Kraków - 8 listopada 2019

ICE Kraków Congress Centre

Relacje z koncertów w ramach trasy "Akustycznie" (2018-2020).
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: michal.p »

Okej, już na spokojnie.
Na początku było Perfect Heart, Edyta w pięknym wydaniu, aranżacja jak rok temu oczywiście, ale na żywo robi większe wrażenie :P słowem idealny wstęp.
Później I don't know what's on your mind i tutaj Edyta już pokazała kawał głosiska, wykonanie o niebo lepsze aniżeli oryginał z płyty. Edi brzmiała fenomenalnie, jej barwa... istne cudo.
Dalej były Szyby. Co tu dużo gadać... szyby pękały przy tym wykonaniu.
Tylko Ty w wersji współczesno-przedwojennej. Piękna wersja, zaskakująca, intrygująca, po stokroć ciekawsza niz oryginalna.
Następnie Medley. If I give myself (up) to you, magiczna Malagenia, absolutnie czarujące wykonanie I How do You know, przy którym miałem ochotę tańczyć :lol:
Kasztany... cudnie zaśpiewane, klimaty, w których Edytę kochany najbardziej.
Dalej When You Come Back to me. Magia... Totalnie się rozpłynąłem.
Kolorowy Wiatr równie bajkowy i kojący. Piękna barwa i interpretacja.
Nie proszę o więcej, bardzo wzruszające wykonanie według mnie, Edyta pokazała jak pięknie interpretuje.
Wicked Game... totalny rozpierdziel... Edi jest w tym utworze genialna, dostała owacje na stojąco, mega zasłużone.
Król... zaskoczenie bardzo pozytywne, słuchałem z ciarami na całym ciele, musicie posłuchać koniecznie, bo wykonanie i aranżacja są niepowtarzalne!
I na zwieńczenie... To nie ja. Usłyszeć Edytę na żywo w tym utworze... ogromne przeżycie. Siedziałem wbity w fotel. Zero wysiłku, Ewka nie jest nawet po 25 latach żadnym wyzwaniem dla Edyty.

Z setlisty sprzed roku wypadło Nie opuszczaj mnie I Dotyk, za to pojawił sie Król. Edyta na bis śpiewała dwa utwory, Króla i To nie ja.

Edi jest w fenomenalnej kondycji wokalnej, atmosfera jest niepowtarzalna, bardzo ciepła... trochę ma się wrażenie, że wręcz domowa.
Polecam serdecznie każdemu, kto ma wątpliwości, bo naprawdę warto się wybrać, posłuchać.

Po koncercie przy wyjściu z ICE na Edi czekała wielka grupa fanów. Były zdjęcia i autografy. Nie wiem czy każdy się doczekał, bo całe szczęście dopchałem się niemal na początku I później wyszedłem, ale po zdjęciach z insta wnioskuje że przynajmniej część fanów się doczekała spotkania z Edytą.

Chyba o niczym nie zapomniałem :)
Aa no o tym, że faktycznie Edi zapowiedziała płytę na jubileuszowy 2020 rok. Trzymajmy kciuki żeby wyszło :!: :edi:
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: tomek7 »

https://kultura.onet.pl/muzyka/wywiady- ... ia/lcfxsdf
Miło czytać o dokonaniach artystycznych naszej :edi:
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Margaret »

Ile trwał koncert? :-D
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: michal.p »

Margaret pisze:Ile trwał koncert? :-D
Nieco ponad 2 godzinki ;)
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: spot_me »

Zaledwie 12 piosenek (medley licze jako 1-na) spiewala ponad 2 godziny??
Mam nadzieje, ze ktos nagral te obietnice wydania plyty w ciagu nadchodzacych 12 miesiecy by miec na dowod za rok.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: ray »

W zeszłym roku na koncercie akustycznym w Krakowie Edyta zaśpiewała 16 piosenek. Były jeszcze: Dotyk, Nie opuszczaj mnie, Tafla, Nie zapomnij i krótka improwizacja I feel good. Teraz zamiast tych 5 utworów pojawił się tylko Król... A podobno miało być też I'll never love again Lady Gagi. :?
Zaledwie 12 piosenek na ponaddwugodzinnym koncercie biletowanym to bardzo mało... :(
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Gosia1423 »

michal.p, czyżby to selfie z Tobą Edyta udostępniła na swoim insta?
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: michal.p »

Gosia1423 pisze:michal.p, czyżby to selfie z Tobą Edyta udostępniła na swoim insta?
Tak :lol3: :hellobaby:
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Grzegorz »

Ja też doczekałem się spotkania! Trochę to trwało bo najpierw miejsce spotkania było przy wyjściu bocznym, w ICE. Ale po kilkunastu minutach zrobiło się już bardzo duszno i gorąco. Było przede mną już tylko klika osób i wtedy Edi przeniosła się do tour busa. Oczywiście straciłem kolejkę, bo wszystko się wymieszało i od nowa. Bałem się że już nic z tego nie wyjdzie ale na szczęście Edi cierpliwie podpisywała zdj i płyty. Wspólne foto, ogólnie rzecz biorąc Edyta bardzo zrelaksowana, wesoła i bardzo miła. Żadnych fochów czy gwiazdorzenia. Przyszła kolej na mnie, mam dwa zdj, podchodziłem dwa razy bo kiepska fotka wyszła. Było już wtedy zaledwie kilka osób i poprosiłem ochroniarza, który stał przy busie, że chciałbym drugi raz. Bez problemu się udało. Przy pierwszym podejściu Edyta podpisała mi Kiss Me Feel Me i złotą kolekcję dla koleżanki. Bardzo duże przeżycie. Cieszę się że się udało! :ha: Poczekaliśmy w kilka osób do odjazdu Edyty, około 23.30 wyjechała w stronę Katowic. Pomachaliśmy na drogę i każdy w swoją stronę :)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 20:43 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Gosia1423 »

michal.p pisze:
Gosia1423 pisze:michal.p, czyżby to selfie z Tobą Edyta udostępniła na swoim insta?
Tak :lol3: :hellobaby:
Bardzo ładne! Gratulacje! Super pamiątka :)
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: michal.p »

Dzięki :d
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: addar »

Przypominasz mi na nim Szymcia. K. :D
Bratnik
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 202
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:05
Lokalizacja: Polska

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Bratnik »

Koncert w Krakowie był rewelacyjny. Fakt troszkę mniej utworów niż rok temu w tym samym miejscu ( też byłem wtedy :-) ) Jedynie czego bardzo mi brakowało to "Dotyku". Kocham tą wersje, aranżację sposób w jaki Edi to śpiewa i bardzo żałuję że nie było. Ciekawe czy w innych miastach będzie. Nie zmienia to faktu że koncert był rewelacyjny.
Mam nadzieję że płyta akustyczna się pojawi jednak i będzie można do tego wracać.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kraków - 8 listopada 2019

Post autor: Steffie »

Moje wrażenie jest takie, że pomysł o płycie akustycznej umarł śmiercią naturalną. Teraz Edyta mówi o płycie studyjnej z Gromee'm. Ciekawe czy cokolwiek z tego wypali. Co do samego koncertu, to mój nr 1 to wciąż WG. Dobrze jest po prostu posłuchać Edyty od czasu do czasu, ona zdecydowanie za mało koncertuje.
ODPOWIEDZ