61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Joan »

Z ciekawości obejrzałam dzisiejszą Eurowizję, piosenkę Szpaka usłyszałam dopiero max 3 raz i wpadła mi w ucho - byłam w szoku, że mieliśmy 25 miejsce. Podobała mi się jeszcze piosenka Australii, nie rozumiem zachwytu nad Ukrainą...

I jeszcze miły tweet :)
Obrazek
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: niuto »

Jakoś sobie musza tłumaczyć porażkę divy. Nagle cała Polonia w Europie (nawet tam gdzie są śladowe ilości) się zebrała i zrobiła na złość całej Eurowizji. Ktoś tutaj odpłynał. :lol3: :lol3: :lol3:
Śladowe ilości? Najwyższe noty otrzymaliśmy od krajów gdzie Polacy pracują (tak, w Szwecji, Islandii i australii też ich jest sporo) albo stanowią mniejszość narodową (Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa). Do tego doszły głosy od krajów bałkańskich, które mają podobny gust do naszego, bo same często wystawiają takie patetyczne archaiczne kompozycje. Nikt nie twierdzi, że Szpak nie miał prawa nikomu się podobać (na co wskazują wyniki polskich preselekcji), ale na Zachodzie bez wsparcia Polaków w ogólnej klasyfikacji mimo wszystko by przepadł.

Mnie zaskakuje dość słaby wynik Łotwy.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

niuto pisze:Śladowe ilości? Najwyższe noty otrzymaliśmy od krajów gdzie Polacy pracują (tak, w Szwecji, Islandii i australii też ich jest sporo) albo stanowią mniejszość narodową (Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa).
Jak co roku, a to nam nie dawało miejsca 3 w głosowaniu widzów i 8 ogólem.
niuto pisze:Do tego doszły głosy od krajów bałkańskich, które mają podobny gust do naszego, bo same często wystawiają takie patetyczne archaiczne kompozycje.
Więc jednak nie tylko Polonia?
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Joan »

Jak Was tak czytam to śmiać mi się chce jak niektórzy nadal wierzą, że Edyta zajęłaby wyższą pozycję z Grateful :D Ta piosenka, ani trochę nie wpada w ucho. Inną kwestią jest, że może gdyby Edyta poćwiczyła i zaczęła wyciągać góry, gdzie słuchacz nie ma wrażenia, że zaraz zachrypnie lub zabraknie jej tchu to będę jej kibicować :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

Joan pisze:I jeszcze miły tweet
A podobno w UK na Szpaka głosowała sama Polonia :lol:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Kamui Shiro »

Joan pisze: Grateful :D Ta piosenka, ani trochę nie wpada w ucho.

Mi wpada.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

Grateful jest utworem wybitnie niefestiwalowym. Prawdopodobnie Edyta nie wyszłaby z tą piosenką z półfinału.
Nie rozumiem porównań piosenki Jamali do Grateful. Jamala w swoim utworze popisywała się wokalnie, utwór zapadał w pamięć, czego nie można powiedzieć o piosence Edyty.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Joan »

Michael pisze:
Joan pisze:I jeszcze miły tweet
A podobno w UK na Szpaka głosowała sama Polonia :lol:
Gdyby to Edyta była na miejscu Szpaka, wszyscy by twierdzili, że nie tylko Polonia głosowała. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: niuto »

Więc jednak nie tylko Polonia?
A kto napisał, że sama polonia??? Popadacie w skrajność :) Oczywiście, że nie tylko, ale to głosy polonii wywindowały Szpaka aż na 3 miejsce. W przeciwnym razie byłby pewnie najwyżej gdzieś w połowie stawki. Was śmieszy umniejszanie zasług Szpaka, a mnie śmieszy robienie z niego bohatera narodowego :) Przez lata psioczyliśmy na głosowanie polityczne, a teraz sami z tego korzystamy - nie mówię, żeby mnie to nie cieszyło, ale nie zaklinajmy rzeczywistości :)
Jak co roku, a to nam nie dawało miejsca 3 w głosowaniu widzów i 8 ogólem.
Donatan i Cleo też trafili do top 5 w głosowaniu widzów. Monika była 14, ale przyznajmy, że również w kraju nie wzbudziła dużego zainteresowania więc i polonia się nie zmobilizowała. Szpakowi trzeba oddać to, że nie przechodzi sie obok niego obojętnie.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Margaret »

Bardzo podoba mi się piosenka Dami Im, moim zdaniem to Ona powinna wygrać a nie patriotyczna piosenka Ukrainy, która przypomina mi śpiew Kayah ...

ale patrząc na dyskografie Dami Im to Ona leci praktycznie na samych coverach - płyty - prawie same covery, single - prawie same covery, a i tak to się sprzedaje :roll:

Może Nasza Diva poszłaby Jej śladem ? 8)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

niuto pisze:Donatan i Cleo też trafili do top 5 w głosowaniu widzów. Monika była 14, ale przyznajmy, że również w kraju nie wzbudziła dużego zainteresowania więc i polonia się nie zmobilizowała. Szpakowi trzeba oddać to, że nie przechodzi sie obok niego obojętnie.
I to Cię nie powinno dziwić bo piosenka Donatana była dość przebojowa, wyrazista i cała oprawa rzucała się w oczy. Zagłosowała więc również nie tylko Polonia Jak to się nie zmobilizowała? Nagle na "P E D A Ł A" w pomalowanych paznokciach się zmobilizowała, a na niepełnosprawna Monike nie? No niesamowite.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2016, 12:35 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Matiz99 »

niuto pisze:Monika była 14, ale przyznajmy, że również w kraju nie wzbudziła dużego zainteresowania więc i polonia się nie zmobilizowała.
Nie no trzymajcie mnie :ha: Na wszystko jest wytłumaczenie :ha: Jesteśmy na eurowizji od 20lat i tylko akurat na Szpaka i Cleo polonia się ,zmobilizowała'' :ha:

Nie zapomnijcie kochani o jednym - 2. miejsce Edyty nie byłoby możliwe bez polonii - debiutowaliśmy w tym konkursie więc i głosów rodacy nie żałowali. Ale też nie byłoby możliwe bez wsparcia reszty europy (przede wszystkim). Tak samo jest ze Szpakiem.

Ale nie możliwym jest aby sama polonia Szpaka wywindowała z końca stawki na podium. (nawet zakładając że bez głosów polonii zajmowałby np 18. miejsce) Nie przy głosach całej europy. Ludzie obudźcie się. :-)

Tak, wiem że niektóryum żal d**ę ściska że Szpak wygryzł Edytę z ESC. Ja za to jestm mu wdzięczny (I Margeret) bo uchronili Edytę przed porażką ze słabą piosenką.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Aro »

Matiz99 pisze:Nie zapomnijcie kochani o jednym - 2. miejsce Edyty nie byłoby możliwe bez polonii - debiutowaliśmy w tym konkursie więc i głosów rodacy nie żałowali.
W 1994 roku nie było głosowania telefonicznego...
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: max28 »

Matiz99 pisze:
Nie zapomnijcie kochani o jednym - 2. miejsce Edyty nie byłoby możliwe bez polonii - debiutowaliśmy w tym konkursie więc i głosów rodacy nie żałowali.
Za czasów Edyty głosowało tylko jury.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

Matiz99 pisze:Nie no trzymajcie mnie Na wszystko jest wytłumaczenie Jesteśmy na eurowizji od 20lat i tylko akurat na Szpaka i Cleo polonia się ,zmobilizowała''
Mnie też to zdumiewa. Argumentacja co niektórych zaczyna sięgać granicy absurdu :lol:.
Przed Donatanem i Cleo o wynikach na Eurowizji decydowali tylko widzowie i jakoś nigdy nie udawało nam się wyjść z półfinału mimo wsparcia Polonii. Zaskakujące :lol:. Wyjątkiem była Tamara (Isis) Gee, która weszła do finału otrzymując od jury tzw. dziką kartę.

Szkoda mi Węgier. Zasługiwali na wyższą niż 19-tą pozycję.
ODPOWIEDZ