"My"

Nowa płyta Edyty - premiera 14 lutego 2012

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "My"

Post autor: niuto »

ale dlaczego większość czyta po polsku ?? jak to w ogóle brzmi
Bo tak chyba z wpisu na fb wynika, przynajmniej ja tak go rozumiem. My, czyli Edyta i fani. Niestety jak sam zauważyłeś nie brzmi to specjalnie atrakcyjnie, ale najważniejsze, że Edyta potwierdziła 14 lutego jako date premiery. Jej wydanie jest już więc raczej przesądzone.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: addar »

Pracę nad tą płytą rozpoczęłam odszukaniem ludzi, którzy ubraliby momenty życia w dźwięki i słowa najwłaściwsze.
Jedyne. Piękne. Szukałam melodii i treści, które pomieściłyby wiele płaszczyzn.
Które oddałyby i nazwałyby Wszystko.

Kiedy zamknęłam Album szukałam słów ostatnich. W jaki sposób zatytułować płytę tak, aby tytuł ukrywał w sobie różne warstwy rozumienia i odczuwania, w zależności od tego, na jakim etapie życia ta płyta kogoś odnajdzie..

Czytałam uważnie Wasze wpisy, Wasze inspiracje. Wiele pięknych. Wiele trafionych.
Ale szukałam dalej.

Myślałam, że będę potrzebowała kilku słów. Odnalazłam jedno.
Kochani, na miesiąc przed premierą Albumu, na który tak wytrwale czekacie, na który czekam również ja, przekazuję Wam jego tytuł.

14 Lutego, 2012'

- 'MY' -

Przytulam...
które zdanie wskazuje na polską dominację znaczenia?
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "My"

Post autor: niuto »

A chociażby to: Szukałam wiele płaszczyzn.......... - to wskazuje na liczbę mnogą.
A ten fragment: Czytałam uważnie Wasze wpisy, Wasze inspiracje. Wiele pięknych. Wiele trafionych. Wskazuje na to, że w ramach wdzięczności nazywa płytę "My", ale to tylko mój tok rozumowania. Nie wiem do końca co "My" w wersji angielskiej miałby oddawać.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: "My"

Post autor: max28 »

moja pierwsza myśl na temat tego tytułu była taka, że jest on po angielsku - no ale ja tak mam :d

sądzę jednak, że Edycie chodziło również o tą wieloznaczność, by jedni czytali tytuł po polsku, drudzy po angielsku...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: addar »

niuto pisze:Nie wiem do końca co "My" w wersji angielskiej miałby oddawać.
niuto nie znasz anglika??, myślałem że to oczywiste . Płyta może być "moja"-własna , osobista, intymna ukochana . pełna moich rozmyśleń , itp. Ja nie dyskredytuję polskiego tłumaczenia( bo jak napisałem edyta własnie taki efekt wieloznacznośc chciała uzyskać), zwracam t6ylko uwagę że w języku szekspira brzmi to po prostu, dla mnie, lepiej. Płyta "moja" a płyta " My"hmm... wybieram tę pierwszą.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: "My"

Post autor: Phealer33 »

Tytuł jest po polsku. Jeśli byłoby inaczej znalazłaby się odpowiednia adnotacja.

Jestem zaskoczony, że znaleźli się tacy, co odbierają ten tytuł w języku innym niż polski.

Tytuł ten jest genialny w swej prostocie i nie trzeba doszukiwać się wielkich ukrytych znaczeń i powiązań z kulturą czy wszelką lingwistyką kontynentalną, aby bardziej przekonać siebie i innych do uzasadnioności wykorzystania go na hasło skupiające cały materiał płyty w słowie. Jest dobrze, spokojnie ;)

Płyta nazywa się "My" - mówi o dwóch lub więcej ludziach zgromadzonych w bliskości i pięknej więzi. Muzycznej, rodzicielskiej, miłosnej, duchowej, przestrzennej i czasowej. Wiele płaszczyzn.

Możecie spać spokojnie:))

- Czasem się zadziwiam na tym forum.. ;)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 22:17 przez Phealer33, łącznie zmieniany 2 razy.
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: "My"

Post autor: Hubi11 »

addar pisze:
niuto pisze:Nie wiem do końca co "My" w wersji angielskiej miałby oddawać.
niuto nie znasz anglika??, myślałem że to oczywiste . Płyta może być "moja"-własna , osobista, intymna ukochana . pełna moich rozmyśleń , itp. Ja nie dyskredytuję polskiego tłumaczenia( bo jak napisałem edyta własnie taki efekt wieloznacznośc chciała uzyskać), zwracam t6ylko uwagę że w języku szekspira brzmi to po prostu, dla mnie, lepiej. Płyta "moja" a płyta " My"hmm... wybieram tę pierwszą.
addar pisze:
niuto pisze:Nie wiem do końca co "My" w wersji angielskiej miałby oddawać.
niuto nie znasz anglika??, myślałem że to oczywiste . Płyta może być "moja"-własna , osobista, intymna ukochana . pełna moich rozmyśleń , itp. Ja nie dyskredytuję polskiego tłumaczenia( bo jak napisałem edyta własnie taki efekt wieloznacznośc chciała uzyskać), zwracam t6ylko uwagę że w języku szekspira brzmi to po prostu, dla mnie, lepiej. Płyta "moja" a płyta " My"hmm... wybieram tę pierwszą.
"My" to nie "Mine" zatem sadze,ze tylul jest wylacznie po polsku. :)
MojaEdzia
Hope for us
Hope for us
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2008, 15:54
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Miles./OTR/PH/ SENS IS
Lokalizacja: Gdynia

Re: "My"

Post autor: MojaEdzia »

Blisko.... coraz bliżej. Znaczy to tyle, że 14 lutego 2012 maMY wspólne święto...
Całuję Cię Edi :*
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: addar »

HUBI: Forma "Mine " kojarzy mi się z przynależnością, własnością, o nikim ważnym nie powiesz "mine" .Nie rozpatrujemy płyty jako przedmiotu sprzedaży, pozyczki, a jako emocjonalną wartość jaka chcę nam Edyta przekazać >Możesz powiedzieć " do dziewczyny "you are mine!"-nalezysz do mnie! a możesz you are My love... "jestes moją miłością" ( filologiem nie jestem więc dalej nie mędrkuję , ) Dla mnie angielskie "My" jest słuszne, nie uwierzę aż nie usłysze z edytowych ust polskiego akcentu przy wymawianiu nazwy!!
Gdyby edyta nazwała płytę po polsku "moja" tłumaczył byś "mine"??


(oj dzis pospamuję za wszystkie czasy , nie odpuszczę nikomu :lol: :lol: )
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 22:59 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: "My"

Post autor: Hubi11 »

Tak dokladnie bym tlumaczyl. Masz racje,moglaby byc "My"ale musialaby byc jeszcze jakas kontynuacja,np.my album."Moja"w jednym slowie zdecydowanie lepiej wypada "mine".Moim skromnym zdaniem. :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: addar »

Hubi11 pisze:Tak dokladnie bym tlumaczyl. Masz racje,moglaby byc "My"ale musialaby byc jeszcze jakas kontynuacja,np.my album."Moja"w jednym slowie zdecydowanie lepiej wypada "mine".Moim skromnym zdaniem. :)
Zedytowałem post bo stwierdziłem że nie jestem kompetentny do wyrokowania i mądrkowania się zbytniego, odnosnie " My " :jasne że potrzebuję jakiś dodatków ,ale czy "mine" tez tego nie wymaga :PP ? nie mówiąc juz o naszym "my" które samo też wystapić nie moźe. Płyta rządzi się innymi zasadami, zwróciłeś jednak uwagę na ważną sprawę, ja jednak obstaję przy tym że edyta brałą pod uwagę angieslkie my( co najwyzej miała problem z gramatyką angielską :PP

ps : po za tym moje trzy kropki w wcześniejszym poście załatwiają kwestie poprawności :P:P
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "My"

Post autor: Kopaneek »

Moim zdaniem, Edyta kolejnymi posunięciami udowadnia, że trzymanie Jej w złotej klatce to jedyna dobra opcja. Tytuł mi się nie podoba, banalny. Powinien być bardziej medialny, dojrzalszy.

Oby wszystko było dobrze, kciuki trzymam.
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: "My"

Post autor: sexuality »

Co prawda tytuł już znamy, ale mi na długo zapadła plansza ze starej strony Edi za czasów współpracy z Krupą.
na walentynkową premierę byłoby jak znalazł


EDYTA GÓRNIAK with love :edi:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "My"

Post autor: Kopaneek »

Oby nie było loga na płycie, oby nie było loga na płycie... :modli:
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: "My"

Post autor: sexuality »

Kopaneek pisze:Oby nie było loga na płycie, oby nie było loga na płycie... :modlisie:
raczej będzie ;)
Ciekawe czy usłyszymy duet z Afromental. Za czasów kadencji Saby miał się pojawić, ale teraz kto wie.
Ja w sumie nie mam nic przeciwko. Może być power :D
ODPOWIEDZ