Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milencia1992-mk
Impossible
Impossible
Posty: 1747
Rejestracja: 22 gru 2009, 23:02
Ulubiony album: KaŻdy- świetny!
Ulubiona piosenka: prawie wszystkie ;-)
Lokalizacja: Łeba/Wawa

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: milencia1992-mk »

Auli pisze:
weronika9494 pisze:Are you fucking kidding me? ... No to nieźle^^ jeszcze doliczyć 150 zł za bilet tak? opłaca się byc fotoreporterem....Chociaż dla Edyty to warto się wykosztować :)
Raz na 20 lat można zapłacić taka kwotę :)

Hahaa ;)
A ktos sie chwalił ze dostał bilety od Edyty za friko... no prosze... kłamstwo szturcha patykiem drugią bujdę .... prawie jak w polityce ;) :lol3:
450zl?? Trzeba było pisac ;D 5 min i kasa przelana + 50zł za załatwienie :P :lol: 8P
Awatar użytkownika
weronika9494
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 211
Rejestracja: 30 maja 2010, 1:50
Lokalizacja: ...

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: weronika9494 »

milencia1992-mk pisze:
Auli pisze: Raz na 20 lat można zapłacić taka kwotę :)

Hahaa ;)
A ktos sie chwalił ze dostał bilety od Edyty za friko... no prosze... kłamstwo szturcha patykiem drugią bujdę .... prawie jak w polityce ;) :lol3:
450zl?? Trzeba było pisac ;D 5 min i kasa przelana + 50zł za załatwienie :P :lol: 8P


Fajnie byłoby dostać bilety od Edi za darmo... w pierwszym rzędzie to musiało byc super uczucie czuć taką bliskość gwiazdy :) szkoda że ja miałam możliwość oglądania tylko przed TV^^
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: abcd »

Auli pisze:
abcd pisze:Dla mnie dziwnym jest fakt, że w pierwszym rzędzie nie tylko siedziało kilku fanów, ale też WIELE osób starszych, którzy na pewno nie byli fotoreporterami i raczej wątpię by byli aż tak zagorzałymi fanami.
... i VIP-y z Polsatu lub sponsorzy (np. Zbyszko) z rodzinami.
Ah, no tak... Nie chcę żeby ten post został odebrany jako kolejny atak na Twoją osobę, ale nie rozumiem tej sytuacji, gdyż najpierw pisałaś, że bilety kupiłaś, a potem ODkupiłaś... Gratuluję przedsiębiorczości! :lol:
Awatar użytkownika
Dawid
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 385
Rejestracja: 31 gru 2005, 13:07
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: dziękuję Ci
Lokalizacja: Katowice

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Dawid »

Matiz99 pisze:
Dawid pisze:a ja mam inne pytanko, zauwazylem ogladajac koncert po raz enty, ze na koncu Dotyku, Edyta mówi "zaklales mnie w dotyk" jak w oryginale, ale podczas 'mowienia' mikrofon ma juz oddalony i na pewno nic nie mowila, nie rusza ustami, kiedy tancerze ja otoczyli, czy wiec ten fragment byl nagrany wczesniej czy mowi to chorek [choc to glos edyty wg mnie]
Słychać że to był fragment wycięty z oryginalnej wersji jaką mamy na płycie dotyk. To była część aranżu.
tez tak myslalem ale chcialem sie upewnic od was :) zreszta z tego co zauwazylem edyta nie potrafi spiewac z playbacku... kilka razy zdarzylo jej sie z m.in. TNTJM i zawsze bylo widac po ustach ze cos nie gra :) a w sopocie tego problemu nie bylo z zadna pisoenka ... cudo koncert
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: weroniuka »

Dawid pisze: zreszta z tego co zauwazylem edyta nie potrafi spiewac z playbacku...
Dokładnie. Od razu po niej widać, jak śpiewa z playbacku.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: ja30 »

weroniuka pisze:
Dawid pisze: zreszta z tego co zauwazylem edyta nie potrafi spiewac z playbacku...
Dokładnie. Od razu po niej widać, jak śpiewa z playbacku.
A u innych tego nie wykryjesz jak nie włączysz płyty (np:dion) :)
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: weroniuka »

disney pisze:
weroniuka pisze: Dokładnie. Od razu po niej widać, jak śpiewa z playbacku.
A u innych tego nie wykryjesz jak nie włączysz płyty (np:dion) :)
Nie wiem. Innych nie oglądam często, więc nie dokopałam się do playbacków. :wink: Podejrzewam, że też widać, czy śpiewają na żywo, czy nie.

Nie wiecie może, czy będą jakieś powtórki Jubileuszu Edyty?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Wojtuś »

Oglądając i słuchając poraz kolejny koncertu jubileuszowego zauważyłem dwie rzeczy:
1 - we wstępie powiedziane jest, że Edyta sprzedała 3 miliony płyt - czy wie ktoś czy to prawda czy tylko dla podniesienia rangi tego koncertu?
2- w intro oprócz piosenek Jesem kobietą, Dotyk i Jak najdalej jest też Impossible czego wcześniej nie usłyszałem!
Awatar użytkownika
Dawid
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 385
Rejestracja: 31 gru 2005, 13:07
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: dziękuję Ci
Lokalizacja: Katowice

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Dawid »

disney pisze: A u innych tego nie wykryjesz jak nie włączysz płyty (np:dion) :)
Dion nie wykorzystuje na koncertach wersji studyjnych, czyli z plyty gdy spiewa z playbacku. Sa to wykonania nagrane wczesniej jako wersja live, wykorzystywane tylko na koncertach. Szkoda, ale dzieki temu zabiegowi Celine spiewa ponad 20 lat, wydaje mnostwo plyt i glos nie traci na swojej barwie.

[ Dodano: 15-06-2010, 13:00 ]
Wojtuś pisze:Oglądając i słuchając poraz kolejny koncertu jubileuszowego zauważyłem dwie rzeczy:
1 - we wstępie powiedziane jest, że Edyta sprzedała 3 miliony płyt - czy wie ktoś czy to prawda czy tylko dla podniesienia rangi tego koncertu?
z pewnoscia sprzedala ponad 3 mln, samego dotyku bylo 800tys, "Edyty Gorniak" na swiecie ponad 200,000 to juz masz milion, do tego sprzedaz w Polsce, no i bylo jeszcze kilka innych plyt, singli itp
Auli
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2004, 19:34
Ulubiony album: ****
Lokalizacja: Katowice/Warszawa

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Auli »

abcd pisze:Ah, no tak... Nie chcę żeby ten post został odebrany jako kolejny atak na Twoją osobę, ale nie rozumiem tej sytuacji, gdyż najpierw pisałaś, że bilety kupiłaś, a potem ODkupiłaś... Gratuluję przedsiębiorczości! :lol:
Zgadza się.
Maja załatwiła kilkanaście biletów w dniu koncertu (za darmo od Polsatu - trybuny)

Kupiliśmy bilety przez stronę w 13 rzędzie, ale potem dostaliśmy cynka ze fotoreporterzy chcą sprzedać w 1, wiec kupiliśmy.
Przykro mi ale nie dostaliśmy paragonu ani faktury na kwotę( 7 x 400zł) 2800zł -wiec nie mogę zrobić skanu i wrzucić na forum.


P.S. koniki sprzedawali bilety na rzędy z przodu przed koncertem za 1000zł sztuka
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 17:12 przez Auli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: caterina78 »

Tak ostatnio wsluchuje sie w Litanie jubileuszowa i musze przyznac, ze jestem rowniez pod wielkim wrazeniem aranzacji, autor muzyki( Stoklosa) nie tylko powinien byc dumny z wykonania kolejnego genialnego Edi , jak rowniez rozpisania muzyki na orkiestre, pan Szymus stworzyl malenka perelke aranzacyjnie, ci co byli tam na miejscu czuli jak muzyka oplatala Glos Edi na przemian, w cudownej harmonii....

[ Dodano: 15-06-2010, 16:50 ]
Moze dla uscislenia wyjasnie , chodzi mi o partie smyczkowe, sa rozpisane w genialny sposob, tak idealnie lacza sie z Glosem Edi, sa tak dynamiczne i pelne ekspresji, w punkcie kulminacyjnym piosenki jeszcze wiekszy efekt oplatajac delikatnie Glos Edi, nie sa na pierwszym planie, ale wspolgraja perfekcyjnie, to naprawde odwazna aranzacja i dosc innowacyjna, bo ci co zakochali sie w Litani od Metra, pamietaja, ze raczej byla skromna , to dawalo efekt w kazdym momencie, jednak pomysl partii smyczkowych byl swietny, doslownie dreszcze, moze tak jako ciekawostka, Edi chyba jak uslyszala po raz pierwszy Litanie, powiedziala, ze te muzyke, moga wygrac tylko skrzypce, jednak pokazala, ze tak samo Jej Glos....
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Marcin A. »

Obejrzałem po raz chyba setny ten koncert i wciąż chce mi się więcej, więcej, więcej.......
Przy "Kasztanach" mój duch unosi się nad ciałem.
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: caterina78 »

Ten koncert uzaleznia i dziala jak najlepszy na swiecie "narkotyk"... Wlasnie przeanalizowalam wszystkie wykonania " Litanii" i czuje, ze ta koncertowa jest wrecz najpiekniejsza, pomimo, ze lacza sie z tamtymi wspomnienia z mlodosci, to wykonanie z Jubileuszu jest wrecz niezwykle, mimo tego, ze pewnie sama Edi wytknie sobie pewne bledy, jednak w swojej realnosci, ekspresji, wokalu, wszystkim od gestu dloni, wzroku, mimiki, az po genialna aranzacje jest najlepsza...Nie wiem jak to zrobila, wiem, ze ja wtedy znowu czulam sie jak 13 latka zapatrzona w Nia w Buffo, to jest Twoja sila Edytko, Ty wciaz sie rozwijasz i idziesz Twoja droga, tak mozna by kazda piosenke analizowac i dojdzie sie do tych samych wnioskow.... Cudowna, niepowtarzalna uczta duchowa:)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Bob »

dziś wysłuchałek kilka razy cd z audio z koncertu, Litania rzeczywiście doskonale zaaranżowana, miałem ciary , dreszcze i nie wiadomo co jeszcze....Wielkie wzruszenie...
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jubileusz - TopTrendy (29 maja 2010)

Post autor: Blur »

Taak, Litania jest genialna, ze wszystkich piosenek z Jubileuszu jej słucham najczęściej, potem jest Jestem kobietą, Dotyk, Impossible oraz Never Will I.
W ogóle miodzio ten cały koncert :guru: :guru: :guru: :edi:
ODPOWIEDZ