Tylko Ty

Utwór promujący film "Dywizjon 303: Historia prawdziwa"

Wiadomości na temat Edyty.
miłek
Make it happen
Make it happen
Posty: 114
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:27
Lokalizacja: Północ

Re: Dywizjon 303

Post autor: miłek »

KrzysiekF pisze:
tomiks78 pisze:A ja czegos nie rozumiem ... ten tytul co podaje Edyta na Insta - to tytul dosc znanej piosenki.
ToJej piosenka to jest cover czy nowa piosenka?? ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=Xe2UXccid40
Piosenka z co najmniej wplątanym tematem z tej piosenki... ??? 8) :lol: To nie może być utwór nowoczesny bo jakby pasował do filmu ? Może faktycznie cover z polskim tekstem ... :PP
Edyta w kwietniu nagrała spowolnioną wersję tej piosenki w dwóch wersjach językowych. Pisaliśmy o tym w wątku o instagramie Edyty
http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... start=1200
Zapis live ze studia:
https://www.facebook.com/edytagorniakpl ... 327830409/
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Dywizjon 303

Post autor: DAAMI »

Nie wiem czy będzie to cover, ale z całą pewnością ta piosenka jest inspiracją.
Na jednym z live'ów na instagramie ze studia nagraniowego były pierwsze przymiarki do piosenki z Dywizjonu.
Edyta puszczała wtedy dwa utwory m.in. właśnie ten.
To było dawno, nikt nie zapisał tego live więc nie pamiętam czy to ma być nowy utwór inspirowany tymi utworami czy cover w nowej wersji. Pamiętam, że ta piosenka ma być nagrana w dwóch wersjach językowych.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Dywizjon 303

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Live, w którym Edyta mówiła o piosence do Dywizjonu jest tutaj (jakoś od 2 minuty):

https://www.facebook.com/edytagorniakpl ... 327830409/

A tutaj jest już zapis live, w którym Edyta przysłuchuje to, co już udało się nagrać czyli początek polskiej wersji językowej tego utworu (jakoś 12-13 minuta):

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7882288989

Piosenka "Bei Mir Bist Du Shein" faktycznie jest podstawą tego utworu który nagrała Edyta, ale aranżacja jest kompletnie zmieniona, wywrócona do góry nogami. Utwór jest spowolniony, i ma charakter podniosły, dostojny. Fragment tej aranżacji można właśnie usłyszeć na tym 1 live'ie i brzmi to moim zdaniem przepięknie, bardzo czekam na cały utwór i teledysk! <3
Edyta też wspomina o 2 wersjach językowych utworu, ciekawe która z nich zostanie zastosowana w filmie i czy obie wersje będzie nam dane usłyszeć w całości.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dywizjon 303

Post autor: miko »

W pierwszym zapisie live'a dokladnie 8. minuta - a teraz wyobrazcie sobie ze tak spiewa Edyta :D :D :D

Bedzie hit. Jesli nie pierwsze miejsca na listach to bedzie to forumowy hit, cos jak krzyzowka NWI i Nie Zapomnij :-)

A przyspieszona premiera - mam nadzieje ze ten zwiastun, ktory bedzie pokazywany w kinach i tv bedzie miec w sobie piosenke Edyty tak zeby jedno nakrecalo promocje drugiego (czyli tak jak powinno byc).
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Dywizjon 303

Post autor: max28 »

:edi: napisała pod zdjęciem na instagramie twórców piosenki:
Written by: Sholom Secunda, Sammy Cahn, Saul Chaplin, Łukasz Pieprzyk, Michał Wojnarowski,
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Dywizjon 303

Post autor: Nuklodem »

miko pisze:W pierwszym zapisie live'a dokladnie 8. minuta - a teraz wyobrazcie sobie ze tak spiewa Edyta :D :D :D
Na którymś live był puszczony fragment jak Edyta to śpiewa
"Tak wielu chlopców znam, że nie zliczę
A jednak szłam samotnie przez życie
Aż z nieba spadłeś mi, obudziłes sny" o ile dobrze pamiętam, brzmiało niebiańsko.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 411
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dywizjon 303

Post autor: fookmetoo »

Czyli będzie to cover piosenki "Bei Mir Bistu Shein" > https://en.wikipedia.org/wiki/Bei_Mir_Bistu_Shein

EDIT

Nie doczytałem, że info już było.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dywizjon 303

Post autor: ray »

Ta piosenka nie będzie hitem na miarę Dumki.
Po pierwsze, to cover.
Po drugie, prawdopodobnie niezbyt radiowy.
Po trzecie, będzie to piosenka Edyty (a jak wiemy, :edi:, Doda czy Szpak nawet z radiowymi kawałkami nie mogą przebić się np. w RMF).
Po czwarte, premiera singla będzie zdecydowanie za późno - np. Podatek od miłości Kayah i Hyżego wyszedł ponad 2 miesiące wcześniej przed filmem o tym samym tytule.
Po piąte, idę o zakład, że Edyta nie będzie promowała tej piosenki - nie zaśpiewa jej w żadnym "Pytaniu na śniadanie" czy "Dzień Dobry TVN", ani nawet na koncercie. 2 września zagra koncert otwarty w Nowym Tomyślu i bardzo bym się zdziwił, gdyby okazało się, że w setliście pojawiło się Bei mir bistu shein.

Obstawiam, że ukaże się tylko jedna, polska wersja piosenki. Czuję, że będzie powtórka z Oczyszczenia - wtedy też miała być i wersja polska, i angielska, i koniec końców wyszła tylko polska.

Nie jest prawdą, że liczba wyświetleń na YouTube liczy się do certyfikatów. Kiedyś tak było, ale od 1 marca 2017 obowiązują już inne zasady.

"Fakt" jak zwykle zaszalał:
Fakt pisze:Edyta Górniak nie próżnuje. Dopiero co na wiosnę wydała piosenkę "Dom dobrych drzew", a już w poniedziałek świat usłyszy kolejny utwór diwy.
Od premiery Domu dobrych drzew minęło już prawie pól roku, a "Fakt" pisze, że Edyta wydała tamten utwór "dopiero co". :lol3:
No właśnie... Przez pól roku diwa ani razu nie zaśpiewała DDD na żywo, jedynie 2 razy wykonała tę piosenkę z playbacku (i to jeszcze w skróconych wersjach) - najpierw na konferencji TVP, a potem w "Jaka to melodia?". Teraz, z kolejnym singlem może być podobnie.

Ale... Cieszę się, że będzie nowa piosenka i wreszcie teledysk. Przez ostatnie 3 lata Edyta wydawała po jednej nowej piosence na rok, a w tym roku wyrobiła już 200% swojej normy. ;-)
Prawdopodobnie będzie to "diwowski" utwór, a ja lubię Edytę w takim wydaniu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dywizjon 303

Post autor: endeven »

ray pisze:Nie jest prawdą, że liczba wyświetleń na YouTube liczy się do certyfikatów. Kiedyś tak było, ale od 1 marca 2017 obowiązują już inne zasady.
No a jak single dostają zlotą płytę? Na jakiej podstawie jeśli nie za streaming głownie z you tube?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dywizjon 303

Post autor: KrzysiekF »

endeven pisze:
ray pisze:Nie jest prawdą, że liczba wyświetleń na YouTube liczy się do certyfikatów. Kiedyś tak było, ale od 1 marca 2017 obowiązują już inne zasady.
No a jak single dostają zlotą płytę? Na jakiej podstawie jeśli nie za streaming głownie z you tube?

(ilość)
1 płatne pobranie cyfrowe utworu w formie pojedyncze nagranie audio (download) , muzyka w tle (ringback tone) lub dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones), lub ilość 250 szt. streamów (odsłuchów) jest równoznaczna ze sprzedażą 1 singla, o wartości 2 zł. Kwalifikowane są single, których premiera odbyła się od 1 stycznia 2015 roku.
(wartość)
Wyróżnienia dla singli cyfrowych przyznawane są wg udokumentowanej sumy wartości przychodu z tytułu pojedyncze nagranie audio (download) , muzyka w tle (ringback tone), dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones), oraz przychodu przypisanego z tytułu streamingu do danego utworu. Kwalifikowane są single, których premiera odbyła się od 1 stycznia 2015 roku.
I tak na Złoty singiel trzeba odpowiednio

I: 10 000 / W: 20 000 zł

Platynowy singiel

I: 20 000 / W: 40 000 zł

Diamentowy singiel

I: 100 000 /W: 200 000 zł

@endeven Gdyby były brane pod uwagę cyferki YT to każda piosenka, która ma 2,5 mln odsłuchów byłaby złota... To zdecydowanie byłoby za łatwe. Jeżeli już mówimy o cyferkach, to w wolnej chwili sprawdż na Spotifaju cyferki ostatnich singli Edyty podziel przez 250. Zobaczymy ile biorąc pod uwagę tylko Spotify brakuje do Złotych singli.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dywizjon 303

Post autor: endeven »

Dzieki,
Czlowiek nie nadazy za zpavem, streaming bez you tube, 1 sztuka to 250 streamow.. kiedyś bylo 2 500 streamow. W UK na official uk charts bedzie albo juz jest you tube uwzględniony. Tak jak w USA. Dobrze przynajmniej, ze w Polsce streaming zanotowal w pierwszej polowie tego roku rekordowe wyniki i wartosc rynkowa jest niemal równa sprzedaży fizycznej płyt cd.

Oczywiscie że nikt nie oczekuje hitu na miare Dumki, ale można chyba oczekiwac porzadnej promocji i powalczenia o ten utwor w mediach. Jestem bardzo ciekaw jaką wersję piosenki Edyta zaprezentuje.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Dywizjon 303

Post autor: Marek »

Właśnie na Instagramie powiedziała, że to jej utwór życia... Jej utworem życia była piosenka TNJ.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dywizjon 303

Post autor: niuto »

Oj ta Edyta, gdyby tak więcej śpiewała i mniej mówiła wszystko byłoby prostsze i piękniejsze :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dywizjon 303

Post autor: Flux »

Kolejny utwór życia? Jak choćby Grateful? :roll:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Dywizjon 303

Post autor: ediva »

Marek pisze:Właśnie na Instagramie powiedziała, że to jej utwór życia... Jej utworem życia była piosenka TNJ.
Kilka lat temu twierdziła, że "Kotek" to "druga Ewka" :roll: Później miało to być Grateful, lecz nieszczęsne przepadło, przygniecione fatum poplamionej sukienki. Następnie :edi: była tak zachwycona Andromedą, że błagała o nią Donatana, udając jego kumpelę chodziła z nim na frytki do jego ulubionych barów, śmiała się z jego żartów, aż w końcu "wyrwała" mu ten utwór, by jak najprędzej zaprezentować światu nowe dzieło. Miał to być letni hit, lecz szybko wystygł zaserwowany w listopadowe chłody, a do kolejnego lata był już równie ekscytujący co mrożone frytki. Teraz Edyta dmucha kolejny balonik, niech się nacieszy przez te pięć minut.
ODPOWIEDZ