Wierzę ...

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Wierzę ...

Post autor: pijej1 »

Kopaneek pisze:Niech Bóg Wam wybaczy.
Ucztujcie ze swoim panem - ojcem grzechu i kłamstwa. :edi:
Bóg - jeśli istnieje - ukarze JP2
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: endeven »

Ja jeszcze podrąże, bo widzę, że mamy tu sporo osób wierzących, które wolą przemilczeć sprawy niewygodne. Zacytuję Zandberga, bo w pełni popieram to krótkie stanowisko:
Karol Wojtyła uczynił pedofila kardynałem. Zrobił to, choć wiedział o zarzutach. Mianował pedofila kardynałem, ignorując informacje od amerykańskich katolików.
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby po tym, co zostało dziś upublicznione przez Watykan, polskie dzieci nadal chodziły do szkół i przedszkoli imienia JP2.
I powiem dosadniej.

Twardo i bez żadnego ale. Niepodległości państwa od zorganizowanej instytucji przestępczej jaká jest KK. Z korzyściá dla wszystkich.
* Jan Paweł II wiedział, co wiemy od dawna, tym razem sam Watykan to przyznaje.
* Dziwisz największym międzynarodowym dealerem układów pedofilskich w czasie pontyfikatu Wojtyły, równie skuteczny też na rodzimym podwórku.
* Cała trojka żyjácych kardynałow polskich umoczona w pedofilskie bagno, od tuszowania po czynny udział.
* 24 biskupów i 300 księży na mapie pedofilii w Polsce.
* Przedstawiciele rzadu pisowskiego i dostojnicy duchowni witali całkiem niedawno z honorami jednego z największych predatorów pedofilów Theodora McCarricka. Morawiecki w komitywie działkowej z pedofilem Gulbinowiczem. Rzád klęczy przed Rydzykiem na zawołanie, klęczy przed arcybiskupami ktorzy sá na tej mapie biskupiej pedofilii i wspolnie w głównym nurcie prowadza zmasowanà narrację nienawiści, wykluczania i opresyjnosci wobec słabszych grup mniejszościowych. Wspólnie ograniczajá prawo kobiet kontynuujac patriarchalny i dogmatyczny kurs. Macki transferów i zasilania siebie nawzajem płyná bez opamiętania. A na dokładkę Czarnek kwalifikuje zakłamane ultra katotalibanskie wydawnictwa Ordo Iuris na listę publikacji naukowych na równi z UW i Jagiellonkà. A bojowkarzami o mury kosciola zostajá bandyci skrajnie nacjonalistyczni. I można tak pisać i pisać. I nic się nie zmieni dopóki to wierzácy nie wyjdá ze strefy posłuszeństwa wobec hierarchow kosciola, dopoki w imię wyznawanych wartosci nie oddzielá wiary i Boga od skorumpowanej instytucji i monarchicznych wplywow, dopoki sami nie zawalczá o nowy zreformowany kosciol, czysty moralnie, poza nawiasem politycznego pasożytnictwa. A tymczasem będę nazywał KK brudná mafiá bo mam ku temu wszelkie podstawy.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2020, 11:37 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

Ale co ma wnieść ta wypowiedź?

Kościół to instytucja, która ma mieć wpływ na politykę. Tak naprawdę każda religia do tego służy. JPII święty nie jest, tak jak i Matka Teresa, która pomimo pomagania innym sama pławiła się w luksusach. Jeżeli chodzi o osoby wierzące i jeżeli takie fakty ich obrażają to jest to ich problem i ich psychiki...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: endeven »

wodawodnista pisze:Kościół to instytucja, która ma mieć wpływ na politykę.
WOW

To przeprowadz się do Iranu. Będziesz miał państwo w którym religia i duchowi przywódcy mają prawdziwy WPŁYW.

Kościół miał wiele razy wpływ na politykę w historii, zawsze kończyło sie to krwią na rękach kościoła.
wodawodnista pisze:Ale co ma wnieść ta wypowiedź?
By Ci powiedzieć, że tylko faktyczny rozdział państwa od koscioła to słuszna droga.

I najwyraźniej, by wiedzieć z kim mamy tu do czynienia. :)
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

Pisałem pracę licencjacką i magisterską o Islamie, więc wziąłeś sobie zły temat do dyskusji, bo wiem o tym na pewno więcej niż Ty.

Moja wypowiedź miała sens taki: Kościół ma wpływ na politykę w takim sensie, że ukrywanie pedofili przez JPII było zagraniem politycznym, czyli bronieniem kościoła. A drugi sens jest taki, że kiedyś (może nie w obecnych czasach) zdanie Kościoła brało się pod uwagę względem ruchów politycznych. Rozłam jest oczywistością, ale dla PIS to nadal jakiś wyznacznik, którym się kierują. Proszę naucz się czytać i interpretować a nie rzucać zapożyczeniami z innych języków. Twoja wypowiedź po prostu nic nie wniosła do tematu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: endeven »

No to chyba musisz popracować nad sposobem przekazywania myśli w postach, skoro dopiero kolejny post ma wyjawić prawdziwe intencje tego pierwszego.
wodawodnista pisze:Rozłam jest oczywistością
nie dla wszystkich. nie w tym kraju. dlatego mój post ma sens.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

Nie, po prostu zapomniało mi się, że odpowiadam temu konkretnemu użytkownikowi. Ty wymagasz dokładniejszego traktowania.

Religia z samego założenia jest polityczna, bo ma kreować rzeczywistość. To wolno, tego nie wolno. Rozłam jest absolutnie niezbędny, ale w takim kraju jak Polska wpływy Kościoła nie powinny być całkowicie zaniechane, pomimo praktycznie samych wad jest zaleta taka, że muzułmanie tak łatwo do Polski by nie weszli. Wolę, aby kościół ukrywał pedofili niż aby, przestał istnieć i pogrążył Polskę jak pogrążyła się Francja swoimi działaniami na korzyść muzułmanów. Wszystko ma dwie strony medalu. Kościół to nie tylko kościół to też ma swoje powiązanie bardzo silne z 'europejskością' i jej kulturową przynależnością. Jak to złączyć wszystko do kupy to wychodzi: polityka. Twoja wypowiedź nie wniosła absolutnie niczego.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: endeven »

Strasznie sie teraz próbujesz wybielać, ale ok.
Choć poza tym to i tak mieszasz pewne rzeczy. Jakies zero jedynkowe przeniesienia historii i kontekstu Francji na polskie podwórko jest błędne i nie, nawet taki fikołek nie wytłumaczy funkcjonowania koscioła w Polsce w takiej formie w jakiej bezmyslnie trwa. A religia, bardziej bym powiedział, że ma kontrolowac wykreowaną przez siebie rzeczywistość. Ten mechanizm zniewalający szcześliwie odchodzi do lamusa.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

No jak napisałem - gdybyś posiadał taką wiedzę jak ja o Islamie to moglibyśmy pogadać, ale nie ma opcji, abyś wiedział tyle co ja. Stąd jak sam zauważyłeś dyskusja jest bezsadana, bo nie rozumiesz tego, co napisałem. Chociaż jest napisane to bardzo prostym językiem. Dlatego dodajesz jakieś odnośniki na temat wybielania (?) i mieszania - malujesz ściany zawodowo? Właśnie szukam malarza, odezwij się na priv.

I nic nie odchodzi do żadnego lamusa, to tylko tym razem twoja wykreowana rzeczywistość w głowie. Kościół w Polsce pomimo afer ma się bardzo dobrze.

Próbujesz być świetlistą osobą, ale jeszcze trochę Ci brakuje :PP Umacniaj się.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Wierzę ...

Post autor: IgaAga »

Przerażające, a wszystko dla kasy nie znajduję słów by wyrazić swój gniew na kościół.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

Ojrus i dolarus rządzą światem :edi: Dwa bóstwa do których modlę się i ja i Edi. Świetliste postaci.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wierzę ...

Post autor: Kopaneek »

Chyba dawno żadnej krucjaty nie było.
Czy innego stosu...
Daj palec, a wezmą całą rękę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: endeven »

najwyższy czas.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Wierzę ...

Post autor: betka »

wodawodnista pisze:No jak napisałem - gdybyś posiadał taką wiedzę jak ja o Islamie to moglibyśmy pogadać, ale nie ma opcji, abyś wiedział tyle co ja. Stąd jak sam zauważyłeś dyskusja jest bezsadana, bo nie rozumiesz tego, co napisałem. Chociaż jest napisane to bardzo prostym językiem. Dlatego dodajesz jakieś odnośniki na temat wybielania (?) i mieszania - malujesz ściany zawodowo? Właśnie szukam malarza, odezwij się na priv.
Przepraszam, nie chcę Cię obrazić, ale Ty chyba próbujesz...?
Po tej wypowiedzi ciężko mi uwierzyć, że przygotowywałeś się kiedykolwiek do jakiejkolwiek pracy magisterskiej.
Chociaż Pawłowicz jest sędzią a Czarnek ministrem edukacji więc...
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę ...

Post autor: wodawodnista »

No właśnie jak widzisz :edi: Wiem, że to boli kiedy ktoś ma inne zdanie i jego odpowiedzi bywają zgryźliwe, ale to Twój problem i czysta ignorancja.
ODPOWIEDZ