Będę Śniła - 2021 Re-Edit

nowa wersja starego klasyka

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Charlie »

wodawodnista pisze:Może zróbcie zrzutkę na forum, każdy coś da i się uzbiera na nagranie płytki :edi:
Ale po co ? Dopiero co w jednym z radiowych wywiadów mówiła, że może sobie siedzieć w domu i uczyć się piec ciasta. Nie musi nagrywać ale czasami lubi zrobić coś dla fanów by pomóc w tym trudnym czasie :lol3: :lol3: :lol3:
Pokorę gdzieś zgubiła, ego zostało.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: ChristopherP »

Edyta niestety potrzebuje natychmiastowej gratyfikacji, zeby na cos poswiecic czas. Przeciez nawet ta jej cala Akademia Przebudzenia poszla w odstawke po paru filmach jak sie okazalo, ze praktycznie nikt nie chce tego ogladac. Jesli tak szybko zniechecila sie do czegos co naprawde ja kreci, to co dopiero plyta ktora z zalozenia jest dla niej stresujaca, wyczerpujaca i jedynie jednym wielkim poswieceniem.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: tomek7 »

Przecież Edyta trąbi w wywiadach, że ta wersja to spotkanie się dwóch światów tj. wersji analogowej i cyfrowej. Nie musi się to Wam podobać. Ale to jej praca i chciała tak to zrobiła. Niech robi co chce, mi nic do tego. Jeśli mi się to podobać nie będzie nie będę tego oglądał czy słuchał. Fajnie, że coś zrobiła przed wydaniem nowego singla. Tak to traktuje. A wracał będę ever do genialnego występu z tegorocznego Opola.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Steffie »

Tak, zgadzam się z Tobą, tak mówi w wywiadach. Nawet na IG mówiła, że kawałek jest dostępny w Empik.
A mnie się nawet wkręciła ta piosenka z powrotem. :edi:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: max28 »

A mnie ta piosenka zawsze zauraczała tylko podczas wystąpień na żywo, gdy byłem na koncercie, wtedy wierzyłem Edycie, że śni swoją baśń.
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: SLAVEK »

Cyfra czy tasma, DOES'T MATTER. Edyta ma dalej ten dar wolkalny I interpretacyjny.
Czas jest nam dany tylko jeden RAZ i nie zmarnowalem go sluchajac ten wersji.
Dziwi mnie to niezadowolenie i krytyka Edyty co do tego wykonania, na tym forum.
Dla mnie kazdy dzien jest darem i nawet niezadowolenie potrafie zmienic na pozytyw.
Do pseudo krytykow, ktorym sie nie podoba ta nowa wersja.
Zostancie 0bywaletami Chinskiej Republki. Tam otrzyamcie odpowiednie dyrektywy.
Zostancie z Bogiem!
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: audarya »

ChristopherP pisze:Edyta niestety potrzebuje natychmiastowej gratyfikacji, zeby na cos poswiecic czas. Przeciez nawet ta jej cala Akademia Przebudzenia poszla w odstawke po paru filmach jak sie okazalo, ze praktycznie nikt nie chce tego ogladac. Jesli tak szybko zniechecila sie do czegos co naprawde ja kreci, to co dopiero plyta ktora z zalozenia jest dla niej stresujaca, wyczerpujaca i jedynie jednym wielkim poswieceniem.

Moze ruszy z powrotem ten kanal..Ale sama nie wiem, czy na to czekac…widze, ze pandemia uderzyla do glowy wielu srodowiskom ezoterycznym, dzis po wysluchaniu np Marii Bucardi widze, ze to juz nie ta sama wiedzma z otwartym umyslem co przed laty…jak ja to mowie zamiast sie „modlic” - poglaskaj kota - zobaczysz co to milosc :wink:

Z plyt nie liczylabym na nic procz plyte typu Live czy TheBestOf czy tam inne Niewydane…
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: witcher »

Moim zdaniem trochę przekombinowane wokalnie. Więcej wcale nie znaczy lepiej, i to się tutaj potwierdziło. I o ile rozumiem chęć połączenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej z nagranym na nowo wokalem, to jednak uważam to trochę za pójście na skróty. Bo czy nie lepiej by to wszystko wypadło, gdyby został napisany nowoczesny aranż i zespół nagrał całą piosenkę na nowo? Tylko trzeba by się wtedy było nieco bardziej wysilić... I tak naprawdę wydaje mi się, że dlatego efekt jest jaki jest, bo oba światy (głos Edyty nagrany cyfrowo + oryginalna ścieżka dźwiękowa) trochę się tutaj gryzą. W mediach społecznościowych Wojtek Olszak bardzo żywiołowo reagował na doniesienia o re-edicie. Szkoda, że nie został zaproszony do współpracy i pokombinowaniu także przy ścieżce muzycznej...
ilovehermusic
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 21 maja 2010, 23:56
Ulubiona piosenka: Glow on
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: ilovehermusic »

Będę śniła to jedna z moich faworytek. Oryginał zawsze jest lepszy, ale re-edit nie jest zły. Wokal jest +- idealny. Jedna ze zmian melodii, nie pamiętam w którym miejscu, bardzo mi się podoba, i chętnie uslyszałbym więcej takich zmian - to one mają moc odkopywania piosenek z grobów (o ile są trafione). Liczę na live na wielu koncertach i występach, i w TV.
ODPOWIEDZ