Music Master Chopin - GRA z Edytą

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Kopaneek »

lado pisze:Nie piszcie do tego Wojciuechowskiego, on ma wyrazna obsesje na punkcie Edyty.
No patrz, to zupełnie tak samo, jak jego przeciwnicy. :ha:
lado pisze:Gdyby byl jej fanem to z przyzwoitosci nie krytykowalby jej publicznie
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:
Blur pisze:Edyta niestety znowu jest w takim położeniu, że czegoby nie zrobiła, to i tak będą ją krytykować.
Nie wiem jakie kontakty miała Sablewska, ale w ostatniej dekadzie tylko podczas ich współpracy o Edycie względnie pozytywnie się pisało.
W mediach odbywa się wszystko na zasadzie - napiszemy o Tobie dobrze ale dasz nam coś w zamian, np. exclusive.

Edyta zachowuje się jak diva, która nic nie musi, wszystko może a cały świat jest zobligowany do leżenia u jej stóp, bo... to Edyta Górniak. Rzeczywistość jest brutalna i liczy się zysk.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: pijej1 »

a skad wiesz że wyniósł ?
Michel
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 288
Rejestracja: 24 lut 2012, 20:31
Ulubiony album: edyta gorniak
Ulubiona piosenka: love is on the line
Lokalizacja: warszawa

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Michel »

Poczytałem posty Wojciechowskiego i on dokładnie myśli tak jak my, którzy konstruktywnie krytykujemy Divę i jej medialny wizerunek. Facet nadal jest jej fanem ale nie moze znieść pewnych rzeczy, takich jak Etiuda i fanatycy obecnego wizerunku Divy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: endeven »

Sorry Michel, ale jednak nie do końca jest tak jak piszesz. Z jednej strony przyznaje, że MY jest lepsze od EKG, ale nie zostawia na niej suchej nitki, co już sprawia wrażenie dużego przerysowania w swoich osądach. Ponadto uważa "Oj kotku" za jedną z lepszych piosenek, pozostawiam to bez komentarza nawet.. a uważa się za kogoś kto promuje w radiu zet szlachetny pop. Cos mi się tu nie zgadza. Ponadto owszem - jesteśmy zgodni co do pójścia na detoks od kolorowej prasy, widząc że w tym tkwi głownie nieprzychylność wobec Edyty. Owszem, docenił koncert dla HBO. i na tym koniec. Niestety, ale w lekko zaczepny, ironizujący, prześmiewczy sposób odniósł się do kwestii Etiudy. Tu nie chodzi o to, ze nie ma prawa do tego, by mu się to nie podobało. Po pierwsze chodzi o formę, w jakiej to ujął. Po drugie o brak podstawowego dziennikarskiego zachowania, co mu wytknąłem. Uważa Etiudę za prowokację i zwrócenie na siebie uwagi za wszelką cenę. Cóż, nie skonfrontował się z argumentami, ze:
geneza pracy nad Etiudą to wynik zaproszenia, w dodatku sprzed 2,5 roku
że, audio na You tubie to TYLKO DEMO, w dodatku fragment.
Dziennikarz muzyczny powinien wiedzieć i mieć dystans do demówek, no sorry!! Ską taki brak racjonalnego podejścia w ocenie tego?

Nie dość, że nie odniósł się do tego ani razu, to tylko zwyzywał wszystkim od oszołomów (notabene dla kilku małolatów słusznie), a co najzabawniejsze w tej dyskusji - mnie zablokował i usunał moje komenty. Przypomnę, że nie użyłem ani jednego obraźliwego, czy agresywnego słowa i miałem parę argumentów rzeczowych, a nie służących do przekrzykiwania się.
Nawet nawoływałem znerwicowaną młodzież do tego, by zachowali trochę taktu i kultury, bo działają na niekorzyśc Edyty.

i dostałem bana.

Dla mnie to ostateczne: ten facet lubi poszydzić, ale usuwa nawet tych, z którymi mógłby rzetelnie popolemizować. To większy fanatyzm, niz wzburzona i nieopierzona młodzież.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: dorota »

endeven pisze: Ponadto uważa "Oj kotku" za jedną z lepszych piosenek, pozostawiam to bez komentarza nawet..

i tu się z nim zgodzę, bo ma chłopina rację :]

poza tym ja ciągle nie rozumiem tej całej nagonki na Edytę i Etiudę :niewiem: :acoto: :swieca:
dostała zaproszenie do projektu to je przyjęła, i słusznie, więc w czym rzecz? :buka:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Piter »

Straszny mnie ciekawi ten "pop z najwyższej półki" w Radiu Zet. Co dokładnie autor miał na myśli, jakiego wykonawcę?

-- Dodano: 16 lut 2013, o 21:38 --
lado pisze: Teraz widze ze Pan W. wrzucil plyty Edyty na swojego facebooka. On musi naprawde miec nierowno pod sufitem. I taki zaciekly :-)
Nie trzeba karmic trolla :-)
Fani Edyty tak mają. Zamiast znaleźć lepszego idola, pojadą po obecnym jak po burej suce, zrugają, oplują, oskalpują, oddadzą mocz i stolec, ale zostaną. Malkontenci dekadenci.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Kopaneek »

lado pisze:- bo najwidoczniej jego OBSESJA jest tak duza, ze pilnuje dokladnie, aby na jego tablicy jako glosy "przeciw" byly tylko bluzgi oszolomow. Wtedy ma argument, ze "Fani" potrafia tylko obrzucac blotem i bluzgac a nie argumentowac i dyskutowac o faktach... Jasne jak slonce. Zostawmy go bo to chory czlowiek, zupelnie jak KKP.
Edyta robi to samo na swojej tablicy i nie piszecie nic. ;)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: pijej1 »

Edyta może i wszystko można jej przecież wybaczyć przynajmniej tak sie robi na tym forum :P
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Bob »

Czuję się strasznie oszukany przez E tym, że zamieściła tylko fragment demo. Tłumaczenie się brakiem właściwego tekstu po angielsku jest dla mnie niepojęte.Jak można zaprzepaścić podany na tacy ponadczasowy utwór i tak piękny tekst...Taka sytuacja już się nigdy nie powtórzy, utwór mógłby się stać takim hitem jak Dumka.....Edyta potrafi być okrutna jak chyba żadna polska piosenkarka... :roll:
Czy z Edytą czy bez chciałbym w końcu usłyszeć całość tego arcydzieła, może Georgina Tarasiuk?czy młody Cugowski?na pewno by podołał...
Powinna nagrać to ponownie, w ciagu kilku i dni w takiej formie wokalnej jak brzmi obecnie, z obłedem w oczach i szaleństwem w głosie ;) .... Początek-chodzi mi o doły nie zachwyca, brzmi jak z zasmarkanym nosem...Końcówka genialna... :edi:
Panem ze stacji na literkę Z nie trzeba się przejmować, stacja dla taryfiarzy, kierowców tirów i tirówek...Obciach i paździerz jak RMF-ka....
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Michael »

Bob pisze:utwór mógłby się stać takim hitem jak Dumka
Możliwe, ale raczej nie w tym kraju :lol:. Zaraz odezwaliby się "wybitni" specjaliści od twórczości Chopina, którzy o Chopinie słyszeli co najwyżej w szkole na lekcjach muzyki, ale nie przeszkodziłoby im to w zrównaniu edytowej interpretacji z ziemią :roll:.

W każdym razie, ja też nie rozumiem jak Edyta mogła nie dopuścić do publikacji tego utworu :/.
Pewnie już nie usłyszymy pełnej wersji, bo wątpię by Edyta miała do niego prawa.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Bob »

Nie rozumiem zachwytów nad tym małym fragmentem, zajrzałem na fb-ka-istny psychiatryk , czy przedszkole . Kotki , pieski, serduszka. Na prawdę boje się tam zaglądać....O ile na forum wylewane sa ciagle żale ,tam sama słodycz....
Ja drę włosy z głowy nad zaprzepaszczeniem kolejnej szansy i czuję żal ....Może mam doła , może to przesilenie wiosenne , meteoryt i kometę, albo smutek po abdykacji i niepokój przed zmianami w rządzie . Wszystko to przez cover Metalliki , nawet Benedykt wymiękł .... ;-)
Jeśli to wina E , że nie dograła wokalu jak należy , czy inny foch z jej strony to nikt poważny raczej nie zainwestuje w jakiś projekt muzyczny czy trasę. Pozostaną tabloidy i kontrakty reklamowe....
Daj Boże , żeby ukazało się tak hucznie zapowiadane dvd czy blu-ray...
Strasznie smęcę....
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Kopaneek »

Michael pisze:W każdym razie, ja też nie rozumiem jak Edyta mogła nie dopuścić do publikacji tego utworu .
Edyta rozumie. 8P

Ktoś napisał jej coś w podobnym tonie.
Droga Edyto sama podcinasz skrzydła swojej karierze !!! Etiuda czeka od dwóch lat, a mogła by wynieść Cię znowu na wyżyny !!! Pamiętaj, iż jesteś nie obiektywna w ocenie angielskiego textu, bo znasz polski text inaczej niż angielski odbiorca .Ponad to ni upieraj się tak przy tym angielskim, bo ten język nie odda sensu tego utworu.
Edyta Górniak pisze:TO PROJEKT CAŁOŚCIOWY (DWUJĘZYCZNY). CZYTAJ MOJE SŁOWA UWAŻNIEJ ANDREA.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Phealer33 »

Edyta na FB zapowiada konkurs dla textu do Etiudy.
A ten tekst po angielsku to mozna Ci wysylac na facebooku ? Czy oglosisz jakis oficjalny konkurs na tekst po angielsku ?
EDYTA GÓRNIAK pisze:OGŁOSZĘ KONKURS. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: endeven »

To już było w tym wątku cytowane.
i było skomentowane.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: vanity »

Śmieszne są jej tłumaczenia, jak się weźmie pod uwagę ilość utworów, które zaśpiewała w swojej karierze, z tekstem niskich lotów, albo i melodią niskich lotów...
ODPOWIEDZ