Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: aduja »

Słuchajcie, za chwilę wybory, część z was może głosować (czy nie dubluję tematu, ktoś mi powie?).

Ale jeśli nawet nie możecie głosować, na kogo byście zagłosowali, a na kogo - nie...? I dlaczego?
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Kasia »

Jak jest już taki temat, to może ktoś pwiedziec kto startuje??

ja sie polityką nie interesuje i wcale nie chce głosować, ale od 18 roku zycie bede musiała tyroche głębiej w to tejść niestety.

Wiem ze kaczynski startuje, ale jego nie chce.
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: mancia »

Kasia pisze:Jak jest już taki temat, to może ktoś pwiedziec kto startuje??

ja sie polityką nie interesuje i wcale nie chce głosować, ale od 18 roku zycie bede musiała tyroche głębiej w to tejść niestety.

Wiem ze kaczynski startuje, ale jego nie chce.
Lech Kaczyński- PiS
Włodzimierz Cimoszewicz - SLD(choc mówi,że jest niezależny) :grin:
Donald Tusk - PO
Zbigniew Religa - bezpartyjny
Maciej Giertych - LPR( tak z tych Giertychów ale to ten starszy)
Marek Borowski - SDPL
Andrzej Lepper - Samo..

marginesy sondażowe ,przynajmniej narazie
Henryka Bochniarz - Demokraci
Maria Szyszkowsa - chyba też z ramienia żadnej partii( nie dziwię się) :grin:
Stan Tymiński,Antoni Macierewicz, Leszek Bubel, Zbigniew Roliński,Jan Pyszko,
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: aduja »

Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Piter »

Szyszkowską chyba popiera Unia Lewicy.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: vanity »

mancia pisze:marginesy sondażowe ,przynajmniej narazie
Henryka Bochniarz - Demokraci
Maria Szyszkowsa - chyba też z ramienia żadnej partii( nie dziwię się) Very Happy
Stan Tymiński,Antoni Macierewicz, Leszek Bubel, Zbigniew Roliński,Jan Pyszko,
na moor beton nie zagłosuję na żadne nazwisko z w/w listy.
mancia pisze:Lech Kaczyński- PiS
Włodzimierz Cimoszewicz - SLD(choc mówi,że jest niezależny) Very Happy
Donald Tusk - PO
Zbigniew Religa - bezpartyjny
Maciej Giertych - LPR( tak z tych Giertychów ale to ten starszy)
Marek Borowski - SDPL
Andrzej Lepper - Samo..
a z tej listy od razu wyrzucam Cimoszewicza, Giertycha, Borowskiego i oczywiście Leppera. teraz dlaczego. sld odpada bo nienawidzę skur**** za przeszłość. Lepper to czysty populista jak jego partia zresztą. a Giertych pochodzi z nacjonalistycznej rodzinki która wzywa to nietolerancji i rasizmu. a ja się tego brzydzę.
decyzji nie podjęłam bo za wcześnie na to ale widać w jakich okolicach krążą moje wybory
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Piter »

vanity pisze:
mancia pisze:marginesy sondażowe ,przynajmniej narazie
Henryka Bochniarz - Demokraci
Maria Szyszkowsa - chyba też z ramienia żadnej partii( nie dziwię się) Very Happy
Stan Tymiński,Antoni Macierewicz, Leszek Bubel, Zbigniew Roliński,Jan Pyszko,
na moor beton nie zagłosuję na żadne nazwisko z w/w listy.
mancia pisze:Lech Kaczyński- PiS
Włodzimierz Cimoszewicz - SLD(choc mówi,że jest niezależny) Very Happy
Donald Tusk - PO
Zbigniew Religa - bezpartyjny
Maciej Giertych - LPR( tak z tych Giertychów ale to ten starszy)
Marek Borowski - SDPL
Andrzej Lepper - Samo..
a z tej listy od razu wyrzucam Cimoszewicza, Giertycha, Borowskiego i oczywiście Leppera. teraz dlaczego. sld odpada bo nienawidzę skur**** za przeszłość. Lepper to czysty populista jak jego partia zresztą. a Giertych pochodzi z nacjonalistycznej rodzinki która wzywa to nietolerancji i rasizmu. a ja się tego brzydzę.
decyzji nie podjęłam bo za wcześnie na to ale widać w jakich okolicach krążą moje wybory
Został Ci więc Tusk, Religa i Kaczyński. Powodzenia.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: vanity »

Został Ci więc Tusk, Religa i Kaczyński. Powodzenia.
wiem :D
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: aduja »

Dla mnie te wybory - by zobrazować to w przystępny sposób - przedstawiają się następująco: jakby kandydowali, między innymi, Shazza, Papa Dance, Kombi, Bayerfull, Marylka, Doda, Sweet Noise, Piasek, Mietek, Mandaryna i ... [tu wpisz tym podobne nazwy], ale nie ma na tej naszej scenie politycznej żadnej Edyty, na którą można by zagłosować.

A prezydent to nie piosenkarka, bo on będzie jedną z decydujących o naszym przyszłym życiu osób.

I to jest najtragiczniejsze w tym wszystkim....
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Piter »

aduja pisze:Dla mnie te wybory - by zobrazować to w przystępny sposób - przedstawiają się następująco: jakby kandydowali, między innymi, Shazza, Papa Dance, Kombi, Bayerfull, Marylka, Doda, Sweet Noise, Piasek, Mietek, Mandaryna i ... [tu wpisz tym podobne nazwy], ale nie ma na tej naszej scenie politycznej żadnej Edyty, na którą można by zagłosować.

A prezydent to nie piosenkarka, bo on będzie jedną z decydujących o naszym przyszłym życiu osób.

I to jest najtragiczniejsze w tym wszystkim....
Zgadzam się Aduja, nie ma w tym gronie żadnej CHARAKTERYSTYCZNEJ i zarazem dobrej technicznie postaci, są jedynie: jakaś tandeta, darcie modry, kreowanie swojej gwiazdy poprzez rzucanie gównem w innych, a brak dobrej twórczości. Liczą się sprawy poboczne, a nie sedno sprawy, czyli prawdziwy program. Poza tym same rozmyte osoby, nijakie, zmienne, częściowo mi obce i nieobliczalne. Mimo wszystko jednak wiem na kogo zagłosuje, tak w pierwszej jak i w drugiej turze.
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: kinga »

Ja powiem tak: polityką jakoś szczególnie się nie interesuje... Ale chcę zaglosować, żeby potem nie pluć sobie w twarz, jak będzie źle, że nic nie zrobilam (jak np. wybiorą takiego Leppera 8) ). Mój wybór padl na p. Cimoszewicza. Powód? Jak już mówilam, nie interesuję się za bardzo polityką. Ale kampanię p. Cimoszewicza prowadzi Jola Kwaśniewska. I możecie mnie wyśmiać, ale ja Jej ufam i skoro Ona go popiera, to ja też. Natomiast jeśli jakimś cudem wybory wygralby p. Lepper lub p. Giertych to ja wyjeżdżam stąd w trybie natychmiastowym i nie przyznaję się, że jestem z Polski :roll:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Aro »

Ja zmieniam kandydatów, co chwile. Każdy próbuje jakoś przyciągnąć wyborców obietnicami, w tv mamy ostatnio dużo reklam. Ciekaw jestem ile z tego się spełni.

Ja na początku odrzucam pana Tuska. Ehh ta zagrywka z Białorusią. Po, co własciwie tam pojechał :?: Chciał się tylko pokazać. I tak niczego nie załatwi. Chore jest jednak to, ze wykorzystuje taką sytuację by promować swoją osobę.

Pan Kaczyński (podobnie jak Giertych) to dla mnie samo zło. Odpadają!

Pozostał jeszcze jeden pan, ale widzę, że teraz robi się wszystko by zrobić z Niego tego złego, co łamie prawo, zapomina o akcjach pewnej dużej firmy w zeznaniu podatkowym i w ogole wykorzystuje media do załatwiania swoich spraw i promowania siebie.

Kurcze został mi chyba tylko Stan!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: Piter »

Mi się Cimoszewicz nawet podoba i te nowe fakty na jego temat, które odkryli Romuś z Wassermanem jakoś mnie nie przekonują... stałem się mało wrażliwy na tego typu zagrania. Bardziej już wole zagrania Cimoszewicza, opanowanego, pewnego siebie, inteligentnego, trochę z innej bajki niż to całe zakompleksione pozostałe towarzystwo, od Borówek po Giertychy, które żałośnie próbuje zbić teraz Cimoszewiczowi poparcie wykonując paniczne, gwałtowne ruchy, niczym ręka strzepująca rtęć w termometrze. Lubię ludzi z klasą i jakoś największą klasę odnajduję w Cimoszewiczu, biorąc pod uwagę wszystkich kandydatów na fotel prezydenta.

Kinga, ja też kocham Jolę Kwaśniewską i też się inni mogą ze mnie śmiać, ale drugiej takiej prezydentowej, przynajmniej w najbliższej kadencji nie będzie. Jak czytałem, wszystkie żony (o mężach Bochniarz i Szyszkowskiej nic jeszcze nie wiadomo!) postanowiły nie prowadzić działalności charytatywnej. Jest to uważam: asekuranctwo, cwaniactwo, konformizm i brak dobrego stylu prezydentury, ponieważ pierwsza dama i jej sposób postępowania jest ogromną częścią prezydentury! Tak więc liche żonki mają nasi kandydaci... wstyd!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: DeathlySilence »

Ja kiedyś zrobiłem sobie małe obywatelskie przyrzeczenie, że nieważne jak źle będzie się działo na scenie politycznej, czy mój głos coś wskóra czy nie, moim obowiązkiem i 'przywilejem' jest oddanie głosu... :roll:

Natomiast co do najbliższych wyborów prezydenckich...odrzucam kandydatów kojarzących mi się z betonem eseldowskim (Cimoszenko) i ze skrajnościami politycznymi (Lepper, Giertych)...w dalszej kolejności dyskwalifikuje Relige (sam nie wiem po co się ten pan pcha w te bagno, z wywiadów stwierdzam, że nie ma on żadnej wizji, planów na przyszłość, tak jak większość kandydatów, a w programie u Lisa na proste pytania dotyczące sytuacji politycznej/gospodarczej Polski i sposobów na jej złagodzenie - lał wode niemiłosiernie, albo sie nie przygotował, albo...)...pozostaje wiec tylko Tusk, Kaczyński i Borowski...co do tego ostatniego pewnie się dziwicie, bo mam uraz do eseldowskich popleczników, ale jest to jedyna osoba w SLD wzbudzająca moje zaufanie :roll: I na tym etapie jestem w kropce, nieraz zastanawiam się nad oddaniem niewaznego głosu, lecz zaraz objawia mi się wizja 'Lepper prezydentem' :shock: Więc zastanawiam sie nad trzema osobami: Kaczyński, Tusk, Borowski :wink:

Jeśli wygra Lepper lub Giertych - cóż, jakoś będę musiał przeżyć te 5 lat (maksimum), ale na pewno nie wypre się swojej narodowości i Polski...

Rola prezydenta, to głównie reprezentowanie państwa - 'głowa państwa' - Kwaśniewski pod tym względem podołał (choć mam do niego uraz za serie przeprosin, nieważne gdzie, za co i z jakiej 'okazji' - kilka kontrowersyjnych wpadek za kandencji)...i jeśli w wyborach wygra jeden z trzech wyżej wymienionych, będę w mniejszym lub większym stopniu usatysfakcjonowany...

A najważniejsze są i tak wybory parlamentarne...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Nowy PREZYDENT tuż, tuż!

Post autor: vanity »

kinga pisze:Natomiast jeśli jakimś cudem wybory wygralby p. Lepper lub p. Giertych to ja wyjeżdżam stąd w trybie natychmiastowym i nie przyznaję się, że jestem z Polski
stary Giertych nie zostanie wybrany. został wytypowany bo jeszcze większy "geniusz" LPR nie może wystartować (nie osiągnął kwalifikacji z powodu młodego wieku). wysłał tatusia, bo gdyby wziął kogoś innego to możłiwe że by Romkowi konkurencja wyrosła w parti. a tego Roman by nie zniósł. tak nawiasem mówiąc nie wiem czy wiecie, ale Roman jest ponoć bardzo wrednym pracodawcą. nawet swojego ojca "ustawia do pionu". żona jego jest jeszcze gorsza.
a Lepper - tu się boję!!!!!!!!
ArO pisze:Kurcze został mi chyba tylko Stan!
Stan nie przejdzie, bo zgubił swoją teczkę :D
Piter pisze:Jest to uważam: asekuranctwo, cwaniactwo, konformizm i brak dobrego stylu prezydentury, ponieważ pierwsza dama i jej sposób postępowania jest ogromną częścią prezydentury! Tak więc liche żonki mają nasi kandydaci... wstyd!
asekuranctwo może tak, ale nie cwaniactwo.

a co Cimoszewicza żona na pracę charytatywną?
ODPOWIEDZ