Zabrze - 24 listopada 2018

Relacje z koncertów w ramach trasy "Akustycznie" (2018-2020).
ODPOWIEDZ
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: Cypix »

Po 19 latach nadrobiłem błąd z przeszłości i wybrałem się na koncert Edyty do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu :D

Na początku Edyta zażartowała, że pewnie wielu widzów spodziewało się, że koncert się nie odbędzie :lol3: Oczko do newsów o Agencie :lol3:

Edyta ładnie wyglądała (jedna kreacja żółta, jedna czarna) i sama komplementowała publiczność że się na koncert wystroiła :d

Koncert trwał ponad 2 godziny, setlista chyba podobna do poprzednich koncertów, nie zapisywałem kawałka po kawałku ;-) Na pewno nie było Litanii - i dobrze :) To nie ja na bis.

Edyta jest cudownie rozśpiewana, wokal bardzo mocny i pewny. Co bardzo ważne ma cudowny kontakt z publicznością. Sporo mówi, ale z sensem, żartuje, przyjemnie się jej słucha nie tylko gdy śpiewa. I feel good zaśpiewała tak fantastycznie, że aż się sama ucieszyła, że tak super jej to wyszło :D

Nie wiem czy na innych koncertach też to było, ale w Zabrzu Edyta pozamieniała muzyków miejscami i pokazała że każdy z nich to multiinstrumentalista, a dodatkowo gitarzysta od gitary akustycznej chwycił za mikrofon i śpiewał Jestem kobietą i to jaaaak :!:

Edyta mówiła też, że przed trasą ćwiczyli na Akademii Muzycznej w Katowicach, część to pewno Ślązacy, pewnie dlatego sporo rodziny ze strony muzyków było dziś na koncercie. Córka jednego z nich obchodziła akurat 8 urodziny :) Apropo rodziny, dwóch z nich to bracia. Super chłopaki, dali czadu na koncercie i to nie raz. Diwa sama powiedziała, że kradną jej show :lol3:

Ludzi było dużo, dół w zasadzie cały wyprzedany, na balkonach trochę miejsca było, podczas koncertu padła suma że w Domu Muzyki i Tańca jest teraz 1300 widzów.

Kilka miesięcy temu kupiłem bilet w pierwszym rzędzie i było warto - Edyta chwilami była niemalże na wyciągniecie ręki. Świetnie się bawiłem. Doprawdy 100% satysfakcji :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: KrzysiekF »

Wszystko co wyżej opisane oczywiście miało miejsce na poprzednich koncertach...

Chyba jednak nie ma szans na żadne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: Frytka »

Nie żebym jakoś broniła Edytę, ale ona pewnie wychodzi z założenia, ze publiczność wybierze się na jeden z koncertów, a nie będzie za nią jeździć po całej Polsce oraz raczej nie przypuszcza, ze są ludzie, którzy śledzą cała trasę i czytają streszczenia/opinie na temat każdego z występów. 8P
W Warszawie na drugim koncercie byla Litania po czym niektórzy podnieśli lament, ze to nie fair, bo na pierwszym jej nie było bla bla bla...
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: Nuklodem »

Wspaniały koncerty Edyty Górniak Akustycznie

Ktoś miły zamieścił już cały koncert ;-)
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: max28 »

KrzysiekF pisze:Wszystko co wyżej opisane oczywiście miało miejsce na poprzednich koncertach...

Chyba jednak nie ma szans na żadne zaskoczenie.
W Gdańsku nie bylo zamiany muzyków. 8P
Frytka pisze:Nie żebym jakoś broniła Edytę, ale ona pewnie wychodzi z założenia, ze publiczność wybierze się na jeden z koncertów, a nie będzie za nią jeździć po całej Polsce...
Bo w większości przecież tak jest, pojedyncze osoby są na kilku koncertach. Trasa jest trasą i oczywistością jest, że każdy koncert będzie bardzo podobny do siebie. To tak, jakby wymagać od spektaklu teatralnego, że każda jego odsłona będzie miała niespodziankę i zmieni się treść sztuki. :edi:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: Kopaneek »

KrzysiekF pisze:Wszystko co wyżej opisane oczywiście miało miejsce na poprzednich koncertach...

Chyba jednak nie ma szans na żadne zaskoczenie.
Dajcie jej spokój, ludzie. Żyć jeeeeeej daaaaaaaaaaj!
Arek86
Hope for us
Hope for us
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2018, 16:02
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger, ,Szyby
Lokalizacja: Bytom

Re: Zabrze - 24 listopada 2018

Post autor: Arek86 »

To byl magiczny wieczor. Niezapomniane przezycia, wzruszenie. Moj top calej trasy to Nie prosze o wiecej poprostu magiczne wykonanie
ODPOWIEDZ