Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Premiera 14 sierpnia 2019

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: dorota »

Ta część z kubiakiem jest śmieszna, rozstali sei w skandalu i wielkiej kłótni a teraz wielki ryk po nim, litośći....
Zosia samosia jak zwykle ze wszystkich robi idiotow, myśląc ze ludzie już nie pamiętają....
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Flux »

Błagam, żadnej Eurowizji. Ostatnia porażka była dotkliwa, to już dawno nie miejsce dla niej. Wątek Kubiaka - stan pomroczny jasny. Wybaczyła Wiciakowi uciemiężenie niewolniczym kontraktem, z którego wyplątywała się latami, bo tak misternie był skonstruowany. Klęła się na jego pamięć, że dokończy płytę. Niestety wyrzuciła to już z pamięci. Płyta akustyczna to kolejna zasłona dymna, już się jej obraz zamazuje. Tekściarzy nie dobiera najlepszych, oj zdecydowanie nie. To nadal największa bolączka jej twórczości obok braku własnego stylu w muzyce.

...jeśli teksty są ponadczasowe i dotykają wartości takich ważnych, bez których nie ma sensu iść przez życie, no to one mają, te piosenki, mają większą szansę gdzieś tam zapaść ludziom w pamięci i sercach. Ja zawsze o to walczę, dlatego tak rzadko też nagrywam utwory i tak bardzo wybrednie wybieram te utwory do nagrywania bo właśnie mam takie bardzo serio podejście do tego.

"Tych utworów jest tak naprawdę cały czas bardzo dużo."

To jak to jest? Jest wybredna i nagrywa rzadko, czy cały czas ma dużo tych utworów, tylko nie zamyka ich w spójną całość?

Na przestrzeni tych 30 lat, w sumie nie miałam jakichś takich wielu zgrzytów, myślę że nawet może dosłownie kilka.

Kobieta-Kontradykcja. Przeczy zarówno sama sobie jak i rzeczywistości. Jednak to, co przeraża najbardziej, to że nabrała nawet siebie samą. Jest święcie przekonana o tym, co wygaduje. Miło, że tym razem bardziej dyplomatycznie odniosła się do Donatana i Cleo, ale jednocześnie jak bumerang wróciły oskarżenia względem Dustplastic. Nawet w takim pozornie miłym i niewinnym wywiadzie, zawsze udaje jej się zawrzeć taką treść.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Mnie najbardziej w tym wywiadzie uderzyła odpowiedź Edyty na pytanie, czy często zawodzili ją ludzie, z którymi współpracowała. Już przedmówca przytoczył te słowa:
Edyta Górniak pisze:Na przestrzeni tych 30 lat w sumie nie miałam jakichś takich wielu zgrzytów, myślę, że nawet może dosłownie kilka.
Cóż, pamiętam, że na przestrzeni tylko ostatnich kilku lat Edyta miała zgrzyty z Sablewską, z Szychowskim, z ludźmi, przez których - według niej - nie wyszło DVD z koncertu dla HBO, z Dustplasticami, z Alanem Kępskim (który podobno zmontował teledysk fanów do Grateful, ale :edi: nie chciała mu zapłacić), no i ostatnio z Donatanem i Cleo...
Z tego, co Edyta mówiła, wynikałoby, że ona współpracowała z Kubiakiem właściwie aż do jego śmierci:
Edyta Górniak pisze:Dopóki on żył, to bardzo pilnował tego, żeby takie płyty właśnie powstawały. (...) I dopóki on żył, tak się działo, a potem niestety Wiktor zmarł.

Prawda jest jednak zupełnie inna: Edyta zerwała współpracę z Kubiakiem w 1998, a on zmarł dopiero w 2013. Pomijam już fakt, że po zerwaniu tej współpracy Edyta wielokrotnie wbijała Kubiakowi szpile w wywiadach (na przykład tutaj i tutaj).
Edyta powiedziała też w tym wywiadzie, że nadal bardzo lubi Grateful. Skoro bardzo lubi, to czemu w ogóle nie śpiewa?
Dorota ma rację - Edyta robi ze wszystkich idiotów, myśląc, że ludzie już nie pamiętają, jak było naprawdę. Ci, którzy interesują się Edytą krótko, może dadzą się nabrać, ja - nie.
W wywiadzie nie padły pytania o klip do Króla, o nagrania z producentem z Nashville, o niby nowy singiel My Way, o płytę akustyczną... Dobrze chociaż, że o Allanie było bardzo mało.

Król zanotował kolejny awans na liście Polish National Top 50 (z miejsca 20 na 12):
-> https://euro200.net/Polish-Top50.htm

Na YouTube Królowi w ostatnim tygodniu przybyło 430 tys. nowych wyświetleń (w poprzednim niemal dokładnie tyle samo: 431 tys.), niemniej jednak na liście najpopularniejszych teledysków w Polsce singiel zanotował spadek z miejsca 50 na 56:
-> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 0926?hl=pl

Na Spotify Król wciąż radzi sobie bardzo dobrze - w tej chwili na liczniku jest 533 179 odtworzeń, każdego dnia przybywa 10-11 tys. nowych.
Z listą Spotify Poland Viral Top50 Król pożegnał się jednak już po kilku dniach (9.09. - #48, 10.09. - #44, 11.09. - #36, 12.09. - #36, 13.09. - #34, 14.09. - #30, 15.09. - #36), od prawie 2 tygodni Króla już nie ma na tej liście i raczej już na nią nie wróci.

Na liście Polska Top200 Shazam Król spadł na 33 miejsce:
-> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland

Singiel wciąż nie może wejść na listę przebojów Radia Zet. Ewidentnie widać, że listy i Zetki, i RMF są ustawione, mam nadzieję, że już nikt nie ma wątpliwości. :PP W ostatnich latach większość singli Edyty dostawała się na listę przebojów Radia Zet (Teraz-tu, On the run, Nie zapomnij, Consequences, Your high, Glow on, Oczyszczenie, Andromeda), dlaczego więc teraz Król wciąż nie może?
BTW niespełna 2 lata temu Andromeda dotarła do 1 miejsca na liście przebojów Radia Zet i jednocześnie nie udało jej się wejść na POPlistę RMF, a teraz z Królem jest dokładnie na odwrót.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: IgaAga »

Teledysk do nie zapomnij i oczyszczenia też się nie ukazał z powodu nieporozumień. Jednak jedną prawdę w tym wywiadzie powiedziała nie będzie koncertów w Londynie, ponieważ nie ma nikogo, kto może to zorganizować. :lol3: :lol3: :lol3:
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ChristopherP »

Pseudologia (inaczej pseudologia fantastica, mitomania, kłamstwo patologiczne, zespół Delbrücka, łac. mitomania, ang. pathological lying) – zaburzenie psychiczne objawiające się patologiczną skłonnością do opowiadania kłamstw najczęściej pod postacią zmyślonych historii przedstawiających opowiadającego w korzystnym świetle. Za typowe dla mitomanii uznaje się, że motywacja do tworzenia kłamstw jest wewnętrzna: może nią być pragnienie zwrócenia na siebie uwagi, bycia podziwianym, podwyższenia swojego znaczenia, zaprezentowania się jako osoba o szczególnych zdolnościach, osiągnięciach lub znajomościach. Przyjmuje się, że motywacje te związane są z dysfunkcjonalnymi mechanizmami psychologicznymi zakorzenionymi w osobowości mitomanów. Skłonność mitomanów do zmyślania najczęściej obecna jest całymi latami, a ich opowieści zwykle są złożone i rozbudowane.
Dziękujemy za podzielenie się swoim zdaniem... a w sumie nie bo nie wyraziłeś go w ogóle.Wstawiłeś tylko cytat. Postaraj się na przyszłość w komentarzach gdzie wstawiasz cytat pozostawić również coś od siebie żeby inni też wiedzieli jaki masz do tego cytatu stosunek i co on wnosi do danego tematu. Addar
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

Król w tym tygodniu zanotował spadek o 3 pozycje na miejsce #13 na liście Airplay

Dodano po 2 godzinach 51 minutach 18 sekundach:
Król dziś ponownie króluje na miejscu #1 Na popliście RMF FM :edi:
wracamtuznów
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2019, 1:52
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: wracamtuznów »

Warto zauważyć, że miesiąc po premierze Króla ma miejsce sytuacja, której raczej nawet najgorliwsi fani :edi: się nie spodziewali przed premierą w jednakowym czasie Króla i najnowszego singla Sylwii Grzeszczak, a mianowicie nowość od Edyty góruje nad nowością od polskiej maszynki do hitów i w rozgłośniach i na listach przebojów jak i w końcu na YT (!) i to całym milionem wyświetleń, mimo, że porównujemy zrobione maksymalnie po taniości Lyric Video z porządnym teledyskiem młodszej koleżanki. :edi: :korona:
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: fookmetoo »

wracamtuznów pisze:Warto zauważyć, że miesiąc po premierze Króla ma miejsce sytuacja, której raczej nawet najgorliwsi fani :edi: się nie spodziewali przed premierą w jednakowym czasie Króla i najnowszego singla Sylwii Grzeszczak, a mianowicie nowość od Edyty góruje nad nowością od polskiej maszynki do hitów i w rozgłośniach i na listach przebojów jak i w końcu na YT (!) i to całym milionem wyświetleń, mimo, że porównujemy zrobione maksymalnie po taniości Lyric Video z porządnym teledyskiem młodszej koleżanki. :edi: :korona:
to raczej wina tego ze nowy singiel Grzeszczak jest mega słaby pod każdym względem, a Król da się słuchać.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: endeven »

a może to nareszcie początek końca Grzeszczakowej.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: aśka »

endeven pisze:a może to nareszcie początek końca Grzeszczakowej.
Czemu "nareszcie"?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: endeven »

Bo jej muzyka jest jak 500 plus
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: aśka »

endeven pisze:Bo jej muzyka jest jak 500 plus
:lol3: W sumie mnie zawsze drażnił jej sposób śpiewania... Jakby przez nos i te jej sylabowanie wyrazów :placzka:
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

Król chyba wszedł do jakiegoś ruskiego radia xD na insta widzę post z Edytą i królem po rosyjsku lub ukraińsku, przepraszam totalnie nie rozróżniam tych języków. Tak czy siak miło, że gdziekolwiek poza Polską można :edi: usłyszeć.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: 2770132u »

SLiP , Szczecińska Lista Przebojów 2 miejsce i jednocześnie drugi najlepiej notowany singiel w karierze
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

W kolejnym tygodniu Król pozostaje na tym samym, 12 miejscu na liście Polish National Top50:
-> https://www.euro200.net/Polish-Top50.htm

Na YouTube Król zanotował niewielki wzrost liczby nowych wyświetleń (w ostatnim tygodniu: 437 tys., w poprzednim: 430 tys.) i na liście najpopularniejszych teledysków w Polsce wideo z kanału Gromee'ego awansowało z miejsca 56 na 52:
-> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 1003?hl=pl

Na Spotify Król ma w tej chwili już 604 777 odtworzeń - przez ostatnich 7 dni przybyło dokładnie 71 598, czyli wciąż codziennie przybywa nieco ponad 10 tys.

Na liście Polska Top200 Shazam Król awansował na 29 miejsce:
-> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland

Singiel radzi sobie naprawdę dobrze, tym bardziej dziwi fakt, że wciąż nie może wejść na listę przebojów Zetki. Przez to jeszcze bardziej widać, że ta lista jest ustawiona.

Nasze forum powinno być miejscem, gdzie każdy czuje się komfortowo, bez względu na to, czy bliższa jest mu :edi: czy Sylwia Grzeszczak. Napawanie się tym, że nowa piosenka Sylwii radzi sobie gorzej od jej poprzednich singli, wyrażanie nadziei, że to może nareszcie początek jej końca, jest niefajne i słabe.
ODPOWIEDZ