Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Premiera 14 sierpnia 2019

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Michael »

Nawiązując do języka Edyty - nowy singiel mnie nie odnalazł. Niewiele ma wspólnego z muzyką, którą na co dzień produkuje Gromee, słychać, że został napisany pod wytyczne Edyty. Szkoda, bo po cichu liczyłem na coś w stylu Fearless.
Abstrahując od przeciętnej piosenki, Edyta po raz kolejny odwala amatorszczyznę i pozwala by w dniu promocji nowej piosenki w eter poszło nagranie, na którym nie zna jej tekstu :roll:.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: tomek7 »

A mi nowa piosenka bardzo się podoba. Ja zreszta lubię różne odsłony Edyty: i tą rockową i balladową jak i taneczną.
Ktoś gdzieś pisał, że Edyta pewnie najwcześniej „Króla” zaśpiewa na sylwku TVN. Myśle, że jednak wcześniej go wykona bo we wrześniu jest gwiazda Balu charytatywnego, organizowanego co roku przez Fundacje TVN Nie jesteś sam w ogrodach królewskich w Warszawie.
Liczę, że tekstu już nie zapomni :lol3:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Kopaneek »

Umówmy się - Edyta ma hita. Chyba pierwszy tak przebojowy utwór od czasu TNTJM.
TVN przyłoży do tego rękę.

Co do prezencji na scenie... Ewidentnie była zestresowana, bo brzmiała, jakby wróciła do śpiewania po 5 latach przerwy. Głos totalnie ściśnięty i ograniczony. Wręcz płaski. Edyto, masz prawie 50 lat - są na to sposoby. Na pewno nie jest nim bieganie po Sopocie ze "starą maleńką" Wieczorkiem, który wciąż się przebiera za gimba. Już Allan wygląda poważniej.

Jestem rozczarowany. Mega utwór, mega potencjał.
Żadnych chórków, zero pomysłu na występ.
Edyto, wymień ekipę.
To rodzice wychowują dzieci, nie odwrotnie.
"Tańcz głupia, tańcz, swoim życiem się baw...".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

tomek7 pisze:Ktoś gdzieś pisał, że Edyta pewnie najwcześniej „Króla” zaśpiewa na sylwku TVN. Myśle, że jednak wcześniej go wykona bo we wrześniu jest gwiazda Balu charytatywnego, organizowanego co roku przez Fundacje TVN Nie jesteś sam w ogrodach królewskich w Warszawie.
Nie sądzę, by Edyta wykonała Króla na balu TVN. Ona na koncertach zamkniętych występuje zazwyczaj w akustycznej odsłonie (Nothing else matters, (You make me feel like) A natural woman, Wicked game, Nie proszę o więcej, To nie ja, Kasztany). Ten bal to elegancki event, parę lat temu wystąpił na nim Uniatowski i zaśpiewał wtedy przeboje Franka Sinatry. Tutaj Król nie pasuje.
Kopaneek pisze:Umówmy się - Edyta ma hita. Chyba pierwszy tak przebojowy utwór od czasu TNTJM.
Kiedy wyszła Andromeda, napisałeś:
Kopaneek pisze:Dobra, powiedzmy sobie szczerze - Edyta w końcu od czasu TNTJM na hita.
Wtedy się pomyliłeś, zobaczymy, jak będzie tym razem. :PP
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: rav33 »

Fajny ten król, ale to taka piosenka-zabawka, bez fajerwerków. Podobało mi się jak Edzia wyglądała. Nikt nie napisał, że przez ostatni rok trochę schudła :) bo już była przyciężka.

Żenujący jest ten brak tekstu. To jest ten szumnie przywoływany PROFESJONALIZM. Jak już ktoś napisał: słabo, że w eter poszła wersja bez znajomości tekstu, bo trzeba się było lansować w lateksie nad morzem.

Sweet dreams - za ciężka ta wersja jak dla mnie, ale one&one podobało mi się. Reasumując miała być petarda, ale znów bzyknął kapiszon. Niestety.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: addar »

Utwór fajny, nawet bardzo. Koń jaki był każdy widział. Po pierwszej czarnej dziurze edyta spiewala z sercem na ramieniu. Czuje ze wersja studyjna będzie miała wiele smaczków wokalnych. Czekam <3
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: tomek7 »

Teraz jak już sporo wiemy o piosence to faktycznie ona ma być wizytówka TVN w tym sezonie. Sam tytuł już nawiązuje do spotu, który kręcony był w pałacu w Jabłonnej. Tam wszystkie gwiazdy TVN w strojach galowych miały nagrania. Ciekawe jak to wyjdzie finalnie w tle z „Królem”.
Paulina Młynarska pisze:Dzień bez kopania kobiety dniem straconym. Dziś w menu Edyta Górniak , która zapomniała tekstu na estradzie. No to niech się dowie jakim jest zerem po 30 latach kariery, niech się wstydzi! Wstyyyd! Wstyyyd! Bo zapomniała linijki tekstu. No dno! Skopać, wyśmiać, poniżyć. Oczywiście rozumiem, wszak komentujące osoby należą do gatunku nieomylnych, niepokonanych, doskonałych w każdym calu. Im się nie zdarza zapomnieć tekstu. Nigdy! Nawet linijki. Dziękuję za uwagę.


:-)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2019, 10:52 przez tomek7, łącznie zmieniany 1 raz.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: IgaAga »

Tak sobie myślę, że interpretacyjnie to teksty Ani Dąbrowskiej śpiewa najlepiej ona sama, Edyta nie miała pomysłu na ten tekst choć jest przyjemny
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Marrcino »

Nie rozumiem dlaczego premiera cyfrowa dopiero w piątek. Bez sensu to. Wszyscy będą teraz oglądać występ z zapomnianym tekstem. :roll:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: KrzysiekF »

Marrcino pisze:Nie rozumiem dlaczego premiera cyfrowa dopiero w piątek. Bez sensu to. Wszyscy będą teraz oglądać występ z zapomnianym tekstem. :roll:
Chyba już o północy. Jednak bez sensu faktycznie.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: kamil87 »

Król fajny, szkoda, że premiera trochę skiepszczona dwiema wpadkami z tekstem :/
nie wiem czy to kwestia tego, że to nowy utwór, ale Król najbardziej podobał mi się z występu Edyty, nawet pomimo wpadek. Miło się tego słucha, fajna jest ta wstawka przed ostatnim refrenem, (...) a gdy kusz opadnie po tej walce mnie nie pytaj, jak się mam (...)
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Sławek_ »

Paulina Młynarska pisze:Dzień bez kopania kobiety dniem straconym. Dziś w menu Edyta Górniak , która zapomniała tekstu na estradzie. No to niech się dowie jakim jest zerem po 30 latach kariery, niech się wstydzi! Wstyyyd! Wstyyyd! Bo zapomniała linijki tekstu. No dno! Skopać, wyśmiać, poniżyć. Oczywiście rozumiem, wszak komentujące osoby należą do gatunku nieomylnych, niepokonanych, doskonałych w każdym calu. Im się nie zdarza zapomnieć tekstu. Nigdy! Nawet linijki. Dziękuję za uwagę.
Każdy ma prawo do pomyłek, oczywiście. Również Edyta. I nie uważam, by była to niewybaczalna wtopa jako taka. Tyle że tak jest za każdym razem przy premierze. I to też niby nic złego. Dla mnie jest to karygodne z tego względu, że Edyta chełpi się swym profesjonalizmem i dbałością o każdy szczegół. Takie notoryczne wpadki jasno pokazują, że na deklaracjach się kończy. Podobnie jak inscenizacyjnie było bardzo cienko. Lata po całym świecie, szukając najlepszych i nagrywa na koniec świetny tekst, ale z podrzędną muzyką podrzędnego Gromee? To ten najwyższy poziom??? Śmiechu warte.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: B@r »

Edyta komentuje zapomnienie tekstu - https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/edyt ... lo/jxgp44y :edi:
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: kuba5959 »

https://www.facebook.com/27109214957583 ... 521002710/
Co o tym myślicie? Te 2 piosenki faktycznie są bardzo podobne
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: KrzysiekF »

Oby współpraca z „przyjacielem” Gromee nie skończyła się jednym wielkim skandalem .

Czekam na Króla w wersji studyjnej . Póki co nie wydaje wyroków :)
ODPOWIEDZ