Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Wojtuś »

Bardzo przeciętny występ i denerwuje mnie zmiana tekstu w Andromedzie na gonimy materie. Na plus powrót do Andromedy, mało gadania i śpiewanie na żywo.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: rav33 »

jest gdzieś do obejrzenia? :)
Awatar użytkownika
Ghost85FR
Hope for us
Hope for us
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2019, 20:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Paris

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Ghost85FR »

Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michał »

Czy ona śpiewa na żywo? Znowu zarżnęła Sweet dreams (dlaczego ona musi dręczyć akurat ten utwór!?). Szczęście w nieszczęściu, że nie targnęła się na Nothing else matters. No nie wiem, czy mam się cieszyć? Żyje. Zdrowo wygląda. To chyba trzeba dać jej łapkę w górę :)
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Pierwsze wyjście kiepskie - chyba najsłabszy live z „Andromedą”, bardzo zaciskała gardło na końcu, widać że była zestresowana. Natomiast z „Lime” najlepszy live (jak do tej pory drugi ;-) ) Podoba mi się zmiana, to jak zaśpiewała moment kulminacyjny „I’m a shot of Lime”. Fajnie, że na żywca i że swoje piosenki.
Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michał »

Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Wojtuś »

Drugie wejście lepsze choć więcej gadania.
Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michał »

Proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=aiEyLFm3XBM
https://www.youtube.com/watch?v=uS3LkZUegEs
Love2Love 1990-2016 pisze:Pierwsze wyjście kiepskie - chyba najsłabszy live z „Andromedą”, bardzo zaciskała gardło na końcu, widać że była zestresowana. Natomiast z „Lime” najlepszy live (jak do tej pory drugi ;-) ) Podoba mi się zmiana, to jak zaśpiewała moment kulminacyjny „I’m a shot of Lime”. Fajnie, że na żywca i że swoje piosenki.
Najmocniejsze numery niestety nie były jej". :D
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Wyjście drugie znacznie lepsze. „I follow rivers” całkiem fajnie, uważam że ta piosenka ma potencjał w wykonaniu Edyty, tylko musi się z nią oswoić - zawsze pierwsze wykonania live nowych utworów, czy coverów są najsłabsze. „Sweet dreams” - petarda. Po wysłuchaniu ciężko było mi uwierzyć ze wykonanie „Andromedy” miało miejsce na tym samym koncercie.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: lena7 »

Love2Love 1990-2016 pisze:„I’m a shot of Lime”
Ja juz sama nie wiem jaki jest tekst tej piosenki:
sour lime? shadow lime? shadow of lime? shot of lime? Juz wszystkie opcje slyszalam w jej wykonaniach.
Jak jest w oryginalnym tekscie?
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: mpjp »

Hej, oryginalnie jest "I'm a shot of lime" - potwierdzone u Rizzi Myers.
Odnośnie występów mam podobne wrażenia - ogólnie OK, ale covery wyszły lepiej. Super, że Lime live:)
Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michał »

Love2Love 1990-2016 pisze:Wyjście drugie znacznie lepsze. „I follow rivers” całkiem fajnie, uważam że ta piosenka ma potencjał w wykonaniu Edyty, tylko musi się z nią oswoić - zawsze pierwsze wykonania live nowych utworów, czy coverów są najsłabsze. „Sweet dreams” - petarda. Po wysłuchaniu ciężko było mi uwierzyć ze wykonanie „Andromedy” miało miejsce na tym samym koncercie.
Czy uważasz, że śpiewanie po 30 latach pracy artystycznej cudzych hitów jest ok? Czy diwa naprawdę nie ma w swojej twórczości nic, co mogłaby zaprezentować podczas krótkiego koncertu?!
Jej tanią dyskotekową wersję utworu new wave Eurythmics podsumowałbym innym wyrazem na p - profanacja.
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Sławek_ »

Michał pisze:Czy diwa naprawdę nie ma w swojej twórczości nic, co mogłaby zaprezentować podczas krótkiego koncertu?
Rzecz w tym właśnie, że Górniak niby ma repertuar, ale na koncerty dla fanów. Zwykły Kowalski kojarzy Dotyk czy Jeslem kobietą i To nie ja. TVP dała koncert typowo rozrywkowy, by nie rzec - dyskotekowy. Niektóre piosenki Edyty by pasowały, tyle że mało kto je pamięta czy kojarzy, a już na pewno z Edytą nie zaśpiewa. Tak to jest, jak się bezsensownie trzyma bzdury, że muzyka obroni się sama. Muzyka od lat to produkt, który się sprzedaje. Jeszcze kilka takich wpadek, jak zdruzgotana Andromeda, i intratne występy w tv mogą się skończyć. Czy wtedy Górniak zrozumie, ze bez promocji nie ma kasy? Może, ale do tego potrzebna jest prawdziwa posucha na rachunku bankowym. Warto zauważyć, że gościnne występy Edyty to od lat covery narzucane przez organizatora, bo przy jej własnych piosenkach publiczność - nie znając ich - zanudziłaby się.
Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michał »

Słąwek pisze:
Michał pisze:Czy diwa naprawdę nie ma w swojej twórczości nic, co mogłaby zaprezentować podczas krótkiego koncertu?
Rzecz w tym właśnie, że Górniak niby ma repertuar, ale na koncerty dla fanów. Zwykły Kowalski kojarzy Dotyk czy Jeslem kobietą i To nie ja. TVP dała koncert typowo rozrywkowy, by nie rzec - dyskotekowy. Niektóre piosenki Edyty by pasowały, tyle że mało kto je pamięta czy kojarzy, a już na pewno z Edytą nie zaśpiewa. Tak to jest, jak się bezsensownie trzyma bzdury, że muzyka obroni się sama. Muzyka od lat to produkt, który się sprzedaje. Jeszcze kilka takich wpadek, jak zdruzgotana Andromeda, i intratne występy w tv mogą się skończyć. Czy wtedy Górniak zrozumie, ze bez promocji nie ma kasy? Może, ale do tego potrzebna jest prawdziwa posucha na rachunku bankowym. Warto zauważyć, że gościnne występy Edyty to od lat covery narzucane przez organizatora, bo przy jej własnych piosenkach publiczność - nie znając ich - zanudziłaby się.
Nie zgodzę się, że "zwykły Kowalski kojarzy Dotyk czy Jestem kobietą i To nie ja". Edyta ma dużo więcej utworów, które były na pierwszych, względnie drugich/trzecich miejscach list przebojów radiowych, potem także internetowych, np. Jak najdalej, Nie proszę o więcej, Impossible, To nie tak jak myślisz, Teraz - tu, On the run, Glow on, Oj kotku, Your High, Nie zapomnij, Król. To były bardzo mocne utwory - PRZEBOJE i nadal są. Większość z nich idealnie wpisuje się także w klimaty wakacyjne, imprezowo-festiwalowe. Naprawdę jest z czego wybierać. „Zwykły Kowalski” zna te utwory z radia, lubi, pamięta z domówek, darł się do nich podczas jazdy autem, może głosował na nie. Wystarczyłoby po prostu wziąć te utwory i je WYKONYWAĆ. Dlaczego diwa nie wykonuje swoich przebojów?! Dlaczego diwa męczy przeboje innych artystów, zwłaszcza przeboje – legendy, których żaden porządny artysta nie tyka, po pierwsze, przez szacunek, a po drugie, bo to się nie może udać? Diwa jest osobą, która potrafi tupnąć nóżką. Nie wierzę, że to organizator decyduje, co diwa zaśpiewa. Myślę, że ona musi być strasznie zagubiona i zdezorientowana wśród swoich infantylnych doradców od kariery, muzyki, wizerunku, od wszystkiego. To jej przytłoczenie widać i słychać na każdym kroku, niestety.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: lena7 »

Michał pisze:Nie zgodzę się, że "zwykły Kowalski kojarzy Dotyk czy Jestem kobietą i To nie ja". Edyta ma dużo więcej utworów, które były na pierwszych, względnie drugich/trzecich miejscach list przebojów radiowych, potem także internetowych, np. Jak najdalej, Nie proszę o więcej, Impossible, To nie tak jak myślisz, Teraz - tu, On the run, Glow on, Oj kotku, Your High, Nie zapomnij, Król. To były bardzo mocne utwory - PRZEBOJE i nadal są. Większość z nich idealnie wpisuje się także w klimaty wakacyjne, imprezowo-festiwalowe.
Mysle, ze ona jest po prostu znudzona nimi i dlatego nie chce ich spiewac, a woli covery.
Zapewne na Top of the Pop uslyszymy wlasnie Dotyk czy Jestem kobietą, To nie ja lub Kasztany bo pasuja do konceru ''Forever Young''.
ODPOWIEDZ