"My"

Nowa płyta Edyty - premiera 14 lutego 2012

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "My"

Post autor: niuto »

Nie wiem, może sa w historii przypadki takiego naciągactwa, ale całe szczęście, że Edyta miałą na tyle świadomości i szacunku do siebie i fanów, że nic takiego do głowy jej nie przyszło.
Raczej Edyta po prostu o tym nie pomyślała, nie podejrzewałbym ją o świadome działanie na rzecz spójności płyty. Ja akurat uważam, że TNTJM można było na niej umieścić, wcale nie odbiega stylistycznie. Tylko, że Edyta i tak położyła promocję albumu więc ta piosenka nie wywindowałaby sprzedaży.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "My"

Post autor: endeven »

no tak, pasowałaby do Oj kotku... uważam, że to byłoby śmieszne, gdyby umieśccła TNTJM na My po 4 latach od premiery piosenki. To tak jakby Kukulska miała dodać Wierność jest nudna jako bonus do ostatniej płyty. W moich oczach takie ruchy to akty desperacji i jeśli z czymś mają coś wspólnego, to tylko z marketingiem i kalkulacją, a nie z procesem twórczym. zachowajmy troche zdrowego rozasdku.
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: "My"

Post autor: ryba »

no tak, pasowałaby do Oj kotku... uważam, że to byłoby śmieszne, gdyby umieśccła TNTJM na My po 4 latach od premiery piosenki. To tak jakby Kukulska miała dodać Wierność jest nudna jako bonus do ostatniej płyty. W moich oczach takie ruchy to akty desperacji i jeśli z czymś mają coś wspólnego, to tylko z marketingiem i kalkulacją, a nie z procesem twórczym. zachowajmy troche zdrowego rozasdku.
Zaskakujące są Twoje słowa , bo ta płyta miała być sukcesem komercyjnym i Edyta mocno na to liczyła , był nawet kiedyś artykuł w prasie , gdzie było napisane o tej płycie , że to będzie taki drugi ,, Dotyk'' , pomimo że lubię tą płytę to nigdy ani bym przez chwilę nie zostawił tej płyty na jednej polce z Dotykiem, całkowicie inny poziom , a ówczesny management nniejdenoktotnie mówił o drugim Dotyku , więc liczono na sukces , a że Edyta sprytna jest i bała się że może niekoniecznie od razu będzie bum , to stwierdziła , że ta płyta nie jest dla każdego. Miał być sukces komercyjny - była klapa sprzedażowa , a ponoć zabrakło płyt i w dniu premiery była platyna , jak zweryfikowała rzeczywistość , płyt zabrakło lub nie było bo nie dowieźli , a zamiast platyny było złoto od fanów i to po niecałym roku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: ray »

endeven pisze:Przykład Reni Jusis jest nietrafiony zupełnie.
Polemizowałbym. Zombi świat i Na skróty tęczą to dwie najbardziej przebojowe piosenki na "BANG!", najbardziej popowe, umieszczenie tych dwóch utworów na CD traktuję jako ukłon w stronę fanów Reni sprzed lat - z czasów "Trans misji" i "Magnesu".
Oj, kotku też było całkowicie premierową piosenką - to miał być ostatni singiel z płyty "My" przed premierą albumu. Jak widać, ostatni singiel z płyty wcale nie musi się na niej znaleźć. ;-)
To nie tak, jak myślisz i Oj, kotku odbiegały stylistycznie od "My", ale umieszczenie tych utworów na albumie mogłoby zwiększyć sprzedaż (TNTJM był swego czasu umiarkowanym przebojem, do obu piosenek Edyta nagrała teledyski). Poza tym ja po prostu lubię te kawałki i chciałbym je mieć na jakiejś płycie Edyty. Te 2 utwory są dużo przyjemniejsze dla ucha niż "afrykański" remiks On the run. Moim zdaniem, miejsce remiksów jest właśnie na "rozszerzonych wersjach cyfrowych", a na CD powinny być wersje zrobione "po bożemu" - nie na odwrót.

Madonna na europejskiej wersji płyty "Music" jako bonus track umieściła American pie, które mocno odstawało stylistycznie od reszty albumu. Podobno przymusiła ją do tego wytwórnia. Ale ja - jako słuchacz - bardzo się cieszę, że ta piosenka tam jest.

Jak zauważył Ryba, Edyta chciała sukcesu komercyjnego. Tym bardziej dziwię się, że umieściła na płycie remiks On the run zamiast Oj, kotku, które przecież grano w radiach.
endeven pisze:uważam, że to byłoby śmieszne, gdyby umieśccła TNTJM na My po 4 latach od premiery piosenki.
Nie po 4 latach, tylko po 3 latach i 4 miesiącach.

Kasia Kowalska wydała piosenkę Dlaczego nie, promującą film pod tym samym tytułem, w grudniu 2006, a potem umieściła ją jako bonus na swojej płycie "Antepenultimate" wydanej dopiero w listopadzie 2008.
Wcześniej Kowalska na płycie "Antidotum" zamieściła piosenkę Starczy słów, która miała premierę ponad półtora roku przed premierą albumu.
Urszula wydała piosenkę Dziś już wiem we wrześniu 2005, a płytę pod tym samym tytułem - w kwietniu 2010.
Kayah wydała piosenkę Ding Dong w grudniu 2008, a na płycie umieściła ją dopiero w listopadzie 2016.
Tak więc takie działanie to nie jest przeginanie czy akt desperacji - to jest normalne zagranie, mające na celu zwiększenie wyników sprzedaży.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "My"

Post autor: endeven »

TNTJM było umiarkowanym przebojem?? To był duży przebój.

Oj kotku grano w radiach?? To już OTR i NZ lepiej sobie radziło w radiostacjach i na playlistach.

American Pie to wlaśnie dobitny przykład, jak bardzo złe dla koncepcji albumu jest wciskanie czegoś co odbiega stylistycznie od reszty. brrr

Po Kowalskiej i Urszuli można się było spodziewać takich zagrań.

Kayah akurat rozumiem i tu sie zgodzę z takim działaniem. W pełni spójne i rozumne posunięcie.

@ryba, chyab nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi. Piszemy o czyms zupełnie innym. :shock:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: "My"

Post autor: dorota »

Edyta nie dba o swoją karierę ..dyskografię .. piosenki ...każda plyta z kimś innym , u kogoś innego ...o prawach autorskich pewnie można by długo dyskutować ...wideo zbierała od fanów ..

Wiec dlaczego miałaby zrobić inaczej i w tym przypadku ???
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "My"

Post autor: Kamui Shiro »

Ja tylko dodam, że wg mnie American Pie nie było aż tak kompletnie z innej bajki niż reszta albumu - pod pewnymi względami. W koncu to jednak bonus... plus mały ukłon w stronę skomponowanej głównie z Orbitem Ray Of Light.
Nieraz zadziwia, czemu artyści nie wsadzają na płytę swoich bardzo hitowych singli niealbumowych, wydanych przed premierą... Ale tak to już bywa, widocznie ekipa EG była pewna, że "My" i tak ma zapewniony hitowy status.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: ray »

endeven pisze:TNTJM było umiarkowanym przebojem?? To był duży przebój.
Według mnie, umiarkowanym. Po ponad 8 latach od premiery klip na YouTube ma nieco ponad 3 miliony wyświetleń, a na Spotify utwór ma niespełna 39 tys. odsłuchań, czyli jest daleko w tyle za największymi przebojami Edyty.
Ale jeżeli był to duży przebój, to tym bardziej nasza Diva powinna była umieścić piosenkę na płycie jako bonus...

W dniu 5 urodzin "My" na YouTube pojawił się zrobiony przez jednego z fanów klip do Tafli:
-> Tafla
Według mnie, naprawdę fajnie to wyszło. :) Szkoda, że Edyta nie wspomniała o tym klipie na swoim Facebooku. Ta płyta już chyba nic dla niej nie znaczy...
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: "My"

Post autor: Charlie »

ray pisze:W dniu 5 urodzin "My" na YouTube pojawił się zrobiony przez jednego z fanów klip do Tafli:
-> Tafla
Według mnie, naprawdę fajnie to wyszło. :) Szkoda, że Edyta nie wspomniała o tym klipie na swoim Facebooku. Ta płyta już chyba nic dla niej nie znaczy...
Już widzę ten "zachwyt" : oszukana, zdradzona przez fanów! Nie wypuściłam tego klipu gdyż nie identyfikuje się z taką jakością. Zawiedziono moje zaufanie gdy ktoś wypuścił klip do sieci. Nie sądziłam, że ktoś zdążył ukraść sobie ten klip, a teraz wypuszcza go...
Moim zdaniem przemilczenie tego "klipu" do Tafli to najrozsądniejsza decyzja jaką Edyta ostatnio zrobiła. Gdyby skomentowała sytuację to pojawiłyby się pytania o klip do Oczyszczenia (a pytania o klipy są bardzo niewygodne dla Edyty, nigdy nie wie jak wybrnąć). Po co ma opowiadać kolejne kłamstwa. Po co czytać kolejne absurdalne argumenty? Lepiej zmilczeć.
A cała sytuacja zamiast radości przyniosła pewnie Edycie goryczy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "My"

Post autor: endeven »

Na TNTJM był niesamowity hype. Ten kawałek był wszędzie. Maglowałt go największe komercyjne stacje radiowe, kanały muzyczne mieliły teledysk do znudzenia. Piosenka bez problemów zwojowała listy przebojów. Nie przepadam za nią, ale dobrze pamiętam ten okres i trzeba to uczciwie przyznać. Nie wszystko należy mierzyć statystykami, zwłaszcza dla utworu który święcił triumfy na długo długo przed eskalacją popularności you tube, czy spotify. Pamiętam też, że na you tubie był kiedyś inny plik ze zgoła inną liczbą wyświetleń, szalone czasy nieoficjalnych plików na you tubie ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "My"

Post autor: Kamui Shiro »

Moim zdaniem pół na pół, duży przebój na listach dzięki popularnemu filmowi o tym samym tytule + okres świąteczny, zaskoczenie że Edzia coś w ogóle robi --- ale szybko z tych list poleciał i mało kto dziś o nim pamięta poza fanami. Ten okres należał raczej do Feel, Ani Dąbrowskiej, Zagrobelnego, Paulli, Farny, Libera z Grzeszczak. Nie chcę umniejszać, ale wg mnie był to raczej spory hit niż megahiperhit. Ostatni naprawdę mocny, wszędobylski przebój od niej to chyba Jak najdalej/ Nie proszę o więcej, o ile nie jeszcze wcześniej, Dumka.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "My"

Post autor: endeven »

szybko wypadł z list? to ciekawe skąd miał wysokie pozycje w podsumowaniach roku w rmf i zetce??
nie wiem, czy to film nie zyskał dzięki piosence i teledyskowi.
TNTJM było większym przebojem niż JN/NPOW
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "My"

Post autor: niuto »

Dokłądnie, ze skrajności w skrajność. TNTJM był hitem wszystkich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Nie wypadł szybko z list. Co więcej do rmf trafił już po tym jak zdobył status przeboju w zetce i esce, a mimo to dotarł do 1 miejsca popolisty. Każdy znał i wielu lubiło tę piosenkę. Rzeczywiście radiowo ten singiel radził sobie nawet lepiej niż NPO, choć o czywiście próbę czasu lepej przetrwała kompozycja Bartosiewicz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "My"

Post autor: endeven »

bo NPOW Edyta jednak śpiewa dość często na żywo. TNTJM nie:) ale to chyba dobrze :)
W radiach jednak nadal TNTJM ma lepsze rotacje niż NPOW.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "My"

Post autor: Pawel »

TNTJM to ostatni prawdziwy HIT Edyty, który był grany wszędzie i podobał się zwykłym ludziom a nie tylko zapatrzonym fanom. Póżniej trochę gorszy hit to Teraz-Tu.
Od tamtej pory Edyta nie miała żadnego przeboju, YH miało zadatki ale nie wyszło aż tak dobrze
ODPOWIEDZ