60 lat empik

Oddajemy głosy na Edytę.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: 60 lat empik

Post autor: diuk69 »

grzechoo pisze:Może dzięki tej wygranej wyeksponują w widocznym miejscu płyty Edyty
Brawo! :D I to by była największa nagroda,nawet bardzo realna! (Choć jakaś statuetka albo "złota płyta 60-lecia" też by się przydała ) :d
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 60 lat empik

Post autor: Wojtuś »

Margo pisze:
Wojtuś pisze:Nie rozumiem dlaczego niektórzy sie dziwją, że Edyta wygrała, przeciesz płyta Dotyk sprzedała sie z tego co wiem w ponad pół milionowym nakładzie. Mało który artysta moze pochwalić sie takim wynikiem, a piosenkę To nie ja śpiewała cała Polska. Wielkie gratulacje.
To oczywiste, że Edyta zasługuje na wygraną. Jestem tylko zaskoczona, że zarówno Doda, jak i Feel, którzy są "na fali" nie pojawili się nawet w propozycjach rankingu. Dobrze wiecie, że ich fani są równie dobrze zorganizowani, przynajmniej tak było dotychczas.
Ale Edyta jast na polskiej scenie muzycznej od prawie dwudziestu lat a Doda od kilku o Feelu nie wspominajac.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: 60 lat empik

Post autor: ANETA »

Margo pisze:To oczywiste, że Edyta zasługuje na wygraną. Jestem tylko zaskoczona, że zarówno Doda, jak i Feel, którzy są "na fali" nie pojawili się nawet w propozycjach rankingu. Dobrze wiecie, że ich fani są równie dobrze zorganizowani, przynajmniej tak było dotychczas.
Może kandydatów układał fan Edyty :PP Albo przynajmniej ktos kto uważa że Doda nie zapisała sie wystarczająco w świecie muzyki by ją uwzględniac w takim zestawieniu. Za kolejne 60 lat może bedzie miała szansę :lol3:
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

(60 lat Empik) Edyta Górniak z dwoma nagrodami!

Post autor: sebastian »

"Najważniejsza osobowość ostatnich 60 lat": Edyta Górniak.
Edyta Górniak zdobyła dwie statuetki 60-lecia EMPiK-u w jego plebiscycie. Zwyciężyła w kategoriach "Najważniejsza osobowość ostatnich 60 lat" oraz "Najważniejsza płyta ostatnich 60 lat" albumem "Dotyk".

Debiutancki album Edyty Górniak "dotyk" wydany 8 maja 1995 do tej pory czterokrotnie otrzymał status platynowej płyty. Krążek sprzedał się w nakładzie 800 000 egzemplarzy i jest jednym z największych sukcesów polskiej fonografii.

Edyta wygrała dwie z trzech możliwych dla niej statuetek (wydarzenie "Drugie miejsce Edyty Górniak na konkursie Eurowizji" znalazło się na pozycji 12.).

W innych kategoriach plebiscytu EMPiK-u zwyciężyli:

Najważniejsza książka ostatnich 60 lat: "Mały Książe" Antoine de Saint-Exupery

Najważniejszy film ostatnich 60 lat: "Katyń" Andrzej Wajda

Najważniejsze wydarzenie kulturalne ostatnich 60 lat: 1989 - Koniec komunizmu w Polsce

Najważniejszy trend na następne 60 lat: Stały, bezpłatny i szeroki dostęp do wiedzy poprzez wszechobecny internet

Z okazji jubileuszu 60-lecia swojego istnienia EMPiK ogłosił plebiscyt dotyczący najlepszych twórców i zjawisk kulturalnych ostatnich sześciu dekad, który rozpoczął się 6 października, czyli dokładnie w 60 urodziny EMPiK-u. Na stronie 60lat.empik.com internauci mogli głosować na najlepsze ich zdaniem: książkę, film, płytę, twórcę oraz wydarzenie kulturalne ostatnich 60 lat.
Źródło

Gratulujemy Edytce :* muuah :P
To również dzięki nam.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2008, 19:39 przez sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 60 lat empik

Post autor: Michael »

Obawiam się, że to wyłącznie dzięki nam :P , więc wyniki są najprawdopodobniej niemiarodajne. Aczkolwiek Dotyk tak, czy siak, zająłby wysoką lokatę 8) .
Awatar użytkownika
Agisia
The story so far
The story so far
Posty: 490
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:40
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: 'Szyby'
Lokalizacja: wrocław

Re: 60 lat empik

Post autor: Agisia »

Michael pisze:Obawiam się, że to wyłącznie dzięki nam :P , więc wyniki są najprawdopodobniej niemiarodajne. Aczkolwiek Dotyk tak, czy siak, zająłby wysoką lokatę 8) .
No, zupełnie niemiarodajne. Bo szczerze mówiąc, chyba inne osoby z listy były ważniejsze od Edytki. Ale co tam! I tak cieszę się ogromnie, że Ona wygrała. Zasłużyła :-D
Ayula91
Linger
Linger
Posty: 888
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:16
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Tel'aran'rhiod

Re: 60 lat empik

Post autor: Ayula91 »

ha nie tlkyo dzieki nam bo u mnie w szkole duzo sie mowila dzisiaj na temat tej ankiety, tzn duzo, no wiecej niz zwykle na jaki kolwiek temat... i z kumpelami jak gadalam to Edyta miala tez ich poparcie wsrod presleyow nie-resleyow i calej reszty,a juz na pewno jesli chodzi o plyte
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 60 lat empik

Post autor: sebastian »

U mnie było to samo tylko ze fanów feela :P Bardzo duże poparcie miał Dotyk :P
Awatar użytkownika
Agisia
The story so far
The story so far
Posty: 490
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:40
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: 'Szyby'
Lokalizacja: wrocław

Re: 60 lat empik

Post autor: Agisia »

Michael pisze:Obawiam się, że to wyłącznie dzięki nam :P , więc wyniki są najprawdopodobniej niemiarodajne. Aczkolwiek Dotyk tak, czy siak, zająłby wysoką lokatę 8) .
No, zupełnie niemiarodajne. Bo szczerze mówiąc, chyba inne osoby z listy były ważniejsze od Edytki. Ale co tam! I tak cieszę się ogromnie, że Ona wygrała. Zasłużyła :-D
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: 60 lat empik

Post autor: Marek »

Awatar użytkownika
ilonka77
Make it happen
Make it happen
Posty: 122
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:18
Ulubiony album: E*K*G
Ulubiona piosenka: can't say no
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 60 lat empik

Post autor: ilonka77 »

Super jej się należało...hahaha no pewnie ,że fani powinni zawsze być z Edytą i się również przyczyniac do jej zwycięstw..hahah suuper..
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 60 lat empik

Post autor: sebastian »

DeathlySilence dzięku za poprawkę bo z tych radości nic więcej nie dopisałem :P
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: 60 lat empik

Post autor: Anu$$ia »

Hehe no i fajnie :D A będą jakieś nagrody czy to tylko tak dla picu? :p
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: 60 lat empik

Post autor: DeathlySilence »

Niektórzy uważają, że tym zwycięstwem podłożyliśmy Edycie świnie.
I po cześci jest to prawda.

Z pełną subiektywną świadomością stwierdzam, że wygrała zasłużenie - można być zaślepionym w dwojaki sposób - uwielbiać ponad życie, lub nienawidzić jak mało kogo, ale z faktami się nie dyskutuje. Biografia Edyty, kariera, sukcesy i porażki, dorobek artystyczny - to wszystko potwierdza, że Edyta jest kimś z kogo powinniśmy być dumni i że nie znalazła się w tym plebiscycie bezpodstawnie.

Po przeczytaniu kilku wpisów na Onecie doszedłem do jednego wniosku.
Ogół społeczeństwa wynosi jedynie na piedestał osobowości, przez wielkie O, które dawno, lub za chwilę spoczną w trumnach. I to jest niestety smutne, wręcz tragiczne.
Nie chodzi już o nazwiska i zgodzę się, że przynajmniej te wymienione, które przeczytałem - to byli wielcy Artyści.

Tylko pytanie, czy to nie za późno :?: Czy taki patos jest naszą pokutą za to, że nie doceniamy artystów, wielkich osobowości za życia :?: Czy aby zostać docenionym i nie spotkać się z ani jednym gorzkim słowem trzeba kopnać w kalendarz :?:

Oczywiście nie twierdzę też, że nie ma dla nich miejsca i powinniśmy zapomnieć i iść dalej - zapisali się w historii i nikt ich z niej nie wymaże.

Tylko jako Artysta czułbym się spełnionym wiedząc, że doceniono mnie jeszcze przed momentem, kiedy mi już to byłoby potrzebne jak łysemu grzebień.
Nie zmienię podejścia ogółu, nastawienia i patrzenia na życie.
"Pomniki" stawiajmy zasłużonym - nie tylko tym spoglądającym z nieba.

I teraz troche pojadę, dlatego małą czcionką.
To jest "pomnik" od nas dla Edyty. Oczywiście musi zostać obs*any przez setki gołębi, jednakże pamiętamy wszyscy co Edyta mówiła Szycowi w reklamie ZETki: "To na szczęście kochany." Więc tylko powtarzam. To na szczęście kochana Edziu.
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: 60 lat empik

Post autor: loveedyta »

DeathlySilence pisze:Niektórzy uważają, że tym zwycięstwem podłożyliśmy Edycie świnie.
I po cześci jest to prawda.
nie rozumiem :?
ODPOWIEDZ