Grateful - singiel

Premiera 24.02.2016

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Grateful - singiel

Post autor: DAAMI »

Na podstawie strony radioarchiwum zrobiłem podsumowanie w jak często były grane single Edyty od dnia premiery do określonego dnia (aby było fer, było to 41 dni od dnia premiery):

1) YH - 600 razy
2) Oczyszczenie - 375 razy
3) Grateful - 260 razy
4) Glow On - 151 razy

tak więc, pomimo to, ze Grateful miesiąc po premierze przepadł na listach przebojów, był częściej grany niż Glow On :d
kajettann
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2016, 12:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Grateful - singiel

Post autor: kajettann »

Bardzo dobry wynik. Kawałek Margaret - nie oszukujmy się, typowy popowy do radia.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grateful - singiel

Post autor: endeven »

Jakoś niedługo mija chyba 60 dni, jakie w regulaminie konkursu na teledysk przwidziano na wyłonienie zwycieskich filmików fanowskich. Czy i tym razem nawrócona gwiazda wyprowadzi fanów w pole i zwyczajnie da im z "miłosnego" liścia, podtrzymując specjalną więź budowaną 25 lat?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Grateful - singiel

Post autor: DeathlySilence »

endeven, :zwis:
DeathlySilence pisze:
Konkurs zostanie zorganizowany i przeprowadzony przez okres od dnia 24 lutego 2016 roku do dnia 1 marca 2016 r. (zwany dalej „Czasem Trwania Konkursu”). Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w przeciągu 60 dni od terminu zakończenia konkursu.
Źródło

Czy dobrze rozumiem?
TELEDYSKU nie uświadczymy przed rozstrzygnięciem konkursu, tj. maksymalnie do 1 maja 2016r., o ile w ogóle powstanie.
Organizatorem zabawy jest Universal Music Polska, jest regulamin, co za tym idzie, będzie jakiś finał tej akcji.
:wink:
Awatar użytkownika
weronika7
Hope for us
Hope for us
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:16
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: weronika7 »

A więc nie ma co liczyć na teledysk... :? Termin minął, a nikt nie raczy podać jakichkolwiek informacji. Szkoda tylko, że niektórzy włożyli trochę pracy w swoje filmiki.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: spot_me »

Gdyby nie byla w 100% pewna, ze wygra preselekcje nie wyskoczylaby z angazowaniem Uniwersalu i fanow w realizacje tego klipu. To tylko pokazuje, jak bardzo zabolala ja ta porazka. Kolejna dobra piosenka po NZ i GO ze zmarnowanym potencjalem przez brak teledysku.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: Flux »

Zawsze jest ryzyko, że teledysk się pojawi i będzie taki niewydarzony jak poprzednie dzieła :PP
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Teledysku nie ma, ale na Spotify Grateful radzi sobie całkiem nieźle (67 603 odsłuchania). Najnowszy singiel pod względem liczby odtworzeń właśnie wyprzedził Oczyszczenie, Dotyk i Jestem kobietą. Od przegranych preselekcji do Eurowizji minęły już prawie 2 miesiące, a mimo to Grateful cały czas jest najpopularniejszą piosenką Edyty w tym serwisie. Na YouTube też nie jest źle - piosenkę przez 2 miesiące odtworzono 762 tys. razy, a Oczyszczenie przez 10 miesięcy odtworzono w sumie tylko 427 tys. razy. Oczywiście, ten wynik Grateful podwyższają miłośnicy, czy wręcz fanatycy ESC z całej Europy, ale i tak pokazuje on, że piosenka naprawdę wzbudza zainteresowanie. Wielka szkoda, że nie ma teledysku. Trzeci raz z rzędu Edyta mówiła, że będzie teledysk do singla i znowu na samym mówieniu się skończyło...
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Grateful - singiel

Post autor: Marek »

Lata minęły, a postępowanie nie zmieniło się. Wyimaginowany świat, pełen przypadków i ... przekonanie, że jak "COŚ" się zrobi, to wystarczy.

Po co wydawać teledysk do piosenki, która miała premierę dwa miesiące temu?

Videoklip, videoklipem ale obiecała, że płyty będzie wydawać częściej. Niestety jak zwykle słowa rzucane na wiatr. To już 4 lata od ostatniego albumu :roll:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Grateful - singiel

Post autor: Kopaneek »

Marek pisze:To już 4 lata od ostatniego albumu
Już tylko rok do następnego! :ojeju:

:lol:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Grateful - singiel

Post autor: DeathlySilence »

Kolejna propozycja do "Największych kompromitacji Divy!".

Napisałem do UMP z zapytaniem o ten konkurs, może odpowiedzą.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Grateful - singiel

Post autor: Margaret »

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałoby Grateful w innej aranżacji ?

Jak się okazuje, wersja demo z Krakowa i wersja oficjalna nie są jedynymi ...
Przed wersją oficjalną nasza kochana Diva zgłosiła się do Marcina Kuczewskiego aby pod presją czasu stworzył dla niej aranż do Grateful.

Tak miał pierwotnie brzmieć Eurowizyjny Hit:

https://www.youtube.com/watch?v=rRDuNhaEaa0

(którą wersję wybieracie?? ) :hellobaby:

Poniżej przedstawię kilka szczegółowych informacji, gdyby jednak post Marcina został usunięty z FB przez współpracowników Edyty :
Jakiś czas temu miałem przyjemność zrobić aranż dla Pani Edyta Górniak
Praca w dość ekspresowym tempie, na ostatnia chwilę, aby zdążyć zgłosić piosenkę do konkursu.
Ta wersja nie została wykorzystana dalej w polskich preselekcjach, a skoro nie otrzymałem za nią również żadnego wynagrodzenia to chyba mogę z nią robić co chcę?
‪#‎ciężka branża bo już nawet gwiazdy nie płacą‬ ‪#‎ungrateful‬
______________________
Przemysław Mysle ze p Gorniak zasluguje na wspolprace z toba.. gdyby tak cala plyta powstala z twoim udzialem...
Marcin Kuczewski Myślę, że ona nie jest zainteresowana, nie jestem zbyt ofensywny i nie umiem się reklamować ;)
_______________________
Uwierz, że ciężko było tę progresję wycisnąć. I tak czułem, że "wróciłem na tarczy", chociaż nie bardziej niż inni, którzy przede mną czy po mnie mierzyli się z tą piosenką.

Małgorzata trudno sie z Tobą nie zgodzić, ze to jest słaba kompozycja. Tak wlasnie sie kończy jak ktoś wybiera sobie kompozycje na zasadzie "tak zeby przypominało Skyfall, ale zmienione zeby nikt sie nie przyp**ł" i potem kombinuje jak by jednak osiągnąć moc oryginału, ale jednocześnie zeby nie było divowo, tylko nowocześnie i clubowo i cool i młodzieżowo !

Marcin Kuczewski No przecież miało być... filmowo, ale z progresem (tylko bez tych bębnów z akcentami), nowocześnie, ale bez elektroniki, na Eurowizje, ale inaczej niz wszyscy, hmmm ;)

zrobiona trochę od niechcenia bo nie czułem nici porozumienia artystycznego z kompozycją i presja czasu, ale oczywiście zlecenie potraktowałem poważnie i z atencją ;)
________________________

Poza tym dowiadujemy się, że do Grateful powstał teledysk a reżyserem był/jest Alan Kępski :!: :!: :shock:
Alan Kępski Mam podobną sytuację z teledyskiem, który zmontowałem dla tej Pani do tego właśnie utworu.

Marcin Kuczewski Może jednak próbowała zapłacić, tylko jej się paypal zablokował ;)
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grateful - singiel

Post autor: rav33 »

czyli pełen profesjonalizm, jak to u Edzi :)
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: agnete »

O mamo. :shock:

edit: aranż piękny
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Grateful - singiel

Post autor: Nuklodem »

Mimo wszystko bardzo się cieszę że Edyta zrezygnowała z tego aranżu.
ODPOWIEDZ