Viva Najpiękniejsi w TVP2

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Virtual Tom »

Wygląd olśniewający :flirt4:

Wykonania natomiast nie uważam za złe, to raczej nietrafiony wybór. Siłą piosenki jest wokal Duffy, bez niego kompozycja brzmi mdło i nijako.

Kiedy skończy się moda na coverowanie :nuda: nie mam pojęcia. Z drugiej strony lepszy taki cover od C.T.C :clown:
Awatar użytkownika
casica
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 733
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:09
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: NwI,CBTL,HOYH,Litania
Lokalizacja: Warszawa

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: casica »

Wydaje mi się, że "Mercy" nie pozwoliło, tak jakby ograniczało te typowe dźwięki Edyty przez to, że ta piosenka nie należy do wyzwań, jest płaska. Dopiero przy końcu można było wychwycić te Edytowe 'darcie'.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Marecki »

Wy-gląd na plus, wy-kon na minus. W zasadzie nie ma co komentowac. Znowu cover i znowu brak dawnego magnetyzmu w głosie.
Awatar użytkownika
BAdam
Perła
Perła
Posty: 1006
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:23
Ulubiony album: Dotyk, E.G. Live''99
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: BAdam »

Jakby tu zacząć... :hmmm: Może szybko i bez bolesnie: CO TO K*RWA BYŁO :!: Ona sobie z Nas jaja robi, bo nie rozumiem dzisiejszego wystąpienia :?: No tak w sumie to racja, to było tylko wystąpienie (które miało na celu pokazać, że opuchlizna po botoksiku, która była widoczna na Miss Polonia 2012, już zeszła) i nic po za tym.

Dobra OK, w tej NICOŚCI, na całe szczeście, odnalazł się jeden plus. Mam na mysli, wyżej przytoczony, wygląd. Prezentowała się wspaniale. Młodziutko, to za mało powiedziane. Tą stylizacją, odjeła sobie MINIMUM 20 lat :!: Sukienka, fajna, taka prosta. Jak na mój gust, bardzo elegancka z dodatkiem kokieterii. Jedynie co bym dodał do tej stylizacji, to koronkowe rękawiczki. Uwielbiam Ede w PONY kucyku 8P :PP

Co do śpiewania... Czy to WOGÓLE można nazwać śpiewaniem :?: Zdecydowanie NIE. Słuchając już przez kilka ładny lat piosenek Górniak, Edyta nauczyła mnie, że śpiew to nie tylko wydobywanie dźwięków ze strun głosowych i przepony, ale przede wszystkim emocje. Ten występ był kompletnym tego zaprzeczeniem. Brak w nim było, jakich kolwiek emocji, interpretacji tekstu (może nie wymagał zbyt drastycznej zmiany, bo tekst tej piosenki, jest raczej prostacki) , siły głosu (z tym to wogóle ma problemy już od roku), po prostu z rzeczami, z jakimi nazwisko GÓRNIAK było mi kojarzone.

Możecie teraz na mnie wieszać psy, ale powiem Wam szczerze, że wykonanie hymnu z 2002 i NEM z 2013 to arcydzieła przy dzisiejszym wykonaniu Mercy. W tych dwóch pierwszych, były emocje, "wyszarpane" przez struny i przepone, z której już nie może korzystać, przez swoje niechlujstwo i lenistwo,ale były. A tu... NICOŚĆ.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Matiz99 »

Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: dorota »

na Edytę trafiłam dopiero w połowie jej występu, bo zapomniałam o gali,
w pierwszym momencie jej nie poznałam, w drugim czekałam, kiedy skończy, gdyż równolegle leciał dużo ciekawszy film :roll:

1.nie lubię tej piosenki
2.to nie jest utwór dla Edyty
3. WTF - znowu cover? :niedlaczego:

a poza tym zgadzam się ze wszystkimi powyższymi szczerymi komentarzami 8)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Flux »

Pod względem emocjonalno-interpretacyjnym to jedno z najgorszych wystąpień Edyty ever. Nawet bardziej beznamiętne od niedawnego My heart will go on. I nie, to nie jest wina kompozycji czy zbyt mocnego utożsamienia się z oryginałem Duffy. Edyta po prostu nie czuła tej piosenki, nic w nią nie włożyła. Wyuczony wykon, jakby prosto z elementarza wokalnego. To ja już wolę ten skrzeczący fragment z „Bitwy na głosy”, gdzie brzmiała fatalnie ale dała z siebie wszystko, co w tamtym momencie mogła. A tutaj? Masakra, pierwszy raz Edyta nie była dużo lepsza niż wzór przeciętniactwa - kuglarka Natasza Urbańska. Wszyscy piszecie o obłędnym wyglądzie, bo to chyba jedyne co dobrego można o tym wykonie powiedzieć. Gdzie podziała się Edyta, która nawet Happy Birthday i Twinkle, Twinkle, Little Star potrafiła zaśpiewać tak elektryzująco, że włosy dęba stawały (i to nie tylko na głowie)?
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: princess_edyta »

A MNIE SIE PODOBALO !!! Strasznie mlodo wygladala :casting:

Tylko znow cover i to mnie denerwuje ,jabky ta kobieta nie miala wlasnej tworczosci !!!
Cale zycie tylko COVERY !!!
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 8:17 przez princess_edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: edikate »

princess_edyta pisze:A MNIE SIE PODOBALO !!! Strasznie mlodo wygladala :casting:
naprawde bardzo mlodo !!!i te ciemne wloski -miodzio -jej tak najladniej :smile:
Eurydyka
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 234
Rejestracja: 25 sty 2013, 8:48
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Poznań

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Eurydyka »

Słabego (bardzo) występu Edyty nie rozumiem zwłaszcza, że przecież jeszcze w zeszłym tygodniu, za sprawą genialnej interpretacji "...natural Woman", pokazała, na jak wiele wciąż ją stać. A tu takie rozczarowanie... Jak gdyby 90% uwagi poświęciła na świeży look i nie starczyło już percepcji na wokal.

-- Dodano: 12 lut 2013, o 09:08 --

Kiedyś Edytę było przede wszystkim SŁYCHAĆ, a dopiero potem widać - dziś jest niestety dokładnie odwrotnie... :(
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Wojtuś »

Bardzo dobre wykonanie ale jak na możliwości Edyty zabrakło trochę pazura. Kiedy myślałem, że zaraz wydobędzie z siebie "ryk" to nastąpił koniec piosenki. Dlatego pozostał niedosyt jakby Edyta zakończyła piosenkę w połowie ale i tak na pewno wrócę do tego wykonania od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: betka »

Ależ się nakręcacie....
Dobry, udany występ.
Ładnie zaśpiewała i wyglądała.
Po prostu tym razem wybrała coś z lżejszego repertuaru.
Reżyser koncertu postawił na covery.
Pozostali artyści wypadli fatalnie przy Edycie.
Nie zapomniała tekstu :wink:
Nie czepiać się- Edyta śpiewa i tego od niej zawsze chcieliście.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: dorota »

aaaa fakt, Edyta chyba coś wspominała, że każdy wykonawca ma zaśpiewać utwór innego wykonawcy,
ja obejrzałam tylko występ Edyty, więc nie wiem, jak to dalej wyglądało.... :hmmm:
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: rav33 »

dalej było jeszcze gorzej, co nie broni edyty... wyszlo jak wyszło, trzeba iść dalej...
Miss Polonia powala, tutaj bylo tak se :)
Eurydyka
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 234
Rejestracja: 25 sty 2013, 8:48
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Poznań

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Eurydyka »

betka pisze:Edyta śpiewa i tego od niej zawsze chcieliście.
Śpiewa? Po prostu dba o swoją medialność, która przynosi jej krociowe zyski. A śpiew jest już tylko pretekstem, żeby się pokazać...
ODPOWIEDZ