Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Premiera 14 sierpnia 2019

Wiadomości na temat Edyty.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

endeven pisze:To tylko Twoje wrażenie.
Nie, to nie jest tylko moje wrażenie. Po pierwsze, świadczą o tym dzisiejsze posty Fluxa i Kuby5959, a po drugie, może też świadczyć o tym fakt, że mój pierwszy post, w którym zwróciłem uwagę na niefajność Twoich słów, dostał dość dużo lajków.
endeven pisze:Jest to stwierdzenie faktu, właściwie każdy wykonawca w końcu doświadcza końca swoich "5 minut". Myśle, że to może być właśnie ten moment dla Grzeszczak.
Andromeda poradziła sobie w eterze gorzej od nowej piosenki Grzeszczak, ale jakoś nie doprowadziła do końca "5 minut" Edyty. :PP
I Edyta, i Sylwia, i np. Justyna Steczkowska mają już na tyle ugruntowaną pozycję, tylu wiernych fanów, że choćby wydały nawet i kilkadziesiąt singli, które by się nie przebiły, to nie będzie to żaden ich koniec.
Nikt nikomu nie każe lubić Sylwii, o gustach się nie dyskutuje, ale można przecież tak wyrażać swoją satysfakcję z sukcesu Króla, by nie drażnić i nie prowokować fanów innych wykonawców. Da się? Da się.

Nie powiedziałbym, że dobry wynik Króla na YouTube to skutek nabijania wyświetleń przez fanusiów. Gdyby faktycznie tak było, to przecież np. klip do Tylko Ty czy lyric video do Andromedy też miałyby teraz dużo odsłon. Tutaj znaczenie miało i to, że sama piosenka się spodobała, i popularność Gromee'ego, i to, że singiel przyjął się w radiach, i algorytm YouTube. Natomiast brak teledysku nie ma aż tak dużego znaczenia - Z Tobą nie umiem wygrać Dąbrowskiej bez klipu dobiło aż do 36 mln wyświetleń.

W pełni zgadzam się jednak ze słowami Spot_me, że nowe pokolenie fanów jest jeszcze nieświadome, jaka jest prawdziwa Edytka. Cóż, ci fani interesują się nią na tyle krótko, że pewnych rzeczy po prostu mają prawo nie wiedzieć czy nie pamiętać.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: addar »

W tym miejscu miała miejsce gorąca dyskusja użytkowników wykraczająca po za zakres tematu. Wybrałem przeniesienie tych postów bo w przeciwieństwie do poprzednich nie miały żadnego odniesienia do singla edyty. Chcesz mimo wszystko poczytać, zajrzyj tutaj:


viewtopic.php?f=10&t=6060
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Margaret »

Margaret pisze:Licznik pokazuje 2 057 129 wyświetleń.

Tak więc przez tydzień przybyło 441 523 (+ 32.852 w porównaniu do poprzedniego tygodnia)

Piosenka ma też 26 tysiące łapek w górę i 1,6 tysiąca w dół.
Tak więc przybyło 3 tysiące łapek w górę i 100 łapek w dół.
Od mojej ostatniej aktualizacji minęło kilka tygodni.
Sytuacja na koncie Gromee'go przedstawia się tak:

Jest 3 793 851 wyświetleń (przez te kilka tygodni przybyło 1.736.722 wyświetleń)

Król ma też 35 tysiące łapek w górę i 2,1 tysiąca w dół.
Tak więc przybyło 9 tysiące łapek w górę i 500 łapek w dół.
-----------------------------------------------------------

Sądzę, że ponad 4.000.000 będzie lekko - więc będzie to najpopularniejsza piosenka Edyty na YT od czasu "Teraz Tu".

Tak - piosenka ma potencjał - została dobrze przyjęta i mogłaby być jednym z hitów roku - gdyby Edyta zamiast robić sobie wakacje to poświęciłaby czas na promocję w radiach i telewizji.
Fani już nie głosują i wcale im się nie dziwię - po co mają to robić skoro sama zainteresowana ma to gdzieś?

Nie ma sensu robić już teledysku - lepiej zainwestować kasę w teledysk do nowej piosenki (która podobno ma być jeszcze w tym roku).
Podejrzewam, że będzie to kolejna kolaboracja z Gromee'm.

Super, że Edyta wróciła do radia, ale przykro się patrzy że bardziej tym faktem ekscytują się fani niż Ona sama :beczy:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Sebuch »

Na youtubie dziś już 4 milion wyświetleń!
Naprawdę miło :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

W ostatnim tygodniu Król zanotował minimalny spadek popularności względem poprzedniego tygodnia:

- na liście Polish National Top50 spadł o jedno "oczko" - z miejsca 12 na 13:
-> https://www.euro200.net/Polish-Top50.htm

- na YouTube wideo z kanału Gromee'ego zanotowało 419 tys. nowych wyświetleń (w poprzednim tygodniu: 437 tys.) i na liście najpopularniejszych teledysków w Polsce spadło też o jedno "oczko" - z miejsca 52 na 53:
-> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 1010?hl=pl

- na Spotify singiel ma już 685 208 odtworzeń - przez ostatnich 8 dni przybyło dokładnie 80 431, czyli wciąż codziennie przybywa nieco ponad 10 tys.

- na liście Polska Top200 Shazam Król spadł na 32 miejsce:
-> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland

Jutro dowiemy się, na którym miejscu singiel będzie na liście AirPlay-Top, ale i tak widać, że szczyt popularności Król ma już za sobą...

Dodano po 15 godzinach 8 minutach 2 sekundach:
Na liście AirPlay-Top Król awansuje z miejsca 13 na 11:
-> http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
:klaszcze:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: endeven »

KRóL

You Tube Polska Najpopularniejsze teledyski Top 100
#49 miejsce (+4), 9 tygodni, 420k wyświetleń w okresie 11-17.10.2019.
-> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 1017?hl=pl

Polish National Top 50
#10 miejsce (+3), 8 tygodni na liście
-> https://www.euro200.net/Polish-Top50.htm
KRóL tym samym jest trzecim singlem Edyty na tej liście, który osiągnął top 10 (wcześniej TNTJM peak #5, TT peak #10).

Polska Top 200 Shazam
#36 miejsce (-4) -> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Król na 12 miejscu na liście AirPlay-Top:
-> http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php

Tydzień temu było 11 miejsce, tak więc jest to minimalny spadek.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Cypix »

Na Popliście już nie ma ani śladu. No szkoda, można było trochę popromować, zrobić klip, ale widać wakacje po baaardzo męczącym roku, w towarzystwie klakierów, ważniejsze. Potencjał był. Zmarnowano. Nie pierwszy raz, a może ostatni.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: 2770132u »

I tak odniósł znaczący sukces 31 razy na liście i dwa razy 1 miejsce, dla porównania Teraz tu było 18 razy i tylko raz 1 miejsce
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Tak, Król dzisiaj już wypadł z POPlisty, ale to i tak nie ma większego znaczenia.
Po pierwsze i najważniejsze, POPlista jest ustawiona.
Po drugie, Król był pierwszym singlem Edyty notowanym na POPliście od 8 lat, od czasu Teraz-tu.
Po trzecie, jak już zauważył przedmówca, Król odniósł na tej liście większy sukces niż Teraz-tu.

Brak klipu - wbrew pozorom - nic nie zmienił. Tylko Ty miało teledysk, a poradziło sobie i na YouTube, i w radiach dużo gorzej od Króla czy Andromedy, które to klipów nie miały.
Zresztą Z Tobą nie umiem wygrać Dąbrowskiej czy Nie ma fal Podsiadły też nie miały klipów, a i tak były dużymi przebojami.

To, że Edyta nie odwiedziła ani jednej rozgłośni radiowej, by podpromować Króla, oczywiście było słabe, ale też było do przewidzenia. :PP

Od początku tygodnia RMF zagrało Króla tylko raz (wczoraj o 15.25), czyli czas tego singla w eterze już pomału dobiega końca. Ale i tak Król odniósł umiarkowany sukces - nie był to tak duży przebój jak na przykład Po co Kayah, ale jak na Edytę, poradził sobie bardzo dobrze.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

W mijającym tygodniu Król już wszędzie zanotował spadki:

- na liście Polish National Top50 spadł z miejsca 10 na 14:
-> https://www.euro200.net/Polish-Top50.htm

- na YouTube wideo z kanału Gromee'ego zanotowało w minionym tygodniu 361 tys. nowych wyświetleń (w poprzednim: 420 tys.) i na liście najpopularniejszych teledysków w Polsce spadło z miejsca 49 na 57:
-> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 1024?hl=pl

- na liście Polska Top200 Shazam piosenka jest już na 60 miejscu:
-> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland

Król wypadł też z propozycji do listy Zetki.

Tak więc czas już na nowy singiel - My way.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Cypix »

Jest w ogóle określona data premiery nowego singla? Dziwne, że nie wyszedł z co najmniej tydzień przed premiera programu. Fajnie byłoby gdyby TVN zadbał o teledysk. Albo kontrakcik z Play - oni potrafią np. dla Sarsy nakręcić nową wersje klipu lepsza od oryginalnej :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: B@r »

Cypix pisze:Jest w ogóle określona data premiery nowego singla? Dziwne, że nie wyszedł z co najmniej tydzień przed premiera programu. Fajnie byłoby gdyby TVN zadbał o teledysk. Albo kontrakcik z Play - oni potrafią np. dla Sarsy nakręcić nową wersje klipu lepsza od oryginalnej :D
Dziwne? Przecież od dawna premiery Edyty nie są robione z ładem i składem...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Cypix »

W sumie racja, choć z drugiej strony to specyficzne, że TVN nie zmusił kontraktowo Edyty do działań jak należy. Za darmo wszakże tego nie robi.
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

W tym tygodniu Król na liście Airplay na #34 miejscu
ODPOWIEDZ