Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Aro »

Czas na mnie. Musiałem posłuchać kilka razy żeby móc ocenić i oswoić się z tymi piosenkami. Pisałem już kiedyś, że lubię klasycznie zaśpiewane kolędy i przy tym pozostanę. Płyta podoba mi się średnio. "Mizerna cicha" zupełnie do mnie nie trafia. To nie jest głos Edyty tylko jakieś pseudooperowy śpiew. Zdecydowanie najlepsza kolęda to "Lulajże Jezuniu". Zaśpiewana tak zwyczajnie, tak pięknie. Cała płyta powinna taka być. Z piosenek świątecznych najbardziej przypadła mi do gustu "Santa Clause Is Coming To Town". Ostatnio bardzo polubiłem tę piosenkę. Cała płyta nie jest zła, ale spodziewałem sie czegoś fajniejszego. Doceniam to, że Edyta chce nas zaskoczyć i, że w ogóle coś nagrywa...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Bob »

Słucham Rubika z dzisiejszej Wyborczej. Przesłodzone, w kazdym kawałku chóry anielskie, tradycyjnie, banalnie, można rzec bez jakiegokolwiek szaleństwa i polotu.
Oj Maluśki-hmmm , trzeba mieć jednak trochę coś z dziecka , aby dostrzec zalety tej aranżacji. Kawałek skierowany jest zdecydowanie w kierunku odbiorcy w wieku przedszkolnym :
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 17:40 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: diuk69 »

Bob pisze:Oj Maluśki-hmmm , trzeba mieć jednak trochę coś z dziecka , aby dostrzec zalety tej aranżacji.
To prawda.Może mam halucynacje słuchowe,ale te dzwięki w 2:40 ,2:46 i 3:04 bardzo podobne do grania dziecka :hellobaby: .Może Allanek swoją rączkę tutaj dodał. :wink2: Tylko proszę się nie śmiać 8P
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Matiz99 »

Aro pisze:Pisałem już kiedyś, że lubię klasycznie zaśpiewane kolędy i przy tym pozostanę. Płyta podoba mi się średnio. "Mizerna cicha" zupełnie do mnie nie trafia. To nie jest głos Edyty tylko jakieś pseudooperowy śpiew. Zdecydowanie najlepsza kolęda to "Lulajże Jezuniu". Zaśpiewana tak zwyczajnie, tak pięknie. Cała płyta powinna taka być
Jeżeli ta płyta miałaby taka być to Edyta nie miałaby po co jej wydawać. Po to artyści wydają kolędy aby tchnąć w nich nowego ducha. Gdyby wszysko miało być jak po sznurku to taką płyte mogła by nagrać moja ciocia :P Jaką wartość miałaby taka płyta? Płyta zaczełaby się, skończyła i nic by z tego nie wyniknęło.
To nie sztuka ,,skopiowac'' kolędy. W anglojęzycznych utworach np. Let It Snow można by było użyć podkładu z orginału Deana Martina - było 8P by super
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Aro »

Matiz99 pisze:Jeżeli ta płyta miałaby taka być to Edyta nie miałaby po co jej wydawać.
Dla mnie. :D
Matiz99 pisze:Po to artyści wydają kolędy aby tchnąć w nich nowego ducha. Gdyby wszysko miało być jak po sznurku to taką płyte mogła by nagrać moja ciocia :P Jaką wartość miałaby taka płyta? Płyta zaczełaby się, skończyła i nic by z tego nie wyniknęło.
Większość wydaje kolędy nie udziwniając ich. Jakoś podobają się ludziom.
Awatar użytkownika
BolecDC
Make it happen
Make it happen
Posty: 176
Rejestracja: 04 wrz 2008, 15:29
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja (Cyganeria)
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: BolecDC »

Aro pisze:Większość wydaje kolędy nie udziwniając ich. Jakoś podobają się ludziom.
Właśnie - WIĘKSZOŚĆ. Dziwne, żeby ktoś, kto słucha Edyty, oczekiwał, że będzie ona działać tak jak większość. Wydaje mi się, że domeną tej artystki jest coś dokładnie odwrotnego.. :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Aro »

BolecDC pisze:Właśnie - WIĘKSZOŚĆ. Dziwne, żeby ktoś, kto słucha Edyty, oczekiwał, że będzie ona działać tak jak większość. Wydaje mi się, że domeną tej artystki jest coś dokładnie odwrotnego..
Tia i zawsze wychodzi jej to na dobre. Nie chce nawet przypominać pewnego wydarzenia które miało miejsce 6 lat temu i w istotny sposób zaważyło na tym jak jest do dziś przez wielu kojarzona.
Awatar użytkownika
BolecDC
Make it happen
Make it happen
Posty: 176
Rejestracja: 04 wrz 2008, 15:29
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja (Cyganeria)
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: BolecDC »

Abstrahując od nieszczęsnego hymnu. Miałem na myśli sprawy czysto interpetacyjne. Nie sztuka ,,odklepać" kolędy, w ten sposób nie włożyć w nie siebie (bo zmieniałyby się tylko wokale śpiewających, czyli różnice byłyby czysto techniczne). Zauważ, że słuchacjących kolędy nie obchodzi poziom umiejętności wokalnych ( według Twojej opini, Edyta powinna zaśpiewać tradycyjnie - czyli po prostu wzbogacić bibliotekę polskich kolęd o swój wokal), za to największą uwagę przywiązują do interpretacji, arażacji i klimatu. Tak więc, jeśli zależało Ci na ,,standardowych wykonaniach", to najzwyczajniej w świecie dziwię się, czemu miałeś nadzieję, że jest jakakolwiek szansa takie w wykonaniu Edyty usłyszeć.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Aro »

BolecDC pisze:Tak więc, jeśli zależało Ci na ,,standardowych wykonaniach", to najzwyczajniej w świecie dziwię się, czemu miałeś nadzieję, że jest jakakolwiek szansa takie w wykonaniu Edyty usłyszeć.
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie miałem takich nadziei. :d Edyta uprzedziła, że będzie inaczej. Liczyłem tylko na to (kilka stron wcześniej), że Edycie nie przyjdzie do głowy zrobić kolęd w stylu disco polo (no, ale to był taki żarcik). Zrobiła co zrobiła i mnie się to wcale nie musi podobać. Tyle w tym temacie. :)

P.S. "Lulajże Jezuniu" pokazuje, że jednak jakaś szansa była na klasyczne wykonanie. Wystarczyło nie inwestowac kasy w muzyków. :D
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Chill-out »

A mnie dziwią troche te uwagi o udziwnieniach bo akurat kolędom Edyty jest badzo blisko do tych tradycyjnych...Wbrew wcześniejszym zapewnieniom wcale nie są one wywrócone do góry nogami...
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ANETA »

Anu$$ia pisze:
ANETA pisze:Ten hit zostawmy najlepszym, czyli Mariah.
a Edyta nie należy do najlepszych? :P
Należy ale miałam na myśli co innego. Dla fanów Mariah, jest ona najlepszą odtwórczynią kolęd i lepszej nie ma i nie będzie.
123fan=]123 pisze:czy mógłby ktoś wyjaśnić mi co sie wam nie podoba w "Oj Maluśki"??? :? to że przez lata śpiewana była jak pieśń żałobna to nie znaczy że wersja Edyty jest jakaś disco polo!! U diaska co wam jest!! :shock: czy ktoś zwrócił uwagę na jej tekst? Ona nawołuje do śpiewania Jezuskowi malutkiemu dziecku! A do dzieci śpiewa sie radośnie ja to czuje jak Edyta z uśmiechem śpiewała tą kolędę i moim zdaniem taki właśnie ma ona cel żeby wywołać u słuchacza uśmiech, radość że Jezus się urodził! HELOŁ! :o
:klaszcze:
Ostatnio zmieniony 24 gru 2008, 11:30 przez ANETA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ENDRIU
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 274
Rejestracja: 17 gru 2005, 11:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Praga

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ENDRIU »

Jak dla mnie płyta rewelacja. Mizerna cicha - jeszcze nigdy nie słyszałem tak pięknie zaspiewanej i z taką muzyką kolędy. Mam ciary jak tego słucham, głos idealny, wszystko mi sie podoba, nie zawiodłem się.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ja30 »

slucham plyty dzieki cudownej osoby z forum.
ja uwazam ze koledy sa ladne kazda o0soba znajdzie sobie kolede dla siebie. od przedszkolaka do dziadka :)
brawo edyta za takie piekne koledy i darku. pozdrawiam wszystkich i wesolych swiat :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Michael »

Magda M pisze:Mizerna Cicha - wstęp boski.. nie powiedziałabym że to Mizerna... Szkoda, że to kolęda. Mogłaby to być jakaś normalna "całoroczna" piosenka...
Ja chyba będę tego słuchał przez cały rok :d :P Coś niesamowitego! :guru:
Ostatnio zmieniony 24 gru 2008, 12:12 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: tomiks78 »

123fan=]123 pisze:czy mógłby ktoś wyjaśnić mi co sie wam nie podoba w "Oj Maluśki"??? :? to że przez lata śpiewana była jak pieśń żałobna to nie znaczy że wersja Edyty jest jakaś disco polo!! U diaska co wam jest!! :shock: czy ktoś zwrócił uwagę na jej tekst? Ona nawołuje do śpiewania Jezuskowi malutkiemu dziecku! A do dzieci śpiewa sie radośnie ja to czuje jak Edyta z uśmiechem śpiewała tą kolędę i moim zdaniem taki właśnie ma ona cel żeby wywołać u słuchacza uśmiech, radość że Jezus się urodził! HELOŁ! :o
:klaszcze:[/quote]

Dokładnie - takie same mam odczucia!!!
Bravo!
ODPOWIEDZ