Gdańsk - 21 października 2018

Relacje z koncertów w ramach trasy "Akustycznie" (2018-2020).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: ray »

Steffie pisze:@Ray, tak, wybieram sie, juz jutro. ;)
Oooooo... :shock: Planowałaś wcześniej być też w Krakowie czy przekonał Cię dopiero koncert w Gdańsku?
To co najlepsze pisze:Widzisz Ray, większość zadowolona tylko ty jeszcze przed trasą marudzileś i narzekaleś, nie byleś a fochy strzelałeś większe niż nasza Edi :edi:
Nie, ja nie narzekałem. Po prostu uważam, że przy takich cenach biletów mam pełne prawo oczekiwać muzycznej uczty na najwyższym poziomie. Na szczęście teraz wydaje się, że tak właśnie będzie. :)
To co najlepsze pisze:Wogole Ty masz straszną tendencje porównywania, coś okropnego ! Kompleks jakiś ..?
Jeśli się chodzi na koncerty różnych gwiazd, to siłą rzeczy ma się porównanie. Poza tym akurat Ty nie powinieneś mi zarzucać, że krytykuję Edytę, bo sam ostro ją oceniasz:
To co najlepsze pisze:Edyta jest strasznie zakłamana, każdy jej wywiad nie ważne czy o muzyce, czy o prywacie to kolejna maska którą zakłada na chwilę, by potem szybko ją porzucić i dorobić ideologie.
To co najlepsze pisze:Doda nie jest Artystką, Edyta nie jest Artystką i parafrazując słowa samej divy:

Edyta Górniak nie jest Artystką. Jest dobrze śpiewającą wokalistką, jest legendą, ale Artystką nie jest i nie powiedziałem nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Seba0305 »

IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: IgaAga »

Ta kobieta ma tyle pięknych utworów czemu ich nie śpiewa częściej, czemu :( . Przepięknie taką Edytę kocham :oops:

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Cudowna, wtedy wybaczam wszystko :!:
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: chicken1506 »

IgaAga pisze:Ta kobieta ma tyle pięknych utworów czemu ich nie śpiewa częściej, czemu
Można byłoby dołożyć spokojnie drugie tyle do setlisty i nie byłoby nudno....
Koncert obłędny, głos brzmiał naprawdę w takiej bliskości obłędnie, muzycy świetni, aranżacje naprawdę przemyślane, reakcje ludzi obłędne. Duże skupienie i przejęcie :edi: To naprawdę nie było "na łapu capu".
Polecam wszystkim co się zastanawiają...

PS. Ktokolwiek z forumowiczów wychodząc z koncertu #CIACH# o tym, że - cytuję -"do takiego Zabrza nie da rady i poleci z półplaybacku", powinien dać sobie na wstrzymanie, albo zacząć pić więcej wina.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Steffie »

chicken1506 pisze:Można byłoby dołożyć spokojnie drugie tyle do setlisty i nie byłoby nudno....
Koncert obłędny, głos brzmiał naprawdę w takiej bliskości obłędnie, muzycy świetni, aranżacje naprawdę przemyślane, reakcje ludzi obłędne. Duże skupienie i przejęcie :edi: To naprawdę nie było "na łapu capu".
Polecam wszystkim co się zastanawiają...
Zgadzam sie z wszystkim, ale najbardziej z tym, ze mozna byloby dolozyc wiecej piosenek.
I tutaj dodam pare groszy. Edyta niby przygotowala sie do trasy, ale tak naprawde poszla troche na latwizne, bo:
1. "Perfect heart" - byla to powtorka z koncertu urodzinowego, troche zapychacz, szkoda, ze zamiast tej piosenki nie pojawila sie jakas nieograna piosenka w calosci
2. "Szyby" - jak wyzej, fajnie, ze sie pojawilo, ale jednak wykonywala to juz na koncertach i gdyby bylo wiecej piosenek w setliscie, to ta nie rzucalaby sie tak w oczy
3. "I don't know what's on your mind" - fajnie, ze do tego wrocila, ale jednak to juz bylo na trasie Live'99
4. "Nie zapomnij" - chyba zrobila to dla fanow, ale ta piosenka slabo brzmi na tle innych, to jest po prostu slaba kompozycja
5. "When you come back to me" - tez powtorka, ale raczej dawno nie byla wykonywana, wiec w sumie moze byc
6. "Tafla" - bardzo mi sie podobala, nowosc na koncertowej setliscie Edyty, nieograna piosenka i w dodatku fajny aranz, pierwszy "hit" wieczoru :smile:
7. "Kasztany" - bardzo fajne wykonanie, ladnie zaspiewane, tez mi sie podobalo :smile:
8. "Tylko ty" - fajny pomysl aranzacyjny i mile zaskoczenie, kolejna nowosc na liscie :smile:
9. "Dotyk" - aranzacyjny hit i o tym jak z dawno niespiewanego przeboju zrobic super kawalek :smile:
10. "Kolorowy wiatr" - mily akcent i dobrze, ze Edyta nie zapomniala o najmlodszych sluchaczach, a byly na widowni nawet dzieci na oko 10-letnie
11. "Wicked game" - hit na mojej liscie, uwazam, ze Edyta sprawdza sie w takiej stylistyce idealnie, warto posluchac na zywo i bardzo mi sie podobalo :d
12. "Nie prosze o wiecej" - tez mi sie podobalo, w takich wlasnie utworach Edyta wypada najlepiej
12. medley "If I give myself up to you", "Malagenia", "How do you know" - naprawde fajne wykonania i uwazam, ze wszystkie powinny zabrzmiec w calosci, skoro juz udalo jej sie do nich powrocic, wtedy setlista bylaby bardziej rozbudowana, a koncert pelniejszy :smile:
13. "To nie ja" - szkoda, ze byl to dopiero kawalek na bis, a publika musiala dopominac sie o najwiekszy przeboj Edyty, bo jednak taki utwor powinien miec swoje honorowe miejsce w setliscie, a nie byc tylko dodatkiem.
Podsumowujac - mimo niedostatkow, warto wybrac sie na przynajmniej jeden koncert z tej trasy. ;)
Na uwage i wielkie brawa zasluguja oczywiscie muzycy, Edyta miala bardzo ladne stroje i energie do spiewania. Oby ta trasa nie byla jej ostatnia. :-)
ray pisze:
Steffie pisze:@Ray, tak, wybieram sie, juz jutro. ;)
Oooooo... :shock: Planowałaś wcześniej być też w Krakowie czy przekonał Cię dopiero koncert w Gdańsku?
Wszystkie koncerty, na ktore sie wybieram, mam od dawna w kalendarzu. :wink:
Zobaczymy, jak bedzie dzis weczorem i jak bardzo koncert zostanie powtorzony. ;)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: dorota »

Steffie pisze:2. "Szyby" - jak wyzej, fajnie, ze sie pojawilo, ale jednak wykonywala to juz na koncertach i gdyby bylo wiecej piosenek w setliscie, to ta nie rzucalaby sie tak w oczy
3. "I don't know what's on your mind" - fajnie, ze do tego wrocila, ale jednak to juz bylo na trasie Live'99

5. "When you come back to me" - tez powtorka, ale raczej dawno nie byla wykonywana, wiec w sumie moze byc
wybacz, ale nie mogłam się powstrzymać
Edyta śpiewała te piosenki ostatni raz 20 lat temu, a ty mówisz, że to już było grane i mogła się bardziej postarać ?????????
przecież wiadomo, że na koncertach z zasady gra się największe hity plus pare perełek .... gdyby zaśpiewała utwory z Invisible to nikt by nie był zadowolony, bo nikt tego nie zna poza nią samą .....
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Steffie »

dorota pisze:wybacz, ale nie mogłam się powstrzymać
Edyta śpiewała te piosenki ostatni raz 20 lat temu, a ty mówisz, że to już było grane i mogła się bardziej postarać ?????????
przecież wiadomo, że na koncertach z zasady gra się największe hity plus pare perełek .... gdyby zaśpiewała utwory z Invisible to nikt by nie był zadowolony, bo nikt tego nie zna poza nią samą .....
A teraz przeczytaj to, co zacytowalas jeszcze raz i zastanów się nad sensem wypowiedzi, bo na razie jej nie zrozumiałaś. I tak, z wyborem repertuaru mogła się bardziej postarać, wybrać wiecej piosenek, których albo nigdy nie grala, albo dawno o nich zapomniala. A takich było może 2-3, resztę już grala i to wielokrotnie. Nie jest też prawda, że ludzie nie znają piosenek z "Perły". Każda osoba, ktora będzie na koncercie z tej trasy, pomyśli podobnie. Ile pelnych piosenek zaspiewala w niedzielę Edyta? Pozostawiła po sobie wielki niedosyt i taka jest prawda.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: dorota »

Steffie pisze:Pozostawiła po sobie wielki niedosyt i taka jest prawda.
a ja czytam same pozytywne opinie o tym występie bez nutki niedosytu... :roll:
żeby nie było, sama również byłam na koncercie
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: miko »

Ja zawsze chcialem uslyszec WYCBTM w araznacji takiej, jaka Edyta spiewala w Portugalii (min na singlu O&O). Poczatek wykonania z Gdanska wlasnie tak brzmi, co mnie bardzo cieszy.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: IgaAga »

Ten medley faktycznie fajnie usłyszeć w całości @Steffie masz rację,
tak uważam. Ale magia była jak dla mnie.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Sebuch »

Ma ktoś może nagranie "Tylko Ty"?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Steffie »

Sebuch pisze:Ma ktoś może nagranie "Tylko Ty"?
Tak, ma, ale nie chce tego zapodawac, bo to powinien wysłuchać każdy na koncercie na żywo. ;)
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: miko »

https://www.youtube.com/watch?v=uA3hzD7YueI
Edyta Górniak - Tylko Ty - Akustycznie - Gdańsk 21.10.2018

Na tym samym kanale rownież Tafla... Boska Edzioszka, pieknie wyszlo :-)

https://www.youtube.com/watch?v=vr6yD0nx9LQ - WYCBTM

Kurcze ta piosneka ma prawie 21 lat... Edka spiewala ja jako 25latka. Dzis jest dojrzala kobieta, z synem ale bez meza za to z bagazem koszmarnych doswiadczen nie tylko z ex-mezem ale tez z mediami i srodowiskiem showbiznesowym. Bagaz wielkoscia proporcjonalny do jej popularnosci w Polsce.
I slucham sobie tego wykonania, poczatek i koniec jak z Lizbony z 98' roku ale... interpretacja, wachlarz emocji i srodki wyrazu... zupelnie inne. To juz zupelnie inna kobieta spiewa te piosenke, to juz zupelnie inna Artystka.
Jednak po 21 latach... to wciaz jest jej utwor :-)
Niesamowicie sie to rozwinelo...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Wojtuś »

Tylko ty jest świetne w tej aranżacji i już nie mogę się doczekać jutra kiedy to zobaczę na żywo!
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdańsk - 21 października 2018

Post autor: Blur »

Tak jak wersja studyjna Tylko Ty jest groteskowa, pompatyczna aranżacja w zestawieniu z infantylnym zwrotem to me you're so hot tworzy straszny efekt, tak w "oryginalnej" aranżacji słychać dowcip i urok.
Super.
ODPOWIEDZ