Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Grzegorz »

Dobrze, że zamówiłem w empiku ten winyl. Na fan.pl dostałem info ,że towar wycofany i nie są w stanie zrealizować zamówienia... :roll:
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: spot_me »

Grzegorz pisze:Na fan.pl dostałem info ,że towar wycofany
Bylo tyle reklamacji i zazalen na jakosc, ze wytwornia postanowila moze sie przylozyc i wypuszcza teraz cos co zasluguje na miano jubileuszowej reedycji. Albo stwierdza, ze niewarto inwestowac w lepsza jakosc i to koniec hisorii limitowanego Dotyku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: KrzysiekF »

na instagramie widziałem zdjęcia płyt z numerem już ponad 700 . Winyli zostało wypuszczonych około 800 więc może już się kończyć .

Z resztą większość miał/ ma empik w swoich magazynach.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Margaret »

@KrzysiekF Ty jesteś specem od tych całych Olisów i innych zestawień.
Wg. Twojej wiedzy, jeśli Dotyk pojawił się na #17 to ile mogło się sprzedać egzemplarzy?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: KrzysiekF »

Margaret pisze:@KrzysiekF Ty jesteś specem od tych całych Olisów i innych zestawień.
Wg. Twojej wiedzy, jeśli Dotyk pojawił się na #17 to ile mogło się sprzedać egzemplarzy?
Zestawienie obejmuje pierwszy tydzień kiedy Vinyl miał premierę więc nie ma się co oszukiwać Fani zamówili płytę w pierwszych dniach. Jeżeli nakład był 800 sztuk , to pewnie w 1 tygodniu sprzedało się około 500-600 sztuk.

Pozwoliło to Edycie na 1 miejsce na OLIS Vinyl i wystarczyło na 17 miejsce na Olisie. Myślę, że w zestawieniu Vinyl była nawet ogromna przewaga Dotyku. Bo 2 miejsce - Sanah Vinyl kosztował prawie 250 zł, więc nie podejrzewam, że to była duża liczba sprzedanych egz.

Dodam jeszcze, że w Polsce średni nakład wydawnictw Vinylowych to około 300 sztuk. Zatem 800 sztuk Dotyku to naprawdę dużo jak na Vinyl. Kiedyś to będzie biały kruk. Faktycznie szkoda, że wyszedł w okolicznościach wirusa i z tak słabą grafiką , ale będzie ... w czasach posuchy muzycznej Edyty to zawsze jakieś marne pocieszenie.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Wojtuś »

Płyta vinylowa Sanah kosztuje ok 90-100 zł a 250 to kosztował boks z vinylem, cd i innymi dodatkami.
Myślę, że Dotyk utrzyma się jeszcze z tydzień na liście bo w empiku nadal jest na drugim miejscu wśród vinyli.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Matiz99 »

pijej1 pisze:Ktoś ze znających się i ze słuchem absolutnym zweryfikujcie proszę czy warto wydać czy lepiej zainwestować w lody?
Czuję się wywołany do tablicy. :P
Zaryzykowałem i kupiłem mp3 ,,Będę śniła'' i jestem w szoku. Zawsze uważałem że Dotyk to razem z EKG najsłabiej zmasterowane płyty Edyty. Ale przy wersji 2020 wersja 95 brzmi jak jakiś shit. Różnica jest naprawdę spora i nie potrzeba tu specjalnego słuchu aby ją zarejestrować. Jeśli chcecie mogę jutro wrzucić krótki fragment do porównania.

Od razu zaznaczam że wypowiadam się wyłącznie na podstawie jednego utworu zakupionego w Mp3. Negatywne komentarze przytoczone w tym temacie może dotyczą po prostu złego nagrania wynyla a wersją cyfrowa jest ok. Zaczekam aż usłyszę całość płyty.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Wojtuś »

Dotyka w tym tygodniu na miejscu 5 na liście Olis Winyl:
http://bestsellery.zpav.pl/olis/winyltygodniowy.php
ODPOWIEDZ