Kraków - 23 października 2018

Relacje z koncertów w ramach trasy "Akustycznie" (2018-2020).
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: miko »

Ja uwazam, że to jest straszny fail że przez ostatnie 20 lat Edka miala tylko 4 (lacznie z trwajaca) duze, profesjonalne trasy po Polsce. Mam na mysli Live 99, Julie, Love2Love i Akustyczna. Tyle lat mogla dac mnostwo wystepow i zarejestrowac je na DVD. Ona dzis brzmi inaczej niz 20 lat temu. Brzmi cudownie, bosko i w ogle kosi nadal konkurencje ale to jak brzmiala w latach 97-2004 juz nie wroci. A wielka szkoda, bo ten glos powinien przetrwac sama Edyte tak jak dzis po 30 latach mlodzi ludzie zachwycaja sie wykonami na zywo Whitney Houston. Niech Edka zrobi ten album Live koniecznie i dorzuci DVD.
Awatar użytkownika
Fan17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 365
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:08
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Miles & miles away
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: Fan17 »

To nie ja wychodzi genialnie, wow!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: ray »

miko pisze:Ja uwazam, że to jest straszny fail że przez ostatnie 20 lat Edka miala tylko 4 (lacznie z trwajaca) duze, profesjonalne trasy po Polsce. Mam na mysli Live 99, Julie, Love2Love i Akustyczna.
"Julia" to nie była duża trasa. Trwała tylko 5 dni (3-7 lipca 2000) i to były krótkie występy (max 9 piosenek).
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: Steffie »

Fan17 pisze:To nie ja wychodzi genialnie, wow!
Po "To nie ja" w Gdansku Edyta miala owacje na stojaco, w Krakowie byla przyjeta ok. :wink: Slychac to na nagraniach.
miko pisze:Ja uwazam, że to jest straszny fail że przez ostatnie 20 lat Edka miala tylko 4 (lacznie z trwajaca) duze, profesjonalne trasy po Polsce. Mam na mysli Live 99, Julie, Love2Love i Akustyczna. Tyle lat mogla dac mnostwo wystepow i zarejestrowac je na DVD. Ona dzis brzmi inaczej niz 20 lat temu. Brzmi cudownie, bosko i w ogle kosi nadal konkurencje ale to jak brzmiala w latach 97-2004 juz nie wroci. A wielka szkoda, bo ten glos powinien przetrwac sama Edyte tak jak dzis po 30 latach mlodzi ludzie zachwycaja sie wykonami na zywo Whitney Houston. Niech Edka zrobi ten album Live koniecznie i dorzuci DVD.
No widzisz, Miko, i teraz dopiero napisales to, co boli wielu fanow Edyty od lat. :wink:
Poza tym po tylu niespelnionych obietnicach niestety wielu fanow nie wierzy, ze Edyta wyda juz cokolwiek. :?
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: keraj »

Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: miko »

Ahaha widzisz, jednak sie w czyms zgadzamy ;-) Tylko ze ja wyrazilem opinie po przeczytaniu refleksji Edka na temat mijajacego czasu, stad moje zale odnosnie przeszlosci ;-)
Ja nadal przyklaskuje i swietuje ze Edek ruszyl w trase i to taka, o jakiej Fani marzyli i o jaka wielokrotnie (min na Forum) ja prosili czyli akustyczna po teatrach. Jest z czego sie cieszyc ;-)

@Ray, kurcze, masz racje, nie wiem skad mi sie uroilo ze to duza trasa byla skoro tylko 5 miast.
Super ze puscili koncert z Krakowa w TV, zreszta ciekawa historia bo mimo pozorow to tez sa ujecia zlepione z kilku roznych wystepow, widac to po ujecicah na balkonie kiedy Edyta robi miny a w tle puszczaja sluchowisko. To inny balkon jest, nie ten z Krakowa...

A propos rzadkiego wystepowania Edyty to wszedlem do dzialu koncerty - http://e-gorniak.com/koncerty/ i teraz mysle sobie, ze cos za cos.
Edek nie jezdzil w duze trasy po Polsce za to jako jedna z nielicznych piosenkarek miala regularne wystepy na bardzo wielu telewizyjnych, prestizowych galach. Do tego dochodza sylwestry i wystepy w talent shows. Tych wystepow w TV bylo mnooostwo.
Taki plus,ze mamy ich nagrania w dobrej jakosci a Edyte beda mogly podziwiac nowe pokolenia dlugo po tym jak jej juz na tym swiecie nie bedzie.
Jakby spedzila swoja kariere jezdzac co roku w trase jak inni to nie bylo by zarejestrowanych wielu jej wspanialych wystepow jakie znamy z TV. Cos za cos ;-)

@keraj - nie wiem czy cuś ze mną nie tak, ale mi nie otwieraja sie te linki... :-(
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: Nuklodem »

Bajeczna sala, słyszalny śpiew ptaków podczas oczekiwania na koncert super dodatek :love01:

Pojawiła się piękna Edi
-> Perfect Heart - fajne klimatyczne wprowadzenie, brak mi jednak zawsze końcówki z oryginału.

-> I Don't Know What's On Your Mind - mega się cieszyłem, Edi wypadła cudnie w takim bardziej dynamicznym wydaniu.

-> Kasztany - WYBITNE, mam wrażenie, że Edyta na nowo pokochała ten utwór, trzymała mnie za serce do ostatniego dźwięku.

-> If I Give Myself Up to You/Malagenia - niezwykle urokliwie

-> Nie Opuszczaj Mnie - marzyłem by to usłyszeć na żywo, Edyto dziękuje, to było piękne

-> Szyby - niezmiennie piękne, brak mi tylko zmiany która była na L2L gdzie pocisnęła "Że będę mogła znów naprawdę czegoś dotknąć".

-> Dotyk - nie do opisania aranżacja i wykon, totalny odjazd

-> When You Come Back to Me - PEREŁKA, początek i pierwszy refren zaśpiewany piano nieziemski <3

-> How Do You Know - genialnie było usłyszeć Edi w czymś takim, gdzie leci z tekstem i nie ma długich przerw jak w balladach

-> Nie Proszę o Więcej - uwielbiam jak Edi zmienia końcówkę podczas bisu, piękny mocny wokal.

-> Nie Zapomnij - niestety rozczarowanie, jeden z moich ulubionych utworów. Edi według mnie odśpiewała ten utwór, może już go nie czuje, zgubiła go, albo chce przekazać inaczej tę piosenkę, a do mnie to nie trafia. Zero porównania z WULKANEM scenicznym jakim była podczas występu na Manufakturze, albo w Kołobrzegu

-> Tafla - PEREŁKA, magiczny moment, Edi swoim falsetem przenikała serca <3

-> Tylko Ty - boskie, nawet ten efekt z drugiego mikrofonu choć dziwny, nie przeszkadzał, a dodał uroku

-> Wicked Game - WULKAN!!! cudowne przejścia w rejestrach <3

-> Kolorowy Wiatr - cudowne wykonanie, a końcówka najpiękniejsza jaką kiedykolwiek słyszałem "tylko ŚWIAAAAAT"

-> I Feel Good - krótka improwizacja wypadła baaardzo smacznie

-> To Nie Ja - bardzo podoba mi się zmiana, Edi nie bierze oddechu przed Ewą "To nie ja była Ewą" jednak wykonanie z Sopotu jest mi bliższe, Edyta zaśpiewała wtedy całym sercem jak przed laty. Mimo wszystko jest to piosenka która NIGDY mi się nie znudzi, muszę ją po prostu co jakiś czas odsłuchać, szkoda tylko, że nie trzasnęła glissu "MARZENIEM", słychać było, że spokojnie mogła.

Przepięknym momentem było gdy Edyta zaprosiła na scenę osobę, która miała urodziny. Magdalena gdy wchodziła na scenę, albo wbiegała, wyglądała jakby dostała anielskich skrzydeł, tyle szczęścia dostarczyła jej Edyta, która również była prze szczęśliwa widząc jaką jej radość sprawiła.

Edi oczywiście sobie pożartowała. Stałam kiedyś w kolejce, ktoś powiedział patrz to chyba Górniakowa, nie co ty ona jest ładniejsza. :lol3:.

Wokal Edi był pewny, cudowny, silny, głęboki, piękny i tak smaczny, że to iż nie trzaskała nim na prawo i lewo nie przeszkadzało, pewnie nie chce przesilić głosu, skoro śpiewa kilka dni pod rząd.

Podsumowanie - Edyta to cud natury <3 <3 <3
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: Steffie »

Bardzo pieknego napisales tego posta, Nuklodem, widac, ze poplynal on prosto z serca. Tez mialam takie pozytywne odczucia, ale bylo to wtedy, gdy bylam na koncercie i wydawalo mi sie, ze widze jakiegos aniola, nie Edyte, potem jeszcze przez jakis czas po czar trwal, ale juz nastapil powrot do rzeczywistosci i przypomnialam sobie, ze chodzi o Edyte, a co za tym idzie to wiadomka. :P Niemniej jednak dobrze, ze sa jeszcze na forum tacy "czysci" fani pozostajacy wciaz pod wplywem i urokiem osobistym Edyty, jakkolwiek by on nie wygladal. ;)
Dodam jeszcze, ze moj top 3 tej trasy to:
1. "Wicked game"
2. "Dotyk" w tej nowej aranzacji
3. "Tafla"
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: ediva »

Nuklodem pisze:Bajeczna sala, słyszalny śpiew ptaków podczas oczekiwania na koncert super dodatek :love01:
Jak miło, że Edyta wplotła swoje muzyczne inspiracje w oprawę koncertu. Może ptasi śpiew pojawi się także na płycie :edi:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: dorota »

a jak z frekwencją?
pełna sala?
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: keraj »

dorota pisze:a jak z frekwencją?
pełna sala?
No niestety nie :( powiedziałbym że niewiele ponad połowę - Jeżeli oczywiście mówimy o Krakowie. Parter zapełniony w 3/4 - bakony tylko te najbliżej sceny w pełni , a na innych pojedyncze osoby siedziały ;/
Dodam , że sala w centrum kongresowym ICE jest w stanie pomieścić niewiele poniżej 2 tys osób
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: ediva »

"Tylko Ty" o niebo lepsze w koncertowej aranżacji - dopiero ten jazzowy feeling nadaje piosence charakter i sprawia, że "to me you're so hot" tam idealnie pasuje. Jako rzewna ballada się zupełnie nie sprawdza.
radek
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 658
Rejestracja: 08 gru 2004, 7:22
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej
Lokalizacja: Miechów kolo Krakowa

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: radek »

Moje nagranie. Jakość taka sobie ale moze kogos ucieszy :D
https://www.youtube.com/watch?v=gQWMSjK ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kraków - 23 października 2018

Post autor: Steffie »

Oto pare zdjec z Krakowa.
Widac na nich, miedzy innymi, jak bardzo Edyta byla szczesliwa, gdy dostala kwiaty od publicznosci.
Krakow przyjal Edyte bardzo dobrze, a najwieksze brawa byly na koniec, gdy publicznosc zorientowala sie, ze ... to koniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ