"GLOW ON" - nowy singiel

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: niuto »

Ja niestety również nie podzielam zachwytów nad piosenką. Jest bardzo przyjemna, ale jak w przypadku OTR zupełnie nie nadaje się na singiel.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Michael »

Matiz, luzuj stringi ;).
Myślę, że Diva najlepsze tracki z płyty zarezerwowała na single promujące album po jego pojawieniu się w sprzedaży. Co byłoby logiczne. Bez sensu byłoby teraz odkrywać najlepsze karty, skoro płyty nie ma i nie wiadomo kiedy dokładnie wyjdzie.
Niemniej, zgodzę się, że Glow ON jest utworem z gatunku tych dopełniających album, a nie czołowych.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 18:00 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: kamil87 »

Matiz99 pisze:To ma być singiel?? Dla mnie to nie ma zadatków na singiel. Ten utwór nawet w 20% nie jest przebojowy. Siglem powinien być utwór wybrany jak jeden z lepszych na płycie. Jeżeli ten taki jest to strach myśłeć jaka jest cała płyta.

Ten kawałek jest nuuuuuuuuuuuudny! Nic się zupełnie nie dzieje. Nawet nie wiem gdzie się kończy a gdzie zaczyna zwrotka...

Niestety również podzielam tę opinię. Po kilku przesłuchaniach utworu nie jestem w stanie zanucić zwrotki czy refrenu, choć w utworze trudno w ogóle jedno odróżnić od drugiego. Gloniak nie nadaje się na singiel - nie wiem kto zdecydował o jego wyborze. Your High przy tym utworze można nazwać mega przebojem. Glow on jest po prostu nudny i trwa o zgrozo aż 5 minut. Jeżeli chociaż zetka zechce to grać raz dziennie po północy to będzie dobrze. Boję się tej płyty, jeżeli taki utwór jest wybrany na promocję albumu :(
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: KrzysiekF »

Akurat :lol3: bo po mega przebojowym singlu Edyty tysiące ludzi ruszą do sklepu i z mokrymi majtkami kupią płytę.

Nie te czasy! Lepiej przekonać nowe osoby do kupna, którym to nowa (oby nie leśna) droga muzyczna wpadnie w ucho niż udowadniać masom w Polsce jaka to jestem zajebista i jaką radiową muzykę gram.

Będzie dobrze, jeśli album powtórzy chociaż sprzedaż MY. A i to zaznaczam nie będzie łatwe...( przyczyny ? wszyscy je znamy).
rafal22
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 664
Rejestracja: 01 mar 2006, 11:52
Lokalizacja: 3city

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: rafal22 »

Przesłuchałem.... rzeczywiście coś zupełnie innego, nowego. Linia melodyczna przyjemna, głos Edyty bardzo ciepły, delikatny, fajne mruczenia, szepty, frazy, głos ma taką głębie - bardzo to lubie u Edy i zawsze mi tego brakowało ! Może nie będzie to mega przebojem a może jednak zachwyci swoją delikatnością, takim spokojem. Widać, że Edyta się czuje w tym klimacie bardzo dobrze. Jej wybór, kolejny raz Nas zaskoczyła i dobrze. A co wyjdzie zobaczymy. No to GLOW ON :-)))))
Awatar użytkownika
casica
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 733
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:09
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: NwI,CBTL,HOYH,Litania
Lokalizacja: Warszawa

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: casica »

Agrrr, nie wyrobiłam się z deezerem, bo już "strona nie istnieje". Liczę na PW od dobrej duszyczki.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Michael »

KrzysiekF pisze:Akurat :lol3: bo po mega przebojowym singlu Edyty tysiące ludzi ruszą do sklepu i z mokrymi majtkami kupią płytę.

Nie te czasy! Lepiej przekonać nowe osoby do kupna, którym to nowa (oby nie leśna) droga muzyczna wpadnie w ucho niż udowadniać masom w Polsce jaka to jestem zajebista i jaką radiową muzykę gram.

Będzie dobrze, jeśli album powtórzy chociaż sprzedaż MY. A i to zaznaczam nie będzie łatwe...( przyczyny ? wszyscy je znamy).
Zapominasz mój drogi o tym, że Diva zamierza wrócić tym albumem na rynki zagraniczne ;). Tam to dopiero będzie szał sprzedaży :d.
Awatar użytkownika
klewandowskik
Make it happen
Make it happen
Posty: 104
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:24
Ulubiony album: Perła, Dotyk, E·K·G
Lokalizacja: Pomorze

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: klewandowskik »

Moim zdaniem singiel jak najbardziej jesienny. Przyjemnie buja, wprowadza w chilloutowy nastrój. Nie jest przy tym tandetny, przesłodzony. Wcale nie trzeba jakichś momentów z wielkimi wokalizami, by przekonać do siebie tłumy i myślę, że singiel w takiej wyważonej formule spodoba się szerszej liczbie odbiorców. Tym bardziej, że Edyta tak cudownie brzmi śpiewając piano. Ten głos przeszywa, hipnotyzuje...
Jedyne ograniczenie wyniknie zapewne ponownie z tekstu, bo jednak w naszym kraju bardziej ogrywane są utwory śpiewane w języku ojczystym. Na szczęście Internet ma nieograniczony wręcz zasięg i to może wynieść Edytę dalej... Oby, bo tym razem jest co pokazywać na świecie.
Niezaprzeczalnie, współpraca z Dustplastic to jeden z lepszych kroków na muzycznej drodze Edyty od kilku dobrych lat. Wreszcie czuć w tym jakość.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Michael »

klewandowskik pisze:Niezaprzeczalnie, współpraca z Dustplastic to jeden z lepszych kroków na muzycznej drodze Edyty od kilku dobrych lat. Wreszcie czuć w tym jakość.
I to jest świetna puenta! Podpisuję się pod nią obiema rękami ^^.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: kamil87 »

Nie potraficie ocenić utworu obiektywnie ale przez pryzmat Edyty i jej głosu który Was hipnotyzuje. Ludzie nie będą doszukiwać się w tej piosence cudownego piano Edyty, ale czegoś ciekawego co słychać po 1-2 przesłuchaniach. Utwór jest nudny i nie ma się co oszukiwać, nawet jak na klimaty jesienne. Taka piosenka nadaje się na płytę jako ciekawostka dla fanów, a nie singiel promujący artystkę i jej nadchodzący album.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Michael »

kamil87, zaakceptuj fakt, że ktoś może mieć inne zdanie niż Twoje, zamiast sugerować, że Twoje jest jedynym, słusznym zdaniem :roll:.
Ludzi w Polsce i tak nie interesuje twórczość Górniak. Sama Edyta sobie zapracowała na taki stan rzeczy. Więc nie ma większego znaczenia co Diva w Polsce zaśpiewa.
Chyba nie myślisz, że fakt, iż YH stał się przebojem Radia Zet jest zasługą kogoś poza fanami oddającymi głosy na ten utwór?!
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Michael »

Tym, którzy twierdzą, że utwór jest nudny pozostaje tylko pogratulować poczucia rytmu :lol:. Nie chciałbym mieć podobnego :roll:.
Owszem, nie wybrałbym Glow ON na singla promującego płytę, ale nie wyrzuciłbym tego utworu z tracklisty, bo nawet bez wokalu sama muzyka fajnie buja.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Blur »

Po pierwsze, Edyta nie będzie mieć już wielkiego hita, bo czego nie nagra to i tak wszystkie największe stacje radiowe (hehe wszystkie 3, góra 4) nie będą tego grać, góra jedna z którą uda jej się dogadać.
Po drugie, Górniak się już z młodzieżą ściagała - za młodu z konkurencją wygrywała, a poźniej...później było zdecydowanie gorzej.
Po trzecie, w przypadku polskich artystów nie ma dodatniej korelacji między sukcesem singla na playlistach radiowych a sukcesem albumu na OLISIE.
Po czwarte, jedyne co Edyta może teraz zrobić, to nagrywać nowe, fajne i ciekawe utwory, które mogą naprawdę kogoś zainteresować.
Po piąte, muzyka to coś więcej niż zwrotka-refren-zwrotka-refren-darcie ryja, ale to już kwestia gustu.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Margaret »

Przesłuchałam i jestem w pozytywnym szoku. Ta piosenka jest rewelacyjna !
Intrygujące rozpoczęcie, głęboki, subtelny wokal Divy, ciekawa melodia. Fakt, 5 minut to trochę za długo - skróciłabym z tego tylko końcówkę i nic poza tym.
"Glow On" jest tysiąc razy lepszy od "Your High" (chociaż YH też jest bardzo dobre).
Produkcja na najwyższym poziomie :)
Czuć lekki powiew zachodu - oby tylko nie zepsuć tej piosenki obrazem.

Jestem pod mega wrażeniem :hehe:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: "GLOW ON" - nowy singiel

Post autor: Flux »

No właśnie. Módlmy się, żeby Edyta nie zniszczyła tego kawałka beznadziejnym klipem i zupełnym brakiem promocji.
ODPOWIEDZ