Edyta w TVOP 5

Edyta w piątej edycji polskiego The Voice (2014).
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: LaFidelite »

Matiz99 pisze:Ma ale kilka wpadek też jej się zdarzyło. Poza tym z tym family nie miała do końca racji. Owszem, czystą angielszczyzną jest to ,,ij'' na końcu ale w języku śpiewanym pewnie się to pomija. To jest malutki szczegół. Wymowa występujących dziewczyn wcale nie jest błędem.
Wiadomo, że zdarzyło, przecież nie twierdzę, że mówi jak native, ale innym do niej wciąż daaaleka droga.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, piszą o jakimś "ij" na końcu. Miałam wrażenie, że Edycie chodzi o to, żeby nie palatalizować spółgłoski (do czego Polacy mają tendencje i co jest błędem w wymowie), ale być może chodziło o coś innego, nie wyraziła się zbyt jasno :P Jasne, że nie jest to żaden istotny błąd, ale jeśli wyjątkowo zwróciło to jej uwagę, to czemu ma o tym nie mówić. Argument, że sama nie wymawia wszystkiego perfekcyjnie jest dla mnie zabawny z wiadomych powodów :-)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: Michael »

endeven pisze:Nie do końca wiem po co Edyta kradła Przemka
Odpowiedź jest prosta: bo taka była wizja reżysera. Stąd cała ta szopka z wyjściem Divy na backstage. Tak, jakby nie mogła normalnie wcisnąć grzyba i ukraść Przemka do swojej drużyny. To byłoby za mało widowiskowe :lol:.
Chyba po wczorajszym odcinku nikt nie ma wątpliwości, że to produkcja ma ostateczny wpływ na to, co śpiewają uczestnicy. Nie wierzę, że Markowi podobała się piosenka, którą dał do wykonania Kasi, Łukaszowi i Monice ze swojej drużyny.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 11:50 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: theshape »

I bardzo dobrze, ze Edyta zwrocila uwage na wymowe. W koncu za tego typu uwagi dostaje kase w tym programie. 20 lat temu, kiedy ona uczyla sie spiewac po angielsku, nie bylo to tak powszechne, a teraz wszyscy Polacy spiewaja po angielsku, bez wzgledu na to, czy znaja ten jezyk, czy nie, stad zalew takiego kwadratowego angielskiego. Wystarczy spojrzec na uczestnikow TVOP. Za duzo tego jest. O wiele bardziej ciesza piosenki po polsku jak "Zaopiekuj sie mna". Moze dzieki takim uwagom w TV, Polacy zaczna zwracac uwage na wymowe i przestana kaleczyc ten jezyk.
Anyway, teraz przerwa od Voice'a na 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
patrick
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 314
Rejestracja: 06 lip 2013, 15:05
Ulubiony album: Edyta Górniak/ My
Ulubiona piosenka: NPOW/ Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: patrick »

Michael pisze:
endeven pisze:Nie do końca wiem po co Edyta kradła Przemka
Odpowiedź jest prosta: bo taka była wizja reżysera. Stąd cała ta szopka z wyjściem Divy na backstage.
To była akurat decyzja Divy, ale nieważne ;) Bardzo dobrze że ukradła Przemka, myślę że jest w stanie go czegoś nauczyć i jeszcze nas zaskoczy. Myślę, że Przemek lepiej wypadł w duecie z Karolem i zasłużył na to, by zostać w programie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: endeven »

Edyta ma generalnie bezbarwna drużynę w obecnym składzie, więc niech lepiej ich czegoś nauczy przed lajfami, bo ponoć to uczestnicy są wizytówką trenera w tym programie...
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: MacLean »

Czego można nauczyć Przemka, który sobie ubzdurał że jest nowym Kiepurą?
Tacy "śpiewacy operowi" są okropni, przerysowani, a co gorsza ich potężne wolumeny rzadko umieją oddać emocje.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: endeven »

Mam tylko nadzieje, że Sarsa przejdzie etap nokautów u chłopaków.

bardzo to mi się podoba!
eMMa nuci Organic - SARSA Markiewicz
https://www.youtube.com/watch?v=GAYjo3h4tiY
eMMa nuci, to jednoutworowy projekt muzyczny, w którym zaśpiewała Marta 'SARSA' Markiewicz - autorka tekstu i wynuconych melodii.

wokal: Marta SARSA Markiewicz
elektronika: Kacper Szybowski
produkcja: Maciej Zielichowski & Arek Sroka

utwór eMMa nuci - organic jest kompozycją docenioną przez jury w składzie: Fisz, Mela Koteluk, Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik i Wojciech Waglewski, które zdecydowało przyznać artystce eMMa nuci nagrodę główną w postaci nagrania wspólnej płyty pod szyldem Radiowej TRÓJKI/ 2014r
:)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 19:07 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: MacLean »

endeven - film na youtube:
An error occurred during validation
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: endeven »

a teraz?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: MacLean »

:cheerleader1: działa
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: Frytka »

https://www.youtube.com/watch?v=RfCE4qg2pdY
Oni wszyscy w tym The Voice to jedna wielka rodzina :lol: Połowa uczestników z Buffo, połowa z Romy... :PP
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: MacLean »

Jak się widzom wmawia, że można odkryć The Voice co pół roku, trzeba się brzydko chwytać żeby zapełnić "klasy".
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: Matiz99 »

LaFidelite pisze:Miałam wrażenie, że Edycie chodzi o to, żeby nie palatalizować spółgłoski
Od kiedy ''i'' jest spółgłoską? :D
LaFidelite pisze:Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, piszą o jakimś "ij" na końcu.
Ja Edytę tak zrozumiałem. W angielskim (szczególnie w BE) jest tendencja do takiego przeciągania jak np. tea (tiiij), sea (siij) Billy (bileeii) itp. Ale dla mnie pomijanie tego w śpiewaniu to żaden błąd.
Może chodziło jej o to że ''i'' było zbyt wyraźne ale pisane Y czy 'ea', 'e' jest czytane praktycznie jak polskie wyraźne 'i'. Gorzej gdyby pisane 'i' śpiewały jako 'i' zamiast 'y'. W każdym razie jak by nie było jeżeli tutaj czepiła się takiej błachostki to powinna każdemu uczesnikowi (prócz tego gościa z czarnymi któtkimi włosami) zwracać uwagę na ich ,,polish english'' Dla mnie jej uwaga była zbędna.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: LaFidelite »

Matiz, chodziło mi o to, że "l" jest palatalizowane pod wpływem "i". A "i" w tea czy sea, to inny dźwięk, niż "i " w family, czy happy. Myślę, że chodziło jej o to, o czym wspomniałam, a jeśli o coś innego, to zwyczajnie się myli :P
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta w TVOP 5

Post autor: Matiz99 »

LaFidelite pisze:Matiz, chodziło mi o to, że "l" jest palatalizowane pod wpływem "i".
Nie kumam jak I może wpływać na artykulację L ale może zostawmy już ten temat.
ODPOWIEDZ