Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

25.11.2017 r.

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: niuto »

I dla porównania występ Jessie Ware. Ale Edyta pewnie nie raczyła zerknąć i posłuchać zza kulis, a co dopiero mówić o wyciąganiu wniosków.

Ale jak widać dla niektórych czarne jest białe, a białe czarne i 10 fanów na krzyz będzie wniebowziętych :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

Blur pisze:Dobrze.
Przyjmując, że znała tekst, tylko postanowiła go okroić, żeby sobie coś powiedzieć, podchodzenie z taką dezynwolturą do pierwszego występu z nową piosenką jest niegodne tego osławionego profesjonalizmu
Czyli po prostu zakładasz, że go nie znała, tak? Dobrze, to ja założę, że znała. Gdybajmy sobie. Gwiazdy często zagadują coś do ludzi w czasie wystepu, może nie pamiętają tekstu, ale czy to takie ważne? dobrze, że mają na to sposoby :lol:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 22:08 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Marek »

Ona jest stworzona do innych piosenek. Tej Andromedy po tym występie już nawet nie chce się słuchać.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: ChristopherP »

ray pisze:
dorota pisze:Patrząc na nią jak się miota sama po tej scenie od razu przyszedł mi na myśl pamiętny występ sylwestrowy w TVP gdy będąc w ciąży śpiewała impossilble ... w sukience przerobionej na spódnice i top ...z wielkim brzuchem .. sama samiutenka ...wtedy też żal było patrzeć ...
Kurczę, ja nie znam tego występu. To musiał być sylwester 2003.
https://youtu.be/6FQqQRKXIhA
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Bob »

Tekst jest nie do zapamiętania mądrale ale u Edyty to obecnie standard, co ona bierze że tak ją ogłupia , pierwsza wtopa na koncercie HBO i tak to trwa do dziś - od 5 lat,żal...
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: niuto »

Czyli po prostu zakładasz, że go nie znała, tak? Dobrze, to ja założę, że znała. Gdybajmy sobie. Gwiazdy często zagadują coś do ludzi w czasie wystepu, może nie pamiętają tekstu, ale czy to takie ważne? dobrze, że mają na to sposoby :lol:
Kamui, ty naprawdę nie rozumiesz sedna czy odgrywasz forumowego trolla jak niegdyś ja30???? Znała - nie znała, wszystko jedno. Ona połowe piosenki przegadała zamiast wykorzystać maksymalnie czas, który jej dano. Nikt nie miał szansy wyłapać jakiejkolwiek melodii... Tego, że weszła za szybko z refrenem też nie zauważyłeś?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

Muszę obejrzeć to potem,jak będzie dostępne online, i sprawdzić, czy naprawdę ewidentnie zapomniała tekstu, czy po prostu wtrąciła "jak się macie, kochani?" w trakcie śpiewania, co dowodem na niepamięć tekstu jest żadnym. Uwielbiam fora fanowskie, gdyby nie one, człowiek nie dopieprzałby się do tylu rzeczy... :lol:
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: beniu »

Ot i to cała Edyta :( Ostatnie wszystkie premiery na żywo, albo pomyliła tekst, albo przegadała... tylko Your High sie udał. Tyle lat doświadczenia. Ehhh. Fajnie, że końcówke pocisnęła.

ps - mama napisała "fajna ta nowa piosenka Edzi! w końcu nie zamula i to po polsku!"
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

niuto pisze:
Czyli po prostu zakładasz, że go nie znała, tak? Dobrze, to ja założę, że znała. Gdybajmy sobie. Gwiazdy często zagadują coś do ludzi w czasie wystepu, może nie pamiętają tekstu, ale czy to takie ważne? dobrze, że mają na to sposoby :lol:
Kamui, ty naprawdę nie rozumiesz sedna czy odgrywasz forumowego trolla jak niegdyś ja30???? Znała - nie znała, wszystko jedno. Ona połowe piosenki przegadała zamiast wykorzystać maksymalnie czas, który jej dano. Nikt nie miał szansy wyłapać jakiejkolwiek melodii... Tego, że weszła za szybko z refrenem też nie zauważyłeś?
Skoro wszystko jedno, to po co się czepiać, jakbyście mieli stuprocentową pewność?
Spokojnie, spuść ciśnienie. Zaczyna być agresywnie, nie wiem po co.
Jakby nic nie powiedziała do publiczności, to by było, że nie łapie kontaktu.
Zaśpiewała krótko, no ale może w sam raz, czasami lepiej skrócić niż przemęczyć. Chociaż jak na pierwszy raz, to trochę szkoda, że nie zaprezentowała więcej. Niemniej, drama o to? nie...
gawello
Hope for us
Hope for us
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2016, 16:11
Lokalizacja: ..

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: gawello »

Kamui Shiro pisze:
Blur pisze:Dobrze.
Przyjmując, że znała tekst, tylko postanowiła go okroić, żeby sobie coś powiedzieć, podchodzenie z taką dezynwolturą do pierwszego występu z nową piosenką jest niegodne tego osławionego profesjonalizmu
Czyli po prostu zakładasz, że go nie znała, tak? Dobrze, to ja założę, że znała. Gdybajmy sobie. Gwiazdy często zagadują coś do ludzi w czasie wystepu, może nie pamiętają tekstu, ale czy to takie ważne? dobrze, że mają na to sposoby :lol:
Nie znała - tekst pierwszej zwrotki to:

Wiele lat, wiele dróg
Wiele błędów i prób
Wciąż na przekór idąc tam
Gdzie brak mi słów
Na widok gwiazd


Edyta zaśpiewała zarówno w pierwszej, jak i drugiej zwrotce to samo:

Dobrą energię nieś
Oddaj innym jej część
Tylko chwilę w życiu łap
By potem znów
Posyłać w dal


Chociaż właściwie, to o błędach nie zaśpiewała, bo już je popełniła na scenie, słów też jej było brak, a śpiewać o "wielu próbach", dając jednocześnie taki występ, to trochę nie wypada...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: KrzysiekF »

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

gawello pisze: Nie znała - tekst pierwszej zwrotki to:

Wiele lat, wiele dróg
Wiele błędów i prób
Wciąż na przekór idąc tam
Gdzie brak mi słów
Na widok gwiazd


Edyta zaśpiewała zarówno w pierwszej, jak i drugiej zwrotce to samo:

Dobrą energię nieś
Oddaj innym jej część
Tylko chwilę w życiu łap
By potem znów
Posyłać w dal


Chociaż właściwie, to o błędach nie zaśpiewała, bo już je popełniła na scenie, słów też jej było brak, a śpiewać o "wielu próbach", dając jednocześnie taki występ, to trochę nie wypada...

Jeśli to prawda, to rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. To jest konkretna odpowiedź na moje pytanie, a nie że zagadywała do publiczności czy jakieś wycieczki do Britney - panowie, mniej cietrzewienia się, więcej zwykłej, życzliwej informacji...
Nie znam tekstu Andromedy na pamięć, nie śledziłem wystepu w VoP z otwartym lyrics video, więc dla mnie pod tym aspektem wszystko było w porządku. Dla większości telewidzów zapewne też.

Artysta jednak też ma prawo czasami coś po swojemu pozmieniać, poskracać, powtarzać... więc i tak nie jest to jakiś żelazny dowód, że nie pamięta tekstów. No, ale dobrze już, dobrze.
gawello
Hope for us
Hope for us
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2016, 16:11
Lokalizacja: ..

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: gawello »

Moim zdaniem rzucało się to w oczy, a raczej uszy, bo wyszło tak:

zwrotka - refren - ta sama zwrotka - refren - refren

de facto jedno i to samo
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: niuto »

kawałek zwrotki - farmazony skierowane do publiczności - zwrotka - przedwczesny refren - bridge - refren - ta sama zwrotka - refren i spacerowanie po scenie :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

Przecież sami stwierdziliśmy gdzieś na forum, że w Andromedzie trudno odróżnić zwrotki od refrenu :lol: Piosenek z kilkoma linijkami tekstu jest sporo, nie ma się co martwić, póki ludzie nie czepią się nudy na scenie i groteskowego pióropusza, to występ pewnie będzie dobrze odbierany.
ODPOWIEDZ