piosenki powinny być śpiewana w językach ojczystych i fajnie jakby jednak zawierały jakieś elementy etno folku.
Można wysyłać kogoś typu Brodka, która na Grandzie zawarła dużo ze swojego góralskiego pochodzenia, a jednak było to totalnie nowoczesne i nie miało nic wspólnego z cepelią.
My słowianie to zupełnie inna bajka, piosenka staryczna, z przymrużenie oka, dosyć chamski prosty bit, ale jest to nośne i w jakiś sposób polskie, dlatego fajnie, że akurat ta piosenka pojedzie. Jest jakaś.
Koszmarem Eurowizji są marne produkcje stylizowane na Guettę, Timbalanda czy kogo tam kto akurat jest w modzie śpiewane fatalnym angielskim.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Eurowizja 2014

Post autor: dorota »

Blur pisze:Koszmarem Eurowizji są marne produkcje stylizowane na Guettę, Timbalanda czy kogo tam kto akurat jest w modzie śpiewane fatalnym angielskim.
:5: skoro już wystawiamy piosenkę "My Słowianie" na Eurowizji, to zdecydowanie powinna to być polska wersja! w języku angielsku traci na "polskości" 8) :lol3:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: theshape »

Wywiad z Donatanem, nawet spoko:
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1145 ... natan.html

Fragmenty:
I jak zrobicie?

- Cały czas nad tym pracujemy. Ja jestem zdania, że utwór powinien zostać wykonany po polsku, Cleo, że po angielsku... Racja jest i po jej stronie, i po mojej, więc myślę, że spotkamy się gdzieś w połowie drogi. Chodzi o to, żeby z jednej strony reprezentować Polskę, nasz język słowiański, piękny, szeleszczący, z drugiej, żeby rozumieli nas widzowie, bo przecież nie każdy w Europie, jeszcze, mówi po polsku...

[...]

A wiesz, kto w ogóle wygrał w zeszłym roku?

- Powiem ci szczerze, że od dziewięciu lat nie mam telewizora w domu i nigdy nie oglądałem Eurowizji w całości ani nawet we fragmencie. Jedyne, co widziałem, to ten występ babć buranowskich, który odbył się dwa lata temu. I to mi się podobało - pozytywna aparycja, pomysł, fajny utwór. Czyli chyba będę musiał nadrobić zaległości.

Ostatnio tylko narzeka się na Eurowizję - że to nie to, co kiedyś, że nie ma takiej siły przebicia, że to skansen i czy w ogóle warto.

- Nie mam zdania - raz, że nie jestem specjalistą, dwa, że mam zupełnie inne podejście do tematu. Poza tym to wciąż jednak jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń muzycznych na świecie.


Przygoda?

- Przede wszystkim. Mamy już gotowy utwór, lekko go okrasimy, nie będzie ani lepszy, ani gorszy. A czy wejdziemy do tego finału, czy nie wejdziemy? Czy zajmiemy jakieś zaszczytne miejsce, czy nie? To jest poza nami. Eurowizja to też jednak konkurs polityczny i ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby się okazało, że w tym roku wygra Ukraina. Ktoś wyjdzie na scenę, powie, że się jednoczy z Majdanem, wszyscy podniosą zapalniczki w górę - to byłby piękny widok.

Oraz
Donatan na Eurowizji? Bardzo dobry pomysł - Hirek Wrona komentuje dla Gazeta.pl:

Przede wszystkim, Donatan już teraz ma wyodrębniony wizerunek i, co najważniejsze, ma już gotowy produkt. I to produkt, który z wielu powodów jest bardzo dobry: już teraz jest wielkim przebojem w Polsce, staje się przebojem w niektórych krajach ościennych, zainteresowali się nim i Niemcy przez swoje media, i Anglicy przez BBC. Jednocześnie spełnia wszystkie wymogi formalne, które musi spełniać utwór wysłany na Eurowizję, w tym najważniejszy - został opublikowany po 1 listopada. Wreszcie najciekawsze jest to, że sam Donatan jest bardzo rozsądnym człowiekiem i artystą, który mocno stąpa po ziemi, dlatego wierzę, że tam zostaną podjęte bardzo mądre ruchy promocyjne, które zadziałają na jego korzyść.

Najważniejszy w tym wszystkim jest jednak ten utwór, który nam się może podobać albo nie, to jest absolutnie rzecz gustu i w to nie wnikajmy, ale nie da się zaprzeczyć, że został zrobiony niezwykle nowocześnie i jednocześnie inteligentnie odwołuje się on w szerszym stopniu nie tylko do tradycji polskiej wsi, ale w ogóle do tradycji słowiańskiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasi bracia Słowianie w innych krajach - zwłaszcza na fali tej rewolucji ukraińskiej - mogą na niego zagłosować.

Poza tym melodia, piękno słowiańskich kobiet - istnieje mnóstwo elementów, które składają się na to, że ten utwór może bardzo wysoko zajść w całym konkursie i ma szanse na to, żeby godnie reprezentować Polskę. Naprawdę, nie musimy się tego wstydzić, bo nie oszukujmy się: festiwal Eurowizji nie jest festiwalem muzyki undergroundowej, tutaj nie chodzi o to, kto stworzy bardziej ambitny i alternatywny projekt muzyczny. Tutaj nie wpływa się na świat muzyki, tylko gra się piosenki. A to jest piosenka i to zrealizowana na bardzo przyzwoitym poziomie.
Koment pod artykulem:
varois 2 godziny temu Oceniono 79 razy
Edyta Gorniak moze spac spokojnie , jeszcze dlugo nikt jej nie zdetronizuje ....
:D
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Michael »

KrzysiekF pisze:Styrana Ukraina ma piosenkę bardziej nowoczesną od Polski...
Nie zgodzę się. Tegoroczna propozycja Polski jest nowatorskim połączeniem hip-hopu i folku - stylu, jakiego na Eurowizji jeszcze chyba nie było.

Nie wiem, co z tego wyniknie w konkursie, ale życzę im jak najlepiej. Ba, trzymam nawet kciuki za grand prix, bo wtedy Diva musiałaby przestać odcinać kupony od swojego sukcesu w Eurowizji i zajęłaby się na poważnie robotą, a nie pierdołami.


EDIT: W podsumowaniu wszystkich internetowych rankingów internautów, Polska uplasowała się na 10 pozycji spośród 37 piosenek biorących udział w tegorocznej Eurowizji. W zakładach bukmacherskich nie jest już tak dobrze, bo uplasowano nas na 18 miejscu, co oznacza niemalże pewny awans do finału, ale miejsce w drugiej 10-tce w finale konkursu. Jednocześnie bukmacherzy zakładają wyjście Polski z półfinału na pozycji 5-6 na 10 krajów, które awansują. Zakłady jeszcze mogą się zmienić po próbach w Kopenhadze.
Jak będzie, przekonamy się już 8 maja. Niemniej, w ostatnich latach bukmacherzy trafnie typowali zwycięzców konkursu. Choć zdarzają się też niespodzianki - np. zwycięstwo Lordi (2007), którego bukmacherzy nie przewidzieli.
Uważam, że bukmacherzy trochę nie doszacowali naszej piosenki. Sukces anglojęzycznej wersji w Austrii (1 miejsce notowania Top 100 stacji VIVA Austria) pokazał, że utwór może podobać się europejskiej publiczności.
Stawiałbym na awans Cleo i Donatana do finału, a w finale miejsce 8-12.
Myślę, że awans do finału i niezajęcie w nim przedostatniego miejsca będzie dla nas progresem. Od czasu wprowadzenia półfinałów, Polska awansowała do finału tylko raz, w 2008 roku i zajęła w nim przedostatnie miejsce :lol:.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 14:13 przez Michael, łącznie zmieniany 3 razy.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Robik »

Michael pisze:8 marca
8 maja ;)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2014

Post autor: Michael »

Robik pisze:
Michael pisze:8 marca
8 maja ;)
Uroki autokorekty :P.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2014

Post autor: KrzysiekF »

Próba techniczna reprezentanta Polski

http://bzyk1992.wrzuta.pl/film/6Daen8ny ... first_time
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Eurowizja 2014

Post autor: baker »

A gdzie Cleo?
ODPOWIEDZ