Viva Najpiękniejsi w TVP2

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Flux »

Dla mnie rolą ćwiczeń w przypadku Edyty jest utrzymanie dobrej kondycji wokalnej jak najdłużej się da, podtrzymanie tego co dostała w naturze i tego, co sobie wypracowała. Nieużywane mięśnie zanikają, nie widzę powodu żeby ze strunami głosowymi nie miało być podobnie. Głos Edyty jest według mnie zasiedziały, bo nie wierzę że może w jednym tygodniu śpiewać świetnie (Miss Polonia) a następnego już ledwo przeciętnie (Viva Najpiękniejsi). Za duże skoki formy, a na takim koncercie HBO im dalej w las, tym śpiewała lepiej, pewniej. Kwestia rozgrzania, psychiki?

Moim zdaniem Edyta teraz zbyt wielkiej kontroli nie ma, stąd skrzeczenie/załamujący się głos w wyższych partiach. Nie wiem ile Edyta poświęca czasu na ćwiczenia, ale zawsze przyznawała, że regularnie tylko myje zęby. A obecnie śpiewa naprawdę niewiele, bo co to znaczy 3, 5 czy 10 minut dla profesjonalnej piosenkarki z takim warsztatem? Techniki wokalne też są różne, zmieniają się, można je doskonalić. Edyta sama przyznała, że myśli o wzięciu kilku lekcji za granicą. Taki update wokalny mógłby być zbawienny, mogłaby się nauczyć nowych sposobów emisji, technik wokalnych etc. Nic nie stoi w miejscu i każdy geniusz ćwiczy, żeby nie wyjść z wprawy. A Edytę nota bene uważam za genialną wokalistkę.

Pomijając już to, na ile Edyta wciąż technicznie śpiewa poprawnie (nie znam się na technikaliach, czy uderzyła G5 czy F5 jest dla mnie równie niejasne jak teoria czarnych dziur) to liczy się diametralna, wyczuwalna różnica w brzmieniu. Każdy z nas zna głos Edyty, jest z nim osłuchany i nie wiem jak inni, ale ja wciąż słyszę niewykorzystane pokłady potencjału. Wiem, że Edytę stać na więcej. Wysoko cenię jej możliwości i talent, może czasami nawet zbyt wysoko. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia (właściwie słyszenia). Nie podważam oczywiście opinii strzałki, która jest solidnie umotywowana i poparta wiedzą w zakresie szkolenia głosu. Bardzo dziękuję za te cenne uwagi.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Piter »

Pierdu pierdu na osłodę Flux.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: ANETA »

Piter pisze:Pierdu pierdu na osłodę Flux.
No a co mamy zrobić ? Wyrzec się Edyty bo nie śpiewa tak jak dawniej ? Każdy talent się zużywa.. Nie ma już takich ,,gór" ale barwa głosu nadal piękna.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Grzegorz »

ANETA pisze:barwa głosu nadal piękna.
Otóż to. :)
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: strzalka21 »

Flux pisze: Taki update wokalny mógłby być zbawienny, mogłaby się nauczyć nowych sposobów emisji, technik wokalnych etc. Nic nie stoi w miejscu i każdy geniusz ćwiczy, żeby nie wyjść z wprawy. A Edytę nota bene uważam za genialną wokalistkę.
Oczywiście, sposobów emisji jest wiele, każda z osobną może ujarzmić wiele walorów i piękno głosu, tym bardziej w przypadku tak utalentowanej osoby jak Edyta, która dostała troche więcej i można z takim warsztatem popracować. Kiedyś miałem okazje być na warsztatach Cathrine Sadolin, ehh nasz głos można tak wzbudzić, tylko muszą tego uczyć odpowiednie osoby.
Flux pisze: Nie podważam oczywiście opinii strzałki, która jest solidnie umotywowana i poparta wiedzą w zakresie szkolenia głosu. Bardzo dziękuję za te cenne uwagi.
To wszystko przekopiowane jest z google aby urobić sobie łatkę specjalisty. :biega:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Viva Najpiękniejsi w TVP2

Post autor: Piter »

ANETA pisze:
Piter pisze:Pierdu pierdu na osłodę Flux.
No a co mamy zrobić ? Wyrzec się Edyty bo nie śpiewa tak jak dawniej ? Każdy talent się zużywa.. Nie ma już takich ,,gór" ale barwa głosu nadal piękna.
Nie wiem Aneta, nie zamierzam nikomu mówić, co ma robić, a już zwłaszcza tym postem, który tyczył się samego Fluxa ;)
ODPOWIEDZ