Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Michael »

Podobało mi się: bardzo dobra forma wokalna, a przy tym wyglądała świeżo, młodo, kwitnąco :hellobaby:.
Tekst YH totalnie pomieszała, ale podobała mi się ta nowa wersja :-).
Szkoda tylko, że publiczność nie dopisała, ale uniejowska publika niestety już nas przyzwyczaiła do tego, że brak jej ogłady :roll:.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: theshape »

No to dala czadu! Swietnie im to wyszlo! Zapewne nawet przeciwnikom Edyty nozka sama podskakiwala w rytmie YH. :d
Awatar użytkownika
BAdam
Perła
Perła
Posty: 1006
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:23
Ulubiony album: Dotyk, E.G. Live''99
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: BAdam »

Występ bardzo mi się podobał :D Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to fakt, że był zdecydowanie za krótki. Forma wokalna jak dla mnie bez zastrzeżeń, ale nie było jakiś fantastycznych dźwięków, które zatrzymałyby moją uwagę. Nie wiem jak u Was, ale od pewnego czasu, znikła u mnie obawa o to, czy Edyta wydusi dźwięk, czy udźwignie to co sobie postanowiła. Śpiewa raczej swobodnie na luzie.

Teraz tu znudziło mi się. Niby zaśpiewanie bardzo dobrze, ale ten kawałek, w tej aranżacji mnie nie kręci. Natknąłem się wczoraj na Teraz tu z festiwalu sopockiego Top of the Top 2013 i tamta wersja jest dla mnie dużo lepsza. http://e-gorniak.com/video/teraz-tu-lin ... ival-2013/

YH znów świetnie. Od czasów płyty My, ten kawałek, jak do tej pory, ma najlepszą promocję. Bardzo fajny remix :D Nie wiem czy tak czujecie, ale YH nie jest kawałkiem na zakończenie. Jest super rozgrzewką ale nie totalną rozpier*uchą, której wczoraj brakowało. Edyta potrzebuję kawałka, który będzie miał taką właściwość. Może nowy singiel :?: Tak jak już wcześniej wspomniałem, wczorajszy występ był zdecydowanie za krótki. Edyta była przedstawiana jako gwiazda wieczoru i oczekiwałem raczej dłuższego pobytu na scenie. Pozostał wielki niedosyt.

Ciekawi mnie, jakby brzmiało Find me albo Impossible (bez Jak najdalej) zamiast Teraz Tu.

Wyglądała pięknie, jak zawsze. Wydaje mi się, że Edyta jeszcze bardziej schudła.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: theshape »

Mnie TT podoba sie w kazdym aranzu, rockowym i dancowym.
Edyta chyba szybko nie zrezygnuje z tego kawalka, bo raczej lubi go spiewac, a moze lubi jego przeslanie, ktore brzmi jakby spiewala do bylych. :D

I jak dobrze, ze nie spiewa tylu coverow! :guru:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Matiz99 »

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: endeven »

Bardzo fajny występ Edyty. Rzeczywiście jedyny minus to czas trwania, aż by się chciało jeszcze jedną piosenkę usłyszeć, zwłaszcza że wokalnie było po prostu porządnie. TT może i już jest za często wałkowane, ale jakby nie było to też swego czasu numer 1 w Zetce i najbardziej rozpoznawalny utwór Edyty w ostatnich latach. Ja lubię ten aranż, a trzeba przyznać, że jest to też dobra piosenka do wokalnego pazura.

W "Your High" smaczkiem był dla mnie męski chórek :) Nie wiem, który to Pan z Dustplastic, bo ciągle nie mogę zapamiętać, który to Michał, a który Piotrek :) Zwrócę też dodatkowo uwagę, że poza piękna prezencją Edyty, reszta składu również ma fajną stylówę :)

A sama nowa wersja YH jest świetna. Tak właśnie powinien brzmieć porządny i mięsisty remiks tej piosenki! :)
Nie wiem, kto za tym stoi, ale brawa. Naprawdę bardzo bym chciał, by pojechali tak po całości i by wydano cyfrowo ten remiks! Z wielką chęcią bym go kupił :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Piter »

Bardzo fajny remix, to fakt. Dużo lepszy niż to coś, co przyleciało od zagranicznych miszczów konsolety. Natomiast wykonanie bez szału. Wciąż mi się nie podoba, jak Edyta śpiewa pierwszą frazę refrenu. Głos jakby grzązł jej w gardle, może gardło ściśnięte? Strumień energetyczny też niespójny, jakby gdzieś chwilami wąż przeciekał. O wiele lepiej słucha mi się YH, gdy jest gorąco. Wtedy nawet Edka męcząca się w refrenie mi nie przeszkadza, a tak czepialski się staję.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: theshape »

endeven pisze:A sama nowa wersja YH jest świetna. Tak właśnie powinien brzmieć porządny i mięsisty remiks tej piosenki! :)
Nie wiem, kto za tym stoi, ale brawa. Naprawdę bardzo bym chciał, by pojechali tak po całości i by wydano cyfrowo ten remiks! Z wielką chęcią bym go kupił :)
Mysle, ze stoi za tym Dustplastic. :-) Ja bym chcial, zeby tak przerobili inne piosenki z MY, moglyby z tego wyjsc niezle kawalki.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Michael »

Mnie też podoba się ten remix YH. Fajnie byłoby, gdyby całość pojawiła się w sprzedaży digital. Remix jest diametralnie lepszy niż to, co przyleciało z USA.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Flux »

Chyba jednak krytyka "światowego" remiksu dotarła do Edyty, że zaprezentowała inne spojrzenie na utwór. Alleluja. Tamtego bełkotu bym nie zdzierżył.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Blur »

Jestem dumny z Edyty, że zrozumiała, że nowe utwory musi promować.
Mimo, iż nam może TT się znudziło, to jeśli ta piosenka ma mieć dłuższe życie niż ta radiowa chwila kiedy była na playlistach, to Edyta musi to śpiewać. Dla zwykłej publiczności to wciąż świeży repertuar Górniak.
Kiedy Edyta zapowiedziała, że zaśpiewa nieco inną wersję YH pomyślałem sobie "O Boże, tylko nie ten shitowy remix" i mina mi zrzedła, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłem, gdy usłyszałem zupełnie inną, bardzo fajną wersję. Super.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Sebuch »

Ja tam bardzo lubię "Teraz tu" , zwłaszcza w tej nowszej (obecnej) wersji.
"Your high" - była moc.
Edyta w formie i w końcu pewna siebie na scenie, podobnie jak przy pozostałych 3 koncertach Lata ZET w tym roku.
Wygląd PRZE-CU-DNY! W takiej stylówce ją kocham. Na długie, powabne, obfite, teatralne suknie będzie jeszcze miała czas - np. po 50stce.
Dzięki Edyta, było super!
Czekam na koncert w Koninie.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Lato Zet i Dwójki 2014 - UNIEJÓW

Post autor: Mona. »

Podoba mi się ostatnia energia Edyty i radość z przebywania na scenie. Widać że coraz lepiej przygotowuje się do występów, ogląda i słucha się ich z przyjemnością, bez strachu o każdy dźwięk. Za to wielki plus dla Edyty, bo wreszcie odzyskuje kontrolę nad swoim głosem, a to znaczy że pracuje nad nim, ale też najwidoczniej znalazła repertuar, który rzeczywiście chce śpiewać i to dodaje jej pewności i swobody.

Bardzo lubię "Your High", ale do tej pory wolałam wersję studyjną od wszystkich poprzednich wykonań live. Remiks w Uniejowie odświeżył jednak tę piosenkę, zaciekawił mnie. Jest znacznie lepszy niż ten amerykański twór! Myślę, że z tej współpracy z Dustplastic wyjdzie jeszcze coś fajnego i Edyta powinna się ich trzymać :)

Trochę brakuje mi ostatnio lirycznej Edyty i występów chwytających za serducho, ale liczę na to, że na nowej płycie zostanie to mimo wszystko pogodzone i Edyta pokusi się o jakąś balladę np. w nowoczesnym wydaniu, ale jednak która wzruszy ;)
ODPOWIEDZ