54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 507
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: kamil87 »

Mi również szkoda festiwalu w Opolu, no ale cóż mamy teraz Polskę wyrywaną z rąk elit i układu, muszą być tego koszty, a TvPiS swoim wyborcom odpowiednio to przedstawi, reszta to gorszy sort, więc kto by się przejmował :-D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Z Trojanowską jest taki problem, że gra w Klanie i przez takie akcje może stracić stały dochód. Wszyscy wiemy jak PiS jest mściwy. Zdziwię się jak zrezygnuje.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: chicken1506 »

Rezygnuje Urszula (fb)
Kochani ! Pytacie, czy w tym roku usłyszycie w Opolu Dmuchawce i Konika ?
Otóż nie, poniważ wycofaliśmy się z udziału w tegorocznym festiwalu.
Bardzo cieszy mnie atmosfera solidarności między nami :)))
Dzisiaj gramy w Berlinie, kto ma blisko, niech wbija, czekamy na Was na letnich koncertach!!!
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: stinger »

Jestem ciekawy czy ten Festiwal w ogóle się odbędzie..
I mam tylko nadzieję,że Edyta pozostanie solidarna i broń Boże nie wpadnie jej do głowy, żeby poratować TVP swoją obecnością za odpowiednią kasę.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Ciekawe co z Wyszkoni czy Zakopower...?
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Najbardziej zastanawia długie milczenie Zakopower. Przecież oni powinni pierwsi zrezygnować, a milczą, chociaż na ich profilu same komentarze nawołujące do rezygnacji.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

niuto pisze:Najbardziej zastanawia długie milczenie Zakopower. Przecież oni powinni pierwsi zrezygnować, a milczą, chociaż na ich profilu same komentarze nawołujące do rezygnacji.
W Debiutach występują również artyści z KAYAXu > Swiernalis. Jestem ciekaw, co z tego wyniknie. Kayax wydaje płyty Zakopower :lol:

Może szykują niespodziankę w postaci rezygnacji na ostatni możliwy termin przewidziany w umowie ;)
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

stinger pisze:Jestem ciekawy czy ten Festiwal w ogóle się odbędzie..
I mam tylko nadzieję,że Edyta pozostanie solidarna i broń Boże nie wpadnie jej do głowy, żeby poratować TVP swoją obecnością za odpowiednią kasę.
O to raczej można być spokojnym. Kurski tak zadłużył TVP, że nawet Rodowicz miała śpiewać jedynie za zwrot kosztów przejazdu i zakwaterowania siebie i swojej ekipy http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zarob ... lu/ztn2wtb a E.G. raczej za darmo nie zaśpiewa więc można spać spokojnie :wink:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

To teraz lepszy sort powie, że wszyscy z gorszego sortu zrezygnowali bo TVP nie dała im zarobić.

8)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Maciej Stuhr pisze:Nigdy w życiu tak nie żałowałem, że nie zostałem zaproszony do Opola! Mógłbym teraz tak pięknie zrezygnować...!
74 tys. lajków, jak dotąd :hellobaby:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Kochani Fani! Za starzy jesteśmy na takie szopki. Wycofaliśmy się z udziału w Festiwalu w Opolu. Do zobaczenia na koncertach!
Paweł Stasiak

Dodano po 9 minutach 38 sekundach:
Kochani.
Kilka razy mieliśmy przyjemność grać na festiwalu w Opolu, z którym wiążą nam się przepiękne wspomnienia.

To wielki zaszczyt móc wystąpić w miejscu, które pamięta największych polskich Artystów, na których muzyce wszyscy się wychowywaliśmy. Tym bardziej zakwalifikowanie się po 11 latach z naszą nową piosenką do tegorocznego koncertu Premier i możliwość zaprezentowania jej przed Wami, to dla nas wielki honor i szczęście zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy swoje 25-lecie.

Zawsze jako zespół byliśmy apolityczni, muzyka jest dla nas tym co kochamy i czym żyjemy. Taką obraliśmy ścieżkę i tym bardziej boli nas obraz żenującego spektaklu, który rozgrywa się na scenie „opolskiego amfiteatru”.
Niezrozumiałe i niepojęte dla nas jest wykluczanie Artystów za ich sympatie polityczne, przekonania religijne, oraz światopogląd. Zawsze uważaliśmy, że Festiwal Piosenki Polskiej, był festiwalem piosenki, a nie polityki.
Gramy dla Was, istniejemy dla Was i mimo tego, że wielu z Was proponowało, abyśmy na przekór tej sytuacji wystąpili na festiwalu, chcąc pozostać w zgodzie z naszymi sumieniami, z przykrością jesteśmy zmuszeni nasz tegoroczny opolski występ odwołać.

Jak śpiewał klasyk: „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie „. My w to wierzymy!
Z wyrazami szacunku,
Carpe Diem
Carpie Diem Szymon Wydra

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Premiery

Katarzyna Cerekwicka - "Bez Ciebie"
Dr Misio - "Pismo"

Golec uOrkiestra - "Hop na top"
Lanberry - "Zagadka",
Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz - "Biegnę”,
Pectus - Iluzja",
Kasia Popowska - "Tyle tu mam",
Izabela Trojanowska - "Skos"
Szymon Wydra - "Dla Ciebie",
Zakopower - "Było minęło",
Patrycja Zarychta - Uwolnij mnie" (dzika karta TVP)
NaVi Feat. Damian Ukeje - "Teraz wiem" (dzika karta TVP)


Pogrubione nie występują.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Konrad Smuga - reżyser 3 festiwalowych koncertów rezygnuje
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

karen pisze:Konrad Smuga - reżyser 3 festiwalowych koncertów rezygnuje
Koncertów tej edycji festiwalu ? :lol3: :lol3: :lol3:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Tak, pełne oswiadczenie Smugi;
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cieszyłem się na ten festiwal. Największe święto polskiej piosenki. Opolski Festiwal. Magiczne miejsce. Każdy, kto tam był wie, co to znaczy. Miałem reżyserować trzy koncerty. Dwa pierwszego dnia i jeden ostatniego. Miałem mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądał ten festiwal. Miałem się cieszyć tym świętem razem z artystami, realizatorami, całą ekipą, która ciężko pracując powoduje, że to wszystko, co napiszę w komputerze staje się realne na scenie i w obrazie telewizyjnym. Miałem...
Niestety w to wszystko weszła polityka. Dotychczas festiwal starał się być właściwie wolny od tej dziedziny życia. Istniał od ponad 50 lat i właściwie nikt nie śmiał go bojkotować mimo najróżniejszych systemów politycznych, władz i rządów. Mogę śmiało powiedzieć, że był ponad otaczającą go rzeczywistość. Był...
W tym roku, w opolskim amfiteatrze rozsiała się polityka we wszystkich barwach i odmianach. Współczuję Maryli rodzinnej tragedii, ale także koszmarnego "hejtu" "kolegów" z branży, których czasami nazywa się "jedną wielką artystyczną rodziną". Współczuję władzom TVP, że prawdopodobnie musiały ugiąć się pod naporem polityków i mniej przychylnie patrzeć na pewne nazwiska artystów planujących występ w Opolu. Współczuję wykonawcom, że pod naporem polityków, a często za sprawą ich manipulacji musiały opowiedzieć po jednej albo drugiej stronie tego konfliktu. Współczuję całej ekipie festiwalu, bo wiem jak ciężko od kilku miesięcy pracowała na jego sukces. Wreszcie współczuję sobie, że musiałem napisać taki list...
Na końcu chciałbym napisać, że w poniedziałek poproszę Dyrekcję Festiwalu o zwolnienie mnie z danego słowa w sprawie z reżyserii koncertów podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Nie dlatego, że opowiadam się po którejś ze stron. Dla mnie obie są równie winne zaistniałej sytuacji. Po prostu nie chcę brać udziału w imprezie, która na wiele lat podzieli polskie środowisko artystyczne na tych lepszych i na tych gorszych zostawiając na nim wielką "bliznę"...
Na końcu chcę napisać o nadziei. Nadziei na opamiętanie, bo tak podzieleni nie byliśmy dawno. Ten podział nie służy nam. Najlepiej służy politykom stanowiąc cenne paliwo do ich działań. Bądźmy mądrzy....
Miał reżyserować Premiery i "Koncert od Opola do Opola" a także niedzielny koncert z muzyką taneczną

Premiery póki co ucierpiały najbardziej-coraz mniej piosenek w zestawie- brak prowadzącego i do tego nie ma już nawet reżysera-no i gwiazdy która miała dać recital w trakcie głosowania czyli Piaska...
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 507
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: kamil87 »

Mądrze napisane, ale co z tego, jak lepszy sort widzi wybawcę w Kaczyńskim i jest w stanie poświęcić mu nawet rodzinę, przyjaciół, znajomych. Rezygnacja artystów, reżyserów nie wiele zmieni, dla tych ludzi to tzw. elita, układ trzymający się przy korycie. Niestety w Polsce nie będzie dobrze dopóki będzie istnieć radio maryja a kościół wtrącać się do polityki.
ODPOWIEDZ