ON the RUN

Premiera 21 czerwca 2011

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: ON the RUN

Post autor: Marek »

OTR jest dobrą piosenką ale najlepszym utworem na MY jest "Nie zapomnij" i niestety bardzo zmarnowana piosenka. Mogła być kolejnym hitem w kolekcji Edyty. Szkoda.

Ponoć nawet powstał teledysk ale Edyta była niezadowolona z efektów i wyrzuciła go do kosza.
Chciałbym kiedyś zajrzeć do tego kosza, nawet bez użycia rękawiczek :lol:
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: ON the RUN

Post autor: Phealer33 »

ray pisze:Minęło właśnie 5 lat od premiery klipu do On the run.
Muszę wspomnieć o jeszcze jednym. :-) 5 lat temu, tuż po premierze klipu, niektórzy trochę odlecieli:
Phealer33 pisze:Za kilka wieków wspomni się Edytę Górniak. Nieśmiertelnika. Boginię kreatywności i Wszechwładzy nad Sercami Słuchaczy. Po Jej Śmierci, będą podążać za Nią rzesze młodych ludzi. Księżyc na Niebie, na cały świat roznosi tę wieść. A ja Mu wierzę. Gwiazdy mu towarzyszą w tej Wielkiej Chwili...
Ludzie! Ta Noc woła z przejęciem: "To nowy Początek dla Edyty Górniak! Odrodziła się i Nigdy nie umrze!"
caterina78 pisze:ARCYDZIELO
Jestesmy swiadakami narodzin Arcydziela. Po pierwszym obejrzeniu wszystko we mnie drzalo i czulam, ze wlasnie w tych kilku minutach obcowalam z PIEKNEM w czystej postaci. Myslalam, jak to dobrze, ze zyje w tej wlasnie epoce, gdy tworzy Nasz Aniol.
:lol3:
Hahaha musiałem być bardzo pijany. Co ja sobie wyobrażałem :lol3: :lol3: :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: ON the RUN

Post autor: ray »

Dzisiaj minęło 7 lat od premiery klipu do On the run. Cały czas uważam, że to najlepszy teledysk Edyty w całej jej karierze. I jednocześnie ostatni jej dobry klip.
Edyta musi mieć sentyment do tej piosenki - w zeszłym roku, w listopadzie wypełniła urodzinowy kwestionariusz "Faktu" i był tam taki fragment:
Z mojego repertuaru najchętniej wracam do...
On The Run

Tak więc jest szansa, że OTR pojawi się na trasie akustycznej.

Dwa lata temu zamieściłem tutaj długi post na temat On the run i podtrzymuję to, co wtedy napisałem.
Smutne jest to, jak bardzo ten utwór i teledysk jest dzisiaj zapomniany - równo 2 lata temu na liczniku było 792 tys. wyświetleń, dzisiaj jest 835 tys. - czyli przez ostatnie 24 miesiące przybyło jedynie 43 tys. nowych odsłon.
A przecież swego czasu pisano, że On the run jest hitem na trzech kontynentach. Serio. :lol3: Chodziło o to, że klip był emitowany na antenie zagranicznej stacji "4" World Music Channel, która obejmowała swoim zasięgiem Europę, północną Afrykę i zachodnią część Azji. Tak więc OTR był hitem na trzech kontynentach, a mimo to po 7 latach nadal nie dobił do chociaż jednego miliona wyświetleń. ;-)

Smutne jest też to, że nawet fani już o tym teledysku nie pamiętają. Edyta ma sporo fanowskich profili na Facebooku. W tej chwili najpopularniejszym z nich jest "Edyta Górniak - Fans". Autorzy tego profilu mogli przypomnieć o dzisiejszej rocznicy On the run, udostępnić teledysk, poprosić o komentarze, ale oni woleli zalinkować artykuł z Pudelka pt. "Edyta Górniak relaksuje się z chłopakiem". :roll:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: ON the RUN

Post autor: Dobi »

ray pisze:Smutne jest też to, że nawet fani już o tym teledysku nie pamiętają. Edyta ma sporo fanowskich profili na Facebooku. W tej chwili najpopularniejszym z nich jest "Edyta Górniak - Fans". Autorzy tego profilu mogli przypomnieć o dzisiejszej rocznicy On the run, udostępnić teledysk, poprosić o komentarze, ale oni woleli zalinkować artykuł z Pudelka pt. "Edyta Górniak relaksuje się z chłopakiem". :roll:
Bardzo dobrze, że o tym piszesz :d Ja to zrobię na naszym forumowym profilu ;) :edi:
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: ON the RUN

Post autor: Phealer33 »

Sierpień 2011
Phealer33 pisze:Edyta wierzy w Symbolikę. Popatrzcie więc głębiej.
Koń ze względu na ważną rolę w cywilizacji zyskał bogatą i złożoną symbolikę. Jej podstawowe znaczenia odwołują się do identyfikacji konia z siłami natury (także siłami życia), do porozumienia, jakie potrafi nawiązać z jeźdźcem (niekiedy oboje postępują i zachowują się tak samo). Koń to wierzchowiec wielkich sił natury. W wielu mitologiach, na przykład w egipskiej, greckiej, hinduskiej, a także w Biblii i w buddyzmie, pojawiał się, ciągnąć wóz Słońca; zyskiwał wówczas właściwości tej gwiazdy, a nawet stawał się manifestacją jej fizycznego i duchowego światła. Jak widzieliście symbol słońca się przewinął przez teledysk wielokrotnie, więc i to znaczenie Konia w symbolice może podsunąć niezwykłe wnioski.
A jeśli chodzi o samo słońce, to jest to najważniejszy symbol życia. Światło, które rozprasza ciemność i pozwala widzieć to, co skrywało się w mroku, stało się niemal uniwersalnym symbolem mądrości. Gwiazda przyciągała uwagę swoim stałym odradzaniem się, kiedy dzień za dniem wschodzi znad horyzontu; dlatego byłą również symbolem zmartwychwstania lub cyklów życia.
Co ja brałem? :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ON the RUN

Post autor: Gosia1423 »

Wow ale analiza, niczym wiersza na języku polskim :lol3:
ODPOWIEDZ