ON the RUN

Premiera 21 czerwca 2011

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: ON the RUN

Post autor: Michael »

Nie podoba mi się ta wersja demo. Jest jakaś taka bez polotu.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ON the RUN

Post autor: B@r »

Miło. Oby więcej takich muzycznych niespodzianek. :lody:

Skoro Edyta nie rozpieszcza nas koncertami, mogłaby częściej nas tak zaskakiwać. :D Wszak jej zbiory niepublikowanych na pewno są pokaźne ;>
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON the RUN

Post autor: endeven »

Może ten profil na soundcloud się ożywi w takim razie?:
https://soundcloud.com/edytagorniak

Demo OTR - przyjemnie łaskocze z rana:]

btw, polecam korzystanie z soundcloud, zalogowanie się i założenie konta. Dużo dobrej muzy się tam szerzy. Serwis coraz popularniejszy na świecie, fajnie że Edyta upubliczniła demo właśnie tu.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: ON the RUN

Post autor: Dobi »

Nie będę pokazywał palcem i mówił dzięki komu Edyta założyła profil na SoundCloud :nadrutach: Dobrze, że z niego korzysta.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ON the RUN

Post autor: Robik »

Mist pisze:o wiele fajniejsza, przyjemniejsza dla ucha wersja. Ja chce cala plyte demowek :d
No co Ty. Wersja demo chowa się do wersji płytowej.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: ON the RUN

Post autor: Natu$ »

Super wersja. :dj: Zgadzam się, że bardzo pociąga, intryguje i zachęca do kolejnego przesłuchania. TAKICH smaczków od Edyty oczekuje z fb, a nie tylko słodkie pierdu pierdu. Naprawdę wystarczy od czasu do czasu wrzucić jakieś foty z prób, jakieś demówki, filmiki zza kulis i wszyscy byliby zadowoleni. Wtedy można byłoby przymknąć oko na górnolotne bajeczki i potok słów.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: ON the RUN

Post autor: Kopaneek »

Natu$ pisze: i wszyscy byliby zadowoleni.
A nie są? Dla niej wszyscy to FB. ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: "My"

Post autor: KrzysiekF »

Może ktoś jeszcze nie widział... Bardzo fajne nagranie :)

ON THE RUN - video relacja z planu.

https://www.youtube.com/watch?v=BPr9lVztQso#t=183
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON the RUN

Post autor: rav33 »

po co to daje teraz? zeby podbic ilosc atrakcji na jedno zadanie. wszyscy wiemy, ze nie nie przemecza!
głupota!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Fakt, ten materiał powinien się ukazać przeszło dwa lata temu, kiedy piosenka miała swoją premierę. Zawsze jednak cieszą mnie takie materiały zza kulis, nawet tak spóźnione.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: ON the RUN

Post autor: Charlie »

Ten materiał jest od:
Przesłano 5 paź 2012
a to, że dopiero teraz oficjalnie na fb sie podzieliła... coś wysłać musiała. a że nie chciała być porównywana z Dodą i nowym klipem to podzieliła się "making of" i oryginalnym zdjęciem do okładki.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: ON the RUN

Post autor: Kopaneek »

Bardzo fajne video. Edyta prezentuje się w nim o wiele lepiej, niż w teledysku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: ON the RUN

Post autor: ray »

Minęło właśnie 5 lat od premiery klipu do On the run.
Według mnie, to najlepszy teledysk w całej wideografii Edyty. To nie jest klip tuzinkowy (tak jak poprzedni – do Teraz-tu, gdzie po prostu zadbana czterdziestka wije się na plaży z przystojnym mięśniakiem), tylko naprawdę oryginalny. Ma swój klimat, pozwala na różne interpretacje, w dodatku Edyta wygląda w nim bardzo atrakcyjnie - dziko, seksownie, nie infantylnie.
Po dwóch dniach od premiery ten klip miał 100 tys. wyświetleń na YouTube. Po 8 miesiącach było 500 tys. A teraz, po 5 latach, na liczniku są zaledwie 792 tys. odtworzeń. Czyli na samym początku była eksplozja wyświetleń, potem gwałtowny spadek i teraz to już chyba prawie nikt do tego klipu nie wraca, nawet fani. Teledysk do Consequences ma wynik ponad 2 razy wyższy od On the run, jeszcze lepszy wynik ma audio Nie zapomnij, a klip do Teraz-tu ma 6 razy więcej (!) wyświetleń niż klip do OTR.
A przecież teledysk do On the run nie dość, że jest bardzo dobry, to jeszcze był nieźle promowany - emitowała go VIVA Polska, a nawet jakiś międzynarodowy kanał muzyczny „4” World Music Channel. Może ta kiepska oglądalność klipu wynika po prostu z tego, że piosenka się nie spodobała... Robert Kozyra powiedział kiedyś o On the run: "To słaba piosenka z niedorobionym refrenem. Za dwa miesiące nikt nie będzie o niej pamiętał". To nie jest słaba piosenka, ale refren faktycznie jest niedorobiony (nie lubię, kiedy refren polega na powtarzaniu w koło Macieju tylko paru słów), no i okazało się, że Kozyra miał rację z tym, że ten singiel nie będzie przebojem. Jako piosenkę oceniłbym On the run na 4 z minusem. Bardzo dobra produkcja muzyczna, hipnotyzująca melodia, piękny głos Edyty, tekst średni - wzniosły, niebanalny, ale jednocześnie utrzymany w stylu facebookowych quasi-mądrości Edyty ("Anioły kierują mnie do mojego nieba, gdy demony przejmują kontrolę" :roll:), no i ten nieszczęsny niedopracowany refren.
Zastanawiam się, czy ta piosenka była/jest dla Edyty ważna. W wywiadzie dla Plejady powiedziała, że klip do On the run to "jedna z najważniejszych produkcji w jej życiu", po dłuższym czasie od premiery piosenki wypuściła jej wersję demo, wersję a cappella i zachęcała, by oglądać materiał "making of" z planu klipu. Z drugiej strony - w ciągu roku od radiowej premiery zaśpiewała tę piosenkę zaledwie raz - na koncercie Lata Zet i Dwójki w Zielonej Górze. Do dzisiaj wykonała On the run mniej niż 10 razy...
To bardzo smutne, że teraz, po 5 latach od wydania tak dobrego teledysku, kariera muzyczna Edyty wygląda tak, jak wygląda... :(

Muszę wspomnieć o jeszcze jednym. :-) 5 lat temu, tuż po premierze klipu, niektórzy trochę odlecieli:
Phealer33 pisze:Za kilka wieków wspomni się Edytę Górniak. Nieśmiertelnika. Boginię kreatywności i Wszechwładzy nad Sercami Słuchaczy. Po Jej Śmierci, będą podążać za Nią rzesze młodych ludzi. Księżyc na Niebie, na cały świat roznosi tę wieść. A ja Mu wierzę. Gwiazdy mu towarzyszą w tej Wielkiej Chwili...
Ludzie! Ta Noc woła z przejęciem: "To nowy Początek dla Edyty Górniak! Odrodziła się i Nigdy nie umrze!"
caterina78 pisze:ARCYDZIELO
Jestesmy swiadakami narodzin Arcydziela. Po pierwszym obejrzeniu wszystko we mnie drzalo i czulam, ze wlasnie w tych kilku minutach obcowalam z PIEKNEM w czystej postaci. Myslalam, jak to dobrze, ze zyje w tej wlasnie epoce, gdy tworzy Nasz Aniol.
:lol3:
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: alternatywna »

w tym czasie Edyta moim zdaniem miała jedną z lepszych szans prawdziwego powrotu w wielkim stylu na listy przebojow - popatrz choćby na Teraz tu. utwor i videoklip napewno przetrwaly probę czasu. On the Run nie powtorzyl tego sukcesu bo troche trzeba się osluchac z tą piosenką a stacje radiowe poprostu nie mogą sobie na to pozwolic. Teledysk rzeczywiście niebanalny ale jakże pekny. Zdziwilam się w tamtym roku w Kielcach że Edyta pamięta o tak pięknej piosence. To moim zdaniem jedno z lepszych posunięć u Edyty .
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Nie zapominajcie o kontynuacji On the run w postaci (Let's) save the world:

Edyta Górniak- (Let's) Save the world. (live in Empik)

https://www.youtube.com/watch?v=KPEgRZioutU

Tyle zostało z tego "singla" :PP Najpierw oficjalna zapowiedź kolejnego teledysku w ostatnim klipie, rozważanie scenariusza, pomysł na animowane video i szybka rezygnacja, bo w Polsce nie ma narzędzi, budżetu i wyobraźni niezbędnej, żeby unieść taką światową produkcję, nie wspominając już o tym, że "realizacja musiałaby zająć pół roku albo i więcej!" :lol3:

Teledysk do On the run nie jest arcydziełem, ale to miły dla oka obrazek, w którym coś się rzeczywiście dzieje. Większość ilustracji do piosenek Edyty jest zupełnie bezwartościowa, w ogóle nie stara się oddać przekazu, tylko pokazać urodę diwy. Tutaj mamy kilka stylizacji, pięknego Helio, ładną scenerię. Podium wizualnych dokonań Górniak, zdecydowanie. Tylko tego Berlina nie wiedzieć czemu nie pokazano :PP
ODPOWIEDZ