Tylko Ty

Utwór promujący film "Dywizjon 303: Historia prawdziwa"

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Dywizjon 303

Post autor: dorota »

mam nadzieje,ze Edyta nie spiewa tej piosenki

http://www.tekstowo.pl/piosenka,golda_t ... sheyn.html

:P:P:P
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dywizjon 303

Post autor: miko »

Dodano po 8 minutach 24 sekundach:
- Edyta Górniak - "Tylko Ty": piosenka z filmu z "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

Dla mnie 8,5/10. Ryzykowny wybor z refrenem po angielsku, ale odwage trzeba chwalic.
Sceny z samochodu - nakrecic sceny z boku, zrobic wiecej zoomow.

Reszta jest... naprawde WOW :-)
Wogole ciekawie zmontowany jest ten teledysk, Edyta plynie a poczatek piosenki rozbraja. No jakby naprawde spiewala o sobie...

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
Przypomina to bardzo Grateful, podobny feeling ale emocje inne, smutne to jest, mniej w tym nadziei.

Uprzedze glosy gimanzjalistow nieznajacych historii - oprocz duzego sukcesu w zestrzeliwaniu Niemcow polscy piloci mieli opinie megapodrywaczy (cos jak Hiszpanie/Wlosi w Polsce dzis). To oni, wg historykow, przywiezli na Wyspy zwyczaj calowania kobiet w reke. To co widizmy w Titanicu (Jack calujacy Rose przy drewianym zegarze) nie moglo miec miejsca, bo w krajach anglosaskich przed II wojną nie praktykowano tego zwyczaju publicznie w stosunku do nieznajomych kobiet.

Piosenka, i pewnie film tez, jest o milosci i... o bzykaniu. Stad pewnie ten odwazny tekst, i taki poscielowo-climaxowy feeling. No ciekawie wyszlo, ciekawie... ;-)

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
Kto chce mp3 prosze pisac na priv.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dywizjon 303

Post autor: addar »

Bardzo udana produkcja. Filmowa. Zupełnie nie radiowa. Tekst pasuje do edyty. Jest zgrabnie napisany, ciekawie wkomponowane obce słowa które nie raza przez kontekst w jakim są wstawione. Edyty wokal jest świeży, emocjonalny może trochę aż za bardzo taki breathy z dużą ilością głośnego oddychania, ale pasuje to do treści piosenki. Edyta świetnie pasuje do muzyki filmowej.

Teledysk bardzo smaczny. Elegancki i na poziomie. Jak widać małym kosztem można nakrecic coś fajnego. Trochę mnie razi w pewnym momencie to egzaltowane machanie chusta przez edyte, wygląda to śmiesznie i komiczne. Wygląd naszej Divy-Bosko. Uwielbiam ją w takiej stylowie ala lata 30-40 <3
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Dywizjon 303

Post autor: Michael »

Z zapowiedzi Edyty wynikało, że to będzie prawdziwa petarda, niestety okazało się, że to tylko kapiszon.
Piosenka i teledysk są w mojej opinii przeciętne i nie widzę powodów do zachwytów nad tą produkcją.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 12:54 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dywizjon 303

Post autor: miko »

Mi sie bardzo podoba, to jest filmowa kompozycja troche w stylu starego hollywood ale zaaranzowana nowoczesnie, niebanalnie, podobnie w stylu do Grateful. W sluchawkach te szeptanki Edyty przypominaja Sleep with me... ech <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Dywizjon 303

Post autor: Kamui Shiro »

Ja poczekam, aż będzie ogólnie dostępny, nie mp3. Co do pocałunków w rękę - ciekawe... Ale nie wiem, jakie Ty gimnazjum masz za sobą bądź starą podstawową, bo tego raczej w żadnym programie nauczania historii nie ma :P
Edyta ceni sobie styl Grateful, więc pewnie dlatego tak chwali tę piosenkę... skoro twierdzicie, że jest podobna. Trzeba zresztą przyznać, że w pewnym sensie są to jej osiągi życiowe.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Dywizjon 303

Post autor: pijej1 »

Mam skojarzenie od razu z EKG i listem albo błękit myśli
Słaby wokal jak za czasów EKG

to me you're so hot
zrozumiesz to w lot
to me you're so hot
to łatwy zwrot
- ja pierdzielę co za durny tekst
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Dywizjon 303

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Płyta, którą ewentualnie wyda Edyta powinna być w takim klimacie. Edyta rewelacyjnie brzmi w utworach filmowych i widać, że je pokochała, że taka muzyka gra jej w duszy. "Tylko Ty" przypomina "Grateful", jest baaardzo klimatyczny, magiczny. Nie zawiodłem się, warto było czekać <3
Teledysk również jest na wysokim poziomie, rzeczywiście Edyta pięknie wygląda w stylizacji na takie lata 40. Jest bardzo profesjonalnie zrobiony i moim zdaniem w żadnym stopniu nie widać po nim, że jest to produkcja z niskim budżetem, wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dywizjon 303

Post autor: miko »

Ale to przeciez spiewa niby Angielka ktora szla samotnie przez zycie i jej sie wspolbrytole nie podobali. Az nagle wybucha wojna i wizja naglej smierci,a wraz z nia wszystkie chucie i rzadze, chwile pozniej spada z nieba Polski lotnik...inny niz brytole,pewnie troche dziki i nieokrzesany ale za to caluje w reke.. a dalej historia jak z erazmusa czyli jakich slow i zwrotow uczysz sie jadac do obcego kraju? Jak sie zakochasz to dokladnie takuch jak w tej piosence. Ja to czuje, wystarczy sie postawic w roli bohaterow tego filmu i tamtej rzeczywistosci.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Dywizjon 303

Post autor: spot_me »

Rozczarowanie. Tani klip i tekst, który przez "to me you're so hot" brzmi komicznie i z lekka głupiutko. Edyta znów przedramatyzuje zachowaniem jak w Liście.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Dywizjon 303

Post autor: dorota »

ja mam chyba za duże oczekiwania co do Edi
nie raja mnie juz jej muzyka tak jak ją

ona zachwycona, ja mniej ... :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1674
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dywizjon 303

Post autor: Steffie »

Zapowiadalo sie swietnie. Bardzo mi sie podobaly fragmenty z live na IG. Niestety calosc dla mnie rozczarowujaca. Mowie tutaj glownie o muzyce, slowach i spiewie. Reszta jakos ujdzie, ladnie wplecione fragmenty filmu, ale to za malo, by porwac moje serducho. Szkoda. W skrocie mozna podsumowac: z duzej chmury maly deszcz. Zdecydowanie NIE jest to utwor zycia Edyty.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Dywizjon 303

Post autor: To co najlepsze »

Utwór mnie nie porwał, ale wokal już tak, zdecydowanie wokalizy. Edyta ma piękny głos.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Dywizjon 303

Post autor: Bob »

Bardzo w stylu G-l, filmowy , klimatyczny numer, piękna kiecka...Może być niezły film, hitu nie będzie bo to nie radiowy numer.Za bardzo jestem osłuchany z oryginałem i coverami w stylu lat 40-tych swingujących i tych w jidysz , dlatego mam niedosyt, aż prosi się o wersję swingującą z ogniem i przytupem...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Dywizjon 303

Post autor: dorota »

Bob pisze:Za bardzo jestem osłuchany z oryginałem i coverami w stylu lat 40-tych swingujących i tych w jidysz

to to jest cover?
ODPOWIEDZ