Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Premiera 14 sierpnia 2019

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Marrcino »

Król jest z ó a Górniak z o :roll: źle się scrobbuje
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: spot_me »

Stukus pisze:Edyta jest tylko wokalistką, odtworcą piosenki i nikt jej pomników nie będzie stawiał za wybitne osiągnięcia. Bez przesady. Myślę, że powoli to do niej dociera, stąd taki repertuar a nie inny.
To prawda ale to nie oznacza, ze ma spiewac ''pomioty'' (bo tak by ten utwor nazwala Zapendowska) podczas gdy tyle pieknych tekstow moglaby dostac od ludzi, ktorzy z przyjemnoscia by dla niej tworzyli. Skupia sie czemus na znanych nazwiskach podczas gdy prawdopodobnie tworcy amatorzy wysylaja jej perelki muzyczne i tekstowe, ktorych ma pelne szuflady ale widac ich nawet nie rozwaza z jakich powodow.
Dla mnie ona nie brzmi wiarygodnie spiewajac do takiej muzyki i takie teksty. Ja od niej oczekuje interpretacji czegos tak wyjatkowego jak jej talent.
Kiedys Anka Dabrowska kpila sobie z Edyty, ze ta zapomina teksty, a teraz zapomniala jej wlasny :lol3: (przypuszczam, ze byla zdziwiona gdy sie dowiedziala, ze Edyta dostala jej tekst do nagrania).
Przesluchalem ten utwor juz tyle razy, ze z pewnoscia moge stwierdzic, ze najlepszy w nim jest glos Edyty tylko, ze po jakas cholere zostal pozmieniany komputerowo co mega drazni moje uszy. Tekst moze i moglby miec sens gdyby nad nim popracowac, a tak jest zlepkiem bezsensownych frazesow atakujacych faceta, ktory ''lamie zasady''. Jak tekst nie ma sensu to jak go ma sluchacz zapamietac i zanucic?
Zastanawiam sie jak to jest u Edyty - gdybym ja dostal tekst, w ktorym nie ma sensownej historii, pomyslalbym, ze no sorry ale nie zaspiewam go bo nie zapamietam bezsensownych zlepkow zdan i potem beda naglowki, ze nie znam swych utworow i jestem nieprofesjonalny.
Co wiecej, taneczny, radiowy utwor chyba raczej powinien byc optymistyczny, a ten z pewnoscia optymistyczny nie jest.
Marek pisze:Teraz powinien być teledysk!
Powstanie pod warunkiem ze Gromee albo TVN go zasponsoruje.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Grzegorz »

Jak dla mnie ok, może być bo wstydu nie ma. Zresztą, widać po komentarzach że nie jest źle. Troszkę brakuje mi jadu i mocy pod koniec w wersji studyjnej, na żywca końcówka utworu lepsza. A z drugiej strony, może i dobrze że wersja studyjna stonowana, pewnie taki zabieg żeby nie było że Edzia znowu się wydziera. Na koncertach, występach będzie mogła śpiewać po swojemu, z większą mocą. Oby był z tego jakiś hit & klip!
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: IgaAga »

Również uważam, że teledysk ma szansę powstać jak ktoś zasponsoruje. Wkurza ta modyfikacja głosu. Tekst też nie jest taki świetny, ale za arcydzieła trzeba zapłacić. Jacek Cygan ponoć chce 20 tysięcy za tekst piosenki.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 411
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: fookmetoo »

IgaAga pisze:Również uważam, że teledysk ma szansę powstać jak ktoś zasponsoruje. Wkurza ta modyfikacja głosu. Tekst też nie jest taki świetny, ale za arcydzieła trzeba zapłacić. Jacek Cygan ponoć chce 20 tysięcy za tekst piosenki.
to staniał, bo do mnie dotarły słuchy że bierze aż 40 tys., a przynajmniej tyle zapłacił PAM za "Od a do zet" Queens.

Ogólnie piosenka mogła by być nagrana przez Gosię A., nie ma nad czym się, hmm, emocjonować. Może jakiś remiks fajny powstanie do klubów.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: IgaAga »

być może masz rację
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: dorota »

Edyta ma przerabane bo oczekuje się od niej że będzie śpiewać arcydzieła a takowych nie ma...
I mimo, że król ma niezły tekst a coalsoc słucha soe dobrze, to od Edyty wymaga się dużo więcej... No właśnie...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: KrzysiekF »

RMF FM powtórzył KRÓL - a o 20:15
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: dorota »

Puszcza po kilka razy na początku a potem nic..
Juz tak było nie raz...
Dużo większym hitem jest i będzie nowy utwór golcow i gromee iż ten z edi...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Kamui Shiro »

Edyta śpiewała akurat, jak już miałem na pełnym rozkręceniu gości w domu i trudno było coś wyłowić z Króla, głównie wyłapywałem wizję (ładnie wyglądała) i elementy instrumentalnego podkładu. Teraz odsłuchałem. No niestety mało ciekawa piosenka, jest ani wolna, ani szybka, za to nudnawa. Tekst jest w niej najciekawszy, ale mało w nim radości, więc też odpada taki czynnik, żeby to miał być przebój. Zapominanie tekstu mało mnie drażni, niemniej może zbijac z tropu. One and One przez większość czasu trudne do słuchania ze względu na brak lekkości w głosie, udręczenie w jego tonie i emocji. Sweet Dreams wyłapałem w tv najlepiej i na razie nie chciało mi się odsłuchiwać online.

Dodano po 8 minutach 46 sekundach:
Stukus pisze:Edyta jest tylko wokalistką, odtworcą piosenki i nikt jej pomników nie będzie stawiał za wybitne osiągnięcia. Bez przesady. Myślę, że powoli to do niej dociera, stąd taki repertuar a nie inny.
Nie wiem czy faktycnie dociera, czy opisy i zapowiedzi jak ta z Instagrama kilka dni temu to tylko taka fasada, ale wynika z nich jednak, że nie ma do swoich nowych nagran takiego dystansu, jak sugerujesz.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Nuklodem »

Stukus pisze:Edyta jest tylko wokalistką, odtworcą piosenki i nikt jej pomników nie będzie stawiał za wybitne osiągnięcia. Bez przesady. Myślę, że powoli to do niej dociera, stąd taki repertuar a nie inny.
Nie mogę się zgodzić, jeśli Edyta jest "tylko wokalistką, odtwórcą" to kim są inni wokaliści?
Zacząłbym od tego, że Edyta może nie jest artystą, który: gra, pisze, komponuje itp., ale za to jest wokalistką wyczynową, tworzy kosmiczne wyprawy swoim głosem. Oprócz całej otoczki, jej pomnik już dawno stoi jako: barwa i możliwości głosu oraz zdolności interpretacjne, a Ci którzy pamiętają hymn to już tacy zostaną.

Co do wyboru piosenki, Edyta jest często niezdecydowana, teraz próbuje tego, może pojawiło się rzeczywiście pragnienie bycia na listach przebojów, chociaż gdyby naprawdę chciała to może postarałby się o promocję. Dlatego wydaje mi się, że obecnie jest zafascynowana takim utworem oraz Gromee'm (jak ona go słuchała w tym wywiadzie, a on jej :lol3: ) Ciągle powtarza, że nie da się zaszufladkować w jednym typie. Divą uwielbia być, ale to może też jest męczące, wzniecać te emocje w sobie dla siebie i dla nas. Może właśnie ona czasem potrzebuje czegoś lżejszego bez większych zobowiązań, a nawet tego jej teamu, gdzie mają ją za Edi, a nie patrzą czy zaśpiewała taki i taki dźwięk jak ja :PP

Odnośnie samego utworu, też mi brak pazura z live, ale jeśli to ma być do radia, no to nie ma tam miejsca na to by Edi robiła co refren nowe wygibasy, buja się przy tym fajnie.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Marek »

Król na pierwszym w iTunes

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Kamui Shiro »

fookmetoo pisze:
IgaAga pisze:Również uważam, że teledysk ma szansę powstać jak ktoś zasponsoruje. Wkurza ta modyfikacja głosu. Tekst też nie jest taki świetny, ale za arcydzieła trzeba zapłacić. Jacek Cygan ponoć chce 20 tysięcy za tekst piosenki.
to staniał, bo do mnie dotarły słuchy że bierze aż 40 tys., a przynajmniej tyle zapłacił PAM za "Od a do zet" Queens.

Ogólnie piosenka mogła by być nagrana przez Gosię A., nie ma nad czym się, hmm, emocjonować. Może jakiś remiks fajny powstanie do klubów.
Mnie się modyfikacja nawet podoba w tym przypadku.

Jeżeli już wtykamy innym paniom szpile...
Gosia A. nagrała w 2004 r. leciutki, słodkogorzki, popularny hit Słowa, promowała go na przebój przez parę lat. Można nie lubić tego typu wokalistek i nagrań, raczej trudno w tym przypadku mówić o odkrywaniu nowych lądów artystycznych. Niemniej taki utwór zna i pamięta duuużo ludzi, choć nie potrzebował tyle budowania napięcia. Andromeda miała potencjał, ale czegoś zabrakło. Edyta nie umie jakoś od wielu lat wydać czegoś tak
a) przebojowego
b) lekkiego
c) nieprzedobrzonego
jak Słowa i myślę, że jej legendarny talent wokalny bywa powodem, dla którego coraz bliżej po wystrzale padają jej kolejne single. A to że jednym z nielicznych przypadków jej konsekwentności zawodowej jest np. okazywanie Dorocie R. braku sympatii, nie pomaga. Bo z kolei tam, gdzie taka żelazna postawa by się lepiej obróciła na korzyść dla niej i dla fanów, przyzwyczaja ludzi do niespodzianek i nieciągłości.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Steffie pisze:Dlaczego ten kawalek trwa tylko 2:59? Czy wybieraja sie z tym na Eurowizje i musieli sie zmiescic w 3 minutach?
Zgodnie z zasadami Eurowizji, "pierwsza publiczna emisja lub publikacja fonograficzna kompozycji nie może odbyć się wcześniej niż 1 września roku poprzedzającego konkurs", tak więc na 1000% Edyta i Gromee nie pojadą z Królem na Eurowizję. ESC to nie jest konkurs o Bursztynowego Słowika, który można wygrać piosenką sprzed 3 lat, jak przedwczoraj Frans. :PP
KrzysiekF pisze:Absolutnie w trybie PILNYM powinien zostać wydany teledysk.
Powinien, ale tak się nie stanie.
We wrześniu Edyta będzie zajęta kręceniem swojego reality show, w międzyczasie ma jeszcze występ na balu TVN i trzy ostatnie koncerty dla banku.

Edyta tak się cieszy, że Król jest na 1 miejscu na polskim iTunes, że postanowiła uzewnętrznić tę swoją radość na Instastory za pomocą Simpsonów z wytrzeszczonymi gałami. ;-)

Miała być też premiera w Radiu Eska i co? Przecież to głównie Eska lansuje hity... :(
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

Po 24h od premiery na kanale Gromeego jest blisko 120 tys. wyświetleń, 20 miejsce na karcie Na Czasie na YT, numer 1 na polskim ITunes, premiera w Zetce, RMF FM, które zagrało Króla 2 razy i RMF MAX, również 2 razy oraz w Radiu Szczecin 3 razy i to wszystko tylko wczoraj! Do tego są propozycje do Poplisty i Radia Szczecin :)
Nie jest źle, ale może być lepiej. Edka jak wróci niech się zajmie promocją numeru i teledyskiem, to będzie cudownie. :edi:
ODPOWIEDZ