Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: endeven »

ChristopherP pisze:Winyl jest ladnie wydany. Nie ma jakichs wielkich fajerwerkow, ale jak na produkt na polski rynek nie mozna sie do niczego przyczepic.

O jakosci dzwieku na razie sie nie moge wypowiedziac - po wczorajszym cyrku zostal taki niesmak, ze poki co nie mam ochoty sluchac Edyty.
Dokładnie. Zepsuła swoj wlasny jubileusz. Z premedytacjà olała fanôw, ich wspomnienia z tym albumem, przekresila emocje muzyczne. Dajác od siebie swoj filozoficzny bełkot, nic wiécej. Nie bylo zadnej wspolnej radosci, nawet jednej piosenki nie potrafi zaspiewac online dla tych 500 tys ludzi, ktorzy pokochali ten album. Nic.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Z premedytacjà olała fanôw, ich wspomnienia z tym albumem, przekresila emocje muzyczne. Dajác od siebie swoj filozoficzny bełkot, nic wiécej.
Chyba nie ma czego świętować, skoro jednym wywiadem przekreśliła moc i wartość artystyczną "Dotyku". :ha: :lol: :lol:

Serio? :roll:
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Marrcino »

Kopaneek pisze:
endeven pisze:Z premedytacjà olała fanôw, ich wspomnienia z tym albumem, przekresila emocje muzyczne. Dajác od siebie swoj filozoficzny bełkot, nic wiécej.
Chyba nie ma czego świętować, skoro jednym wywiadem przekreśliła moc i wartość artystyczną "Dotyku". :ha: :lol: :lol:

Serio? :roll:
Ojjj wiadomo o co Endziowi chodzi. Mnie też odechciało się jej słuchać bo mnie tak wkurzyła. A nawet nie zamówię vinyla co miałem uczynić :PP :PP :PP W taki dzień powinna świętować muzycznie, wrzucić coś na YT, itp No ale wybrała inaczej, jej wybór, miała do tego prawo bo zaraz napiszesz, że jej narzucamy co ma robić. Oczywiście ona i MW wiedzą lepiej. Ale niech nie myśli, że będziemy piać z zachwytu. :roll: Taki prezent z okazji 25 lecia to dla Allanka jest a nie dla nas 8) PHI
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Grzegorz »

Właśnie odebrałem i trochę rozpakowałem :lol3: Mam nr 611 8)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Steffie »

Moje zamówienie też już dotarło, w stanie nienaruszonym. ;) Zakląłeś mnie w dotyk. :edi: Cieszę się, że mamy chociaż te płytę. Co do reszty, to spuszczam zasłonę milczenia. "... z różnych powodów wszyscy w końcu odejdą, a muzyka zostanie. Do końca życia." Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Chciałabym, aby Edyta dopilnowała tylko jednej sprawy - by ta nowa, nagrana przez nią płyta ujrzała światło dzienne.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Bob »

Nr 344,z tego powodu muszę wysprzątać całe mieszkanie ,z powodu braku sił życiowych nie osobiście :roll: , żeby w odpowiedniej atmosferze -min. zapachu świeżo pranych firanek celebrować premierę....podłączenie gramofonu zakupionego pod winyl z Dustplastic to jakiś kosmos , zwłaszcza ustawienie obciążnika dla igły , koszmar pod dyktando instrukcji.
Zakupiłem też wersję cyfrową , żeby mieć zawsze pod ręką, brzmi pięknie !!!! , genialny remastering!!!
mam nadzieję że parę % ze sprzedaży skapnie na konto Edyty i współtwórców :)
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Charlie »

Marrcino pisze:
Kopaneek pisze: Chyba nie ma czego świętować, skoro jednym wywiadem przekreśliła moc i wartość artystyczną "Dotyku". :ha: :lol: :lol:

Serio? :roll:
Ojjj wiadomo o co Endziowi chodzi. Mnie też odechciało się jej słuchać bo mnie tak wkurzyła. A nawet nie zamówię vinyla co miałem uczynić :PP :PP :PP W taki dzień powinna świętować muzycznie, wrzucić coś na YT, itp No ale wybrała inaczej, jej wybór, miała do tego prawo bo zaraz napiszesz, że jej narzucamy co ma robić. Oczywiście ona i MW wiedzą lepiej. Ale niech nie myśli, że będziemy piać z zachwytu. :roll: Taki prezent z okazji 25 lecia to dla Allanka jest a nie dla nas 8) PHI

Na kanale EdytaGorniakChannel pojawiają się codziennie utwory z Dotyku w wersji "remaster" - niby nic ale zawsze to jakieś działania...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: endeven »

Charlie pisze:Na kanale EdytaGorniakChannel pojawiają się codziennie utwory z Dotyku w wersji "remaster"
no tak, ale to nie jest inicjatywa Edyty, tylko wytwórni. Tak to teraz jest na oficjalnych i scalonych kanałach artystów.

Co innego, gdyby to były zremasterowane klipy z Dotyku...

No ale to do tego trzeba byłoby sie jakoś zaangażowac, mieć inicjatywę, przekierowac energię z ogłupiających filmików spiskowych na jakąś wymierną aktywność.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: aśka »

Płyta dzisiaj do mnie przyszła. Cała na szczęście. Winyli mam obecnie sztuk 2 - same Edytowe. :ha: Więc w końcu wypadałoby kupić jakiś gramofon. Wtedy pewnie moja marna kolekcja nareszcie by się powiększała.
Polecacie może coś dobrego?
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: mpjp »

aśka pisze:Płyta dzisiaj do mnie przyszła. Cała na szczęście. Winyli mam obecnie sztuk 2 - same Edytowe. :ha: Więc w końcu wypadałoby kupić jakiś gramofon. Wtedy pewnie moja marna kolekcja nareszcie by się powiększała.
Polecacie może coś dobrego?
Mam tak samo (plus płyty z dzieciństwa hehe) i też przyłączę się do wiedzy nt. gramofonu.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Virtual Tom »

Z tym albumem wiąże się tak wiele wspomnień :aww:

Bardzo dobry pomysł aby w ten sposób uczcić jubileusz.

Ja jednak na tyle przeniosłem się do świata cyfrowego, że nie potrzebuję płyty w formie fizycznej.

Wiem, jak kiedyś internet umrze. mogę tego pożałować :ha:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: KrzysiekF »

na stronie empiku pojawiają się recenzję wydawnictwa. Najwięcej wątpliwości budzi poziom graficzny jak również jakość nagrań..
Plyta żle nagrana na drugiej piosence bardzo trzeszczy i strzela,
Masakra, płyta dźwiękowo bardzo źle przygotowana.
Szkoda wydanych pieniędzy. Dźwięk na płycie straszny!
Jest to bez wątpienia jedna z ważniejszych płyt Edyty. Niestety mastering analogowy przygotowany jest niestarannie (lub w ogóle) i na winylu słychać przestery zwłaszcza pod koniec stron płyty, ponadto „syczą” wysokie tony. To trochę słabe jak na specjalną winylową edycję. Szczerze to żałuję wydanych pieniędzy. Nie polecam, Warner Music Poland - to ewidentne nabijanie ludzi w butelkę.
Również jestem rozczarowany jakością szaty graficznej. Okładka chyba rzeczywiście jest skanem z bookletu CD. Być może wytwórnia nie posiada oryginalnego zdjęcia, na podstawie którego można zrekonstruować oprawę graficzną tego albumu. Mimo to wydaje mi się, że można było zrobić to lepiej. Włosy są rozmazane, a logo pozostawia wiele do życzenia.
Dźwięk na płycie nawet nie jest zremasterowany / ulepszony. To tylko kopiuj-wklej płyty z Zastanówcie się zanim wywalicie kasę . To tylko kopiuj-wklej płyty i jej zapisu dźwiękowego z 1995 roku. Wytwórnia chce zarobić kasy . Omijać z daleka.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: spot_me »

Edyta jest naprawde pechowa i to niezaleznie czy to jej projekt czy firmowany przez wytwornie. Zawsze cos nie tak. Jan nie zawodowo to prywatnie.
Z jednej strony jestem ciekaw nowej plyty, ale jak pomysle ile tym razem rozczarowan z promocja i jakoscia nas znow czeka. Nie wiem czy warto sie nastawiac, ze bedzie inaczej niz zwykle.
Ludzie nakrecili lepsze klipy do hot16 w jednym pokoju w mieszkaniu niz wszystki Edytowe lyric video razem wziete.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: Virtual Tom »

KrzysiekF pisze:ponadto „syczą” wysokie tony.
To słychać nawet w streamingu, w lewym uchu aż dzwoni i przeszkadza (np. piosenka tytułowa)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Album "Dotyk" na płycie winylowej!

Post autor: KrzysiekF »

ODPOWIEDZ