Lady Fitness

Opublikowano 1 listopada 2003

0

Lady Fitness (11/2003)

 Śpiewa całym ciałem

Edyta Górniak jest wielką gwiazda piosenki. Jako jedna z nielicznych polskich wykonawczyń zdobywa uznanie publiczności międzynarodowej. Każda jej nowa płyta to ciekawa propozycja muzyczna, która rozchodzi się błyskawicznie. Tak było z albumem „Dotyk”, jak również płytą „Perła”. To muzyka, przy której można tańczyć i oddać się refleksji. Słowa piosenek odzwierciedlają prawdziwe życie wraz z jego rozczarowaniami i niespodziankami.

Obecnie Edyta singlem „Whatever It Takes” promuje swoją najnowszą płytę „Invisible”. Gwiazda żyje i robi karierę na Zachodzie. Jest w ciągłych rozjazdach  między Warszawą, Londynem i Portugalią. Mówi się o niej, że jest wrażliwa, delikatna, utalentowana. To talent muzyczny dał jej siłę i sukces. Jako osobowość wzbudza wiele kontrowersji, dlatego tak często mówi się o niej i pisze. Ale nas nie interesują plotki na jej temat, tylko jej dokonania i jej nienaganna prezencja.

Lady Fitness rozmawia z artystką o tym, jaka jest jej tajemnica utrzymania pięknej sylwetki, czy lubi i ma czas chodzić do klubów fitness oraz jak spędza wolne chwile.

Czy utrzymanie ciała w formie potrzebne jest artystce np. w czasie koncertów?

Naturalnie. Dwugodzinny koncert jest ogromnym wysiłkiem, tak umysłowym jak i fizycznym. Śpiewa się przecież całym ciałem, dlatego ważne jest, by być w jak najlepszej kondycji fizycznej.

Jaka jest tajemnica Pani smukłej i pięknej sylwetki?

Niewyobrażalna ilość stresów, czyli wysoki poziom adrenaliny . Nie odmawiam sobie jedzenia, jeśli o to chciała Pani spytać.

Mieszka Pani obecnie w Anglii, w kraju, gdzie gwiazdy takie jak Sting czy Madonna bardzo dbają o formę (uprawiają jogę i inne formy relaksacyjne) oraz respektują normy zdrowego stylu życia. Czy Pani podąża ich śladem?

Z jogą spotkałam się już wiele lat temu i kiedy tylko pozwala mi na to czas, staram się ćwiczyć, ponieważ jest to doskonały i najbardziej chyba naturalny sposób utrzymania dobrej kondycji fizycznej, jak również oczyszczenia duchowego. W Polsce jest doskonała instruktora jogi, którą szczerze mogę polecić – Pani Iwonka.

Czy Pani uprawia codzienną gimnastykę? Jeśli tak, to jakie są to ćwiczenia?

Niestety nie. Wierzę, że ćwiczenia należy wykonywać regularnie, jeśli mają przynieść dobre efekty. W moim życiu nie ma miejsca ani czasu na jakąkolwiek regularność.

Czy odwiedziła Pani klub fitness w Wielkiej Brytanii? Co się tam Pani szczególnie podobało?

Prawdę mówiąc, fitness kluby, które były mi polecane i które odwiedziłam, są tutaj mało estetyczne. Poza tym mają zbyt niską temperaturę np. 15 st. C. Muzyka jest za głośna i zamiast uprzyjemniać ćwiczenia, po prostu ogłupia. Krótko mówiąc nie lubię tutejszych klubów. W Polsce najlepszym klubem w którym byłam, jest Gymnasion.

 Czy wzorem gwiazd amerykańskich zatrudnia Pani osobistego trenera?

Kiedyś zatrudniałam, ale zaczęłam czuć się bardzo niekomfortowo, kiedy ówczesny trener przestał patrzeć na moje ciało profesjonalnie. Przyznam, że trochę się wtedy zraziłam. Wierzę, że są profesjonaliści w tej dziadzinie, ale i tak chyba już zawsze będę miała obawy.

Jaka powinna być Pani zdaniem współczesna kobieta XXI wieku?

Myślę, że kobieta powinna być zawsze przede wszystkim kobieca. Nie tracić swojej delikatności, spędzając pół życia w siłowni. Powinna patrzeć na siebie okiem krytycznym, ale też pobłażliwym i wyrozumiałym. Powinna zawsze znaleźć czas, by móc o siebie zadbać, ale nie powinno to być treścią jej życia. Kobiety powinny nie pozwalać zrzucać na siebie presji otoczenia i zamiast stresować się „modną sylwetką lalki” dbać jedynie o prosty kręgosłup i wciągnięty brzuch. Zamiast bać się patrzeć w lustro, nauczyć się np. jeździć konno.

Jak dba o urodę Edyta Górniak – czy ma Pani ulubione zabiegi kosmetyczne i czy korzysta Pani z centrów SPA?

Tak, uwielbiam SPA. Moimi ulubionymi zabiegami są wszelkiego rodzaju masaże.

Jakie są ulubione formy relaksu wielkiej gwiazdy piosenki?

Pikniki z przyjaciółmi, dobre kino, widok spokojnych fal oceanu i sen.

Czy lubi Pani aktywnie spędzać czas? Gdzie pani wyjeżdża na wakacje w tym roku?

Nie wie, czy uda mi się wyjechać na wakacje w tym sezonie. Ale jeśli tak, z pewnością najbardziej czynnym zajęciem będzie niestety tylko… chodzenie po sklepach i szukanie ciekawostek dekoracyjnych do domu.

Którą dyscyplinę sportu Pani najbardziej lubi uprawiać i dlaczego?

Najbardziej lubię pływanie i granie w badmintona.

Czy lubiła Pani lekcje WF-u w szkole?

Tylko wtedy, kiedy mieliśmy aerobic…

Czy taniec ładnie rzeźbi sylwetkę?

Z pewnością. Chyba nawet ładniej niż podnoszenie ciężarów.

Jakiej muzyki lubi Pani słuchać prywatnie?

Jeśli chodzę do siłowni, to słucham tam R&B i pop. W domu słucham jazzu i muzyki filmowej.

Czy ceni sobie pani choreografię podczas koncertów i czy czasem ingeruje Pani w układy taneczne lub może zdarza się, że układa je Pani samodzielnie?

Zawsze kiedy przygotowuję nowe projekty, lubię współpracować z choreografami i mieć wspływ na ostateczny efekt artystyczny.

Na ile uroda pomaga w karierze, a na ile ważny jest głos i umiejętności?

Kiedy pracuje się artystycznie i kreuje się  z myślą o ludziach, należy pamiętać o tym, by dostarczyć publiczności jak najwięcej pozytywnych wrażeń zarówno muzycznych jak i estetycznych. Dlatego myślę, że wszystko powinno współgrać ze sobą harmonijnie. Harmonia jest istotą życia.

Rozmawiała: Katarzyna E. KizerKomentarze
Dodaj komentarz

W górę ↑