Będę Śniła - 2021 Re-Edit

nowa wersja starego klasyka

Wiadomości na temat Edyty.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Robik »

D*** nie urywa :? .
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Grzegorz »

Mnie się podoba. I nowa wersja i lyric video. :) Ale najlepsza wersja to ta z koncertu Julia. Bezapelacyjnie ;)
rafal22
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 664
Rejestracja: 01 mar 2006, 11:52
Lokalizacja: 3city

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: rafal22 »

Edyta od lat powtarza, że identyfikuje się z super jakością. Teledysk do "Oczyszczenia" w śmietniku choć uważam, że był genialny. Teledysk do "Nie zapomnę" rownież w śmietniku...

Nowej muzyki absolutnie brak, brak pomysłu, brak działania, brak konsekwencji, brak planu. Do tego potrzebny jest ktoś kto wszystko zaplanuje, ogarnie i konsekwentnie będzie szedł do celu, krok po kroku. Ale to Edyta musi chcieć i ktoś musi chcieć to zrobić z Edytą.

Będę śniła, odgrzewany kotlet wypuszczony jak wszystko co w ostatnich 5 latach. Na szybko, na już i teraz. Teledysk... z ogromnego szacunku do Edyty napiszę, że to jest totalne nieporozumienie.

Co teraz będzie... Nic, cisza... Nie widać nawet światełka w tunelu na nową muzykę, na płytę... Szkoda, wielka szkoda...
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Charlie »

Lyric video to jedna wielka pomyłka. Zero klimatu, zero pomysłu, zero jakości. Wygląda to tak jakby ktoś ogarnął jakiś program do tworzenia filmików i zrobił ten klip.
Nawet jeśli można wytłumaczyć Edytę przebraną za SpongeBoba i krajobrazy jakkolwiek rodzime z Polską to co do tego wszystkiego mają delfiny ?
No i ta interpretacja na siłę - w tekście o jeziorze i mamy jezioro. W tekście konie i mamy konie.. poziom dla widzów TVP.


Natomiast Re-Edit: diwie nie chce się wydać nowego singla więc przypomniało jej się, że obiecała "nową wersję" Będę śniła. Nagrała na szybko, bez pomysły, bez specjalnego zaangażowania (One mic, one take i odwalone). Oddała to fance/fanowi by odwalił video ale nie zrobiła kopii. Fan/ka pobawił/a się programem, skleił/a w całość i powstał koszmarek-video. A gdy diwa poprosiła o audio okazało się, że oryginał przepadł i mamy wersję z koszmarku... no ale fanusie i tak są zachwyceni bo diwa wydała cokolwiek.
Jak widać jaki elektorat takie 500+...
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Steffie »

Czytam te komentarze i aż mi się śmiać zachciało. :ha:
Aż słów brakuje, żeby skomentować tę wersję BS, bo ten poziom jest powalający - mowa tutaj głównie o tym filmiku, ale z drugiej strony zawsze mogłoby być gorzej - pamiętacie "Co tylko chcesz"? :P
Ja się tylko zastanawiam, kto jej to zrobił. Serio. Może Brzozowski? Albo asystentka? A może sama to zrobiła? :edi:
Z drugiej strony te wokale też nie brzmią jakoś powalająco, nie wiem, po co ona tę piosenkę nagrywała jeszcze raz, może z nudów. :d Zabrałaby się naprawdę za jakiś nowy materiał, ale na poziomie, nie jakieś chałtury. A ten kawałek ma w sumie tyle uroku w oryginale sprzed 25 lat, że mało co może mu zaszkodzić.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: wodawodnista »

Jezu wy nawet linka nie potraficie wstawić, lol.

Generalnie to spoko, ewidentnie budżet na demenetora z Harrego Pottera, jakaś fanka chyba jej robiła ten instrumental. Ostateczny upadek.

Gdyby nie wokal to myślałbym, że to jakaś piosenka Gosi Andrzejewicz z 2006 roku.


Co tylko chcesz to przecież polska wersja Consequences.... po prostu tekst jest głupkowaty, ale dlaczego ktokolwiek miały się przyczepić do tej piosenki? Fajna piosenka dance pop.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: addar »

Ja video akceptuje, (nawet Edyta widząc jego jakość nazwała go lyric video), po za tym dramatycznym momentem gdzie trzęsie ręcami jak kiepska aktorka zadajaca dotacji na swój teatr.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: KrzysiekF »

Ostatnio mało mnie tutaj, więc krótko :) cieszy mnie, że niektórzy w końcu otworzyli oczy. Jeszcze kilka lat temu daliby się zabić za Edytę :) Dziś wystąpienie Edyty w TV jest komentowane 5 postami na forum, BŚ ma 17 tys odsłon na YT w dwie doby. Utworów Edyty nie gra praktycznie żadna większa rozgłośnia radiowa. Będzie tylko gorzej.

Wokalistka , która zawsze mówi o jakości wysyła w świat taki "twór" w postaci lyrics video. To jest dowód na to , jak Edyta postrzega jakość, gust, smak , jak mało wie o grafice, montażu , nowoczesnych technologiach, w końcu jakich ludzi ma przy sobie. Artystka, która nagrywała płytę EG praktycznie na setkę , dziś używa filtry, programy do obróbki, pogłosy. ( jak wiemy na żywo śpiewa ok, więc pytam po co ? ). Myślę, że jest źle bardzo źle. Nie nastawiajcie się na nic nowego, o albumie zapomnijcie :) !!

Trzymajcie się !
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Piter »

Mnie się ten klip nawet podoba.
Delfiny idealnie tu pasują.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Steffie »

Może to tylko ukłon w stronę fanów z tym wideo? :P Wokal jest nawet spoko.
Wciąż wierzę w Edytę, mam nadzieję, że nagra coś nowego i na poziomie.
Jeśli chodzi o BS, to ten kawałek jest naprawdę magiczny i myślę, że fani w większości cieszą się z nowej wersji. 8)
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: audarya »

Nie mialabym nic przeciwko albumowi TheBestOf z utworami, ktore pałętają sie singlowo jak Oczyszczenie czy inna Tequilla ila, plus nowe wersje starych utworow. Nie liczylabym na nowy material, ani nawet plyte w rodzaju Live - chyba ze taka z mieszanka koled i moze fajnych duetow jak z Mattem Duskiem…
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: wodawodnista »

Zapowiedziała nowości na jesień i coś mi się wydaje, że kobiecie zasmakował ten rerecording i zaraz dostaniecie kilka wersji starych piosenek właśnie na takim poziomie XD

Jeżeli zgwłaci mi tytułowy "Dotyk" jakimś bitem ze świńskiej błotnej jamy to usuwam tutaj konto i nigdy nie wracam.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Flux »

Oj, koszmarek wyszedł. Szkoda, to piękna piosenka w oryginale. Gdyby to było porządnie zagrane i zarejestrowane bez niepotrzebnej obróbki głosu, to fani sami mogliby zestawić nowe ze starym w głowie i uchu. Nałożenie tych ścieżek na siebie to jakieś pomieszanie z poplątaniem. O obrazie powiem tylko tyle, że to półamatorszczyzna, więc przystaje do jakości dźwięku. No i Edyta piękna nawet jako Wielki Ptak z Ulicy Sezamkowej.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: Pawel »

Jest to trochę lepsza wersja lyrycs video bo chociaż jest w tym trochę video, taki mini teledysk. Tego się nie czepiam. Nagrała, miała ochotę fajnie. Posłucham sobie kilka razy ale znam ten kawałek na wylot. Co ma mnie tu zaskoczyć?

Ja osoboście wcale nie chce nowych wersji starych piosenek bo rzygam już tymi starociami - od 25 lat to samo, śpiewa dotyk, to nie ja itd. No ludzie ile można. Inne artystki nagrywają płyty choć są starsze. I to nie chodzi już o to czy komercyjne czy nie ale tak zwyczajnie dla fanów, stałych odbiorców. Steczkowska, Kukulska a nawet Alicja Majewska! Nagrywają dla nich. Przykładów jest stos.

Nie zawsze się jest nr 1, szczególnie, że przyszło nowe pokolenie piosenkarek, zespołów itd. I to oni są teraz na topie.
Ale warto robić coś dla fanów. Najlepsze są te jej podsumowaniam pojedynczych wystąpień gdzie śpiewa po 2, 3 piosenki i jest potem wycieńczona harówką.
A może Edyta teraz woli prawić kazania i palić kadzidełka na polanie :edi:
Chciałbym żeby nagrała coś fajnego jeszcze bo im starsza tym głos się zmienia. Szkoda mi po prostu jej zmarnowanego talentu. Tyle dostać od Boga i nic z tym nie robić przez lata.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Będę Śniła - 2021 Re-Edit

Post autor: wodawodnista »

Może zróbcie zrzutkę na forum, każdy coś da i się uzbiera na nagranie płytki :edi:
ODPOWIEDZ