ON the RUN

Premiera 21 czerwca 2011

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON the RUN

Post autor: endeven »

16 maja był ten news na płytowym fejsie:
https://www.facebook.com/EdytaGorniak.NewAlbum.MY
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: ON the RUN

Post autor: Phealer33 »

Od początku tego roku, 2012, 'On the Run' zagrano w sumie w radiach 28 razy. Emitowano tę piosenkę w (uwaga!)5 stacjach radiowych. To kompletne dno! Piosenka dla stacji radiowych w ogóle jakby nie istniała.

-- Dodano: 28 maja 2012, o 08:59 --

Szkoda, bo ta piosenka jest jedną z moich ulubionych z całej płyty. Ale tak to jest, kiedy Edyta nie potrafi (czy to dziwne? @_@) wypromować nawet jednej piosenki. A miała ona potencjał.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ON the RUN

Post autor: niuto »

P33 ty to lubisz pobadać w skrajności - najpierw ciągle usprawiedliwiałeś Edytę, a teraz w każdym poście powtarzasz to samo, jaką to ona jest nieprofesjonalistką. :P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Mi też żal tej piosenki. Świetny numer, naprawdę szkoda że nie odniósł żadnego wymiernego sukcesu.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ON the RUN

Post autor: niuto »

Tyle, że w przypadku tej piosenki Edyta aż tak bardzo nie zawiniła. Teledysk pojawił się w miarę szybko, przy czym teledysk pomysłowy, wywołujący różne emocje. Premiera w Zet - premiera telewizyjna w TVP2. Ta piosenka miała po prostu słaby potencjał komercyjny i nie chwyciła.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Teledysk był szybko, premiera też zdawała się przebiegać pomyślnie. Ale później też trzeba pracować, a Edyta tylko raz zaśpiewała ten utwór. Po prostu szkoda.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: ON the RUN

Post autor: dorota »

a mi się wydaje ,że to był po prostu utwór mało radiowy, tak samo jak cudowne LSTW!
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: ON the RUN

Post autor: Phealer33 »

Cieszmy się, że chociaż raz zaśpiewała tę piosenkę. "oj Kotku" nie doczekało się ani jednego wystąpienia na żywo choć dziś mija rok od daty jego nagrania.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

To, że to mało radiowy kawałek to też prawda. Mało radiowy dla Polaków, myślę że poza granicami przy odpowiedniej promocji On the run mogłoby odnieść chociaż umiarkowany sukces i być zauważone i docenione. Na pewno bardziej niż u nas. To ciekawy utwór, intrygująco zaśpiewany, z różnymi smaczkami aranżacyjnymi. Jego kontynuacja w postaci (Let's) save the world jest jeszcze mniej atrakcyjna z pozycji polskich słuchaczy i jako singiel by przepadła z kretesem.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: ON the RUN

Post autor: dorota »

ale FLUX - o czym My tu mówimy, skoro Edyta zaprzepaściła stricte radiowy utwór - nie Zapomnij! to jakim cudem miało się obronić On the Run???? :shock: :niedlaczego:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Hehe, to też mówię, że zaprzepaściła we właściwym sobie stylu :D
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: ON the RUN

Post autor: DAAMI »

Phealer33 pisze:Od początku tego roku, 2012, 'On the Run' zagrano w sumie w radiach 28 razy. Emitowano tę piosenkę w (uwaga!)5 stacjach radiowych. To kompletne dno! Piosenka dla stacji radiowych w ogóle jakby nie istniała.
mała poprawka :

od początku 2012 r. piosenkę zagrano 31 razy w radiu
Awatar użytkownika
artemisfowl1
Make it happen
Make it happen
Posty: 179
Rejestracja: 01 cze 2011, 15:52
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Consequences
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: ON the RUN

Post autor: artemisfowl1 »

Heh to i tak dobrze, że ktoś to jeszcze puszcza w radiu. Myślałem, że każdy się już z tą piosenką pożegnał na dobre. Oczywiście oprócz fanów bo w moim sercu OtR zajmuje nadal zaszczytne miejsce :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: ON the RUN

Post autor: endeven »

z "ON THE RUN" była klapa jesli chodzi o rozesłanie singla do stacji radiowych. Po prostu niewiele go dostało.

Aczkolwiek nie piszcie na podstawie Radio Archiwum, że zagrano tyle i tyle razy. Czy trzeba Wam uświadamiać, że to zestawienie nie obejmuje wielu rozgłośni polskiego radia i wielu innych. Nie wszystkie są tam ujęte, więc nie jest to wynik w 100 procent miarodajny. Pamietajcie o tym.

Radiową popularnośc bardziej oceniałbym na przykładzie Polskiej Airplay Charts top 100. Tam OTR dotarło do 19 miejsca i było 17 tygodni. To lepszy wynik niż Oj Kotku. Wniosek: mimo niekomercyjnego potencjału piosenka ta była częściej emitowana niż bardzo radiowy Kotek.

a to chyba nieźle.

Ponadto jak pisaliście szybko był klip, obszerny wywiad o kręceniu klipu na Plejadzie, wizyta w Radio Zet ale i w Złotych Przebojach (nie bezpośrednio o premierze OTR, ale mówiła o singlu). Szybko zaśpiewała go LIVE. Ponadto OTR było na liście Viva Polska w top 10, było na 4 fun tv, było w top 10 interii, jest też dostępny na wp.pl

No i na "4" music channel leci chyba nadal.

więc nie przesadzajcie ze zmarnowano singla. Po prostu nie wszystkie musza być komercyjnymi killerami.

Zresztą co ja będe pisał jak tu jest:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 604&type=3

robicie z igły widły. więcej rzetelności:]
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: ON the RUN

Post autor: Flux »

Oczywiście, że nie wszystkie single muszą być komercyjnymi killerami, ale nie sposób nie zgodzić się z faktem, że mimo niekomercyjnego charakteru utworu, mógł on dotrzeć do znacznie większej grupy osób. Gdyby go tylko rozesłać do rozgłośni radiowych. Przekroczyło to skromne możliwości managementu Edyty. Od Edi nikt cudów nie oczekuje, po prostu tego utworu szkoda mi najbardziej z dotychczasowych singli. Bardziej nawet od całkowicie skopanej promocji Nie zapomnij, bo to już partactwo pierwszej wody żeby takiej piosenki nie puszczali w radio. I pomyśleć, że to On the run właśnie miał najbardziej sprawnie poprowadzoną promocję. Zgroza.
ODPOWIEDZ