Covery

scoverowana Edyta

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Covery

Post autor: Estratos »

tomiks78 pisze: Może ktoś to przetłumaczyć na Nasze??!
Bo ja nic z tego nie rozumię.........
"To pierwszy raz gdy nagralam cover. Nie w sensie, ze piosenka była nagrana i wydana wcześniej, ale w sensie, że ktoś ją napisał. Wcześniej sama pisałam lub uczestniczyłam w procesie pisania utworów...blablabla"

Mel nie wie(działa) pewnie, że Edyta nagrała tę piosenkę :D
Buratino
Hope for us
Hope for us
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2008, 21:15
Ulubiony album: pierwszy
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Głogowskie

Re: Covery

Post autor: Buratino »

Nie no, chyba czytała książeczkę na końcu własnej płyty? ;D

Ciekawe, że tylu nawet znanych, nawet za oceanem artystów coverowało nagrania E.Górniak, a ona sama pozostała w wielu miejscach globu kimś zupełnie nieznanym.
Myślę, że wszystkiemu winny jest upadek znaczenia Eurowizji, a Edyta mogłaby teraz nagrać coś w stylu "To nie ja byłam Ewą" w nowoczesnej wersji, może nawet po angielsku. Szkoda słuchać, jak zagraniczne wschodzące gwiazdki biorą na warsztat jej dawne przeboje.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Covery

Post autor: DeathlySilence »

Buratino pisze:Nie no, chyba czytała książeczkę na końcu własnej płyty? ;D

Ciekawe, że tylu nawet znanych, nawet za oceanem artystów coverowało nagrania E.Górniak, a ona sama pozostała w wielu miejscach globu kimś zupełnie nieznanym.
Myślę, że wszystkiemu winny jest upadek znaczenia Eurowizji, a Edyta mogłaby teraz nagrać coś w stylu "To nie ja byłam Ewą" w nowoczesnej wersji, może nawet po angielsku. Szkoda słuchać, jak zagraniczne wschodzące gwiazdki biorą na warsztat jej dawne przeboje.
Nikt nie coveruje piosenek Edyty.
Po prostu wykonywane przez Nią były już coverami, lub pochodziły z banku piosenek.
To upadek samej artystki, która artystką powoli przestaje być.
Widać gołym okiem jak radzi sobie na polskim rynku.
Radzi sobie nie jako piosenkarka, a jako celebrytka.

W coverach jest dobra, ale gdyby się tak dokładnie przyjrzeć wszystkim - są genialniejsze co poniektóre wykony, niż Jej.

Ma głos (talent), pewną świadomość artystyczną, doświadczenie, ale to za mało.
Nie widzę już w Niej na obecny czas jakichś większych ambicji, twórczego zapału.
Jakby doszła do pewnej granicy i nie potrafiła Jej przeskoczyć. - bała się, lub nie chciała sama z siebie.
Stoi w miejscu - pod względem artystycznym - i nie zmienią tego nawet kolejne płyty, o ile dalej będą na nich propozycje z banku, czy innych trefnych źródeł.
Piękne są Jej piosenki, ale... dzieki tylko wokalowi i magii Edyty.
Mamy płytę artystki Edyty, ale po wydaniu artystka znika, a pojawia się celebrytka.
Sztuczny twór, nie wnoszący już żadnej, bądź nikłą wartość w swoim byciu na rynku.
Świat tego nie kupił i nie kupi. Tak było z płytą Invisible.
Tak jest teraz.
Tylko na scenie ma dla swiata wartość - poza nią jest tylko kolejną Paris Hilton.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Covery

Post autor: Magda M »

DeathlySilence pisze:Tylko na scenie ma dla swiata wartość - poza nią jest tylko kolejną Paris Hilton.
:lol: dobrze, że nie Patrickiem Swayze 8)

Bez przesady, do Paris jej brakuje.


Edyta po prostu nie traktuje kariery priorytetowo. Zarabia kasę siedząc w fotelu JOŚ. od czasu do czas rzuci fanom troche mięsa. część zaspokoi, część nie.. przy okazji pozyka kilka świeżynek (pozdrawiam młodszą część forum :D ) . Najwyraźniej jej to wystarcza. Szczerze to ja się jej aż tak bardzo nie dziwię.
Awatar użytkownika
Nei
The story so far
The story so far
Posty: 432
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:28
Ulubiony album: Dotyk ,EG
Ulubiona piosenka: Gone Będe ¦niła
Lokalizacja: Z naszej planety

Re: Covery

Post autor: Nei »

Z tą Paris Hilton to może przesadziłeś , ale zresztą poniekąd masz racje.Edyta już nie tworzy z taka pasją jak dawniej.Teraz nagrywa płyty bo musi. Nie ma już w tym radości jaką kiedyś dawało jej śpiewanie.Teraz woli zarabiać pieniądze w sposób prosty JOŚ , ranking gwiazd.Coraz częściej zapomina , że jest piosenkarką .Dostała głos , urodę, ale trochę za mało ambicji , ale to jej wybór i jej życie.Przecież nie musi specjalnie dla naspodbijać świata gdy sama tego nie chcę.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Covery

Post autor: DeathlySilence »

Magda M pisze:
DeathlySilence pisze:Tylko na scenie ma dla swiata wartość - poza nią jest tylko kolejną Paris Hilton.
:lol: dobrze, że nie Patrickiem Swayze 8)
:lol3:
Magda M pisze:Bez przesady, do Paris jej brakuje.
Kasy, młodości, blond włosa, sylwetki modelki.
Zachowanie - czasami dorównuje.
Magda M pisze:Edyta po prostu nie traktuje kariery priorytetowo. Zarabia kasę siedząc w fotelu JOŚ. od czasu do czas rzuci fanom troche mięsa. część zaspokoi, część nie.. przy okazji pozyka kilka świeżynek (pozdrawiam młodszą część forum :D ) . Najwyraźniej jej to wystarcza. Szczerze to ja się jej aż tak bardzo nie dziwię.
Dlatego piszę.
Przestaje być artystką.
Staje się matka, żoną, celebrytką.
Te role można pogodzić, ale trzeba chcieć.
Edyta nie chce i trudno mieć do niej o to żal.
Jednakże wiecznie nie można ciągnąć na nazwisku i wmawiać otoczeniu, że Edyta wielką artystką jest...piosenkarką. Bo to nie prawda. Tak Edytę zapowiadają, a widownia -> śmiech.
Miała zadatki na bycie wielką, nawet rosła w siłę.
Nie zawsze trzeba być na topie - patrz Hey, Kukulska, Jopek - ale u nich widać nieustannie zarzącą się iskrę, pulsującą muzykę, pasję tworzenia, eksperymentowania.
U Edyty plany i "ochłapy".
Sad but true.
Gdyby Michał Anioł stworzył jedno dzieło i się w nie przez całe życie wpatrywał, niekiedy by kładł tylko glazurę w łazienkach, by nie paść z głodu, świat byłby uboższy w wielkiego artystę.
Bez Edyty świat jest ubogi, ale sobie poradzi.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5036
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: addar »

czyżbyś powoli stawał się upadłym fanem??, co za gorycz, po prostu "Grobową ciszą powiało":P:P:P:P, cos jest w tym co mówisz, ale nie przesadzałbym,edytkę jestartystka i dla mnie jest nadal najlepsza w polsce, chodz prawda że troche leniwa.... powinna sie za nia wziąc jakaś wielka wytwórnia.. no ale niestety dzis jest trend promowania nastoletnich ciż kręcących tyłeczkami, jest bardzo mało miejsca dla piosenkarek typu DIVA, jak to mówią bez popytu nie ma podażu.... większość młodych słucha muzyki klubowej lub pop-rapu, i to na te utwory idzie kasa.... na światowa karierę edzi nie mamy już co liczyć, -wiek juz nie ten....ale dla mnie zawsze bedzie najlepszą i najbardziej profesjonalną piosenkarka na świecie!!!
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: Blur »

addar pisze:inna sie za nia wziąc jakaś wielka wytwórnia.. no ale niestety dzis jest trend promowania nastoletnich ciż kręcących tyłeczkami,
To Edyta nie chce wielkich wytwórni, a nie wielkie wytwórnie Edyty. Jestem pewien, że Sony, Emi czy Universal podpisałoby kontrakt z Edytą (mówię tu o polskich oddziałach).
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Covery

Post autor: Matiz99 »

maleo pisze:Jestem pewien, że Sony, Emi czy Universal podpisałoby kontrakt z Edytą (mówię tu o polskich oddziałach).
Oczywiście, że tak. Wytwórnie mają rozeznanie w rynku; wiedzą żę EKG rozeszło się bardzo dobrze, widzą popularność Edyty.Tyle że z drugiej strony można zrozumieć takie postępowanie Edi, w ten sposób nie jest uzależniona od wytwórni, nie jest jej nic narzucane z góry, może wyprodukować płyte w kształcie w jakim sobie tego życzy.

Proszę mieć na względzie temat głównej, tytułowej dyskusji.
DS
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009, 16:32 przez Matiz99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Covery

Post autor: Marecki »

Donna Summer -> I Feel Love - trochę mi to przypomina Impossible 8P
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Covery

Post autor: Matiz99 »

marciooo pisze:Donna Summer -> I Feel Love - trochę mi to przypomina Impossible 8P
Muzyka rzeczywiście przypomina Impossible (Paradise City Club Mix) :D ale wokal zupelni inny.

Gdyby ktoś nie znał Sarah Brightman - Who Wants To Live Forever (nieśmiertelni) http://www.youtube.com/watch?v=9HInim4BhAQ stara ale fajna wersja :)
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Covery

Post autor: diuk69 »

Matiz99 pisze:Gdyby ktoś nie znał Sarah Brightman - Who Wants To Live Forever (nieśmiertelni)
Nie widziałem tego.Znane było tylko nagranie audio...Sarah technicznie tu perfekcyjna,słuchać tego można,ale ten operowy styl (w złym tego słowa znaczeniu :P tutaj).Nie czuje serca w tym.Ale to tylko moje zdanie,refleksja,odczucie...brrr ,zimno... :aaaa:

p.s. Bardzo lubie wykonania Sarah,bylem nawet na jej koncercie,ale tutaj mnie zawiodła...
Ostatnio zmieniony 07 mar 2009, 16:56 przez diuk69, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Covery

Post autor: Matiz99 »

The Blue Nile (Paul Buchanan) - Soul Boy:

-> http://www.youtube.com/watch?v=gYQ8-B4z ... r_embedded

Troche inna wersja z 2005r. :-)
izabelka83
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 09 kwie 2009, 16:14
Ulubiony album: Dotyk,EdytaGórn
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Oleśnica

Cadence

Post autor: izabelka83 »

Właśnie przed chwilą na kanale Viva w programie in&out leciała piosenka I surrender w wykonaniu Cadence. Znacie??? Wersja chyba disco:) Fajna, ale Edyty lepsza hehe



Temat scalony.

Matiz.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 16:15 przez izabelka83, łącznie zmieniany 1 raz.
Onyx
Make it happen
Make it happen
Posty: 188
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:19
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Covery

Post autor: Onyx »

Kolejny nietypowy cover...
http://www.sendspace.com/file/skuanj

Temat scalony.
Matiz.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, 12:56 przez Onyx, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ