The Voice Of Poland VI - bitwy

Edyta w szóstej edycji polskiego The Voice (2015).
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Blur »

Michael pisze:
lordarek1 pisze::? :? :? :? Edyta Górniak zrezygnuje z udziału w "The Voice of Poland"?


http://party.pl/newsy/edyta-gorniak-wyc ... -93141-r1/
To akurat dobra wiadomość. Zatem będzie szansa na premierę płyty w pierwszej połowie 2016 roku :lol:.
Terefere, absolutnie nie widzę związku. Sama Górniak może oczywiście tłumaczyć opóźnienia w wydaniu płyty udziałem w The Voice of Poland, ale jak zaledwie kilka dni w roku ma w znaczący sposób to utrudniać to nie wiem, to nie Big Brother, nikt jej nie zamknął odciętą od świata (studia) na kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Flux »

Blur pisze:to nie Big Brother, nikt jej nie zamknął odciętą od świata (studia) na kilka miesięcy.
Niestety nikt jej również w studio nie zamknął na kilka miesięcy :P Da się odczuć, że jej praca jest nieregularna i pewnie więcej tam rwania włosów, dołów i słomianego zapału niż rzeczywistej, wzmożonej pracy nad materiałem. Prace nie przebiegają sprawnie, a Edyta się wciąż miga i gubi w zeznaniach na temat etapu, na jakim znajduje się krążek.

Jeszcze odnośnie krzywdzącej oceny Sary Girgis, wypowiada się sama zainteresowana:
Sara Girgis dla party.pl pisze:Najpierw zaczęło się od wyboru piosenki. Jak usłyszałam, że zaśpiewamy akurat Sarsę i "Naucz mnie" to się zdenerwowałam, byłam w szoku. Bo zwyczajnie tej piosenki nigdy nie lubiłam. Nie mam nic do Sarsy, ale zawsze jak słyszałam tę piosenkę, to przełączałam radio na inną stację. Trzeba było się jej nauczyć, ale widać było po mnie, że jej nie czuję - mówi Party.pl Sara.

Ludziom jest łatwo mówić i łatwo jest oglądać. Czytałam komentarze w Internecie, że byłam zadowolona, że źle poszło koleżance z programu, że czułam zawiść, że chciałam się pozbyć konkurencji. A to nieprawda! Byłam po prostu w szoku, kiedy zapomniała tekstu. Sama zestresowałam się podwójnie. To były sekundy. Z drugiej strony, gdybym wzięła jej partię mogliby powiedzieć, że jej zabrałam tekst. Sama bałam się, że zapomnę, co mam zaśpiewać. A gdyby ona śpiewała moją część, skąd wiadomo, która co ma śpiewać potem? Łatwo jest mówić, gdy nie stoi się na scenie i tego nie przeżywa. Potem czytałam też, że Marysia i chłopaki z Afromental chcieli mnie ukraść do swoich drużyn z litości. To nie jest tak, oni wierzą we mnie. Nie mam żalu o to, co usłyszałam. Wierzę, że to, co się stało, to widocznie tak miało być. Nauczyłam się czegoś od Pani Edyty, a teraz nauczę się czegoś od chłopaków - mówi nam Sara.
TYLKO U NAS! Sara Girgis odpowiada na krytykę: „Łatwo jest łatwo mówić i łatwo oglądać”. Czy ma żal do Edyty Górniak?
http://party.pl/tv-show/sara-girgis-mow ... -93183-r1/
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Nuklodem »

https://www.youtube.com/watch?v=gF1Y8an8l-s

Cała bitwa Edyta Górniak vs. Maria Sadowska - „Fever”

Cudownie brzmią, ale Edyta ma to coś :P tą szlachetność ;)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Flux »

Dlaczego bitwa Edyty i Marii jest tak krótka? Chciałoby się słuchać i słuchać. Pamiętam jeszcze, jak równie świetnie, choć zupełnie inaczej Edyta śpiewała to lata temu bodajże w jakiejś galerii handlowej za panowania Darka. Nie mogę tylko znaleźć nagrania na youtube.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Blur »

Piękne wykonanie, też odczuwam ogromny niedosyt.
Flux pisze:Pamiętam jeszcze, jak równie świetnie, choć zupełnie inaczej Edyta śpiewała to lata temu bodajże w jakiejś galerii handlowej za panowania Darka. Nie mogę tylko znaleźć nagrania na youtube.
To chyba był Kraków, jakoś 2006.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: ray »

Obie bardzo smacznie wypadły w tej "bitwie trenerów".
Nie obraziłbym się, gdyby Edyta zaśpiewała całe "Fever" z Marysią na którymś ze swoich koncertów. :hellobaby:
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: kamil87 »

Szkoda tylko, że Edyta zapominając części tekstu straciła tę część utworu, w którym miała trochę przycisnąć, przez co wyszło, że Edyta przez całą piosenkę śpiewała tylko doły. Nie rozumiem dlaczego nie można było nagrać tej bitwy raz jeszcze, skoro nie jest to na żywo i to jest bitwa trenerów. Pamiętam występ Mariki, na którym byłem w studio i nagrywali go chyba 3 razy w trakcie przerwy (program leciał na żywo w TV) a następnie puścili na wizji.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Kopaneek »

kamil87 pisze:Szkoda tylko, że Edyta zapominając części tekstu straciła tę część utworu, w którym miała trochę przycisnąć, przez co wyszło, że Edyta przez całą piosenkę śpiewała tylko doły. Nie rozumiem dlaczego nie można było nagrać tej bitwy raz jeszcze, skoro nie jest to na żywo i to jest bitwa trenerów. Pamiętam występ Mariki, na którym byłem w studio i nagrywali go chyba 3 razy w trakcie przerwy (program leciał na żywo w TV) a następnie puścili na wizji.
Występ nagrywano kilka razy i Edyta w żadnym nie "cisnęła".
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Blur »

Dlaczego :edi: zawsze ma cisnąć?
Cała magia tego wykonania tkwi w subtelności.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Flux »

Edyta powinna śpiewać subtelnie, ponieważ:

a) pięknie brzmi w tym paśmie,
b) nie forsuje głosu, a oszczędność pozwoli dłużej się nim cieszyć,
c) w przeciągu 25 lat dość się wydzierała,
d) nie każda piosenka wymaga użycia takich środków,
e) świadczy to o rozwoju jej muzycznej świadomości.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Bob »

Flux pisze:Edyta powinna śpiewać subtelnie, ponieważ:

a) pięknie brzmi w tym paśmie,
b) nie forsuje głosu, a oszczędność pozwoli dłużej się nim cieszyć,
c) w przeciągu 25 lat dość się wydzierała,
d) nie każda piosenka wymaga użycia takich środków,
e) świadczy to o rozwoju jej muzycznej świadomości.
do tego proponuję ultrablond na obecne skręty czy pójść jeszcze dalej w awangardowy styl doczepek a la Magda Gessler Ikonowicz, coś w ten deseń, z dedykacją dla wszystkich malkontentów niedościgniony wzór:edi:
https://www.youtube.com/watch?v=staisEL ... LF&index=6
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: witcher »

Kolejny ciekawy odcinek "The Voice". Edyta znowu fajnie wypadła - rzeczowo, merytorycznie, profesjonalnie. Szkoda mi tylko, że wybrała Marcina Czyżewskiego zamiast Pawła Tymińskiego jeśli chodzi o "lemonową" bitwę. Zgadzam się, że obaj nie podołali utworowi skrojonemu pod Igora Herbuta (co nawiasem mówiąc pokazuje jaki power ma ten chłopak), ale mimo wszystko Paweł pokazał się z lepszej strony. Jak dla mnie Czyżewski zupełnie nie odnajduje się w formule wojsowej - nie podobał mi się w żadnej odsłonie. Szkoda mi Gosi Bernatowicz, ale wybór Edyty w tym przypadku jednak słuszny. Bitwy obnażają to, co udało się ukryć w przesłuchaniach w ciemno. Sam jestem zaskoczony, że ta edycja sporo straciła w tym etapie. Czekam na występy na żywo - być może wtedy wszystko wróci do normy (bo blindy wypadły naprawdę nieźle!).
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: KrzysiekF »

Szkoda mi Gośki Bernatowicz. Dziewczyna się zamyka, jest w swoim świecie na scenie.

Mocno coś w niej siedzi i nie pozwala się otworzyć. Myślę, że to głowa blokuje :( Uwielbiam płyta Mishmasha...

Bitwa Lemonowa słaba. Jeden z facetów przypomina mi Gienka Loskę, czego nie śpiewałby zawsze to zrobi na Dźemowe i Riedlowe klimaty. Jak wszyscy wiemy Gienek Loska już dawno dał o sobie zapomnieć, podobnie jak Meksykańczyk który wygrał VoP i znikł.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: Piter »

Gosia B charyzmą przebija tego chłopaka. Choćby nie wiem, jak się pocil, jest nudny i przezroczysty.

Edyta, zdaje się, że już niedługo strzeli Marysi minetę.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: The Voice Of Poland VI - bitwy

Post autor: KrzysiekF »

Również dałbym szansą Gośce. Z pewnością ciężko jej jeszcze wychodzić po depresji do ludzi. Otwierać się na ludzi. Ale ma to coś, a chłopocek jest taki czysty przeźroczysty.

Wogóle coś słabo, nie ma przystojniaków w Vojsie. :lol3:
ODPOWIEDZ